سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

چرا باید از ژل های پاک کننده صورت استفاده کنیم

تقویم فارسی اندروید

چرا باید از ژل های پاک کننده صورت استفاده کنیم
مدام می شنویم یا در رسانه های مختلف می خوانیم که استفاده مداوم از ژل های پاک کننده صورت ضروری است. به شما توصیه می شود که شب قبل خواب حتما از ژل های پاک کننده صورت استفاده کنید حتی اگر آرایشی نکرده اید. همچنین توصیه می شود همیشه پوست تان را پاک و مرطوب نگه دارید. اگر دلایل این همه تاکید را نمی دانید در این مقاله با هفت گنج همراه باشید تا شما را با این لوسیون های پاک کننده بیشتر آشنا کنیم.

ابتدا اجازه بدهید درخصوص ضرورت استفاده از ژل های پاک کننده صورت قبل و بعد از رفتن به رخت خواب به شما بگوییم. هر روز که می گذرد سن شما بیشتر شده و متاسفانه شما نمی توانید جلو گذشت زمان را بگیرید. با این حال می توانید تاثیر زمان را روی پوست تان به حداقل برسانید. علائم پیری پوست مانند کیسه های زیر چشم یا خطوط روی پیشانی شما ناگزیر هستند اما می توان آن ها را به تاخیر انداخت. هنگامی که صورت خود را با استفاده از ژل های پاک کننده صورت تمیز می کنید تمام مواد آرایشی را از روی پوست خود برداشته وبه آن اجازه می دهید تا تنفس کرده و استراحت کند. اگر درحالی که هنوز آرایش روی صورت تان است به رخت خواب بروید پوست نمی تواند نفس بکشد و صبح صورت تان کسل و خسته است.

استفاده از ژل پاک کننده صورت در شب

استفاده از ژل پاک کننده صورت شما را از استفاده از خیلی از محصولات ضد پیری بی نیاز می کند. قبل از اینکه به فکر استفاده از سرم ضد پیری باشید یا هر محصول مشابهی باشید بهتر است ابتدا هر شب از ژل های پاک کننده استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که معمولا پوست خودش را در شب ترمیم میکند. چرا که جریان خون در شب به پوست شدید تر است. با استفاده از پاک کننده ها پوست صورت تان بهتر تنفس کرده و تنش کمتری دارد. همچنین به علت همین جریان خون بیشتر محصولات ضد پیری در شب بهتر جذب پوست می شوند. اما اگر از پاک کننده ها استفاده نکنید جذب این محصولات کارآمد نخواهد بود. در طول روز پوست صورت تان بیشتر در معرض نور بوده و چربی و سلول های مرده بیشتری تولید می کند. همچنین آرایش کردن هم تنش پوست را بیشتر می کند برای همین بهتر است به محض رسیدن به خانه از ژل های پاک کننده صورت استفاده کرده و صورت تان را تمیز کنید. همچنین با افزایش سن پاکسازی پوست اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که سطح کلاژن پوست شروع به کاهش یافتن کرده و منافذ پوست مدام باز می شوند. این موارد خود میزان ضر و زیان مواد آرایشی را به حداقل می رساند.

مراحل پاکسازی صورت در شب

قبل از آن که به رخت خواب بروید صورت خود را با کمک یک ژل پاک کننده صورت تمیز کرده و اجازه دهید تا منافذ صورت به اندازه ی طبیعی خود بازگردند. بعد از آنکه تمام مواد آرایشی و چربی های اضافه و سلول های مرده را از روی پوست خود برداشتید با کمک یک مرطوب کننده مناسب صورت تان را از کم آبی که بدن در طول شب به آن دچار می شود حفظ کنید. بدون کمک گرفتن از پاک کننده ها نمی توانید به تاثیرات مرطوب کننده ها چندان امیدوار باشید.

استفاده از ژل های پاک کننده صورت در طول روز

آیا در خصوص ضرورت استفاده از پاک کننده ها ذر طول روز چیزی می دانید؟ با توجه به گردش خون در شب شما سلول های مرده بیشتری در روز روی پوست خودتان دارید. به عبارتی در طول شب پوست شما یک روند ترمیم و بازسازی را انجام داده که در نهایت سبب ایجاد سلول های مرده روی پوست تان می شود. شما با کمک یک ژل پاک کننده در صبح خودتان را از این سلول های مرده خلاص کرده و کمک می کنید تا روز با شادابی بیشتری برای پوست تان آغاز شود.

چه نوع پاک کننده ای انتخاب کنیم؟

بهتر است از یک پاک کننده حرفه ای و قوی برای پاک سازی پوست تان کمک بگیرید. این محصول کمک می کند تا پوست تان تجدید حیات خود را به دست گرفته و روشن تر و شاداب تر بماند. این توصیه بیشتر برای کسانی است که مستعد ابتلا به آکنه هستند. بهتر است برای از بین بردن چربی های اضافه و سلول های مرده از پاک کننده ای استفاده کنید که حداکثر کارایی و لایه برداری را داشته باشد همچنین بهتر است که این محصول به تحریک تولید کلاژن در پوست پرداخته و شادابی و طراوت پوست شما را تضمین کند.
در نهایت باید بگوییم که پاک کننده ها وظیفه ی لایه برداری و تمیز کردن پوست و کمک به سلامت آن را به عهده دارند. همچنین فراموش نکنید که در ادامه ی استفاده از پاک کننده ها بهتر است از یک کرم مرطوب کننده مناسب هم استفاده کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که استفاده از مرطوب کننده ها در حالی که هنوز مواد آرایشی روی پوست تان هست هرگز موثر نبوده و حتی می تواند باعث ایجاد آکنه هم بشود.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی