ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

18 راه مدیریت مالی برای زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند

ازدواج درست می تواند برای بهتر یا بدتر شدن یا برای ثروتمندتر یا فقیرتر شدن اثر گذار باشد. این همان چیزی است که اکثر ما هنگام تعهد خود در ازدواج به همسر خود قول می دهیم. اما متأسفانه، به نظر نمی رسد بسیاری از زوج ها به دلیل عدم مهارت های مدیریت مالی ثروتمندتر شوند.

مدیریت مالی

برخی از افراد روش شخصی خود برای مدیریت مالی را دارند که ممکن است با همسر خود همخوانی نداشته باشد. ممکن است یکی از زوجین مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرد یا اینکه همه چیز را بر روی دوش همسر خود بریزد. برخی از همسران حتی دروغ می گویند، تقلب می کنند و فراتر می روند و باعث می شوند که تمام اعتماد در این رابطه به یک خاطره دوردست تبدیل شود. به عنوان یک زوج تازه ازدواج کرده، چگونه می توانید از وقوع این فاجعه در ازدواج خود جلوگیری کنید؟

قطعاً امید وجود دارد، اما باید زودتر عمل کنید. در حقیقت، مدیریت مالی در واقع می تواند روشی عالی برای بهبود هرچه بیشتر پیوند شما باشد. در اینجا گام هایی برای اطمینان از اینکه در طول زندگی برای مدیریت صحیح امور مالی مشترک خود در مسیر درست قرار گرفته اید یا نه، گرد آمده است.

مراحل مدیریت مالی برای زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند

مدیریت مالی یک زندگی، خود می تواند به اندازه کافی چالش برانگیز باشد. اما گنجاندندن امور مالی همسرتان در کنار آن هم می تواند کار را سخت تر کند. به عبارت دیگر، انتظار نداشته باشید فوراً متخصص شوید. هر دو کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و باید زمان زیادی را برای این کار بگذرانید. این نه قدم را یک به یک دنبال کنید تا شما و همسرتان به راحتی به عادت های مالی سالم دست یابید.

مدیریت مالی

1. شروع به صحبت در مورد امور مالی

بهتر است قبل از ازدواج این کار را انجام دهید اما اگر این کار را نکرده اید در اسرع وقت با همسر خود درباره امور مالی بحث و گفتگو کنید. باید در مورد حساب های یکدیگر بدانید و دریابید که بدهی هایتان چقدر است. شما همچنین می خواهید در مورد چگونگی رسیدگی به پول و مخارج و پس انداز، گفتگوی روشنی داشته باشید.

به عنوان مثال، به همسرتان اطلاع دهید که انتظار دارید او برای خریدهای بیش از 100 دلار با شما در ابتدا مشورت کند. اطمینان حاصل کنید که هر یک از شما درک خوبی از جایگاه دیگری به عنوان یک زن و شوهر در مسائل مالی دارد و انتظارات دیگری که وجود دارد را به طور واضح بیان کنید.

2. اهداف تان را بنویسید

پس از تعیین وضعیت مالی پایه خود، اهداف مالی بلند مدت خود را به طور عمیق مورد بحث قرار دهید. به عنوان مثال، آیا قصد دارید در سن خاصی بازنشسته شوید؟ آیا می خواهید از بدهی خود خلاص شوید و میلیونر شوید؟ یا قصد استخدام یک مشاور مالی را دارید> این ها چیزهایی است که می خواهید بدانید.

با همسرتان درمورد اهدافی که در مورد بودجه هر ماه و درآمد یک خانواده است، توافق کنید به خصوص اگر یکی از همسران شاغل نیستند. حتماً تمام اهداف خود را یادداشت کنید و مرتباً آنها را مرور کنید. در صورت موفقیت شانس بسیار بهتری خواهید داشت که به اهداف دیگرتان هم دست یابید.

3. در مورد حساب های بانکی گفتگو کنید

جوانب مثبت و منفی برای افتتاح حساب بانکی مشترک یا حفظ حساب های شخصی شما پس از ازدواج وجود دارد. شما حتی می توانید هر دو را داشته باشید. داشتن هر دو این حساب ها می تواند امور مالی شما را ساده تر کند و به رشد اعتماد در ازدواج کمک می کند. علاوه بر این، ممکن است بسیار ارزشمند باشد که یک همسر تصمیم به بارداری گرفته و خانه نشین شود و در نتیجه نابرابری در درآمد وجود داشته باشد.

گفته می شود، ممکن است برای هر دو شما استقلال از همه چیز ارجح باشد، اگرچه مخفی کردن برخی خریدها یا عادات خرج کردن نیز می تواند برای شما یا همسرتان اینگونه آسان تر شود. بعلاوه، با توجه به آمار بالای طلاق، نگه داشتن حساب های بانکی جداگانه می تواند در صورت عدم تمایل همسرتان دردسر ساز باشد.

4. صندوق اضطراری بسازید

اگر از قبل پس انداز ندارید، این موضوع را در اولویت قرار دهید. پس انداز پولی است که برای اتفاقی غیرقابل پیش بینی مانند یک از دست دادن کار، بیماری خانوادگی، فاجعه طبیعی یا تعمیر عمده خانه، کنار گذاشته شده است. داشتن پس انداز باید در اولویت قرار داشته باشد زیرا امنیت اقتصادی را به همراه خواهد داشت و از روابط شما در صورت بروز سوانح محافظت خواهد کرد. این پول باید در جایی نگهداری شود که دسترسی به آن آسان باشد.

5. یک بودجه تعیین کنید

همانطور که اشاره کردیم، یکی از اهداف تان با همسرتان باید این باشد که بودجه هر ماهتان را تعیین کنید. بنابراین مشخص می شود که چه قدر بدهی می پردازید، چقدر مجاز به هزینه کردن در مقوله های مشخصی مانند غذا، بیرون از منزل غذاخوردن و سرگرمی از بودجه ماهانه هستید. سرمایه شخصی به شما اجازه می دهد تا واقعاً ایده های خوبی برای خرج و دخلتان کشف کنید.

با بررسی هزینه های مشترک خود در طی چند ماه گذشته شروع کنید تا مشخص کنید چقدر خرج کرده اید و اگر لازم است این مبلغ را کاهش دهید. سپس محدودیت های خود را برای هر دسته ای که ایجاد می کنید با توجه به درآمد پس از مالیات خود تعیین کنید. فراموش نکنید که برای هزینه های غیر منتظره یا نامنظم، مانند تعمیر و نگهداری روزمره ماشین یا قرار ملاقات با پزشک، بودجه ای را اختصاص دهید. بودجه شما ممکن است در حال پیشرفت باشد، بنابراین اگر مجبورید تنظیماتی انجام دهید به خصوص در چند ماه اول، نگران نباشید.

6. بودجه خود را بررسی کنید

فقط بودجه کافی نیست. شما باید اطمینان حاصل کنید که در مخارج خود دقت دارید و مطابق با شرایط، هزینه ها یا تغییر درآمد خود را تنظیم می کنید. یکی از راه های بسیار مؤثر برای ارزیابی بودجه شما استفاده از سیستم بودجه بندی پاکت نامه است. این برای زوج های جوان که به طور معمول درآمد کمتری دارند مناسب است و باید مراقب باشید از هزینه های اضافی خودداری شود.

رویکرد دیگر طراحی یک صفحه گسترده است که تمام هزینه های شما را ردیابی می کند و در پایان ماه آن را جمع می کند. همچنین می توانید از برخی از ابزارهای کارت اعتباری و اپلیکیشن ها هم استفاده کنید که هزینه های شما را در هر گروه نشان می دهد. فقط مطمئن شوید که هر ماه هزینه کارت اعتباری خود را پرداخت می کنید. چند روش مختلف را امتحان کنید و هر کاری که برای شما و همسرتان بهتر است انجام دهید.

7. جلسات هفتگی مدیریت مالی داشته باشید

یک مورد که واقعاً به همسران کمک می کند که در مسیرشان بمانند، جلسات هفتگی پول است. در طول جلسات، با هم بحث کنید که بودجه شما چطور به یک ماه می رسد، صورتحساب های بعدی که باید پرداخت کنید، چگونگی دستیابی به اهداف مالی خود و هر چیز دیگری که مربوط به پول است را انجام دهید. این جلسات بسیار عالی است زیرا باعث تقویت ارتباط در ازدواج و همچنین میزان اعتماد شما می شود. بدین شکل شما همیشه می دانید چه قدر بودجه دارید و قصد دارید با آن چه کار کنید. کنار گذاشتن وقت مکالمه همچنین به شما کمک می کند تا نگرانی در مورد پول را متوقف کنید زیرا می دانید که مسائل مربوط به پول برای شما حل می شود.

مدیریت مالی

8. پس انداز برای بازنشستگی

خواه متاهل باشید یا نه، باید اطمینان حاصل کنید که برای مدت زمان طولانی پس انداز مالی برای خود در نظر گرفته اید. این بدان معنی است که اکنون باید برای بازنشستگی پس انداز کنید. بدین طریق که هم می توانید خود را بیمه عمر کنید و هم می توانید حساب پس اندازی جداگانه برای بازنشستگی داشته باشید. هرچه زودتر شروع کنید بهتر است و وقتی می خواهید بازنشسته شوید، وضعیت بهتری خواهید داشت.

حتی پس انداز کردن مقدار کمی در ماه به شما در دراز مدت کمک خواهد کرد بنابراین تأخیر نکنید.

9. از بدهی خودداری کنید

بدهی می تواند به هر فردی صدمه بزند اما وقتی متاهل هستید این یک تهدید مضاعف است زیرا دو نفر مسئول بازپرداخت پول هستند. ازدواج خود را درست نگه دارید و بدهی خود را ریشه کن کنید. با همسرتان در مورد چگونگی دور ماندن از بدهی صحبت کرده و برنامه ای را با همسر خود تهیه کنید. یک زندگی بدون بدهی نه تنها برای شما اقتصادی سالم به دنبال دارد بلکه برای ازدواج شما نیز بهتر است.

اگر مجبور هستید که وام بگیرید حتما پرس و جو کرده و وامی بگیرید که پایین ترین میزان سود را داراست.

سایر نکات مربوط به مدیریت مالی برای افرادی که تازه ازدواج کرده اند:

نکات زیر نه تنها به شما کمک می کند تا مانند یک تیم حرفه ای امور مالی خود را مدیریت کنید، بلکه به شما کمک می کند تا پایه و اساس زندگی زناشویی خود را محکم بنا کنید تا بتوانید با هرچه در زندگی پیش می آید رویارویی کنید.

1. مسئولیت های مشترک

مدیریت مالی در یک ازدواج به معنای بحث و گفتگوی سریع با یکدیگر و سپس به دوش کشیدن مشکلات توسط یک نفر برای زوج نیست. این شامل هر دو طرف است که با هم کار می کنند و مسئولیت ها را به طور مساوی به اشتراک می گذارند. به عنوان مثال، زن و شوهر باید در تصمیم گیری، بودجه بندی و پرداخت صورتحساب شرکت کنند.

علاوه بر این اگر مسئولیت ها تقسیم نشوند و اتفاقی برای همسری که امور مالی را در دست دارد رخ دهد، همسر دیگر حسابی تحت فشار قرار می گیرد. صورتحساب ممکن است پرداخت نشود، بدهی ها ممکن است انباشته شود و آنچه که زمانی یک موقعیت اقتصادی محکم و با ثبات بود می تواند به سرعت بد و متزلزل شود. به منظور حفظ رفاه شما و همسرتان، مطمئن شوید که هر یک از شما از کل تصویر مالی دیگری آگاه هستید و مسئولیت خود را می دانید و بخشی از آن را انجام می دهید.

2. سوژه های حساس را با عشق حل کنید

هنگامی که وضعیتی ایجاد شود که باعث ناراحتی شما می شود، کاری نکنید که به روابط شما آسیب برسد. موضوعات مهم را با احتیاط و خارج از احساسات حل کنید. به عنوان مثال، اگر احساس می کنید همسرتان بیش از حد هزینه دارد و پول خرج می کند، شروع به فریاد زدن و تهمت زدن نکنید. این موضوع را با بیان این که چگونه شما در بودجه مشترکتان پول جمع کنید و چگونه می خواهید راه های پس انداز را پیدا کنید، مطرح کنید. خود را به عنوان یک تیم مشاهده کنید و ببینید که تیم برای بهبود چه کارهایی باید انجام دهد.

به عنوان مثال، اگر همسرتان بیش از حد پول خرج می کند، به این فکر کنید که چه کاری می توانید برای حمایت از او انجام دهید تا بتواند عادت ها و سرگرمی های بهتری پیدا کند؟ هر کاری انجام می دهید، انگشت تان را به سمت او نگیرید.

پس انداز زوجین

3. به عنوان یک زوج به اندازه مناسب ریسک کنید

هنگام در نظر گرفتن سرمایه گذاری اگر هر دو هم نظر باشید، بسیار ساده تر خواهد بود. اگر فردی هستید که دوست دارد ریسک کند، ممکن است عادت های هزینه و سرمایه گذاری شما کمی متفاوت از همسرتان باشد.

به عنوان مثال، اگر ایده خوبی برای یک تجارت دارید و برای تأمین مالی آماده اید که پولتان را نقد کنید، همسر محتاط شما ممکن است کسی باشد که شما را از انجام این کار باز می دارد. در مورد این موضوع با همسر خود صحبت کنید و در صورت بروز خطرات راه بازگشت را پیدا کنید. شاید هیچ یک از شما کاملاً در منطقه امن خود نباشید اما شما نمی خواهید خیلی از آن دور باشید. برای ریسک کردن نیاز به سازش دارید.

همه چیز به میزان ریسکی بستگی دارد که شما می خواهید با سرمایه گذاری های خود انجام دهید. در حالی که ممکن است یک نفر بخواهد به طور کامل روی سهام سرمایه گذاری کند، دیگری ممکن است بخواهد با خرید املاک و مستغلات، اوراق و حتی هنر سرمایه گذاری کند. با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و ببینید که چه زمینه های مشترکی دارید.

4. به عنوان یک تیم کار کنید

برای درست کار کردن به عنوان یک تیم، باید اهداف مشابهی را در ذهن داشته باشید. برای دستیابی به اهداف و یافتن راه هایی برای دستیابی به آنها با یکدیگر همکاری کنید. همیشه یکدیگر را تشویق کرده و یکدیگر را بسازید. از نقاط ضعف و قوت خود آگاه باشید و نقاط قوت همسرتان را به کار گیرید تا پیشرفت را به سوی آنچه می خواهید برای تحقق بخشیدن انجام دهید.

5. صادق باشید

صداقت همیشه بهترین سیاست است، خصوصاً وقتی صحبت از مدیریت مالی در یک ازدواج است. اگر حساب و کتاب تان به هم ریخت یا خریدی را انجام ندادید که لازم نیست، به همسرتان بگویید. همسر شما ممکن است در ابتدا از شما ناراحت شود اما بعد از سرد شدن عصبانیتش او به شما احترام خواهد گذاشت و به شما اعتماد خواهد کرد زیرا شما صریح و صادق بودید. دروغ گفتن برای پول به همسرتان پیامدهای عظیمی از جمله طلاق را در پی دارد، بنابراین فکر نکنید ازدواج شما یک عمر طول می کشد.

6. به همسرتان اعتماد کنید

اگر نمی خواهید کاری کنید که همسرتان به شما دروغ بگوید، به همسر خود اعتماد داشته باشید تا بتواند امور مالی را اداره کند. خودداری از دخالت در مسئولیت های همسرتان یا نظارت بر هر حرکتی که انجام می دهد تحقیر و بدرفتاری است. مدام سؤال نکنید که همسرتان در طول روز چقدر پول خرج می کند یا درمی آورد. بیاموزید کنترل کردن او را رها کنید و فقط اعتماد کنید. داشتن حساب های بانکی مشترک یک روش عالی برای تمرین این امر است.

7. از یکدیگر بیاموزید

خودتان را به عنوان کسی که همه چیز را می داند و دانش مالی نهایی دارد تصور نکنید. این شانس وجود دارد که همسرتان در مورد امور مالی بیشتر از شما بداند یا تجربه و نظم بیشتری داشته باشد. حتی بیشتر احتمال دارد مواردی وجود داشته باشد که شما درباره آنها بیشتر بدانید و مواردی که همسرتان بیشتر بداند پس بهتر است تقسیم کار کنید.

به عنوان مثال ممکن است زن در مورد خریدهای روزمره بیشتر بداند. از طرف دیگر، مرد بیشتر درباره سرمایه گذاری بداند، بنابراین شما قادر هستید این چیزها را از یکدیگر بیاموزید.

8. 100٪ خود را بدهید

تمام تلاش خود را در امور مالی ازدواج خود بکار بگیرید. اگر هربار که به هدر رفتن هزینه می پردازید یا بودجه خود را کم می کنید بهانه ای می آورید، 100٪ خودتان را در ازدواج بروز نمی دهید و این نگرش به خود شما برمی گردد.

9. تعهدات خود را به خاطر بسپارید

هر ازدواجی با بستن پیمان و تعهداتی آغاز می شود. اگر عهد کردید همسرتان را در صورت ثروتمندتر یا فقیرتر شدن هم دوست داشته باشید، پس چنین زندگی کنید. بدون شک اوقات دشواری خواهید داشت، بنابراین سعی کنید اجازه ندهید که مسائل مربوط به پول باعث ایجاد یا تشدید این مشکلات شود. مشکل مالی دلیلی برای ترک همه چیز نیست، بلکه چیزی است که بتوانید با همسرتان روی آن کار کنید و حتی می تواند فرصتی برای نزدیکتر شدن شما به هم باشد.

سخن آخر

مدیریت ازدواج و پول نیاز به داشتن مهارت دارد اما بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که روراست و صادق باشید. با صحبت کردن در مورد مدیریت مالی و برنامه ریزی کاملی برای مقابله با بودجه، هزینه و سرمایه گذاری شروع کنید. هرچه زودتر این کار را انجام دهید، بهتر خواهید شد. اگر عادت های مدیریت مالی خوبی را به عنوان یک زوج تازه ازدواج کرده بیندیشید، می توانید به عنوان یک تیم بر زندگی که سال ها پیش روی شما قرار می گیرد، کار کنید.

شما و همسرتان چگونه می توانید پول را مدیریت کنید؟ برخی از مواردی که برای شما بهتر جواب داده اند چیست؟

منبع:

moneycrashers

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی