دنياي فيلم و سينما فرهنگ و هنر

20 سکانس در کارتون های دیزنی که برای کودکان بسیار سیاه بود.

تقویم فارسی اندروید
کارتون های دیزنی
فیلم و سینما

دوران کودکی کمتر کسی بدون کارتون های دیزنی گذشته است. در گذشته ای نه چندان دور، کارتون های دیزنی گاهی روی لبه پرتگاه قدم برمی داشتند و کاملاً برای کودکان نامناسب بودند به طوری که ممکن بود آنها شبها دچار بی خوابی و کابوس شوند یا مثل ابر بهار اشک بریزند. اما درست مانند بزرگسالان، کودکان نیز از هیجان لذت می برند و این لحظات ترسناک و استرس زا واقعاً توجه آنها را جلب می کند. این انیمیشن های کلاسیک نوستالژیک شاهکار هستند و هیچ انیمیشن مدرنی قادر نیست دوباره مثل کارتون های دیزنی شخصیت های مورد علاقه ما را علیرغم گاهاً نامناسب بودن شان بازآفرینی کند.

اما اجازه دهید به مبحث اصلی بازگردیم. می خواهیم شما را به دالانی در دیزنی ببریم و تعدادی از کارتون های دیزنی را به شما یادآوری کنیم که برای کودکان زیادی سیاه بودند.

20. صحنه کوره زباله سوزی در انیمیشن داستان اسباب بازی های 3

کارتون های دیزنی

موفقیت یگانه داستان اسباب بازی ها در کارتون های دیزنی فوق العاده است به ویژه اینکه می دانیم ادامه دادن اکثر فیلم های چند گانه معمولاً آنها را به نابودی می کشاند اما بی شک داستان اسباب بازی های 2 و 3 اینطور نیستند و هر کدام با استقبال منتقدان و تماشاگران رو به رو شدند. این فیلم نه تنها مشکلات و رنج های تغییر و رشد بچه ها را نشان می دهد بلکه مخاطب را با تأثیر دوستی ها و اتحاد آشنا می کند.

یک صحنه بسیار تنش زا و عاطفی در فیلم وجود دارد که وودی و دوستانش در یک کوره زباله سوزی گیر افتاده اند و چیزی نمانده که در آتش بسوزند و نابود شوند. هنگامی که می بینند راه نجاتی نمانده، سعی می کنند سرنوشتشان را بپذیرند پس دستان یکدیگر را می گیرند تا پایان وحشتناکشان سر برسد. هرگز پیش از این ندیده بودیم که شخصیت های انیمیشنی در کارتون های دیزنی تسلیم شوند و مرگشان را بپذیرند. این سطح از ناامیدی، رویدادی عاطفی و اشک انگیز است که معمولاً در فیلم های بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد.

19. مرگ موفاسا در انیمیشن شیر شاه و مادر بامبی در انیمیشن بامبی

کارتون های دیزنی

مرگ موفاسا در انیمیشن شیر شاه و مرگ مادر بامبی در انیمیشن بامبی دو تا از ناراحت کننده ترین صحنه های مرگ و میر انیمیشنی است که در خاطرات هر کودکی می تواند ثبت شده باشد. به عنوان یک کودک، بزرگترین ترس شما از دست دادن یکی از والدین است زیرا احساس وابستگی شما به بزرگسالان و اطرافیان بالغ است که به شما احساس آرامش می دهد. در نتیجه مرگ والدین در هر دو فیلم موجب ایجاد اضطراب در کودکان می شود. هر بار که کودکی این صحنه را تماشا می کند، آرزو دارد که این فاجعه در اطراف او روی ندهد اما افسوس که حقیقت تلخ تر از اینهاست.

18. مرگ پادشاه شاخ دار در انیمیشن دیگ سیاه

کارتون های دیزنی

این انیمیشن یکی از ناشناخته ترین کارتون های دیزنی به شمار می رود. تقریباً یک ارباب حلقه هاست که برای کودکان ساخته شده است فقط به اندازه کافی خوب نیست. شخصیت اصلی به نام تاران باید یک دیگ سیاه را پیدا کرده و آن را نابود کند پیش از آنکه به دست شاه شاخ دار بیفتد. فیلم از یک کتاب حماسی کودکانه نوشته لیوید اسکندر نویسنده اهل ولز اقتباس شده است هر چند او معتقد است کتاب با فیلم به شدت تفاوت دارد. در این فیلم که حتی توسط بزرگسالان هم کمتر دیده شده، پادشاه شاخدار با آن ظاهر وحشت انگیزش توسط دیگ سیاه از بین می رود و اسکلت بدنش به طرز ناخوشایندی به درون دیگ کشیده می شود. همین توصیف کافیست تا بدانید این صحنه چه قدر می تواند ترسناک باشد.

17. به دار آویخته شدن کلایتون در انیمیشن تارزان

کارتون های دیزنی

انیمیشن تارزان هم یکی از معروف ترین کارتون های دیزنی محسوب می شود. اگرچه کلایتون مرد شروری بود و گوریل های جنگل را آزار میداد اما مرگ او رویداد غم انگیزی بود. نبردی میان تارزان و کلایتون در می گیرد و آن دو از درختی به درخت دیگر و از شاخه ای به شاخه دیگر می پرند. ریسه های آویزان درخت ها به دور گردن و دست و پای کلایتون می پیچد. کلایتون دست و پایش را آزاد می کند اما طنابی که به دور گردنش پیچیده شده، او را دار زده و حلق آویز می کند. هرچند مرگ او به طور واضح نشان داده نشده و سایه آن روی دیوار مشخص است اما این روش بسیار بدی برای پایان دادن به زندگی یک کاراکتر در فیلم مختص به کودکان است.

16. صحنه توت جنگلی در انیمیشن دایناسورهای خوب

کارتون های دیزنی

کاراکترهای این فیلم مشغول خوردن توت های جنگلی هستند که از درخت بر زمین افتاده و خشکیده می شوند اما به محض خوردن آن شروع به خنده های ناگهانی کرده، صورتشان دفرمه می شود و خود را در حال پرواز در آسمان می بینند و در صحنه بعد هم کاملاً نشئه شده اند. بله این فیلم اشاره ای مستقیم به مواد مخدر دارد. سیاست های فیلمسازی تأکید می کند که استفاده از هر ماده مشکوکی در فیلم های کودکان ممنوع است اما این یکی از کارتون های دیزنی است که چارچوب ها را رعایت نکرده و حالتهای نشئه گی را به طور علنی نشان می دهد.

15. مست شدن دامبو در انیمیشن دامبو

کارتون های دیزنی

اگر به عنوان یک بزرگسال کارتون های دیزنی و به خصوص کارتون دامبو را دیده باشید متوجه می شوید بسیار عمیق تر از چیزیست که در کودکی مشاهده کرده بودید و دیگر برایتان تنها یک فیل با گوش های بزرگ نیست. وقتی که اهالی سیرک بین دامبو و مادرش فاصله انداخته اند او به گریه می افتد و این بسیار برای بیننده ناراحت کننده است. دوستش تیموتی که یک موش کوچک است او را دلداری می دهد و وقتی می بیند دامبو از شدت گریه به سکسکه افتاده از او می خواهد که کمی از آب بشکه بنوشد و چند ثانیه نفسش را در سینه حبس کند تا سکسکه اش بند بیاید اما هر دو بی اطلاع هستند که محتویات بشکه آب نیست و هر دو از خود بی خود می شوند. آنها در توهماتشان یک دسته فیل صورتی را در حال خواندن و نواختن و رژه رفتن می بینند. هر چند این صحنه مناسب هر سن و سالی نیست اما هنوز هم یکی از صحنه های خاطره انگیز در میان کارتون های دیزنی به شمار می رود.

14. ارواح گرفتار شده توسط جادوگر در انیمیشن پری دریایی کوچک

کارتون های دیزنی

پری دریایی افسانه ای که توسط هانس کریستین اندرسون نوشته شده بسیار سیاه تر از همتای دیزنی خود است. جادوگر دریایی در آن داستان به پری کوچک دریایی پا می دهد اما هر بار که گام برمی دارد، احساس می کند که روی چاقویی تیز قدم برداشته است. متاسفانه هیچ پایان خشنود کننده ای برای شاهزاده و پری دریایی در کتاب وجود ندارد و او در پایان با کس دیگری ازدواج می کند. در نسخه دیزنی، اورسولا جادوگریست که قربانیانش را تبدیل به جانورانی سبز_خاکستری کرده و روح آنها را اسیر می کند. آنها ارواحی بیچاره هستند که تنها درد و ناامیدی را تجربه می کنند. هر چند دیزنی چندان بر این بخش داستان تمرکز نکرده اما باز هم تاسف بار است.

13. قلیان کشیدن کرم ابریشم در انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب

کارتون های دیزنی

آلیس در سرزمین عجایب یکی از کودکانه ترین کتاب هاییست که تا کنون نوشته شده است پس جای تعجب ندارد که دیزنی به اقتباس از این کتاب دست زده باشد. این انیمیشن، یکی از کارتون های دیزنی است که تلاش کرد تصویری غیر ترسناک از سرزمین عجایب برای کودکان بسازد که بی شک فریبنده و فراموش نشدنی بود. حضور موجودات عجیب از جمله هزارپای قلیان کشی که آلیس را به سوی گرفتن تصمیمات وحشتناک سوق می داد در این کارتون کم نبود. یا هنگامی که آلیس برای کمک به آدم برفی می رود، موجودی اسفنجی او را به خوردن یک گاز از قارچ خود ترغیب می کند که این امکان را به او می دهد که بزرگتر از یک غول یا کوچکتر از یک مورچه باشد. که این بیشتر شبیه به یک ماده توهم زا به نظر می رسد.

12. پسران برده ای که به الاغ تبدیل می شدند در کارتون پینوکیو

کارتون های دیزنی

قطعاً کمپین هایی وجود دارد که می گویند پینوکیو کمترین طرفدار را در میان کارتون های دیزنی دارد و دلایل بسیار قابل توجهی برای آن می آورند. پینوکیو به اندازه کافی ژرف و عمیق نیست و نتوانست مانند دیگر آثار کلاسیک دیزنی هم عصرش برای نشان دادن خوب و بد درست عمل کند. وقتی که پینوکیو به همراه دوست جدیدش لامپویک به جزیره ای تفریحی می روند، لامپویک و دیگر پسرها به الاغ های برده قابل فروش تبدیل می شوند که این ماهیت طبیعی و آشکار جزیره است. می بینیم که لامپویک به طرز پوچ و مسخره ای از یک پسر بچه کوچک تبدیل به حیوانی چهارپا می شود که حتی دیگر قادر نیست صحبت کند و این باعث می شود کودک دچار یک اختلال احساسی شود. اگرچه پینوکیو قبل از اینکه کامل تبدیل شود فرار می کند و لامپویک فراموش می شود زیرا او بر خلاف پینوکیو به مسیر شر منحرف شده بود اما این روش بیهوده و واقعاً وحشتناکی در تاریخ کارتون های دیزنی برای موعظه و آموزش یک الگوی رفتاری به کودک است.

11. وقتی که دیو، بل و پدرش را گروگان می گیرد در کارتون دیو و دلبر

کارتون های دیزنی

یکی از دلایل موفقیت این انیمیشن این بود که داستان پیچیده عاشقانه میان دیو و دلبر توانست قلبهای زیادی را تسخیر کند. بر خلاف بسیاری از افسانه ها، قهرمانش یک موجود نفرت انگیز است. در آغاز فیلم می بینیم که تعدادی گرگ در تعقیب پدر بل هستند. موریس به سرعت به قلعه دیو پناه می برد. او غرشی به مرد بیچاره می کند پیش از آنکه وی را با خشونت به درون سلول بیندازد. بل برای نجات پدر سر می رسد و از دیو می خواهد که پدرش را که بیمار است از زندان آزاد کند. او تنها به این شرط اجازه بیرون آمدن دارد که جایش را در زندان با دخترش بل عوض کند. گروگان گرفتن یک قهرمان زن توسط یک مرد شروعی ناخوشایند برای هر فیلمیست چه رسد به اینکه یک فیلم کودکانه باشد. با این حال علاقه ای میان آن دو شکل می گیرد و بر خلاف دیگر آثار دیزنی آن را کاملاً آشکار و صادقانه نشان می دهد اما این ممکن است پیام اشتباهی را به کودکان منتقل کند.

10.آدم ربایی جاسمین توسط جعفر در کارتون علاءالدین

کارتون های دیزنی

جعفر یکی از شرورترین شخصیت هاییست که کارتون های دیزنی تاکنون خلق کرده است. نه تنها جنی و سلطان را زندانی می کند بلکه سعی می کند خود را به جاسمین نزدیک کند. صحنه اغواگری و بوسیدن جعفر توسط جاسمین برای آنکه حواسش را از ورود علاءالدین پرت کند از نظر بسیاری از خانواده ها مناسب کودکان نیست. ایده به زنجیر کشیدن جاسمین و ازدواج اجباری با مردی مسن به جای کسی که او دوستش دارد بسیار ناراحت کننده است اما خوشبختانه چندان به چشم بچه ها نمی آید. علاءالدین برای نجات پرنسس می آید و همه چیز را از کنترل جعفر خارج می کند.

9. مرگ جادوگر در کارتون سفید برفی

کارتون های دیزنی

سفیدبرفی و هفت کوتوله به هزار دلیل یکی از چندش آورترین کارتون های دیزنی به شمار می آید زیرا کارتون های مربوط به دهه سی دیزنی کیفیت اسرار آمیزی داشتند. ملکه که بعدها به جادوگری دردسر ساز تبدیل می شود تنها به خاطر زیبایی سفید برفی از او متنفر است و با شرارت به او یک سیب سمی می دهد تا به خوابی ابدی فرو رود. هنگامی که کوتوله ها در حال تعقیب او هستند، جادوگر به بالای صخره می رسد که ناگهان رعد و برقی می زند و صخره می شکند. جادوگر از بالای صخره به پایین پرتگاه سقوط می کند و یک جفت کرکس برای خوردن گوشت تازه به سراغش می روند. درست است که او خیلی خبیث است اما اگر از ما بپرسید می گوییم که این پایان به شدت ترسناک و سیاه است.

8. بی توجهی به حیوانات در کارتون بانو و ولگرد

کارتون های دیزنی

بی تردید با تماشای انیمیشن بانو و ولگرد دلتان برای حیوانات به درد می آید. بانو سگ نازپرورده ایست که پس از مدتی توسط صاحبانش نادیده گرفته می شود. شکارچی سگ دائماً در حال شکار و دستگیری سگ ها است و عمه سارا بیزاری غیر قابل توجیهی نسبت به حیوانات دارد. بسیاری از شما صحنه ای که تراستی در تلاش برای نجات ولگرد زیر چرخ های درشکه می میرد و جاک زوزه دردناکی برای از دست دادن بهترین دوستش می کشد را به یاد دارید. بد رفتاری با حیوانات در این فیلم، انسان ها را به شخصیت هایی منفی تبدیل می کند. حتی جیم و همسرش هم به طور یقین صاحبان بدی هستند.

7. شبی بر فراز کوه سنگی در انیمیشن فانتزیا

کارتون های دیزنی

این انیمیشن در سال 1940 منتشر شد و سومین فیلم دیزنی بود که تا آن موقع ساخته شده بود. شبی بر فراز کوه سنگی می تواند به روشهای مختلفی تفسیر شود اما در هر حال تصویری به شدت آشفته و سیاه درباره گردهمایی شیاطین ارائه می دهد. این انیمیشن نشان می دهد که شب از بالای کوه بر شهر سایه می افکند و شیاطین و ارواحی که از گور برخواسته اند توسط شب به درون آتش سوزان افکنده می شوند و هنگام صبح دوباره همه چیز به حالت اولیه بازمی گردد. شما بگویید این تصویر ترسناکی از شب برای کودکی که شیفته کارتون های دیزنی است ارائه نمی دهد؟ این ممکن است برای آنها یک هفته کابوس شبانه به دنبال داشته باشد.

6. تسخیر روح اسمرالدا توسط فرولو در انیمیشن گوژپشت نتردام

کارتون های دیزنی

کتابی که این انیمیشن از آن اقتباس شده مربوط به نسل کشی، نژاد پرستی، سرکوب جنسی و رویگردانی از مذهب است. کلود فرولو یک شرور روانی بد طینت است. در کتاب اصلی او یک اسقف اعظم است اما دیزنی در انیمیشنش او را به عنوان یک شهردار تصویر کرده تا از اعتراض گروه های مذهبی جلوگیری کند. فرولو عاشق اسمرالداست و برای به دست آوردنش هرکاری می کند و شهوت ناخوشایندی نسبت به او دارد. او اسمرالدا را نفرین می کند که یا زنده در آتش بسوزد و یا برای همیشه پیش او بماند. اینها برای یک فیلم کودکانه خیلی زیاد است.

5. مست شدن عمو والدو در انیمیشن گربه های اشرافی

کارتون های دیزنی

غاز مست یعنی عمو والدو طنازترین شخصیت کمیکیست که تا کنون در کارتون های دیزنی خلق شده است. وقتی که گربه های اشرافی با یک جفت غاز به نام های ابیگیل و آملیا ملاقات می کنند، آنها به عمویشان برخورد می کنند. کسی که موفق شده از آشپزخانه رستوران بگریزد جایی که قرار بود به عنوان غذای اصلی در آنجا سرو شود. بدتر از همه اینکه او آغشته به شراب سفید است. در فرانسه گوشت غاز را با شراب سفید مزه دار می کنند. او حسابی تعادلش را از دست داده و تلو تلو می خورد در حالیکه دمش را هم در آشپزخانه بریده اند.

4. وقتی که صدف ها خورده شدند در کارتون آلیس در سرزمین عجایب

کارتون های دیزنی

اگر این کتاب را خوانده باشید حتماً متوجه شدید که در آن از محتوای بزرگسالانه استفاده شده و اشارات و کنایه های زیادی در سراسر آن دیده می شود. لوئیس کارول، مردی که کتابهایش درباره دختری به نام آلیس است. او آشکارا روشی داشت برای خلق مکان هایی گیج کننده اما رنگارنگ و شخصیت هایی که همه چیز بودند اما گاهی خسته کننده می شدند. کارول همچنین دوست داشت همه چیز را وارونه نشان دهد تا معنایی استعاری پیدا کند. او اشعار کودکانه خود را اغلب به شکل داستان های ناخوشایند با اهمیت اخلاقی کم بیان می کند. شما حتماً داستان فیل دریایی و نجار را به خاطر می آورید که در آن فیل آبی و نجار چند بچه صدف را برای صرف چای به خانه دعوت می کنند فقط برای اینکه فیل آبی همه آنها را بخورد. اگر از ما بپرسید این بسیار سادیستی است اما خب فیل آبی گرسنه بود.

3. آن سرود نژادپرستانه در تیتراژ کارتون علاءالدین

کارتون های دیزنی

بدون تردید مباحث نژادی بسیار زیادی در گذشته در کارتون های دیزنی وجود داشته است. در سال 1993 یک سال پس از اکران علاءالدین، متن ترانه آغازین فیلم از جایی که اگر چهره تان را دوست نداشتند گوشهایتان را می بریدند به منطقه مسطح و پهناوری که گرمای شدید دارد تغییر کرد. شعر اصلی تصویری وحشیانه و بدبینانه از خاورمیانه را نشان می دهد که باید حذف می شد. انتقادات زیادی نیز درباره آمریکایی بودن تمام شخصیت های اخلاقی در فیلم شد در حالیکه آدم بدها همه لهجه خارجی، چهره ای خنده دار و پوستی تیره دارند. آموزش این میزان نژاد پرستی برای کودکان در هر جای دنیا نامناسب است.

2. صحنه تبر در کارتون میکی موس و لوبیای سحرآمیز

کارتون های دیزنی

انیمیشن میکی موس و لوبیای سحرآمیز دیزنی لحظات کمدی شگفت انگیزی در بر دارد. نشان دادن قحطی و خشکسالی، جوریست که حتی برای بزرگسالان هم واقعاً ویران کننده است اما اینجا طنز جالبی دارد. میکی، گوفی و دونالد باید یک برش نان و یک عدد لوبیا را به سه قسمت تقسیم کنند. ساندویچ لوبیا به قدری نازک است که آن طرفش دیده می شود و همین دونالد را حسابی عصبانی و گرسنه تر می کند. در نتیجه ما می توانیم به دونالد حق بدهیم وقتی که تبر را برداشته و به سراغ گاو بیرون از خانه می رود تا با کشتنش اندکی پروتئین به بدن بزند. این در واقع مردانگی دونالد را می رساند که وقتی می بیند میکی گاو را برای سه عدد لوبیای سحرآمیز فروخته، او را به قتل نمی رساند. دونالد ما در این مورد با تو هستیم حتی اگر شبیه جک تورانس فیلم درخشش باشی.

1. پیپ کشیدن در کارتون پیتر پن

کارتون های دیزنی

در میان کارتون های دیزنی پیتر پن سالها به خاطر اظهارات نژادپرستانه سرخپوستان آمریکایی مورد انتقاد بوده است. در فیلم آنها با عنوان وحشی خطاب شدند و حتی اصطلاح پوست قرمز هم به آنها نسبت داده شد. در حالیکه این ممکن بود به خاطر عدم آگاهی کودکان حساسیت های خاصی ایجاد کند. برخی از سازندگان از نمایش این تحجر ابراز تأسف کردند و تلاش کردند بر جهالت همگانی در دهه پنجاه میلادی چیره شوند. همانطور که آوازی نژادپرستانه در مورد مرد سرخپوست خوانده می شود، بچه ها در پیپ رئیس قبیله می دمند. مشخصا این فیلم لحظات نامناسب زیادی دارد.

کدام لحظات دیگر کارتون های دیزنی برای کودکان نامناسب بودند؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع : screenrant

157 دیدگاه

 • الان شرکت های بزرگ انیمیشن سازی مانند walt disney و zagtoon با استفاده از کارتون های مورد علاقه کودکان افکار های منفی و شیطان پرستانه را به ذهن بچه های ما وارد میکنند و این سبب میشه که نسل های بعد از ما مانند خودشان بشوند.
  اینکه ما بگوییم آنها بچه هستند و این چیز ها را نمی فهمند اصلا قابل قبول نیست. کودکان در انیمیشن ها میبینند که شخصیت خوب و مثبت داستان مثلا از نماد های شیطان پرستانه استفاده میکنه و این امر باعث میشه تا در ناخوداگاه آنها این علامتها به صورت خوب نقش ببنده. من از شیطانی بودن والت دیزنی هیچ خبری ندارم اما به وضوح در انیمیشن های آنها دیده ام که از نماد های فراماسونی ها استفاده میکنند.
  ما باید زمانی که بچه های ما به نوجوانی رسیدند آنها را از دنیای اطرافشان آگاه کنیم و گرنه در بزرگسالی همین چیز های به ظاهر پیش پا افتاده تبدیل به مشکلات جدی خواهد شد.
  در جواب به آنهایی که کور کورانه قضاوت میکنن و تا حرفی راجب به مثلا والت دیزنی زده میشه اخلاق تندی نشان میدند باید بگویم منطقی باشید. شما اگر تمام تمام کارتون های دیزنی را ببینید نشانه های شیطان پرستی و میبینید که اصلا هیچ ربطی به آن قسمت ندارند.

  • ادامه … هیچ ربطی به آن قسمت ندارند و خیلی راحت این را می فهمید که یا والت دیزنی دست فراماسونی ها است یا با آنها همکاری میکنند. اگر کسی مخالف این است و یا با مسائل اخلاقی بعضی کارتون ها موافق است لطفا دینش را عوض کند.

 • سلام.به عقیده من همه این مواردی که گفته شده در مورد صحنه های نامناسب کارتون های دیزنی خیلی چرت و پرت است.خیلی مقاله مزخرفی بود.شما با این کارتان باعث می شوید که هر جوری شده علاقه مان را به دیزنی از دست بدهیم.برای مورد شماره 19(مرگ موفاسا در انیمیشن شیر شاه و مادر بامبی در انیمیشن بامبی)باید بگم که خب آقایان خنگ اگر این صحنه ای که شما میگید نامناسب اگر نبود پس چه جوری متوجه داستان میشدییییییییممممممم.

  • در مورد فورولو موافقم
   شخصیتش کاملا واضح در مورد شهوتش در آهنگ hell fire میگفت
   البته موسیقی این انیمیشن به نظرم از همه جهت هنوزم که هنوزه بهترینه

  • این صحنه ممکن برای کودکان ترسناک باشه یا پیامد های بدی داشته باشه ولی باعث نمیشه انیمیشن های دیزنی بد بشوند به جز صحنه های نژاد پرستی و سرکوب جنسی . که به نظر من در انیمیشن های بزرگسالانه هم نباید نژاد پرستی مطرح باشه البته اینجوری فکر می کنم به نظر من این انیمیشن ها باید گروه سنی بالاتری داشته باشند اینجوری برای بیننده قابل فهم تر و بهتره. وگرنه مثلا مرگ مادر بامبی در انیمیشن بامبی از زیبایی انیمیشن کم نمیکنه

  • کاملا موافقم
   (برای کسی که میگه موافق نیستم هم باید بگم «خب شما چی پیشنهاد میکنی؟)

 • دوستان شرکت والت دیزنی خوبه مخصوصا کارتون شرک ولی نامرد ها خیلی سکانس های زشتی درست کردند که بیننده متوجه ان ها نمیشود

 • هیچ کدومشو قبول ندارم . همه ی مقالتون چرتی بیش نیست.

 • دامبو عشقه???
  وودی و دوستان???
  دیزنی خاطرات بچگیمو ساخته غلط میکنه هر کس بهش بد بگه
  دیزنی عشقه??

  • غم‌ انگیز‌ ترین‌ سکانسی که‌ دیدم مرگ‌ موفاسا‌ تو‌ شیر‌شاه‌ بوده‌ اون‌ زمان‌ ۶‌ سالم‌ بودم‌ ولی‌ حالا‌ ۲۳.یادش‌ بخیر‌ بچگی‌ رو

 • هیچ چیزی بی نقص نیست این شرکت هم یه سری بدی هایی رو داره و در کل من از انیمیشن های دیزنی خوشم میاد افراد خلاقی در این شرکت فعالیت میکنن گرچه بعضی مواقع در ساخت محصولاتشون از حد خارج میشن

  • اینا که اصلا چیزی نبود همش خرف الکی میزنیدا …

 • سلام
  دوستان نظرتان را خواندم.به نظر بنده قصه تعریف کردن یک هنر است.تبدیل این قصه ی قابل تعریف به یک اثر هنری ؛ خود هنری مضاعف است.الحق دیزنی به خوبی این کار را بلد است.اما فقط کافیه یه جست و جو در مورد سابقه وچگونگی تاسیس و موئسسین این کمپانی بکنید.
  نتایج عجیبی دست گیرتان می شود.یه کلیپ 7دقیقه و 35 ثانیه ای در اینترنت به زبان انگلیسی هست.توصیه به دیدنش دارم.بعد از دیدن این کلیپ متوجه می شوید که عقاید همجنس گرایانه موئسسین این کمپانی در آثار مشهود است. به طوری که در پی اعتراض خانواده های آمریکایی به صحنه ای که درمورد انحراف یه کشیش در یکی از آثار ؛ این کمپانی مجبور شد این کارتون را ویرایش کند. اما وظیفه ما چیه؟ به اعتقاد بنده آگاهی اولین و مهم ترین گام است. ابتدا کارتون ها را خودمان ببینیم و سپس هنگام تماشا کنار فرزندانمان باشیم. کارتون ها در تربیت بچه ها بی اثر نیستند. اما یقینا تاثیرشان از پدر و مادر و رفتارهایشان بیشتر نیست.
  یا حق
  یا علی(ع)مدد

  • من تو بچگی هزار بار کارتون سفید برفی ، آلیس ، بامبی و ‌‌… رو دیدم. ولی وقتی اون صحنه ها رو دیدم هیچ حسی بهم دست نداد ‌‌. شما فقط می خواین ما این جور کارتون ها رو تماشا نکنیم و علاقه مون رو به والت دیزنی از دست بدیم. ولی هر چقدر این کار رو انجام بدین عمرا ما والت دیزنی رو ول کنیم. ما یه عالمه چیزای خوب از این کارتونا یاد گرفتیم. شما کی می خواین والت دیزنی رو جوری ببینید که ما می بینیم‌.

 • نمیدونستم والت دیزنی اینقدر لاشی باشه ???, در کل مطالب خیلی خوبی بود دمتون گرم…

  • چی داری میگی اینا دارن نیمه خالی لیوان رو می بینن.

  • از نظر من والت دیزنی یکی از بهترین تولید کننده های کارتونه و تاحالا کارتون های زیادی ساخته و هیچ صحنه مخدر وبدی ندیدم بهتون توصیه میکنم انیمیشن ابشار جاذبه رو ببینید _ بعد هم همه ی انیمیشن ها برای کودکان نیستند شاید اون انیمیشن ها برای بزرگتر ها بوده _تو خیلی از کارتون هاش درس زندگی داره

 • چرا شماها نیمه ی خالی لیوان رو میبینید
  ما ها تو بچگی هامون مهربونی و خوب بودن رو از تو همین کارتون ها یاد گرفتیم و فهمیدیم بدی ها و پلیدی ها بلاخره نابود میشن
  به نظر من دیزنی از انجام این کارها و ساختن اینجوری انیمیشن ها اینه که هرچی آدم بدبین تر باشه بدی های بیشتری رو میبینه و همه ی این ها بخاطر ذهن منحرف خودتونه…

  • اتفاقا این یک روشه که با نشان دادن یک سری نکات خوب یکسری نکات بد رو به کودکان اموختن در خیلی انیمیشن های والت دیزنی مشکلات اخلاقی و محتوایی وجود داره مواد مخدر و مسائل ضد اخلاقی و توهین به مقدسات دینی گوشه ای تلخ و تاریک از والت دیزنی ،این شرکت شیطانی است
   والبته نقد این انیمیشن ها تنها به ایرانیان یا مسلمین محدود نمی شه حتی خود خارجی ها و مسیحی ها هم به این شرکت اعتراض داشتند

  • به خاطر ذهن منحرف نیست . علتش اینه که شماها چیزی که از مدیریت رسانه و ناخودآگاه نمیدونید. برید یکم مباحث روانشناسی و رسانه رو مطالعه کنید متوجه میشید که رسانه ابرازی برای کنترل ذهنه . گذشت اون زمان ها که افکار و دیدگاه ها رو به زور به خورد دیگران بدن. فیلم میسازن و به مرور تو همون مدلی فکر خواهی کرد که اونا فکر میکنن و میخوان.

  • سلام

   شماها اصلا این کارتون هارو دیدین که درموردشون چیزای بد میگین

   این کارتون ها به ما دفاع از خود و خیلی چیزا به ما یاد دادن

  • شماها ک میگین مواد مخدر و اینجور جور چرتو پرتا رو به بچه ها یاد میده باید بگم که من از این انیمیشن ها چیزی جز خوبی یاد نگرفتم و حتی به این صحنه ها توجی نکردم چون موضوع اصلی چیز دیگری بود. میدونید کی متوجه شدم؟ زمانی که شماها این مسائل رو بزرگ کردین. شماها هستید که به بچه ها این جوری چیزا رو یاد میدید وگرنه ما کاری به این کارا نداریم ما داریم انیمیشنمون رو نگاه میکنیم همین. نه چیزی بیشتر نه چیزی کمتر.شما خودتون با زوم کردن رو این کسائل باعث میشید که ما به این مسائل توجه کنیم

 • ببخشید دقیقا کی گفته که انیمیشن های دیزنی برای کودکان ساخته شدند؟ این مسخره بازیا چیه در آوردید؟ برید به نی نی هاتون دارا و سارا نشون بدید اگه دیزنی اَخه! دیزنی بیشتر انیمیشن هاش رو برای نوجوانان به بالا میسازه. اصلا شک دارم که بچه های کوچیک بتونن داستان های فوق العاده عالی و پیچیده ی انیمیشن های دیزنی رو بفهمند. والا… بعدشم کی گفته همه انیمیشن ها باید خوب تموم شن و اصلا صحنه ی بد نداشته باشن؟ مثلا مادر بامبو اگه نمیمرد که دیگه داستان نمیشد که.. بامبو در کنار مامان و باباش به خوبی و خوشی زندگی میکرد. مسخره! یا مثلا اگه موفاسا نمیمرد که پسرش تصمیم نمیگرفت قوی بشه و روی پای خودش واسته. شما که هیچی از انیمیشن سازی سرتون نمیشه حرف نزنید. انیمیشن باید دارای گره باشه. یعنی توش باید شخصیت با چالش های روبه رو باشه وگرنه بیمزه میشه.

 • الان مثلا بچه ها دهه 90 تاثیر بد میزاره روشون بابا این دهه نودیا رو ما تاثیر بد میزارن ?

 • اگر اسلام واینا هم جدا بگیریم از نظر روانشناسی تمامی این صحنه ها به غیر از همون میکی موس تاثیر بدی روی افکار بچه ها میزاره . اللخصوص اون صحنه بوسه توی فیلم علاادین.من حزبالاهی و مذهبی و اینا نیستم حقیقتا ولی واقعا این مسئله ها و قانون هایی که تو اسلامه برای افکار بچه ها مهمه.
  ما به خاطر بعضی از کم کاری های دولت و نمایندگان دینمون داریم ازش زده میشیم و من هم به مردم حق میدم اما دین ما واقعا یک قاب عالی برای تربیت بچه هاست.

 • عالییی من نه بخاطر الان من همیشه از والنت دیزنی بدم می اومد چون همیشه کارتون هاش تهدیدی بزرگ برای بچه ها بود و والنت دیزنی همیشه سعی داشت جامعه ایرانی هارو با اون کارتون های مزخرفش خراب کنه. اگه دقت هم کنید تو کارتون های والنت دیزنی حداقل باید یه نماد یا مسعله شیطانی باشه. مثل باب اسفنجی،دیو و دلبر،پری کوچولو.

  • شاسگول باب اسفنجی واسه والت دیزنی نیست که

  • دهنتو ببند گ….له تو برو به همون دین و انقلاب و اسلامت برس

  • اسکول والت دیزنی نه والنت دیزنی تو اسمو درست یادبگیربعد زر بزن

  • دوست عزیز شما چطور درباره تهدیدای این کمپانی کلی اطلاعات داری در حالی که اسم این کمپانی رو درست بلد نیستی.

 • والت دیزنی واقعا باطن خیلی بدی داره از شیطان پرستی بگیر تا غیره..
  از همون اول اگه تو انیترنت هم سرچ کنین پره از اینجور نکات که هرکی ببینه تاثیر بدی براش داره.

  • با سلام و عرض خسته نباشید به مدیر سایت
   بیشتر نظرات رو خوندم و دیدم که بیراه نمیگن ولی در کل دیزنی انیمیشن هاش خوبه اگه درونشون صحنه های مختلف رو نمیگنجاند.
   بچه ها این صحنه هارو میبینن و متاسفانه باور هم میکنند این بچه ها بزرگ میشن و مشکلات دیگه ای گریبانگیر اینا میشه تاثیرات روحی روانیش هم به کنار . خود من شخصا انیمیشن های ایرانی رو بیشتر دوست دارم تا خارجی مثل فیلشاه و … انیمیشن هایی که با قاب اسلام درست شده اند برای تربیت بچه ها خیلی بهتره اینا روی مغز بچه ها تمرکز دارن تا بتونن از ریشه به کشور های آسیایی صدمه بزنن این نظر من بود شاید بعضیام بگن که برو بابا چرت و پرت ننویس ولی در کل بچه ها نقطه ضعف یک ملت هستند

 • خودتون دارین تو لفظ میگین بچه.بچه ی موجوده سادست ک اگه ما بزرگترا نخوایم دنبال زیربغل مار بگردیم و ذهن خلاق و کوچیکشون با چرندیاتی ک تو دنیایه بزرگا وجود داره پر کنیم،اونا میتونن هزاران کارمفید از انیمیشن ها یاد بگیرن.اگر ب درجه سنیه انیمیشن هایه دیزنی نگاه کنید میفهمید ک طبق درجه سنی مدنظر انیمیشن،واقعیت هایی ک اون رده سنی نیاز داره ک بدونه رو توش جا داده شده.چرا همیشه باید دیدگاهایه ایرانیا ب هر موضوعی تهاجمی باشه و ی سرش ب دین و مذهب متصل باشه

  • بچه اینجور بوسیدنا رو باور می کنه واسه ما ایرانیا این چیزا بده چون بچه هامون روبوسی رو با لین بوس اشتباه می گیرن
   باور کن دیدم اینجوری اشتباه گرفته

  • چون ایرانی ها مذهب شون اسلامی و این ویدیو ها باعث خراب شدن جامعه مسلمان ها و ایرانی ها می شه.
   البته بچه ها هرچی که داخل ویدیو ها و بزرگتر ها می بینن می شنون یاد می گیرن اگه این ویدیو های والنت دیزنی ادامه پیدا می کرو معلوم بود که در زمینه ناخدا گاه اونا تاثیر می زاره.

157 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی