سلامت سلامت جنسي و زناشويي

10 تاثیر منفی فیلم های پورن و اینکه شما سزاوار چیزی بهتر هستید

تقویم فارسی اندروید

واقعیت این است که هزاران نفر در گذشته شان به پورنوگرافی معتاد بوده اند یا در حال حاضر در زندگی خود با پورنوگرافی مبارزه می کنند. جای تعجب نیست، با توجه به اینکه یکی از محبوب ترین سایت های پورن جهان تنها در سال 2019 حدود 42 میلیارد بازدید داشته است و محبوب ترین سایت پورنو فعلی حدود 3 میلیارد بازدید از سایت در ماه دریافت می کند.

این اعداد عظیم باید یادآوری کنند که اگر با پورن مبارزه کرده اید یا در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنید، تنها نیستید.

در واقع، مطالعات نشان می دهد که اکثر نوجوانان تا سن 13 سالگی در معرض پورن قرار می گیرند و طبق یک نظرسنجی ملی از نوجوانان ایالات متحده، 84.4٪ از مردان 14 تا 18 ساله و 57٪ از زنان 14 تا 18 سال پورنوگرافی دیده اند.

و در حالی که بسیاری از افرادی که پورن دیده اند، اجبار یا اعتیاد به آن ندارند و هرگز نخواهند داشت، افراد زیادی هستند که با عادت ناخواسته پورن مبارزه می کنند.

اگر شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که در معرض دروغ های پورن قرار گرفته اید، ما یک پیام برای شما داریم: شما سزاوار بهتر از آنچه پورنو ارائه می دهد هستید.

اجازه دهید توضیح دهیم چرا.

سایت های پورن

1. شما سزاوار این هستید که با افراد واقعی احساس ارتباط داشته باشید

آیا زمانی که زمان زیادی را صرف بازی های ویدیویی یا تماشای فیلم و سریال می کنید، واقعاً احساس می کنید که ارتباط خود را با دیگران قطع کرده اید؟ این به این دلیل است که مردم به افراد دیگر نیاز دارند.

ایرادی ندارد که سریال های مورد علاقه تان را بارها نگاه کنید اما روابط صمیمانه شما زمانی که نادیده گرفته می‌ شوند یا با فانتزی‌ های غیرواقعی جایگزین می‌ شوند، می‌توانند بدتر شوند.

پورن می تواند به روابط صمیمانه شما آسیب برساند یا حتی مانعی برای برقراری ارتباط های سالم واقعی در زندگی شما شود.

شما سزاوار این هستید که از نظر ارتباطی با یک شخص واقعی – خواه دوست باشد یا شریک زندگی – و نه غریبه‌ هایی که روی صفحه نمایش «اجرا می‌ کنند» احساس ارتباط برقرار کنید.

2. شما شایسته داشتن روابط سالم هستید

پورن همیشه راه خود را به سمت روابط عاشقانه و متعهدانه باز می کند. پورن به عنوان تقویت کننده روابط به بازار عرضه می شود اما زوج های بیشتری متوجه آسیب هایی هستند که می تواند ایجاد کند.

هرچه مصرف کننده پورن بیشتری تماشا کند، تحریک شدن توسط یک شخص واقعی دشوارتر می شود.

تصور منفی از خود، رابطه جنسی کمتر با شریک زندگی خود (اگر دارید) و شکستن اعتماد در رابطه تنها چند راه هستند که دیدن فیلم های مستهجن در رابطه شما می تواند به رابطه سالم شما آسیب برساند.

3. شما شایسته داشتن دوستی هایی هستید که شما را از احساس تنهایی باز می دارند

فکر می کنید پورن شما را همراهی می کند؟ دوباره فکر کنید. پورن رضایت فوری و صمیمیت آسان را نوید می دهد اما در نهایت دقیقاً برعکس آن را ارائه می دهد.

انزوایی که می‌ تواند منجر به مصرف سنگین پورن شود، می‌ تواند ایجاد روابط عمیق و معنادار با افراد واقعی را دشوار کند و در نتیجه انزوا و تنهایی بیشتری را به همراه داشته باشد که سپس میل به پورن بیشتر را تقویت می‌کند.

این چرخه معیوب را می بینید؟

4. شما شایسته این هستید که اوقات فراغت خود را صرف کارهایی کنید که واقعاً خوشحال تان می کند

اگر کسی هستید که آرزو می‌ کند زمان بیشتری در روز وجود داشته باشد، تنها نیستید. به نوعی 24 ساعت کافی به نظر نمی رسد، به خصوص وقتی مواردی مانند خواب، مدرسه و کار را در نظر بگیرید.

وقتی واقعاً برای خودتان وقت دارید، ترجیح می دهید آن را چگونه صرف کنید؟ مصرف دروغ هایی که احتمالاً شما را مضطرب و افسرده می کند؟ یا ترجیح می دهید آن را صرف کاری کنید که به شما احساس خوشبختی می دهد؟

برخی از مصرف‌ کنندگان می‌ توانند از لحاظ احساسی و فیزیکی به‌ قدری به پورن وابسته شوند که ممکن است تماشای پورن را به شرکت در تجربیات جنسی واقعی ترجیح دهند که به‌ طور قابل‌ توجهی می‌ تواند به روابط آنها آسیب جدی وارد کند.

سعی کنید کار دیگری را انتخاب کنید که خلق و خوی شما را تقویت می کند، مانند یاد گرفتن یک مهارت جدید و این بسیار خوب است که ما فکر می کنیم که متوجه پیشرفت های ملموس در زندگی خود خواهیم شد.

5. شما لایق روابط صادقانه با عزیزانتان هستید

وقتی دروغ می گویید زندگی لذتی ندارد. پنهان کردن یک راز می تواند حتی نزدیک ترین روابط شما با مهم ترین افراد زندگی شما را مختل کند.

واقعیت غم انگیز این است که شرم اغلب باعث می شود افراد مبارزه خود را با پورن خصوصی نگه دارند و به نوبه خود به کسانی که دوست دارند راز خود را حفظ کنند دروغ می گویند. (توجه: بین احساس گناه و شرم تفاوت زیادی وجود دارد.)

تحقیقات نشان داده است که شرم می تواند به جای ایجاد انگیزه در تغییر، عادت ناخواسته پورن را بدتر کند.

رک بودن و صادق بودن در مورد عادات پورنو ممکن است به طور کامل شرم را از بین نبرد اما قطعا کمک خواهد کرد و ممکن است به شما کمک کند با صداقت و یک سیستم پشتیبانی با مشکل روبرو شوید.

6. شما لایق یک زندگی جنسی سالم و کامل هستید

ارتباطات عاطفی بین شما و همسرتان تنها چیزهایی نیست که پورن می تواند تغییر دهد. پورنو همچنین می تواند به زندگی جنسی شما آسیب برساند.

در جریان باشید که ارتباط فیزیکی با شخصی دیگر دشوار یا به ظاهر غیرممکن است.

اختلال نعوظ ناشی از پورن (ED) در مردان زیر 40 سال از زمان معرفی پورن اینترنتی بیشتر و بیشتر شایع است.

حتی تحقیقات و همچنین داستان های شخصی زنانی وجود دارد که به دلیل پورن با یک شخص واقعی مشکل تحریک پیدا می کنند.

7. شما لایق این هستید که نسبت به بدن خود احساس خوبی داشته باشید

پورن فانتزی‌ ها را نشان می‌ دهد، افرادی با بدن «بی‌ نقص» یا بدون هیچ نقص قابل‌ توجهی.

این نه تنها بر نحوه نگرش شما به شرکای خود و دیگران تأثیر می گذارد، بلکه می تواند تأثیر منفی بر دیدگاه شما از خود نیز داشته باشد.

به عنوان مثال، مطالعه ای بر روی زنان بالغ دانشگاهی در روابط دگرجنس گرا با مردانی که پورن مصرف می کنند نشان داد که فراوانی مصرف پورن مرد با احساس عزت نفس زن، سطح کیفیت رابطه و میزان رابطه جنسی و رضایت او رابطه منفی دارد و مشخص شد که این الگوهای منفی هر چه بیشتر طول بکشد بدتر می شوند.

اما این فقط زنان را تحت تأثیر قرار نمی دهد. مردها هم احساس ناامنی می کنند. در یک مطالعه، مشاهده پورن با سطوح بالاتر نارضایتی از بدن در بین مردان مرتبط بود.

8. شما شایسته داشتن یک زندگی پربار و سالم هستید

اعتیاد می‌ تواند باعث شود کسانی که درگیر مبارزه هستند، اولویت‌ های خود را فراموش کنند و در نهایت احساس بی‌ ثمری کنند. نمرات ممکن است افت کنند، اشتیاق برای پروژه ها کاهش یابد و روابط ممکن است رها شوند.

از آنجایی که برخی از مصرف کنندگان پورن خود را در چرخه اجبار بیشتر می بینند، عادت منزوی کننده پورن می تواند آنها را از تعامل با دوستان، شرکت در سرگرمی ها یا ارتباط با افراد زندگی خود بازدارد.

9. شما سزاوار انتظارات سالم در روابط هستید

پورن هارد خشونت را به عنوان یک فانتزی جنسی منتقل می کند و مصرف کننده می تواند این دروغ ها را باور کند که آزار جنسی همان چیزی است که زنان (و مردان) واقعاً می خواهند.

با توجه به این که تخمین زده می شود ویدیوهای پورنو خشونت یا پرخاشگری جنسی را به تصویر می کشند حتی اگر فقط یک بار از یک سایت بازدید کنید، احتمالاً با آن مواجه خواهید شد. همچنین، یک مطالعه که 7430 ویدیوی پورن را ارزیابی کرد، زنانی را یافت که 97 درصد از اعمال پرخاشگرانه فیزیکی در پورن را دریافت می‌ کنند.

مصرف کنندگان و شرکای آنها سزاوار چیزی بهتر از داشتن انتظارات مضر هستند، آنها شایسته احترام در رابطه شما هستند، نه اجرای اعمال خشونت آمیز و تحقیرآمیز در پورن.

10. شما شایسته سلامت روان هستید

اعتیاد و وابستگی هرگز سرگرم کننده نیستند، به خصوص زمانی که با چیزی باشد که می تواند به روابط شما آسیب برساند و بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

تحقیقات نشان می دهد که چگونه پورن می تواند مانند یک دارو بر مغز تأثیر بگذارد و چگونه می تواند در موارد جدی اعتیاد آور شود.

حتی نشان داده شده است که پورن بر مسیرهای عصبی در مغز مصرف کننده تأثیر می گذارد زیرا نحوه برانگیختن مصرف کنندگان را تغییر می دهد.

شما لایق بهترین هستید.

چه در حال حاضر آن را باور کنید یا نه، شما فردی هستید که شایسته یک زندگی سالم و عاری از پورن هستید.

فرقی نمی‌ کند که هرگز پورن تماشا نکرده‌ اید یا همیشه با اشتیاق تماشای پورن مبارزه می‌ کنید، تفاوتی نمی‌ کند—شما لایق یک زندگی شاد، سازنده، واقعی و سالم و عاری از سمیت پورن هستید.

منبع:

moralrevolution

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی