سلامت سلامت جنسي و زناشويي

5 نکته ای که همه باید در مورد روابط جنسی بدانند

تقویم فارسی اندروید

نیازی نیست که حتما زوجی خوشبخت باشید و یا در یک رابطه سنگین قرار داشته باشید تا چیزهای زیادی را درباره روابط جنسی و عشق بیاموزید. آگاهی درباره روابط جنسی یک نیاز امروزه است تا زندگی تان کیفیت بهتری داشته باشد.

روابط جنسی

وقتیفیلم های سینمایی متعدد را تماشا کنید یک چیز برایتان روشن می شود: بزرگسالان دارای ادعا، هیچ ایده درستی برای ارتباط با یکدیگر ندارند.

مشاورهای ازدواج برای قبل و بعد از ازدواج می توانند اطلاعات مورد نیاز شما درباره روابط جنسی با کیفیت را به شما بدهند تا زوج ها بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.

روابط جنسی زوج ها چند سال پس از ازدواج نباید متوقف شود و حتی زوج های کاملاً خوشبخت هم می توانند از همکاری با یک مشاور رابطه بهره مند شوند. در زیر پنج نکته وجود دارد که خوب است هم درباره روابط جنسی صرف نظر از وضعیت روابطشان بدانند.

1. اکتشافات جنسی می تواند (و باید) در هر سنی اتفاق بیفتد

یک افسانه وجود دارد که می گوید اکتشافات جنسی موقت است و این از بسیاری جهات نادرست و آسیب رسان است.

برای مبتدیان، کاوش در امور جنسی نیاز به یک پایه اعتماد دارد. هرچه اعتماد بیشتری به طرف مقابلتان داشته باشید برایتان اکتشافی تر است که بتوانید در رختخواب درست عمل کنید و بیایید با آن روبرو شویم: اکثر مردم بعد از دانشگاه، روابط طولانی تر و قابل اعتماد تری دارند.

علاوه بر این، این ایده که در اوایل دهه 20 زندگی شما روزهای تحریک آمیز جنسی شماست، به این معنی که احساس لمس بازو که در 32 سالگی روی می دهد در از 22 سالگی متفاوت است. این بخشی از مغز شماست که در جلوی سر شما وجود دارد و وظیفه لمس کردن دارد. بنابراین حتی اگر در آن سن محدودیت هایی را تجربه کرده باشید، حسی که ممکن است از نظر جسمی، ذهنی یا عاطفی برای شما به ارمغان آورد، متفاوت خواهد بود.

بنابراین بگذارید از شما این سؤال را بپرسم: چرا صبر کنید تا 80 سالگی همه چیز را تجربه کنید وقتی می توانید رابطه جنسی خود را بخواهید و انجام دهید و از همسرتان خجالت نکشید.

2. اکتشافات جنسی “شیب لغزنده” نیست

یک ایده غیر واقعی و فراگیر وجود دارد که اکتشافات جنسی شیب لغزنده به سمت شیطنتی است که شما نمی توانید از آن برگردید. مردم واقعاً می ترسند که اگر یک ماه موقعیت جنسی یا اسباب بازی جنسی جدیدی را به اتاق خوابشان اضافه کنند، متهم به بی حیایی شوند به همین دلیل، می توانید بیش از حد ترس از صحبت با شریک جنسی خود در مورد خیالات و تمایلات جنسی خود داشته باشید.

همه مشاوران جنسی تاکید دارند که گسترش لذت، بازی و ابزار در روابط شما بد به نظر نمی رسد و باعث نمی شود شما و شریک زندگی تان کنترل خود را از دست دهید. تنها کاری که می تواند این کار را انجام دهد عدم ارتباط و رضایت برای برخی افراد است.

3. شما باید برای روابط جنسی وقت بگذارید

تنها چیزی که همه به طور مشترک دارند این است که همه ما دقیقاً 24 ساعت وقت در شبانه روز داریم نه بیشتر نه کمتر. اگر فکر می کنید برای رابطه جنسی وقت ندارید یکی از دو مورد اتفاق می افتد.

1) به طور کلی، شما هیچ وقتی برای لذت بردن از اوقات فراغت ندارید

2) برای رابطه جنسی به اندازه کافی وقت دارید اما از وقت گذاشتن برای آن لذت نمی برید.

اگر شما فردی هستید که تلاش می کنید برای خودتان وقت بگذارید، توصیه ما این است که روزانه پنج تا ده دقیقه وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که محور اصلی اش خودتان هستید و به شما لذت می بخشد: نوشتن خاطرات روزانه، خودارضایی، مدیتیشن، زدن ماسک صورت، لاک زدن ناخن ها یا رقص.

با این حال اگر هر هفته مانیکور می کنید، برای لذت بردن کتاب بخوانید یا ماساژ روتین بگیرید. واقعیت محتمل تر این است که شما تصمیم دارید اولویت های دیگری را قبل از رابطه جنسی برقرار کنید. این نشان می دهد که شما از آن چیزهای دیگر بیشتر از رابطه جنسی لذت می برید.

راه حل چیست؟ رابطه جنسی را در حد (یا بیشتر) از سایر موارد برای خود لذت بخش کنید. توصیه می شود روزانه 5 تا 10 دقیقه را به لذت خود اختصاص دهید: لمس کردن خود در حمام (شاید با فشار آب)، دست های خود را روی بدن برهنه خود بکشید، خرید یک اسباب بازی جنسی به صورت آنلاین.

خوب، هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید، بیشتر از لحاظ شیمیایی میل جنسی پیدا می کنید. بنابراین، در حالی که ممکن است خیلی کار چندانی به نظر نرسد (که این طور نیست)، این شروعی است که به احتمال زیاد منجر به افزایش هوس های جنسی در شما می شود اگر به بی میلی جنسی مبتلا هستید.

4. هوش هیجانی شما را به شریک زندگی بهتری در داخل و خارج از اتاق خواب تبدیل می کند

هوش هیجانی یا EQ توانایی مشخص کردن احساسات خود و بیان آنها و توانایی پاسخ دادن به گونه ای به احساسات شخص دیگر است. به ترکیبی از خودآگاهی، همدلی، شهود و ارتباطات نیاز دارد.

بیایید بگوییم شما کاری را انجام می دهید که شریک زندگی شما درک نمی کند و او از شما سؤال می کند که چرا به این شکل رفتار کردید. هوش هیجانی تفاوت بین پاسخ با “من نمی دانم، من فقط از موقعیت فرار کردم” با “من مضطرب بودم.” است. این توانایی شماست که به جای اجتناب از تأمل در خود، مسئولیت یا تعاملی عمیق به سمت درونتان و نامگذاری آنچه که احساس می کنید، برقرار کنید.

ضریب هوشی پایین یا زیاد، زندگی جنسی شما را با تعداد زیادی اختلاف باورنکردنی تحت تأثیر قرار می دهد اگر برای داشتن یک تجربه جنسی عمیق و درگیر کننده روحیه دارید و قادر به تشخیص آن هستید، می توانید به تقویت این تجربه کمک کنید. به همین ترتیب، هوش هیجانی به شما این امکان را می دهد تا زبان بدن شریک زندگی خود و نشانه های غیر کلامی را تنظیم کنید، بنابراین می توانید بدانید که آیا آنها احساس ناراحتی یا گناه، یا مشغول بودن، یا استرس دارند و به طور متناسب خود را با آن تنظیم کنید، حتی اگر به شما راستش را نگوید.

بنابراین، اگر در زندگی می خواهید رابطه جنسی و صمیمیت بیشتری با شریک زندگی خود داشته باشید، توصیه می کنیم با یادگیری خواسته ها و عوامل استرس زای خود، روی EQ کار کنید، سؤال های بیشتری بپرسید (و به جواب ها گوش دهید)، تمرین ذهن آگاهی و کار با یک درمانگر را هم فراموش نکنید.

5. هر کسی به کسی احتیاج دارد تا در مورد روابط جنسی صحبت کند

شاید شما بخواهید با سایر کسانی که مشکلات شما را دارند صحبت کنید و احساسات و تجربیات تان را به اشتراک بگذارید. از آنجا که مخفی نگه داشتن چیزی باعث ایجاد احساس شرم یا رفتار نادرست می شود، صرفاً صحبت با یک دوست در مورد آن می تواند به شما کمک کند شرم و اشتباه خود را رها کنید.

یک دوست همچنین می تواند به شما در پاسخگویی درباره خواسته ها و علاقه هایتان کمک کند. آنها ممکن است در عرض چند هفته به شما مراجعه کنند تا ببینند آیا شما در پیشرفت خواسته های خود پیشرفت کرده اید یا بیشتر در مورد علاقه جنسی خود آموخته اید یا با شریک زندگی خود در مورد موضوعی که می خواستید صحبت کرده اید یا خیر.

اگر شما یک دوست و هم فکر ندارید خوب است برای صحبت کردن در مورد این مسائل با یک درمانگر جنسی صحبت کنید تا نقش مشابهی برایتان داشته باشد.

منبع:

shape

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی