راهنماي خريد سبك زندگي

5 عامل موثر در انتخاب قاب عینک

تقویم فارسی اندروید

هنگام خرید عینک عواملی در انتخاب قاب عینک دخیل هستند که اگر رعایت شوند، ظاهر زیباتری برایتان به ارمغان می آورند. از رنگ پوست گرفته تا عواملی دیگر همگی در انتخاب قاب عینک موثرند. شما با آگاهی بیشتر می توانید انتخاب درست تری داشته باشید. در زیر 5 عاملی که در انتخاب قاب عینک موثر هستند را با هم می خوانیم.

انتخاب قاب عینک

1. رنگ پوست

پیش از انتخاب قاب عینک باید بدانید که تن پوست شما گرم است یا سرد؟ اگر گرم باشید رنگ های گرم تر مثل طلایی، سبز زیتونی و نارنجی بسیار برای شما مناسب هستند.

اگر سرد باشید نقره ای، خاکستری، آبی، صورتی و مشکی با پوست تان هماهنگ است.

انتخاب قاب عینک

قاب های روشن بیشتر مناسب شما هستند یا قاب های تیره؟

اگر موهای روشن و پوستی سفید دارید از خرید قاب های زیادی تیره پرهیز کنید. اگر موهایی تیره و پوستی سبزه دارید از قاب های تیره تر استفاده کنید.

اگر تمایل به پوشیدن لباس های روشن دارید از قاب های پلاستیکی متالیک براق استفاده کنید و اگر اکثرا لباس های تیره به تن می کنید، عینکی با قاب فلزی انتخاب نمایید.

انتخاب قاب عینک

2. شکل صورت

صورت های پهن و صورت های باریک

به دنبال عینکی باشید که دسته آن مناسب صورت تان باشد. اگر صورت پهنی دارید دسته عینک می تواند کشیده و باریک باشد و اگر صورت کوچکی دارید، ضخیم باشد. قاب های گوناگونی برای تمامی اشکال صورت وجود دارد پس بهتر است یکی که با عرض صورت تان همخوانی دارد انتخاب کنید. صورت های پهن از عینک های سبک تر و صورت های باریک از عینک های سنگین تر استفاده کنند.

انتخاب قاب عینک

صورت های کشیده با قاب های پهن تناسب دارد و صورت های گرد باید از فریم های باریک استفاده کنند. برای صورت های گرد، عینک های بدون فریم و نیم فریم نیز بسیار مناسب است.

3. استخوان بندی صورت

انتخاب قاب عینک

صورت های زاویه دار یا منحنی

آیا ویژگی های صورت خود را به خوبی می شناسید؟

چهره های زاویه دار با قاب هایی که با خطوط راست و تیز ساخته شده اند بسیار هماهنگ است و  چهره های منحنی با فریم های نرم و منحنی، زیبایی دو چندان می یابد.

انتخاب قاب عینک

4. چشم و بینی

طول بینی: شما بینی کشیده و بلندی دارید یا بینی تان کوتاه است؟ ممکن است شما عینکی بزرگ انتخاب کنید که این باعث می شود بینی تان بزرگ تر نشان دهد. این ممکن است چندان زیبا به نظر نرسد. عینک های کوچک می توانند از لحاظ بصری بینی شما را کوچک تر نشان دهند.

انتخاب قاب عینک

عرض چشم: آیا شما چشمان درشتی دارید یا اینکه چشمانتان ریز است؟ هرچه عینک شما عریض تر باشد باعث می شود چشمتان درست در مرکز شیشه عینک قرار بگیرد و این برای کسانی که چشمانی باریک و کوچک دارند مناسب است. اگر چشمانی ریز دارید سعی کنید از عینک هایی با قاب باریک و سبک و شیشه های بزرگ استفاده نمایید. از نظر بصری چشم ها باید از هم فاصله داشته باشند.

5. انتخاب قاب عینک بر اساس شخصیت

انتخاب قاب عینک بر اساس شخصیت

البته شخصیت شما مهمترین اصل برای انتخاب قاب عینک است. قاب عینک باید با شخصیت شما سازگار باشد. باید بتواند شما را به نوعی معرفی کند. شما می خواهید با عینک تان احساس خوبی داشته باشید بنابراین باید در انتخاب آن دقت کنید تا شخصیت شما را کامل کند. یک عینک خوب و مناسب می تواند ویژگی های شخصیتی شما را نشان دهد. عینک شما می تواند نه تنها معرف شخصیت شما باشد بلکه در واقع تبدیل به امضای شما شود. پس به یاد داشته باشید که قاب عینک در انتخاب آن بسیار مهم است و می تواند به ویژگی شما تبدیل شود.

منبع : insideoutstyleblog

6 دیدگاه

6 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی