ازدواج دانستنی های قبل از ازدواج

14 راه برای درک و تفسیر ابراز عشق یک مرد خجالتی

تقویم فارسی اندروید

گاهی اوقات ممکن است دشوار شود که ابراز عشق یک مرد خجالتی را تفسیر کنید. این 14 نشانه در مقاله پیش رو اثبات می کند که یک مرد خجالتی شما را دوست دارد. این ممکن است بسیار سخت باشد زیرا او شاید با شما صحبت نکند و تنها به شما خیره شود. اما شما به راحتی این نشانه ها را نادیده نگیرید و به یاد داشته باشید او فقط خجالتی است. این 14 نشانه را بخوانید تا بدانید اگر یک مرد خجالتی می خواهد به شما ابراز عشق کند با چه علائمی مواجه خواهید شد.

مرد خجالتی

همانطور که زنان پیچیده هستند، درک رفتار مردها نیز برای زنان دشوار است به خصوص اگر یک مرد خجالتی باشد. شاید تشخیص اینکه او شما را دوست دارد یا از شما متنفر است بسیار سخت باشد. او حتی ممکن است روش اشتباهی را در پیش بگیرد و آنچه در دلش است را وارونه نشان دهد.

بنابراین اگر شما نیز او را دوست دارید بهترین راه این است که به راحتی در مقابلش قرار گرفته و احساسش نسبت به خودتان را از او بپرسید. در واقع این ممکن است همان چیزی باشد که او نیاز دارد. فقط مواظب باشید هیچگاه شما اولین حرکت را انجام ندهید.

چگونگی ابراز عشق یک مرد خجالتی نسبت به شما

مردی که شما را دوست دارد، قلبش را در دستانش می گیرد. حداقل او تفاوتی میان شما و دیگر افراد قائل خواهد شد. شاید او سعی کند عشقش را از شما پنهان نماید اما دیگران به طور واضح متوجه این عشق خواهند شد.

1. هنگامی که شما حواستان نیست به شما چشم می دوزد.

او بیش از حد خجالتی است و نمی تواند به راحتی به شما ابراز عشق کند پس بدین شکل شما را از دور تحسین می نماید. این شیوه تا وقتی که خود را برای ابراز عشق آماده کند ادامه خواهد داشت. با این حال با توجه به اینکه او یک مرد خجالتی است، این کار قدمی بزرگ محسوب می شود. بنابراین هنگامی که شما مشغول صحبت با دوستان خود هستید، او به شما خیره می شود مگر اینکه متوجه شود کسی او را نگاه می کند. همچنین او در این کار بسیار حرفه ای عمل می کند و خود را مشغول کاری نشان می دهد درحالیکه تمام حواسش به شماست.

2. او از ارتباط چشمی با شما اجتناب می کند.

ممکن است او همکار شما باشد و یا او را در مهمانی ملاقات کنید بنابراین شما در نهایت با او صحبت می کنید اما خواهید دید که چگونه از برقراری ارتباط چشمی با شما خودداری می کند. شاید او می ترسد شما از طریق چشمانش پی به احساسات او ببرید. این کار را فقط به حساب ترس از پی بردن به حقیقت بگذارید اما او عیمقا شما را دوست دارد و نسبت به شما بی اعتنا نیست.

مرد خجالتی

3. او در اطراف شما دستپاچه می شود.

وقتی می بینید دیگران در کنار شما بسیار عادی هستند اما فقط یک نفر نزد شما دستپاچه می شود حتما احساسی نسبت به شما دارد. او از این احساس آگاهی دارد بنابراین در کنار شما دچار اضطراب و نگرانی می شود. او سعی می کند با شما صحبت کند اما خجالت مانع این کار می شود.

4. او مانند بچه ها رفتار می کند.

این رفتار هم از دستپاچه شدنش می آید. حتی وقتی در اتاقش است و شما را نمی بیند، افکارش او را دچاره دلهره می کند. ممکن است قهوه روی پیراهنش بریزد یا هنگام خوردن خوراکی صورتش را کثیف کند. ممکن است دیگران حرف هایی از سروصدا و رفتار ناخوشایند او بزنند اما در واقع او فقط کسیست که از ابراز عشق ناتوان است.

5. او هنگام ورود شما ساکت می شود.

ممکن است او در حال صحبت با تلفن یا دوست خود باشد اما به محض ورود شما ناخودآگاه سکوت می کند. حتما در مواجهه با یک مرد خجالتی که عاشق شماست متوجه سکوت ناگهانی او شده اید. این چیزی نیست که به طور تصادفی انجام شود و یا به طور عمد با ورود شما سکوت کند. فقط با ورود شما او رشته افکارش را از دست می دهد و دیگر قادر نیست فکر کند.

مرد خجالتی

6. او پاسخ های کوتاه به پرسش های شما می دهد.

همانطور که گفته شد او از مواجهه با شما واهمه دارد. ممکن است شما سوالی از او بپرسید و او بسیار کوتاه پاسخ داده و محل را ترک کند. شاید شما این کار او را نشانه بی ادبی اش بدانید یا خیال کنید بسیار مغرور است اما فراموش نکنید که او یک مرد خجالتی است.

7. او شماره شما را از طریقی به دست می آورد.

از آنجا که او یک مرد خجالتی است و نمی تواند رو در رو به شما ابراز عشق کند پس سعی می کند از طریق چت و رسانه های اجتماعی احساسش را به شما بگوید. این برای شما قابل درک نیست زیرا می بینید که او حاضر نیست رو در رو با شما صحبت کند. او حتی جرات این را ندارد که شماره تلفن تان را از خود شما بگیرد و ممکن است به یک دوست متوسل شود.

8. فقط در چت کردن و پیامک دادن خوب عمل می کند.

اگر او شماره شما را دارد سعی می کند تمام هنرش را در پیام های نوشتاری اش به شما نشان دهد. او می کوشد در پیام هایش باهوش و بانمک به نظر برسد اما وقتی شما مجددا با او برخورد می کنید می بینید که در مواجهه رو در رو باز هم همان مرد خجالتی است که نمی تواند ابراز عشق کند. شاید شما از خود بپرسید این مرد خجالتی کجا و آن کسی که پیامک می فرستد کجا؟!

مرد خجالتی

9. او همه جا می پلکد.

ممکن است شما هر جا که می روید او را مشاهده کنید. از اتاق کپی و آشپزخانه گرفته تا مهمانی و تفریحات آخر هفته، او همه جا دیده می شود. در حقیقت او می خواهد نزدیک شما باشد نه اینکه شما را تعقیب کرده یا باعث شود که احساس خطر کنید. او فقط از بودن در کنار شما لذت می برد.

10. با اطرافیان شما صحبت می کند.

چیزی که شما می بینید این است که او با همه اطرافیان تان صحبت می کند. شاید شما فکر کنید که از شما خوشش نمی آید و به شما اهمیت نمی دهد اما در واقع او همه چیز را درباره شما می داند. او از طریق صحبت کردن با دیگران به اطلاعاتی درباره شما دست پیدا می کند و همین علاقه او را به صحبت با دیگران وا می دارد. او درباره آنچه شما دوست دارید، غذای مورد علاقه تان، مجرد بودن تان و تمام جزئیات مربوط به شما اطلاع دارد. او در حقیقت درباره تان تحقیق می کند تا بتواند روزی شجاعت و بهترین زمان صحبت با شما را به دست آورد.

11. دیگران در حضور شما او را دست می اندازند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، شاید تنها کسی که از این عشق خبر ندارد شما باشید. او نمی تواند عشقش نسبت به شما را از دیگران پنهان کند بنابراین ممکن است گاهی به گوشتان برسد که تا وارد می شوید دوستانش با وی شوخی می کنند و باعث خجالت بیشترش می شوند. حتی ممکن است آنها نیت خوبی داشته باشند و به هر حال این نوعی رفتار رایج است. گاهی اوقات همین شوخی ها موجب می شود بالاخره همان مرد خجالتی شجاعت به خرج داده و به شما ابراز عشق کند.

مرد خجالتی

12. او چیزهایی که شما دوست دارید را دوست دارد.

او تلاش می کند که حتما علایق مشترکش با شما را به گوش تان برساند. معمولا مردها طبیعتشان این است که دوست ندارند کاری را انجام دهند که با آن راحت نیستند اما وقتی پای دختر مورد علاقه شان در میان باشد برای هر تجربه جدیدی آماده اند. گاهی حتی ممکن است این علاقه کاملا دور از شخصیت او باشد و اطرافیانش آن کار را دور از ذهن و عجیب و غریب بدانند.

13. او با زنان دیگر به راحتی صحبت می کند اما با شما نه.

او هیچ مشکلی در صحبت کردن با زنان دیگر ندارد اما هنگامی که نوبت به شما می رسد او خود را باخته و عقب می کشد. این نشانه تنفر نیست. شما تاثیری روی او دارید که هیچ زن دیگری ندارد و فقط شمایید که فکرش را مشغول می کنید.

14. او به شما پیشنهاد قرار ملاقات نمی دهد.

شاید هر مرد دیگری بود به راحتی از شما دعوت می کرد که با هم بیرون بروید اما یک مرد خجالتی از انجام این کار عاجز است. در حالیکه او تمام علائم عشق را دارد اما از دادن پیشنهاد ناتوان است و هیچ جای تعجبی ندارد. اول اینکه او نمی داند چطور از شما درخواست کند. دوم اینکه فکر می کند اگر پیشنهاد بدهد و شما بپذیرید حتما در خلوت با شما بسیار دستپاچه شده و آبروریزی به بار می آورد. این افکار او را دستپاچه و نگران تر می کنند.

مرد خجالتی

شما با خواندن این مطلب به علائمی که یک مرد خجالتی شما را دوست دارد پی خواهید برد. شاید اگر از احساسش مطمئن باشید شما هم بتوانید نقش مهمی در تسریع ابراز عشق او داشته باشید. او در واقع با این نشانه ها دارد عشق شما را فریاد می زند پس اگر می توانید به او کمک کنید.

منبع : lovepanky

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

28 دیدگاه

 • سلام
  شما این مطالب را از کجا می‌دانید؟؟؟
  میشه توضیح بدهید؟؟؟؟
  کسی را می شناسم که این حرکات را دارد ولی به غیر از یک گزینه ان هم گزینه های ۷و۸

  • منظورت منم !؟ پس لطفا تمام ایرادات و نواقص و خطاها و گناها و …. هرچی هست مستقیم بخودم بگو توروخدااا خواهش میکنم ازت

 • اکثر این علایم رو داره ولی بی محلی میکنه ولی ازم دور نمیشه
  لطفا بگید چیکار کنم بهش بگم یانه؟

 • سلام
  خواستم بپرسم به‌پسرایی که درونگرا و خجالتی هستن و خصوصا از دوستای خانوادگی محسوب میشن باید چطور رفتار کرد ؟
  چون در هرصورت با رفتاراش حس میشه که تمایل به ارتباط به من داره ولی راستش کسی نیستم که بخوام پاپیش بزارم برای شروع رابطه ای که شخص مقابل حتی به علاقش اشاره هم‌نکرده …
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من یه دختره 19 ساله ام و از یه پسری خوشم میاد که خیلی دیر به دیر میبینمش و حتی اگر هم ببینمش اینقدر مغرور به نظر میاد که نمیتونم باهاش صحبت کنم اما پدرم میگه‌پسر خوب و خجالتیه …
  و بعضی مواقع هم شده که وقتی بهش سلام میکنم نمیشنوم که اونم سلام بده اوایل فکر میکردم که چقدر بی ادبه که جواب سلاممو نمیده اما از وقتی در مورد افراد خجالتی تحقیق کردم به پای چیزه دیگه ای گذاشتم
  من عاشقش نیستم اما احساس خوبی نسبت بهش دارمو دوست دارم باهاش اشنا شم
  به نظرتون چیکار باید بکنم؟

 • ن
  سلام . من یه دختر ۱۹ ساله هستم . الان دو سالی هست که متوجه رفتار های عجیب استادم شدم(کلاس کنکور میرم ، استادم هم یه پسر ۲۴ ساله است). وقتی صحبت میکنه به همه میگه شما ، به من میگه تو. وقتی بقیه کنار میزش باهاش صحبت میکنن می شینه ولی من که میرم جلو بلند میشه سر پا و بهم نزدیک میشه ، من مدام میرم عقب و اون هی میاد جلوتر . در حدی که نفس رو حس میکنم. وقتی بهش نگا نمی کنم متوجه میشم که داره نگام میکنه و حواسش بهم هست . بعضی وقت ها هم کامل برعکس احساس میکنم کم محلی میکنه مثلا سریع جواب سئوالم رو میده و میره . نگاهش یه جور عجیبه ،با اینکه من سال گذشته هم شاگردش بودم یه جوری رفتار می کنه که انگاری چیزی یادش نمیاد. ولی با صمیمی ترین دوست من انقدر راحت رفتار می کنه و جلوی من می ایسته و در مورد پارسال و انسال ازش سئوال می پرسه!!! ممنون میشم دلیل این حرکات رو بهم بگید. من خودم خیییلی گیج شدمه!!!!

  • از من میشنوی اصلا بهش دل نبند
   من خودم گیر همچین داشتانی افتادم سه سال تمام با معلمم و نه تنها خودم بلکه همه فهمیده بودن با من فرق داره رفتارش و علاقه داره
   انا بعد ازین که کنکور دادم‌ و اتفاقاتی پیش اومد و فهمیدم که معلمم عاشقم نیس و کس دیگه ای تو زندگیشه و سه سال از زندگیم سوخت و ضربه ی روحی شدیدی دارم هنوز که هنوزه
   تا وقتی که اون ادم بهت نگفته علاقه داره دل نبند بهش

 • لبخندغیرمستقیمم میشه؟چون وقتی با دوستم داشتم حرف میزدم میدیدمش سعی میکردم بالبخند خودمو نشون بدم اما اون هیچ واکنشی نشون نمیده فقط نگاهم میکنه.منظورم از غیرمستقیم اینه که داشتم حرف میزدم لبخندی هم بر لب داشتم و به وی نگاه میکردم

 • اخه اینکه میگین احوال پرسی یه جوریه
  چه دلیلی داره من باهاش احوال پرسی کنم یا باهاش حرف بزنم
  وقتی نمیشناسمش ما فقط توی خیابون همدیگرو چند بار دیدیم

  • تو خیابون میبینید حداقل یه روی باز نشونش بدید مثلا بخندید یا اون مسیر یه بار تنهایی برید نشانه های زبان بدن دختران نوشته لبخند زدن با موها بازی کردن تقلید کردن حرکات فرد در جهتش ایستادن اینارو نوشته بود.

 • سلام مرسی ازاینکه راهنمایی کردین باجوابی که دادین دوتا سوال برام پیش اومده اول اینکه گفتین همه میدونن جز اون شخص یعنی چی؟دوم اینکه چطوری میشه که بهش بگم که دوستش دارم چطوری باهاش ارتباط برقرار کنم

  • کسی نمیدونه که به شما علاقمنده فقط نزدیکترین و صمیمیترین دوستش میدونه.شما فقط کافیه بهش توجه کنید منظورم فقط نگاه کردن نیست باهاش احوالپرسی کنید تحویلش بگیرید با اینکار بهش ثابت میکنید که اون هم مثل شما حق زندگی کردن داره اون فقط بخاطر این خجالت میکشه چون تاحالا با هیچ دختری ارتباط کلامی نداشته (منظورم دختر غریبه هست نه فامیل و دوستانی که رفت آمد خانوادگی دارند) و درضمن حتی دیدید بعد حرکت اولتون باز جواب نداد دوستتون رو به عنوان واسطه بفرستید که به طور جدی باهاش صحبت کنه و جوری که مثلا شما از مکالمه بین دوستتون و شخص مد نظرتون بی اطلاعید بهش بگه که دوستش دارید و نمیخوای اون بفهمه چون نمیخوای غرورت بشکنه حرفارو کاملا جوری بزنه که منطقی باشه مطمئن باشید جواب میده درونگراها با اینکه عاشق تنهایین ولی خیلی دوست دارن مورد توجه دیگران باشن.

  • شما فقط کافیه بهش توجه کنید منظورم فقط نگاه کردن نیست باهاش احوالپرسی کنید تحویلش بگیرید با اینکار بهش ثابت میکنید که اون هم مثل شما حق زندگی کردن داره اون فقط بخاطر این خجالت میکشه چون تاحالا با هیچ دختری ارتباط کلامی نداشته (منظورم دختر غریبه هست نه فامیل و دوستانی که رفت آمد خانوادگی دارند) و درضمن حتی دیدید بعد حرکت اولتون باز جواب نداد دوستتون رو به عنوان واسطه بفرستید که به طور جدی باهاش صحبت کنه و جوری که مثلا شما از مکالمه بین دوستتون و شخص مد نظرتون بی اطلاعید بهش بگه که دوستش دارید و نمیخوای اون بفهمه چون نمیخوای غرورت بشکنه حرفارو کاملا جوری بزنه که منطقی باشه مطمئن باشید جواب میده درونگراها با اینکه عاشق تنهایین ولی خیلی دوست دارن مورد توجه دیگران باشن.

 • سلام امیدوارم حالتون خوب باشه مطالبتون درسته ولی اینکه میگید همه خبر دارن جز اون شخص اشتباست فقط دوست خودمون میدونه دلیل اینکه حرفی به شخص مورد نظر هم زده نمیشه بخاطر این هست که متأسفانه رسم دوست شدن این هست که اول پسر بره جلو و دختران فکر میکنند پیش قدم بشن سبک میشن درصورتی که اصلا این چنین نیست مخصوصا واس افراد خجالتی یا بهتر بگم درونگرا. بنده 23 سالمه تقریبا تمام راه های دوست داشتن پسران از دختران یا برعکس دختران از پسران رو تو سایتای مختلف دیدم چیزایی نوشته شده که اصلا به واقعیت شباهتی ندارن اینجا اومدم به امید اینکه دختر مورد علاقم چیزی گفته باشه ولی متأسفانه احتمالا نگاه نکرده پی این چیزا نیست یا شایدم بهم علاقه نداره که پیگیری نکرده چون اگه داشت حداقل احوال پرسی میکرد یا لبخندی میزد. آرزوی خوشبختی میکنم برای همه جوونا اشکال نداره حتما سرنوشت اینه من تنها باشم بدون اینکه کسی بهم علاقمند بشه ولی خب حداقل دارم نفس میکشم زندگی میکنم شمارشم دارم ولی حتی پیام هم نمیدم بهش چون معلوم نیست جوابشون چی باشه وجدانم پاکه چون کار اشتباهی نکردم خدایا شکرت.

  • یه نکته ای رو بگم که بعضی از دخترا بخاطر غرورشون نمیتونن اعتراف کنن بعضی هاشون جرئتشو ندارن بعضی هاشون اعتماد به نفس کافی ندارن و بعضی دیگه هم به علت اینکه همه چی درست پیش نمیره و جواب رد میشوند جلو نمیرم شما پسرا باید پیش قدم بشین میدونم سخته ولی خیلی از دخترا مشکلشان همینه

 • چندوقته ازیه پس ی خوشم اومده چندباری چشم تو چشم شدیم بعضی وقتا که من حواسم نبوده نگاهم میکرده اماوقتی نگاهش کردم یه جای دیگ‌ رو نگاه میکرد دوستاشم منومیبینن پسررو صدامیکنن پسرم منونگاه میکنه به نظرتون ازمن خوشش میاد

  • بیخیالش شو وقتی با این همه علایم نتونه بفهمه که عاشقشی به چه دردی میخوره

 • اگه همه این شرایطی رو که گفتید داره ولی چت نمی کنه باهام چی یعنی بازم منو دوست داره؟ ?

 • سلام
  درود
  بسیار دقیق بود مطالبتون بسیار ممنون.
  متاسفانه همه علائم در من هست.
  سر این موضوع هم میترسم دختر مورد علاقه خودم رو از دست بدم .
  واین اشتباه خودم هست و مقصر اصلی خودمم.

  • اگه بهمون میگفتید شاید ما هم می‌گفتیم که دوستون داریم

  • دوست عزیز شاید اون دختر هم شمارو دوست داره و منتظره بهش بگید. پس شما پیش قدم شو وگرنه کسی نمیتونه بهت کمک کنه

28 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی