سلامت سلامت جسمي

برهنه خوابیدن چه مزایایی دارد

خواب
شما دوست دارید بدون لباس بخوابید یا برای تان فرقی ندارد؟ حتی برخی هستند که لباس های شان را موقع خواب بیشتر هم می کنند و به نوعی سعی در پوشاندن هر چه بیشتر خود دارند. حالا کدام یک بهتر است؟ برهنه خوابیدن یا با لیباس خوابیدن؟ محققان  معتقدند خوابیدن بدون لباس سلامتی شما را تضمین می کند و شادی و حال خوب را به شما هدیه می دهد. در ادامه 6 مزیت خوابیدن بدون لباس را برای شما شرح می دهیم.

1. کاهش بی خوابی

بدن شما هنگام خواب به طور طبیعی دمای خود را کاهش می دهد. شما با گرم کردن بدن خود به نوعی عادت آن را برای عمیق تر کردن خواب تان به هم میزنید. بدین ترتیب اگر بدن خود را خنک کنید خواب عمیق تری خواهید داشت و ریلکس تر خواهید بود. زمانی که خود را در جوراب و لباس و روسری پیچیده اید بدن هر چقدر هم که بخواهد خنک باشد لباس های زیاد شما این اجازه رابه آن نمی دهد در نتیجه خواب عمیق برای تان سخت تر میسر می شود.

2. بهبود سوخت و ساز

کاهش سطح چربی شکم با متعادل سازی سطح کورتیزول و کاهش هورمون استرس انجام می شود. در اصل اگر سطح هورمون کورتیزول به تعادل نرسد شما صبح که از خواب بیدار می شوید مقادیر زیادی از هورمون های استرس را در بدن خود جمع کرده اید. همین هورمون ها می توانند باعث افزایش چربی در ناحیه ی شکم و بالا رفتن وزن شود. اگر بدن شما موقع خواب خنک باشد سطح قند خون بدنتان کاهش یافته و سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند. در این شرایط چربی شکم سوخته شده و علاوه بر کاهش وزن تنظیم دما در بدن و میزان حساسیت به انسولین هم بهبود می یابد. این روند در پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 هم موثر است.

جلوگیری از پیری زودرس

زمانی که شما به خواب عمیق بروید بدن هورمون ملاتونین و هورمون رشد ترشح می کند. این هورمون ها عوامل ضد پیری هستند و از پیری زودرس جلوگیری می کنند. به این ترتیب پوست شما سالم تر مانده و دیرتر دچار چین و چروک می شود.همانطوری که گفتیم به صورت برهنه خوابیدن خواب عمیق را بهبود می دهد.

بهبود روابط

گفتیم که چگونه خواب عمیق پوست را بهبود می دهد. علاوه بر اینکه پوست خوب داشتن اعتماد به نفس شما را در برقراری روابط افزایش می دهد بدن با ترشح هورمون اکسی توسین باعث دلبستگی و معاشرتی تر بودن شده و شادی و سرزندگی فرد را بیشتر می کند.

بهبود وضعیت اندام های جنسی

گرم و مرطوب بودن واژن باعث افزایش رشد باکتری ها و مخمر ها شده و بهداشت این محل را کاهش می دهد. در صورتی که اگر بدون لباس بدن خود را خنک نگه دارید و اجازه دهید هوا جریان پیدا کند واژن وضعیت بهتری خواهد داشت. به علاوه از آن جایی که بیضه ها خنک تر از دیگر نقاط بدن هستند کمک به خنک ماندن این نقطه از بدن به تولید اسپرم سالم کمک می کند.

بهبود اعتماد به نفس

ما گاها تمایل به پنهان کردن بدن خودمان داریم چرا که از نقص هایی که به چشم مان بزرگ جلوه می کنند ناراحت هستیم و یا اینکه زیبایی خود را باور نداریم. در صورتی که برهنه بخوابید واقعیت خود را بهتر دیده و با بدن خود آشتی می کنید همچنین بدن تان را بیشتر می شناسید. خوابیدن در حالی که برهنه هستید علاوه بر تمام مزایایی که نام بردیم حس خوبی داشته و خواب آرام و عمیقی به شما هدیه می کند. پیشنهاد می کنیم خودتان تجربه کرده و لباس های تان را موقع خواب کم کنید و یک خواب عمیق و دلچسب را پشت سر بگذارید.

4 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

 • سلام ، خسته نباشید ، لطف کنید یک تجدید نظر در مورد این مطلب که در سایت تان قرار داده اید بفرمایید ، خدا وکیلی ، جز وقتی که زن و شوهر با هم خلوت کرده اند مگر می شود جلوی باقی اشخاص خانواده هم لخت مادر زاد خوابید ؟!
  لخت مادر زاد خوابیدن بزرگترها باعث بی تربیتی و گستاخ شدن بچه ها می شود !
  بچه ها که قدرت خویشتن داری ندارند ، شاید بزرگترها بتوانند رفتار خودشان را کنترل کنند ، ولی بچه ها نه !
  وقتی که چشم بچه ها به اندام جنسی دیگران بیافتد کم کم به سمت تجربۀ جنسی هم کشیده می شوند ، و این یعنی سوق دادن بچه ها از بچگی به سمت فساد و آلودگی جنسی !
  اگر تا به امروز آمار بیماری های جنسی در ایران نسبت به کشورهای غربی کمتر بوده به خاطر همین رعایت اخلاق در خانواده های ایرانی بوده ، تو را به خدا با انتشار این گونه مطالب اخلاق خانواده های پاک ایرانی را نابود نکنید !

 • بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام
  در سایت گوگل عبارت ( خطرات وحشتناک لخت بودن ) را جستجو کنید و کلیپ را ببینید

 • برهنه زندگی کردن بسیارلذت بخش است برهنه خوابیدن هم آرامش بخش ومفرح است اصلا ازبرهنه بودن خودم لذت میبرم اگردرجمعی یاانجمنی باشیم که بسیارشادمیشویم

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی