تناسب اندام سلامت

آيا خودارضايي در مردان بر عضله سازي تاثير دارد؟

یکی از سوالاتی که عموما پرسیده می‌شود، این است که آیا خودارضایی بر عضله سازی و تناسب اندام تاثیری منفی دارد؟
تقویم فارسی اندروید

یکی از سوالاتی که عموما پرسیده می‌شود، این است که آیا خودارضایی بر عضله سازی و تناسب اندام تاثیری منفی دارد؟ ما در این رابطه نقطه نظرات متخصصین، مربیان، فیزیولوژیست‌ها و حتی سکسولوژیست‌های متعددی را جویا شدیم.

خودارضايي در مردان

با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید!کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

شما باید مکانیسم بدنتان را طوری کانالیزه کنید، که تا آنجا که می‌شود آنابولیک بماند، اما اگر دائم خودارضایی کنید، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

دانشمندان می‌گویند که تولید اسپرم، یک پدیده‌ی طبیعی است، و گهگاه حتی از طریق ادرارتان نیز دفع خواهد شد. این درست است و ما هم منکرش نیستیم، اما هرچه اسپرم بیشتری از دست بدهید، مواد مغذی بیشتری صرف تولید دوباره‌ی اسپرم و فعالیت‌های کاتابولیک خواهد شد.

این مواد مغذی، همان‌هایی هستند که برای رشد عضلانی هم به آنها نیاز است، که با خودارضایی، باعث خواهید شد تا رسیدن مواد مغذی به عضلات یا به تاخیر بیفتد یا کلا لغو شود!

سیکل تولید اسپرم، حدود ۷۰ تا ۸۰ روز زمان نیاز دارد. اسپرم، به معنای واقعی جوهره‌ی بدن شماست! تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که تا آنجا که می‌توانید خودارضایی نکنید. حداقل، کمتر خودارضایی کنید! نتیجه‌اش را خواهید دید.

گردآوري: گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: تناسب اندام

22 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

 • من هفته ای دوازده الی پانزده بار خود ارضایی میکنم ایا مشکل یا تاثیر منفی خواهد داشت؟ این مشکل چه خواهد بود ؟و چگونه میتوانم ترکش کنم؟ لطفا جواب بدهید برام خیلی مهمه.

  • فکر کنم کاری جز خود ارضایی نداری بقیه وقتتو چطور میگذرونی؟
   دم کمرت هم گرم رو خروس رو کم کرده
   تغذیه ات چیه که زود ریکاوری میشی؟
   راستی چند سالته؟

  • بزن که داری خوب میزنی 🙂
   در نوشته های آلیستر کراولی تا روزی 900.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000بار هم مجاز اعلام شده!… .

  • زمان ما جاهلیت مدرن است.1-عمده مسئله این است که اول به ترک خودارضایی و عوارضش باور داشته باشید2-حتما حتما از معضل بیکاری ذهنی و جسمی خودتان را رهایی دهید.بیکاری جسمی را با کار و ورزش تخلیه کنید و بیکاری ذهنی،دوربودن از کانال های پورنو و سکسی و تا زمانیکه خوابت نیامده حتما به رختخواب نروید 3-از غذا های محرک و شهوت افزا مثل پیاز خام و فلفل و…خودداری کرده4-از پوشیدن لباسهای چسبان و تنگ تحریک کننده خصوصا لباس زیر (که موجب پروستات هم میشود) پرهیز کنید5-هنگام استحمام در را قفل نکرده و طولانی نکرده و از آب ولرم که بیشتر موجب تحریک میشود کم استفاده کرده.با اراده قوی و توکل بر خدا از این خود خوری را برای دنیا و زندگی ات هم شده ترک کن ،آخرت به کنار. اون لذتی که در همسر حلال است در هیچ کجا نیست6-شما برید نگاه کنید فرموده اند؛اگر عمل خود ارضایی با دست همسر باشد هیچ اشکالی ندارد اتفاقا آرامشتر است اما اگر به دست خود انسان باشد مضر و اضطراب و استرس آور و صدها و عوارض

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی