دنياي فيلم و سينما فرهنگ و هنر

20 سکانس در کارتون های دیزنی که برای کودکان بسیار سیاه بود.

تقویم فارسی اندروید
کارتون های دیزنی
فیلم و سینما

دوران کودکی کمتر کسی بدون کارتون های دیزنی گذشته است. در گذشته ای نه چندان دور، کارتون های دیزنی گاهی روی لبه پرتگاه قدم برمی داشتند و کاملاً برای کودکان نامناسب بودند به طوری که ممکن بود آنها شبها دچار بی خوابی و کابوس شوند یا مثل ابر بهار اشک بریزند. اما درست مانند بزرگسالان، کودکان نیز از هیجان لذت می برند و این لحظات ترسناک و استرس زا واقعاً توجه آنها را جلب می کند. این انیمیشن های کلاسیک نوستالژیک شاهکار هستند و هیچ انیمیشن مدرنی قادر نیست دوباره مثل کارتون های دیزنی شخصیت های مورد علاقه ما را علیرغم گاهاً نامناسب بودن شان بازآفرینی کند.

اما اجازه دهید به مبحث اصلی بازگردیم. می خواهیم شما را به دالانی در دیزنی ببریم و تعدادی از کارتون های دیزنی را به شما یادآوری کنیم که برای کودکان زیادی سیاه بودند.

20. صحنه کوره زباله سوزی در انیمیشن داستان اسباب بازی های 3

کارتون های دیزنی

موفقیت یگانه داستان اسباب بازی ها در کارتون های دیزنی فوق العاده است به ویژه اینکه می دانیم ادامه دادن اکثر فیلم های چند گانه معمولاً آنها را به نابودی می کشاند اما بی شک داستان اسباب بازی های 2 و 3 اینطور نیستند و هر کدام با استقبال منتقدان و تماشاگران رو به رو شدند. این فیلم نه تنها مشکلات و رنج های تغییر و رشد بچه ها را نشان می دهد بلکه مخاطب را با تأثیر دوستی ها و اتحاد آشنا می کند.

یک صحنه بسیار تنش زا و عاطفی در فیلم وجود دارد که وودی و دوستانش در یک کوره زباله سوزی گیر افتاده اند و چیزی نمانده که در آتش بسوزند و نابود شوند. هنگامی که می بینند راه نجاتی نمانده، سعی می کنند سرنوشتشان را بپذیرند پس دستان یکدیگر را می گیرند تا پایان وحشتناکشان سر برسد. هرگز پیش از این ندیده بودیم که شخصیت های انیمیشنی در کارتون های دیزنی تسلیم شوند و مرگشان را بپذیرند. این سطح از ناامیدی، رویدادی عاطفی و اشک انگیز است که معمولاً در فیلم های بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد.

19. مرگ موفاسا در انیمیشن شیر شاه و مادر بامبی در انیمیشن بامبی

کارتون های دیزنی

مرگ موفاسا در انیمیشن شیر شاه و مرگ مادر بامبی در انیمیشن بامبی دو تا از ناراحت کننده ترین صحنه های مرگ و میر انیمیشنی است که در خاطرات هر کودکی می تواند ثبت شده باشد. به عنوان یک کودک، بزرگترین ترس شما از دست دادن یکی از والدین است زیرا احساس وابستگی شما به بزرگسالان و اطرافیان بالغ است که به شما احساس آرامش می دهد. در نتیجه مرگ والدین در هر دو فیلم موجب ایجاد اضطراب در کودکان می شود. هر بار که کودکی این صحنه را تماشا می کند، آرزو دارد که این فاجعه در اطراف او روی ندهد اما افسوس که حقیقت تلخ تر از اینهاست.

18. مرگ پادشاه شاخ دار در انیمیشن دیگ سیاه

کارتون های دیزنی

این انیمیشن یکی از ناشناخته ترین کارتون های دیزنی به شمار می رود. تقریباً یک ارباب حلقه هاست که برای کودکان ساخته شده است فقط به اندازه کافی خوب نیست. شخصیت اصلی به نام تاران باید یک دیگ سیاه را پیدا کرده و آن را نابود کند پیش از آنکه به دست شاه شاخ دار بیفتد. فیلم از یک کتاب حماسی کودکانه نوشته لیوید اسکندر نویسنده اهل ولز اقتباس شده است هر چند او معتقد است کتاب با فیلم به شدت تفاوت دارد. در این فیلم که حتی توسط بزرگسالان هم کمتر دیده شده، پادشاه شاخدار با آن ظاهر وحشت انگیزش توسط دیگ سیاه از بین می رود و اسکلت بدنش به طرز ناخوشایندی به درون دیگ کشیده می شود. همین توصیف کافیست تا بدانید این صحنه چه قدر می تواند ترسناک باشد.

17. به دار آویخته شدن کلایتون در انیمیشن تارزان

کارتون های دیزنی

انیمیشن تارزان هم یکی از معروف ترین کارتون های دیزنی محسوب می شود. اگرچه کلایتون مرد شروری بود و گوریل های جنگل را آزار میداد اما مرگ او رویداد غم انگیزی بود. نبردی میان تارزان و کلایتون در می گیرد و آن دو از درختی به درخت دیگر و از شاخه ای به شاخه دیگر می پرند. ریسه های آویزان درخت ها به دور گردن و دست و پای کلایتون می پیچد. کلایتون دست و پایش را آزاد می کند اما طنابی که به دور گردنش پیچیده شده، او را دار زده و حلق آویز می کند. هرچند مرگ او به طور واضح نشان داده نشده و سایه آن روی دیوار مشخص است اما این روش بسیار بدی برای پایان دادن به زندگی یک کاراکتر در فیلم مختص به کودکان است.

16. صحنه توت جنگلی در انیمیشن دایناسورهای خوب

کارتون های دیزنی

کاراکترهای این فیلم مشغول خوردن توت های جنگلی هستند که از درخت بر زمین افتاده و خشکیده می شوند اما به محض خوردن آن شروع به خنده های ناگهانی کرده، صورتشان دفرمه می شود و خود را در حال پرواز در آسمان می بینند و در صحنه بعد هم کاملاً نشئه شده اند. بله این فیلم اشاره ای مستقیم به مواد مخدر دارد. سیاست های فیلمسازی تأکید می کند که استفاده از هر ماده مشکوکی در فیلم های کودکان ممنوع است اما این یکی از کارتون های دیزنی است که چارچوب ها را رعایت نکرده و حالتهای نشئه گی را به طور علنی نشان می دهد.

15. مست شدن دامبو در انیمیشن دامبو

کارتون های دیزنی

اگر به عنوان یک بزرگسال کارتون های دیزنی و به خصوص کارتون دامبو را دیده باشید متوجه می شوید بسیار عمیق تر از چیزیست که در کودکی مشاهده کرده بودید و دیگر برایتان تنها یک فیل با گوش های بزرگ نیست. وقتی که اهالی سیرک بین دامبو و مادرش فاصله انداخته اند او به گریه می افتد و این بسیار برای بیننده ناراحت کننده است. دوستش تیموتی که یک موش کوچک است او را دلداری می دهد و وقتی می بیند دامبو از شدت گریه به سکسکه افتاده از او می خواهد که کمی از آب بشکه بنوشد و چند ثانیه نفسش را در سینه حبس کند تا سکسکه اش بند بیاید اما هر دو بی اطلاع هستند که محتویات بشکه آب نیست و هر دو از خود بی خود می شوند. آنها در توهماتشان یک دسته فیل صورتی را در حال خواندن و نواختن و رژه رفتن می بینند. هر چند این صحنه مناسب هر سن و سالی نیست اما هنوز هم یکی از صحنه های خاطره انگیز در میان کارتون های دیزنی به شمار می رود.

14. ارواح گرفتار شده توسط جادوگر در انیمیشن پری دریایی کوچک

کارتون های دیزنی

پری دریایی افسانه ای که توسط هانس کریستین اندرسون نوشته شده بسیار سیاه تر از همتای دیزنی خود است. جادوگر دریایی در آن داستان به پری کوچک دریایی پا می دهد اما هر بار که گام برمی دارد، احساس می کند که روی چاقویی تیز قدم برداشته است. متاسفانه هیچ پایان خشنود کننده ای برای شاهزاده و پری دریایی در کتاب وجود ندارد و او در پایان با کس دیگری ازدواج می کند. در نسخه دیزنی، اورسولا جادوگریست که قربانیانش را تبدیل به جانورانی سبز_خاکستری کرده و روح آنها را اسیر می کند. آنها ارواحی بیچاره هستند که تنها درد و ناامیدی را تجربه می کنند. هر چند دیزنی چندان بر این بخش داستان تمرکز نکرده اما باز هم تاسف بار است.

13. قلیان کشیدن کرم ابریشم در انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب

کارتون های دیزنی

آلیس در سرزمین عجایب یکی از کودکانه ترین کتاب هاییست که تا کنون نوشته شده است پس جای تعجب ندارد که دیزنی به اقتباس از این کتاب دست زده باشد. این انیمیشن، یکی از کارتون های دیزنی است که تلاش کرد تصویری غیر ترسناک از سرزمین عجایب برای کودکان بسازد که بی شک فریبنده و فراموش نشدنی بود. حضور موجودات عجیب از جمله هزارپای قلیان کشی که آلیس را به سوی گرفتن تصمیمات وحشتناک سوق می داد در این کارتون کم نبود. یا هنگامی که آلیس برای کمک به آدم برفی می رود، موجودی اسفنجی او را به خوردن یک گاز از قارچ خود ترغیب می کند که این امکان را به او می دهد که بزرگتر از یک غول یا کوچکتر از یک مورچه باشد. که این بیشتر شبیه به یک ماده توهم زا به نظر می رسد.

12. پسران برده ای که به الاغ تبدیل می شدند در کارتون پینوکیو

کارتون های دیزنی

قطعاً کمپین هایی وجود دارد که می گویند پینوکیو کمترین طرفدار را در میان کارتون های دیزنی دارد و دلایل بسیار قابل توجهی برای آن می آورند. پینوکیو به اندازه کافی ژرف و عمیق نیست و نتوانست مانند دیگر آثار کلاسیک دیزنی هم عصرش برای نشان دادن خوب و بد درست عمل کند. وقتی که پینوکیو به همراه دوست جدیدش لامپویک به جزیره ای تفریحی می روند، لامپویک و دیگر پسرها به الاغ های برده قابل فروش تبدیل می شوند که این ماهیت طبیعی و آشکار جزیره است. می بینیم که لامپویک به طرز پوچ و مسخره ای از یک پسر بچه کوچک تبدیل به حیوانی چهارپا می شود که حتی دیگر قادر نیست صحبت کند و این باعث می شود کودک دچار یک اختلال احساسی شود. اگرچه پینوکیو قبل از اینکه کامل تبدیل شود فرار می کند و لامپویک فراموش می شود زیرا او بر خلاف پینوکیو به مسیر شر منحرف شده بود اما این روش بیهوده و واقعاً وحشتناکی در تاریخ کارتون های دیزنی برای موعظه و آموزش یک الگوی رفتاری به کودک است.

11. وقتی که دیو، بل و پدرش را گروگان می گیرد در کارتون دیو و دلبر

کارتون های دیزنی

یکی از دلایل موفقیت این انیمیشن این بود که داستان پیچیده عاشقانه میان دیو و دلبر توانست قلبهای زیادی را تسخیر کند. بر خلاف بسیاری از افسانه ها، قهرمانش یک موجود نفرت انگیز است. در آغاز فیلم می بینیم که تعدادی گرگ در تعقیب پدر بل هستند. موریس به سرعت به قلعه دیو پناه می برد. او غرشی به مرد بیچاره می کند پیش از آنکه وی را با خشونت به درون سلول بیندازد. بل برای نجات پدر سر می رسد و از دیو می خواهد که پدرش را که بیمار است از زندان آزاد کند. او تنها به این شرط اجازه بیرون آمدن دارد که جایش را در زندان با دخترش بل عوض کند. گروگان گرفتن یک قهرمان زن توسط یک مرد شروعی ناخوشایند برای هر فیلمیست چه رسد به اینکه یک فیلم کودکانه باشد. با این حال علاقه ای میان آن دو شکل می گیرد و بر خلاف دیگر آثار دیزنی آن را کاملاً آشکار و صادقانه نشان می دهد اما این ممکن است پیام اشتباهی را به کودکان منتقل کند.

10.آدم ربایی جاسمین توسط جعفر در کارتون علاءالدین

کارتون های دیزنی

جعفر یکی از شرورترین شخصیت هاییست که کارتون های دیزنی تاکنون خلق کرده است. نه تنها جنی و سلطان را زندانی می کند بلکه سعی می کند خود را به جاسمین نزدیک کند. صحنه اغواگری و بوسیدن جعفر توسط جاسمین برای آنکه حواسش را از ورود علاءالدین پرت کند از نظر بسیاری از خانواده ها مناسب کودکان نیست. ایده به زنجیر کشیدن جاسمین و ازدواج اجباری با مردی مسن به جای کسی که او دوستش دارد بسیار ناراحت کننده است اما خوشبختانه چندان به چشم بچه ها نمی آید. علاءالدین برای نجات پرنسس می آید و همه چیز را از کنترل جعفر خارج می کند.

9. مرگ جادوگر در کارتون سفید برفی

کارتون های دیزنی

سفیدبرفی و هفت کوتوله به هزار دلیل یکی از چندش آورترین کارتون های دیزنی به شمار می آید زیرا کارتون های مربوط به دهه سی دیزنی کیفیت اسرار آمیزی داشتند. ملکه که بعدها به جادوگری دردسر ساز تبدیل می شود تنها به خاطر زیبایی سفید برفی از او متنفر است و با شرارت به او یک سیب سمی می دهد تا به خوابی ابدی فرو رود. هنگامی که کوتوله ها در حال تعقیب او هستند، جادوگر به بالای صخره می رسد که ناگهان رعد و برقی می زند و صخره می شکند. جادوگر از بالای صخره به پایین پرتگاه سقوط می کند و یک جفت کرکس برای خوردن گوشت تازه به سراغش می روند. درست است که او خیلی خبیث است اما اگر از ما بپرسید می گوییم که این پایان به شدت ترسناک و سیاه است.

8. بی توجهی به حیوانات در کارتون بانو و ولگرد

کارتون های دیزنی

بی تردید با تماشای انیمیشن بانو و ولگرد دلتان برای حیوانات به درد می آید. بانو سگ نازپرورده ایست که پس از مدتی توسط صاحبانش نادیده گرفته می شود. شکارچی سگ دائماً در حال شکار و دستگیری سگ ها است و عمه سارا بیزاری غیر قابل توجیهی نسبت به حیوانات دارد. بسیاری از شما صحنه ای که تراستی در تلاش برای نجات ولگرد زیر چرخ های درشکه می میرد و جاک زوزه دردناکی برای از دست دادن بهترین دوستش می کشد را به یاد دارید. بد رفتاری با حیوانات در این فیلم، انسان ها را به شخصیت هایی منفی تبدیل می کند. حتی جیم و همسرش هم به طور یقین صاحبان بدی هستند.

7. شبی بر فراز کوه سنگی در انیمیشن فانتزیا

کارتون های دیزنی

این انیمیشن در سال 1940 منتشر شد و سومین فیلم دیزنی بود که تا آن موقع ساخته شده بود. شبی بر فراز کوه سنگی می تواند به روشهای مختلفی تفسیر شود اما در هر حال تصویری به شدت آشفته و سیاه درباره گردهمایی شیاطین ارائه می دهد. این انیمیشن نشان می دهد که شب از بالای کوه بر شهر سایه می افکند و شیاطین و ارواحی که از گور برخواسته اند توسط شب به درون آتش سوزان افکنده می شوند و هنگام صبح دوباره همه چیز به حالت اولیه بازمی گردد. شما بگویید این تصویر ترسناکی از شب برای کودکی که شیفته کارتون های دیزنی است ارائه نمی دهد؟ این ممکن است برای آنها یک هفته کابوس شبانه به دنبال داشته باشد.

6. تسخیر روح اسمرالدا توسط فرولو در انیمیشن گوژپشت نتردام

کارتون های دیزنی

کتابی که این انیمیشن از آن اقتباس شده مربوط به نسل کشی، نژاد پرستی، سرکوب جنسی و رویگردانی از مذهب است. کلود فرولو یک شرور روانی بد طینت است. در کتاب اصلی او یک اسقف اعظم است اما دیزنی در انیمیشنش او را به عنوان یک شهردار تصویر کرده تا از اعتراض گروه های مذهبی جلوگیری کند. فرولو عاشق اسمرالداست و برای به دست آوردنش هرکاری می کند و شهوت ناخوشایندی نسبت به او دارد. او اسمرالدا را نفرین می کند که یا زنده در آتش بسوزد و یا برای همیشه پیش او بماند. اینها برای یک فیلم کودکانه خیلی زیاد است.

5. مست شدن عمو والدو در انیمیشن گربه های اشرافی

کارتون های دیزنی

غاز مست یعنی عمو والدو طنازترین شخصیت کمیکیست که تا کنون در کارتون های دیزنی خلق شده است. وقتی که گربه های اشرافی با یک جفت غاز به نام های ابیگیل و آملیا ملاقات می کنند، آنها به عمویشان برخورد می کنند. کسی که موفق شده از آشپزخانه رستوران بگریزد جایی که قرار بود به عنوان غذای اصلی در آنجا سرو شود. بدتر از همه اینکه او آغشته به شراب سفید است. در فرانسه گوشت غاز را با شراب سفید مزه دار می کنند. او حسابی تعادلش را از دست داده و تلو تلو می خورد در حالیکه دمش را هم در آشپزخانه بریده اند.

4. وقتی که صدف ها خورده شدند در کارتون آلیس در سرزمین عجایب

کارتون های دیزنی

اگر این کتاب را خوانده باشید حتماً متوجه شدید که در آن از محتوای بزرگسالانه استفاده شده و اشارات و کنایه های زیادی در سراسر آن دیده می شود. لوئیس کارول، مردی که کتابهایش درباره دختری به نام آلیس است. او آشکارا روشی داشت برای خلق مکان هایی گیج کننده اما رنگارنگ و شخصیت هایی که همه چیز بودند اما گاهی خسته کننده می شدند. کارول همچنین دوست داشت همه چیز را وارونه نشان دهد تا معنایی استعاری پیدا کند. او اشعار کودکانه خود را اغلب به شکل داستان های ناخوشایند با اهمیت اخلاقی کم بیان می کند. شما حتماً داستان فیل دریایی و نجار را به خاطر می آورید که در آن فیل آبی و نجار چند بچه صدف را برای صرف چای به خانه دعوت می کنند فقط برای اینکه فیل آبی همه آنها را بخورد. اگر از ما بپرسید این بسیار سادیستی است اما خب فیل آبی گرسنه بود.

3. آن سرود نژادپرستانه در تیتراژ کارتون علاءالدین

کارتون های دیزنی

بدون تردید مباحث نژادی بسیار زیادی در گذشته در کارتون های دیزنی وجود داشته است. در سال 1993 یک سال پس از اکران علاءالدین، متن ترانه آغازین فیلم از جایی که اگر چهره تان را دوست نداشتند گوشهایتان را می بریدند به منطقه مسطح و پهناوری که گرمای شدید دارد تغییر کرد. شعر اصلی تصویری وحشیانه و بدبینانه از خاورمیانه را نشان می دهد که باید حذف می شد. انتقادات زیادی نیز درباره آمریکایی بودن تمام شخصیت های اخلاقی در فیلم شد در حالیکه آدم بدها همه لهجه خارجی، چهره ای خنده دار و پوستی تیره دارند. آموزش این میزان نژاد پرستی برای کودکان در هر جای دنیا نامناسب است.

2. صحنه تبر در کارتون میکی موس و لوبیای سحرآمیز

کارتون های دیزنی

انیمیشن میکی موس و لوبیای سحرآمیز دیزنی لحظات کمدی شگفت انگیزی در بر دارد. نشان دادن قحطی و خشکسالی، جوریست که حتی برای بزرگسالان هم واقعاً ویران کننده است اما اینجا طنز جالبی دارد. میکی، گوفی و دونالد باید یک برش نان و یک عدد لوبیا را به سه قسمت تقسیم کنند. ساندویچ لوبیا به قدری نازک است که آن طرفش دیده می شود و همین دونالد را حسابی عصبانی و گرسنه تر می کند. در نتیجه ما می توانیم به دونالد حق بدهیم وقتی که تبر را برداشته و به سراغ گاو بیرون از خانه می رود تا با کشتنش اندکی پروتئین به بدن بزند. این در واقع مردانگی دونالد را می رساند که وقتی می بیند میکی گاو را برای سه عدد لوبیای سحرآمیز فروخته، او را به قتل نمی رساند. دونالد ما در این مورد با تو هستیم حتی اگر شبیه جک تورانس فیلم درخشش باشی.

1. پیپ کشیدن در کارتون پیتر پن

کارتون های دیزنی

در میان کارتون های دیزنی پیتر پن سالها به خاطر اظهارات نژادپرستانه سرخپوستان آمریکایی مورد انتقاد بوده است. در فیلم آنها با عنوان وحشی خطاب شدند و حتی اصطلاح پوست قرمز هم به آنها نسبت داده شد. در حالیکه این ممکن بود به خاطر عدم آگاهی کودکان حساسیت های خاصی ایجاد کند. برخی از سازندگان از نمایش این تحجر ابراز تأسف کردند و تلاش کردند بر جهالت همگانی در دهه پنجاه میلادی چیره شوند. همانطور که آوازی نژادپرستانه در مورد مرد سرخپوست خوانده می شود، بچه ها در پیپ رئیس قبیله می دمند. مشخصا این فیلم لحظات نامناسب زیادی دارد.

کدام لحظات دیگر کارتون های دیزنی برای کودکان نامناسب بودند؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع : screenrant

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

157 دیدگاه

 • سلام خسته نباشید. کمپانی دیزنی کلا فیلم هایی میسازه که پیام های درستی رو به مخاطب منتقل نمیکنه هرچند خیلی جذابه ولی شما درباره آخر داستان پری دریایی کوچک اشتباه میکنید. خودتون انیمیشن رو دیدین؟ شاهزاده تحت تاثیر جادوی اورسولا باهاش ازدواج میکنه. اورسولا صدای آریل در ازای پا ازش گرفت و گذاشت توی یه صدف. خودشو به شکل یه دختر درآورد و شاهزاده اریک با صدای آریل جادو کرد که باهاش ازدواج کنه. ولی روز عروسیشون حیوونایی که دوست آریل بودن صدف میشکنن و با آزاد شدن صدای آریل، جادو از بین میره. آریل دوباره تبدیل به پری دریایی میشه خود اورسولا هم دوباره اختاپوس میشه اریک هم عقلش میاد سرجاش. و بعد از درگیری که بین اورسولا و آریل و اریک درمیگیره، در نهایت اورسولا توسط اریک نابود میشه و همه اون ارواح آزاد میشن و پدر آریل هم یه جفت پا ب آریل میده و در نهایت آریل با اریک ازدواج میکنه. قسمت دوم بچه هم دارن.

  • منظور اصل داستان بود که در افسانه های قدیمی اومده و از روش کارتون رو ساختن. داستان فیلم رو همه میدونیم داستان اصلی افسانه پری دریایی یه جور دیگه تموم میشه و والت دیسنی اونو تغییر داده. مثل سیندرلا، سفیدبرفی و ….

 • سلام اگر توجه کرده باشید همه انیمیشنهای والت دیزنی که در رابطه با موجوداتی عجیب درست شده آبی هستن مثل غول چراغ جادو یا جنی که در سندباد که از سندباد سواری میگرفت یا فضایی ها والت دیزنی فراماسونریه

  • اولا برو کارتون رو توبین اسم او غول آبی جینی بعد اونم سند باد نیست علاءالدینه

  • عا😐
   الان شما برو قصه ها عوض میشوند که درباره دیزنی ایناهم توش هستو بخون ببین دختره کل لباساش ابیه حتی تو یه جلد رنگ پوست داداشش ابی میشه حتی چشم دوستش ابیه اصلا اسم خودشم ابیه
   په زر نزن اوک؟

 • انهایی که جنبه نگاه کردن به این کارتون ها را ندارند لازم نیست نگاهشون کنید اگر میترسید نگاه نکنید

  • هیچ ربطی به ترس یا جنبه نداره…
   ما داریم یه موضوعات یا نشانه هایی رو روشن میکنیم که بیشتر این نشانه های مخفی توی انیمیشن ها ممکنه روی روحیه و سطح فکر یه بچه تاثیر بزاره.
   خیلی خوبه که همه مطلع بشیم و علامت های فراماسون رو بشناسیم؛)

  • شما چه سطح فکر پایینی دارید
   وقتی برای یک بچه چهارساله تصویر اعدام و غول و جن و مواد مخدر و مرگ پدر مادر و مرگ دوستان ووووو پخش میشه به بچه بگیم بی جنبه نگاه نکن و نترس اینا علکیه ؟؟؟؟

  • جالبه تو این مملکت همه دنبال فراماسون هستند ببینن چیه اگر دنبال شیطان واقعی هستین صدا و سیما را نگاه کنین که توش پر از نفرت پراکنی هست بچه هاتون رو از ازین چیزا بترسونید مهمتره و بشما نزدیک تر ولی افسوس

 • من 11 سالمه. من خیلی کارتون های دیزنی دوست دارم.هی چند بار کارتون دایناسورهای خوب رو میداد که تماشا نکردم ولی یه روز گفتم باید تماشا کنم.بسیار زیبا بود ولی کمی غمگین بود.اما اولش مارلوواسپات باهم دوست نبودند که تا وقتی که توت رو خوردند حالشان بهتر شد.من کمی از اون لحظه ای که توت رو خوردند ترسیدم چون یه جورایی شکلشان عوض شد ولی این فکر نکنم ساخت شرکت دیزنی باشه تنها شخصیتی که در دیزنی هست میک موسکه ازش میترسم

  • اسکول میکی موس نه میک موسک تو اسمو یادبکیربعد زر بزن تازه ترسو اگه خیلی میترسی خو نبین کسی هم مجبورت نکرده

  • عههههههه میکی موس به این نازیییی!!! میکی موس هم از تو میترسه خخخخخخ

 • شاهزاده و قورباقه به صحنه داشت….
  کرم شب تابه زیر پای اون مرتیکه دیلاق ایکبیری له شد…
  انقد گریه کردم سر اوووون?

 • تو انیمیشن شیرشاه وقتی عموش پدرشو میکشع خیلی تلخ بود و من گریم میگرف و میگیره?

 • من برای مرگ موفاسا و مادر بامبی کلی گریه کردم اون موقع سه سالم بوده و اینو مادرم برام تعریف کرده…هنوزم وقتی اون صحنه ها رو میبینم بی اختیار بغض میکنم!

 • من از صحنه به الاغ تبدیل شدن پسربچها خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و زمانی که اینو دیدم 4.5 سالم بود و تا مدتها ترس الاغ شدن داشتم…خیلی بد بود خیلی.

 • من بچه بودم از کارتن جک و لوبیای سحرامیز میترسیدم, از اون اهنگ ترسناکی که موقع رشد لوبیاها تو شب شنیده میشد چه ظاهرشون و چه خانم حکیبا و له شدنش البته کارتون مال والد دیزنی نیست ولی ترسناک بود برای بچه ها، البته ژاپنی ها توی خلق موزیک ترسناک یکه تاز هستن اینم بی تاثیر نیست.ولی هنوز اون بخش الیس در سرزمین عجایب که صدفها خورده شدن برام عذاب اوره!!! اما اصلی ترین اثر والت دیزنی رو جا انداختی، لحظه ذوب شدن اون لنگه کفش سخنگو کارتونی تو اسید ،در (فیلم) کارتن راجر رابیتز , امیدوارم اضافش کنی، به هر حال مطلبتون عالی بود ممنون

 • توی بعضی از انیمیشن ها صحنه های غیر اخلاغی داره شما سیندرلا و علا الدین و سفید برفی رو بدون سانسور ببینید همدیگرو بقل میکنند لب میگیرند و بعضی بدتر اصلاً برای بچه ها مناسب نیست

 • این کارتون بانو و ولگرد اون قسمت که اون دوتا گربه میان بانو را اذیت میکنن بعد اون پیرزنه بهش پوزمند میزنه خیلی رو مخه آدم عصبی میشه.
  اون یکی قسمتش هست که موشه میخواد بچه رو آلوده کنه اونجاش که سگه موش را میکشه اونم صحنه مناسب نیست

 • اگ بااین ظرافت ک بررسی کردین تگاه کنین هییییج کارتونی قابل تماشا نیس واس بچها…و کلن باید تی وی رو گذاشت کنار.. نکته بعدی اینکه همچی گل و بلبل ک نمیشه دراینصورتم داستان جذابیتی دیگ تداره.. نکته سوم.. من اکثر این کارتونارو دیدم و اصلن نترسیدم ??و تاثیر منفی عاطفی یا اخلاقی یا تربیتی روم نذاشته .نکته چهارم کسی مخالف تناسب محتوا با سن بچه هم نیست

  • اره حرفت درسته اگه اینا نباشه دیگه کارتون بی معنی میشه و بدرد آزارم نمیخوره شماها که میگین وای روحیه بچه اینجور و فلان فیلم هایی که بچه دزدکی وقتی شما نگاه میکنیین چی الکی فقط نظر میدین والا

 • حتما‌شنیده اید که شرکت والت دیزنی یکی از شرکت های شیطان پرستانه است .مست شدن و نشان دادن شیاطین در انمیشن های این شرکت نوعی رواج فرهنگ‌شیطان پرستانه و آشفتگی در بین کودکان و نوجوانان است و این که گاهی نژاد پرستی در انیمیشن های دیزنی دیده میشود بخاطر این است که آن ها قصد دارند کشور عزیزمان ایران را در بین مردم جهان به بد ترین شکل ممکن جلوه دهند
  و این همان جنگ نرم است که مارا تهدید میکند ازطرفی دیگر خوش رنگ‌و لعابی شخصیت ها و انیمیشن های دیزنی به این دلیل است که میخواند رو خطا های خود با چهره جزاب شخصیت ها سرپوش بگذارند از طرفی دیگر کودکان قدرت درک چیز های را که به ذهن آنها انتقال میدهند را ندارند پس شرکت دیزنی تا توان دارد ذهن کودکان را به خود جلب میکند و‌ هرچه مطلب که برای غربی ها و فرهنگ‌غربی ها سود مند است را به ذهن کودکان‌میفرستند به گونه ای که‌ این مطالب جزعی از وجود کودکان میشود و بعد ها با‌گذشت زمان‌ در جاهایی که نیاز به تصمیم گیری است تصمیمی را میگیرند که شرکت دیزنی در انیمیشنش به‌کار‌گرفته یعنی در تصمیماتشان فرمان‌شرکت دیزنی را اجرا میکنند .
  این گونه‌ از اقدامات شرکت دیزنی ، نه فقت دیزنی بلکه سایر شرکت های انیمشن سازی و‌ نه فقط انیمشن سازی بلکه در قالب های دیگر از جمله شعر های کودکانه کلیپ ها و … تحاجمین هستند که میخواهند جهان را تصخیر کنند پس والدین باید ازهمین الآن‌جوی این پیشرفت دشمنان را بگیرند یعنی اگر برای کودکانشان فیلم‌ ،انیمیشن و حتی اسباب بازی که میخرند نگاه کنند قبل از این که کودک به آنها وابسته شود جنبه های مختلف را در نظر بگیرند و یا اگر کودکان وابسته به شرکت های چون‌والت دیزنی میشوند والدین با مرور زمان به صورت غیر مستقیم آن‌وابستگی هارا ازبین ببرند و چیز های مثبت را جایگذین آن کنند. خیلی ممنون اگر متن من را دوست داشتید لایکش کنین و بحث من را ادامه دهید.

  • ببینین باید توچه کنین که اول از همه کودکان کشور خودشون این ها رو میبینن. بعد دوبله میشه و میان تو کشور ما. یعنی اصلا سلامت روانی کودکان کشور خودشون براشون مهم نیست و به دنبال جنگ نرم با ما هستن؟! یه ذره لطفا طرز فکرتونو عوض کنین.

  • خواهش میکنم وقتی تا این حد به موصوع تهاجم فرهنگی توجه دارید دست کم کمی به سواد فارسی خود هم توجه کنید. این همه غلط نویسی و بیسوادی هم کم از تهاجم فرهنگی ندارد. البته قصد توهین یا سرکوب ندارم فقط دلم برای شما جوانان عزیز می سوزد که تا این پایه با زبان مادری خود بیگانه و نا مهربانید. در پناه خدا باشید.

  • کلاس چندمی عمویی؟ غلط املایی داری اول درست نوشتن و یاد بگیر بعد بیا گوه بخور

  • یعنی باورم نمیشه اگه اون کسی که چند سال رو یه انیمیشن کار کرده و شب و روز براش زحمت کشیده بیاد ببینه شما در مورد انیمیشناش چه چرت و پرتایی میگین چه حالی بهش دست میده. شما تصور میکنین سر در استودیو والت دیزنی زدن (استودیو شیطانی والت دیزنی و مکانی برای انحراف جوانان معصوم ساکن در هر جهت جغرافیایی جز غربی)بعد رییسشون میاد بهشون میگه خوب بچه امروز ازتون میخوام تمام تلاشتون رو برای منحرف کردن کودکان معصوم مسلمان بکنین
   ما چه گیری افتادیم از دست شما ها

 • واقعا درست هستند این موارد. من که اصلا یادم نمیره این لحظات. واقعا میترسیدم

157 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی