ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

15 تا از بهترین توصیه های ازدواج که همه زوج ها به آن نیاز دارند

تقویم فارسی اندروید

داشتن یک رابطه موفق هدف بیشتر زوج ها است. شاید فکر کنید دریافت کتابچه راهنمای ازدواج با بهترین توصیه های ازدواج در مورد چگونگی ایجاد یک پیوند قوی و مطلوب، شگفت انگیز است اما متاسفانه اینطور نیست. شما و شریک زندگی تان به تنهایی باید در آن آب های اغلب متلاطم حرکت کنید. اما ما یک خبر خوب برای شما داریم!

در این مقاله 15 تا از ضروری ترین توصیه های ازدواج را در اختیار شما قرار می دهیم که در صورت اجرا به شما در استحکام حتی سخت ترین ازدواج ها کمک می کند.

برخی از توصیه های ازدواج ممکن است ساده به نظر برسند اما اجازه ندهید سادگی آنها شما را فریب دهد. این سادگی است که موفقیت را تضمین می کند.

بنابراین، بیایید شروع کنیم…

توصیه های ازدواج

1. کارهای کوچک انجام دهید

اگر می خواهید یک نوع ازدواج سالم و ماندگار داشته باشید، حرکات بزرگ را فراموش کنید (یعنی شام در رستوران های پنج ستاره، الماس در لیوان نوشیدنی، سفر به برمودا و غیره).

نه! هر چقدر هم که فریبنده به نظر برسد، سرمایه گذاری های کوتاه مدت هستند. اگر می خواهید ازدواجی باورنکردنی داشته باشید، روی چیزهای کوچک و روزمره تمرکز کنید. ممکن است در طرح کلان چیزها بی معنی به نظر برسند اما آن حرکات کوچک دنباله ای از خاطرات ایجاد می کند که شما را در سردترین شب ها گرم نگه می دارد.

منظور از چیزهای کوچک چیست؟

این می تواند چیزی باشد که همسرتان قبل از اینکه متوجه شود به آن نیاز دارد برای او می‌ آورید. قبل از اینکه قهوه خودتان را بریزید، یک فنجان قهوه برای او بریزید. مرتب کردن رختخواب قبل از اینکه از حمام خارج شود.

آن چیزهای ساده و به ظاهر بی‌ اهمیت، بسیار بزرگ هستند. آنها عشق را نشان می دهند. آنها سرمایه گذاری در ازدواج شما هستند. در توصیه های ازدواج اهمیت آنها را دست کم نگیرید.

2. بهترین دوستان هم شوید

دوست دبیرستان خود را به یاد دارید؟ شما قبلاً همه چیز را با بهترین دوست خود در میان می گذاشتید. اگر اتفاقی می افتاد، خوب یا بد، با آنها تماس می گرفتید تا آنها را مطلع کنید. اگر چیزی در ذهن شما بود، تلفن را برمی داشتید و ساعت های طولانی را صرف صحبت می کردید.

همسرتان باید بهترین دوست شما شود. او را به فردی تبدیل کنید که می خواهید زندگی خود را با او تقسیم کنید. سپس همه چیز را به اشتراک بگذارید، چه خوب، چه بد یا بی اهمیت.

سارا هندریکس در مقاله خود می گوید، دوست بودن با همسرتان فقط یک کلیشه نیست – در واقع می تواند مزایای علمی داشته باشد:

محققان همچنین در هنگام بررسی نقش دوستی در ازدواج دریافتند که مزایای ازدواج حتی زمانی بیشتر می شود که مردم فکر کنند در ازدواج خود دوست دارند.

به گفته جان اف. هلیول، نویسنده این مطالعه:

فواید ازدواج برای کسانی که همسر خود را بهترین دوست خود می دانند بسیار بیشتر است. این مزایا برای افرادی که همسرشان بهترین دوست آنها نیز هست به طور متوسط دو برابر بیشتر است.

3. یک گوش قرض بدهید

یکی از چیزهایی که همه ما دوست داریم این است که کسی را داشته باشیم که وقتی مشکلی داریم گوش کند.

جنیفر پریس در مقاله خود می نویسد گاهی اوقات قرض دادن گوش بهترین هدیه است:

«آنها به دنبال راه حلی برای مشکل خود نبودند. نه، چیزی که آنها به دنبال آن بودند یک رهایی عاطفی بود. آنها می خواستند به اشتراک بگذارند و خود را تخلیه کنند.»

برای آرامش دادن به کسی، نیازی به حل مشکل او نیست. اغلب اوقات بهترین کار این است که فقط گوش دهید.

اگر شما یک زن هستید، ممکن است بخواهید شوهرتان به شما گوش کند، نه اینکه لزوماً چیزی را حل کند. اگر مردی هستید که این را حس می کنید، ممکن است بگویید: “اما من باید مشکل را برای عزیزم حل کنم.” شما فکر می کنید که دارید مساله را حل می کنید اما اغلب، بهترین کار این است که گوش بدهید، سرتان را تکان دهید و بگویید: «درست می‌ شود».

همه ما فقط می خواهیم شنیده شویم.

گوش قرض دادن کمک زیادی به تقویت ازدواج شما خواهد کرد. همسرتان می‌ داند که می‌ تواند در هر زمانی نزد شما بیاید و با شما صحبت کند. این، باور کنید یا نه، یک هدیه است.

4. یک نامه عاشقانه بنویسید

درست است که زمانه عوض شده و شما به پیامک، ایمیل یا فقط تماس با گوشی خود عادت دارید اما باور کنید هیچ چیز عاشقانه‌ تر از دریافت نامه عاشقانه از طریق پست نیست.

ممکن است از مد افتاده باشد اما واقعا رمانتیک است. هیچ کس که نامه عاشقانه دریافت می کند، نمی گوید: “این چه کاری است؟” آنها می خواهند آن را بخوانند، کلمات را بچشند و آن نامه را برای همیشه ذخیره کنند.

می توانید هر روز یک نامه عاشقانه برای همسرتان بنویسید و آن را در جاهایی بگذارید که می‌ دانید آن را پیدا خواهد کرد. چه زیباست برای شروع روزشان. بهتر از یک جعبه شکلات و یک دوجین گل رز است زیرا مدت ها پس از از بین رفتن شکلات و گل ها، حروف همچنان باقی خواهند ماند!

اجازه ندهید تکنولوژی احساساتتان را روی یک تکه کاغذ بیاورد!

بدیهی است که نامه های شما نباید در سطح بالا و کتابی باشد پس سخت نگیرید.

فقط آنچه را که احساس می کنید بنویسید. این به اندازه کافی خوب خواهد بود.

5. از آخرین قطعه صرف نظر کنید

یکی از راه های نشان دادن عشق و ایجاد احساسات گرم و محبت آمیز این است که از آخرین قطعه چشم پوشی کنید.

تصور کنید یک کوکی شکلاتی روی میز وجود دارد و آخرین تکه است. می دانید که مورد علاقه هردو شماست آیا آن را می خورید یا اجازه می دهید او آن را بخورد؟

اگر می خواهید رابطه خود را عالی کنید، اجازه دهید او آن را داشته باشد. آن ژست گذشت تان فراموش نخواهد شد. این نشان می‌ دهد که چقدر اهمیت می‌ دهید و می‌ خواهید چه فداکاری‌هایی انجام دهید (مخصوصاً اگر به اندازه او کوکی را می‌ خواهید).

قطعاً گذشتن از آخرین تکه غذا سخت به نظر می رسد اما این کار به خوبی با او صحبت می کند. به شیوه ای عمیق و ظریف می گوید دوستت دارم.

6. مراقب خودتان باشید

زمانی که تازه ازدواج کردید، احتمالاً بهترین ظاهر خود را داشتید. بهتر از همیشه اما با گذشت زمان چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است با هم راحت شوید و دیگر به ظاهرتان اهمیتی ندهید. شاید مقداری وزن اضافه کرده اید یا شاید دیگر لباس خوب نمی پوشید چون فکر نمی کنید مجبور باشید.

اما چرا؟ می‌ خواهید همسرتان را در بهترین حالت خود ببینید، درست است؟ این بدان معناست که آنها هم می خواهند شما بهترین ظاهر خود را داشته باشید.

اسکات کریستین در مقاله خود می نویسد برای یک رابطه قوی، ابتدا مراقب خودت باشید:

در یک ازدواج یا در یک رابطه متعهدانه، برای مراقبت از یکدیگر چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد اما بیشتر اوقات، روابطی که با هوای طوفانی مواجه می شوند، این اتفاق برایشان می افتد زیرا افراد حاضر در آن از خودشان مراقبت نمی کنند. این نسبتاً ساده به نظر می رسد، اینکه زندگی در یک آشفتگی عاطفی کامل به ناچار شریک زندگی تان را بی انگیزه می کند و با این حال تعجب آور است که چقدر زوج ها آن را فراموش می کنند. اگر خودتان را رها کنید شانس زیادی وجود دارد که رابطه شما نیز از بین خواهد رفت.

بنابراین چه راه هایی وجود دارد که می توانید از خود مراقبت کنید؟

می‌توانید خوب غذا بخورید، ورزش کنید و هر عادت مرگ‌ باری را کنار بگذارید تا بتوانید در سال‌ های آخر زندگی‌ تان که بیشترین نیاز را به یکدیگر دارید، کنار همسرتان باشید.

از مهمترین توصیه های ازدواج این است که خودتان را به بهترین شکل ممکن به یکدیگر هدیه دهید.

7. تعریف کردن از یکدیگر را فراموش نکنید

وقتی برای اولین بار قرار ملاقات را شروع می کنید، ممکن است اغلب از شریک زندگی خود تعریف کرده باشید. با گذشت زمان، ممکن است آنها را بدیهی فرض کنید و فکر کنید: «او از قبل احساس من را می داند. چرا باید بگویم؟»

چرا؟ چون شنیدنش حس خوبی دارد.

این یک یادآوری به شریک زندگی شماست که فکر می کنید او فوق العاده است و از اینکه با او هستید خوشحال هستید. شما می توانید از همسرتان به خاطر چیزهای زیادی تعریف کنید: غذای خوشمزه ای که پخته است، طرز پوشیدن لباسی خاص، چقدر برایتان شیرین بوده که آخرین قطعه را برای شما کنار گذاشته است (شماره 5 بالا را ببینید). قدردانی شما از تمام کارهایی که برای خاص کردن رابطه شما انجام می دهد و غیره.

حتماً شما عاشق تعریف و تمجید هستید. همسر شما هم همینطور. اگر این کار را انجام نداده اید، هنگام انجام این کار به حالت شگفت زده و خوشحال در چهره آنها نگاه کنید.

کیم لدردیل در مقاله خود، قدرت تعریف در رابطه شما، می نویسد:

تعریف کردن برای هر کسی مهم است، حتی یک غریبه. با این حال، در یک رابطه افراد دوچندان انتقادی هستند. تعریف نشان دهنده احترام است و یک عنصر اساسی برای صمیمیت است. تعریف کردن به همسرتان نشان می دهد که از او قدردانی می کنید، کارهای فوق العاده ای که انجام می دهد را می بینید و خوبی های او را تشخیص می دهید. این باعث ایجاد ارتباط می شود و به شریک زندگی شما کمک می کند تا احساس کند دیده می شود، مورد توجه قرار می گیرد و دوست داشته می شود.

8. دست یاری به یکدیگر بدهید

وقتی این توصیه کوچک را دنبال کنید، واقعاً با همسرتان احساس نزدیکی خواهید کرد.

فرض کنید وسط چیدن تخت هستید همسر شما ظاهر می شود و شروع به کمک می کند. کار در نیمی از زمان انجام می شود. رفت و آمد در اطراف تخت کم می شود یا فرض کنید در حال شستن ظرف‌ ها هستید و همسرتان ظاهر می‌ شود، حوله‌ ای را برمی‌ دارد، شروع به خشک کردن و کنار گذاشتن وسایل می‌ کند.

چه کمکی! شما احساس قدردانی خواهید کرد. میلیون ها چیز کوچک مانند این وجود دارد.

به دنبال راه هایی برای کمک به همسرتان باشید. این می تواند تا کردن لباس های شسته شده، کارهای خانه، به عهده گرفتن وظایف والدین (در صورت وجود فرزند)، انجام خرید از یک فروشگاه و غیره باشد. این لیست بی پایان است.

چگونه می توانید از شریکی که همیشه راه هایی برای کمک به شما پیدا می کند عصبانی بمانید یا احساس بدی داشته باشید؟

9. روز را با یک بوسه شروع کنید و به پایان برسانید!

شاید تعجب کنید که چرا این مهم است. ممکن است چنین عملی پیش پا افتاده به نظر برسد اما بوسیدن صمیمانه است. دوست داشتنی است و بسیاری از زوج ها این کار را اغلب به اندازه کافی انجام نمی دهند، به خصوص پس از مدتی که از ازدواج شان می گذرد.

نویسنده، لیزا، در 10 دلیل برای اینکه بوسیدن در یک رابطه بسیار مهم است، می نویسد:

ارزش یک بوسه بسیار است و مهم است زیرا نشان دهنده اشتیاق، صمیمیت، میل و میزان علاقه شما به یک شخص است. می تواند استرس را کاهش دهد و به اضطراب کمک کند. در عشق ورزی و ازدواج بسیار مهم است. شور و اشتیاق و همه چیزهای دیگر می تواند در زندگی روزمره کاری و فرزندان شما در زمان ازدواج گم شود. مهم است که ببوسید و جرقه را در رابطه خود زنده نگه دارید. مهم است که به همسرتان نشان دهید که چقدر برای شما مهم است. یک بوسه سریع قبل از رفتن به سر کار می تواند بسیار مفید باشد و بیش از آنچه شما می دانید معنی داشته باشد.

بوسیدن می تواند بازیگوش، محبت آمیز و پرشور به نظر برسد. این راهی است که به شریک زندگی خود بفهمانید که همه چیز درست است. این احساسات را بدون نیاز به گفتن یک کلمه منتقل می کند.

بوسیدن فقط نباید صبح یا قبل از خواب باشد. اگر می خواهید چیزها را پر از چاشنی کنید، همسرتان را با یک بوسه طولانی غافلگیر کنید. شما او را از پا در می آورید!

10. با هم قدم بزنید

یکی از کارهای اغلب زوج ها با هم قدم زدن است. این یک زمان آرامش‌ بخش است که در آن روز خود را به اشتراک می‌ گذارید، در مورد مسائل مهم بحث می‌ کنید یا به سادگی درباره آنچه در جهان می‌ گذرد گفتگو می‌ کنید.

پیاده روی طولانی مدت مزایای متعددی دارد. شما نه تنها در بیرون از خانه هوای تازه دریافت می کنید، بلکه به عنوان یک زوج ورزش می کنید و فقط با صحبت کردن با یکدیگر، با هم ارتباط برقرار می کنید.

اگر شما و همسرتان پیاده روی روزانه داشته باشید، مطمئناً رابطه شما قوی تر خواهد شد. این یک راه فوق‌ العاده برای اتصال است و مطمئناً شما را نزدیک‌ تر می‌ کند.

کار کردن با هم یکی دیگر از راه های عالی برای تقویت رابطه شماست. طبق مقاله 10 مزیت شگفت‌ انگیز ورزش کردن به‌ عنوان زوج، «زن و شوهرهایی که با هم ورزش می‌ کنند، هم بدن و هم رابطه‌ شان را تقویت می‌ کنند».

رابطه موفق

11. مکمل او باشید

شما و همسرتان دوقلوهای همسان نیستید. اگر باور نمی کنید، در آینه نگاه کنید. در واقع، شما احتمالاً فردی را انتخاب کرده اید که بسیار متفاوت از خودتان است. این چیز خوبی است. شما که نمی خواهید با خودتان ازدواج کنید؟

در تفاوت های شما، فرصت هایی برای گسترش و رشد وجود دارد. به اشتراک گذاشتن نقطه نظرات خود با یکدیگر می تواند بسیار روشنگر باشد. ممکن است همیشه موافق نباشید اما رک بودن به شما این امکان را می‌ دهد تا راه‌ های جدید را بیاموزید.

برای مثال، شوهر شما ممکن است بسیار غیر ارادی باشد و شما بیشتر جنبه محافظه کار داشته باشید. هر یک از شما می توانید از شخصیت های متمایز یکدیگر بهره مند شوید. مواقعی وجود خواهد داشت که غیر ارادی بودن یک مزیت است و مواقعی وجود خواهد داشت که از اینکه محافظه کار بوده اید خوشحال خواهید شد.

به جای اینکه شما را از هم جدا کند، تفاوت ها می توانند لایه دیگری به رابطه شما و خودتان اضافه کنند.

12. لحظات آرامش بخش را به اشتراک بگذارید

در حالی که ممکن است تصور کنید نزدیک شدن به شریک زندگیتان به معنای انجام کاری با هم است اما لزوماً اینطور نیست. گاهی اوقات تنها چیزی که لازم است این است که لحظاتی آرام را با هم به اشتراک بگذارید.

نشستن در یک اتاق و خواندن، گوش دادن به موسیقی یا کار کردن روی پروژه هایی در کنار هم می تواند آرامش بخش و سرگرم کننده باشد. شما نیازی به ادامه مکالمه ندارید، فقط اشتراک گذاری فضای یکسان به اندازه کافی خوب است.

به دنبال راه هایی برای به اشتراک گذاشتن آن آرامش باشید. فقط با حضور یکدیگر از حضور یکدیگر لذت ببرید.

13. در طول روز با یکدیگر ارتباط برقرار کنید

این یک کار آسان و بسیار ارزشمند است. چک کردن با همسرتان در طول روز به او این امکان را می دهد که بداند شما به او فکر می کنید.

اینها نباید مکالمه طولانی باشند. یک متن ساده با ایموجی قلب یا عبارت «به تو فکر می‌ کنم!»؛ یک تماس فقط برای گفتن “حالت چطوره؟” یک راه اساسی برای در تماس ماندن با هم است.

همسرتان را از زمانی که در خانه خواهید بود مطلع کنید و به او بگویید که نمی توانید برای دیدن او صبر کنید.

این خیلی ساده به نظر می رسد شاید فکر کنید حتی ارزش زحمت کشیدن را هم ندارد اما برعکس، این یک راه عالی است تا به همسرتان بفهمانید که در ذهن شماست.

14. ببخشید و ادامه دهید

در هر رابطه ای، یک نفر اشتباه می کند. اجتناب ناپذیر است اما این توصیه کوچک می تواند رابطه شما را نجات دهد و به شما امکان می دهد به جلو بروید و قوی تر شوید.

ببخشید و ادامه دهید.

اشتباهات را مانند گیوتین بالای سر فرد نگه ندارید. اگر آنها واقعاً عذرخواهی کرده اند، آن را بپذیرید. اگر اشتباه بزرگی بود، مانند خیانت مالی یا یک رابطه عاشقانه، بیش از یک عذرخواهی نیاز دارد. شاید کار اضافی با یک شخص ثالث بی طرفانه نیاز است.

ما در مورد اشتباهات کوچکی صحبت می کنیم که همه مرتکب می شوند (یعنی شکستن یک وسیله شخصی مورد علاقه، یاد نکردن تولد یا سالگرد خود، فراموش کردن بیرون بردن زباله و غیره). ما به اشتباهات آزاردهنده اشاره می کنیم، نه اشتباهات فاجعه بار.

باور کنید یا نه، برخی از افراد برای همیشه به چیزهای کوچک می چسبند. چنین آدمی نباشید و در مورد آن صحبت کنید، اشتباه را ببخشید و ادامه دهید. همیشه اشتباهات بیشتری وجود خواهد داشت بنابراین اجازه ندهید که انباشته شوند.

15. سازش

این یکی از توصیه های ازدواج بسیار مهم است. یک رابطه شامل دو نفر است.

هر کدام یک دیدگاه متفاوت دارید. هنگامی که یکی از شما از سازش امتناع می ورزد، می تواند باعث جریحه دار شدن احساسات و رنجش شود. هنر سازش به ویژه ارزشمند است.

یک، نشان می دهد که شما باز هستید. دوم، این نشان می دهد که شما شریک زندگی خود را دوست دارید و مایلید که نگاهی دوباره به نیازهای آنها بیندازید. سوم، تمایل شما به کوتاه آمدن را نشان می دهد که می توانید نیازهای شریک زندگی خود را بر نیازهای خود ترجیح دهید.

چه راهی بهتر از این برای تقویت رابطه تان وجود دارد؟ و آیا این چیزی نیست که شما می خواهید؟

حرف آخر

روابط می توانند چالش برانگیز باشند اما با توصیه های ازدواج بالا، آنها را راحت تر می کنید.

شما بهترین تکه های شخصیت خود را به شریک خود ارائه می دهید و به نوبه خود باعث می شوید که او احساس دوست داشته شدن و خواستن کند.

برای اجرای توصیه های ازدواج ذکر شده در بالا نیازی به مدرک کارشناسی ارشد ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید این است که خود و شریک زندگی خود را دوست داشته باشید.

منبع:

lifehack

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی