سلامت سلامت جنسي و زناشويي

راه های خانگی برای از بین بردن بوی واژن

تقویم فارسی اندروید

در این مقاله، روش های خانگی به شما کمک می کند تا بوی واژن را از بین ببرید. این یکی از شایع ترین مسائل بهداشتی است که موجب ناراحتی و خجالت بیشتر زنان می شود و خوب است که نحوه خلاص شدن از بوی واژن به صورت موثر و طبیعی را بیاموزید.

همانطور که نام آن نشان می دهد، بوی واژن، اصطلاحی مربوط به یک بیماری است که فرد مبتلا به آن می تواند بوی ناخوشایندی از واژن خود را تجربه کند. اساسا داشتن کمی بو از مهبل (واژن) کاملا طبیعی است با این حال یک بوی “ماهی” مانند مداوم می تواند نشان دهنده مشکلات جدی تر سلامت باشد.

بوی واژن

بوی واژن چیست؟

در حالت طبیعی، واژن معمولا دارای بوی کمی است. با این حال بوی واژن به بوی تا حدودی قوی از مهبل (واژن) اشاره می کند. به عنوان مثال مانند بوی ماهی که می تواند بسیار زننده باشد. در واقع، واژن دارای بوی های مختلف طبیعی است و هر زن بوهای مختلفی دارد.

اگر واژن شما سالم باشد، آنگاه بوی آن معمولی است. تا این حد طبیعی است، پس چه چیزی طبیعی نیست؟ این بیماری تمایل دارد که پایدارتر و بوی قوی داشته باشد و این بوی قوی واژن اغلب شرایط دیگری مانند تحریک، سوزش، خارش و حتی ترشح واژن را به دنبال داشته باشد.

اما نگران نباشید زیرا بوی واژن غیر طبیعی شما به ندرت اتفاق می افتد و همیشه هم جدی نیست. حتی زمانی که مراقبت های زیادی از بدن و مهبل انجام می دهید، هنوز با بوی های عجیب و غریب مواجه می شوید. پس تا چه میزان از بوی بد واژن اطلاع دارید؟ وقت آن است که اکنون کشف کنید:

چند نوع بوی واژن وجود دارد؟

توصیه می شود که زنان و دختران در مورد بوهای واژن خود آگاه باشند. این به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه بوی آن را از بین ببرید.

مهبل (واژن) شما می تواند بوی شدید یا خفیف داشته باشد. بر طبق تحقیقات، این بو ناشی از برخی فرومون هایی است که به افزایش جذابیت جنسی کمک می کند. علاوه بر این هنگامی که باردار هستید یا در دوره یائسگی به سر می برید، بو به راحتی می تواند با برخی تغییرات هورمونی تغییر کند.

بنابراین بوی خفیف واقعا باعث نگرانی شما نمی شود. در ضمن اگر شما برخی از بوی های مختلف دیگر را تجربه کردید بهتر است برای تماس با پزشک خود آماده شوید. اولین نوع بوی واژن بوی ماهی مانند واژن است.

بوی ماهی مانند واژن

مردم معمولا آن را واژینوزیس باکتریایی می نامند (همچنین به عنوان BV شناخته می شوند). عفونت واژن معمولی در میان زنان اغلب در سن کودکی رخ می دهد و حدسش بسیار آسان است که چگونه اتفاق می افتد. هنگامی که چیزی در تلاش برای تخریب شیمی پیچیده واژن شما باشد، برخی از میکروب های مضر احتمالا از کنترل خارج می شوند و بوی ماهی مانندی را آزاد می کنند.

در نتیجه، برخی از خانمهایی که شرایط BV دارند، به راحتی برخی از علائم را مانند خارش تا سوزش تجربه می کنند و برای درمان این مشکل، پزشک شما چند نوع آنتی بیوتیک را تجویز می کند.

بوی مخمر مانند واژن

درست است که هرچه سریعتر می خواهید بدانید چگونه بوی واژن را از بین ببرید اما قبل از آن شما باید بدانید چه چیزی باعث می شود واژن تان بویی مانند مخمر داشته باشد. این بو به خاطر شیرینی است و مصرف برخی از کوکی ها را به شما یادآوری می کند. پس از آن واژن تان بویی مانند آبجو یا نان، گاهی همراه با بوی کمی ترش خواهد داشت.

همراه با این بو شما از سوزش، خارش و خشکی که معمولا با عفونت مخمر همراه است، رنج می برید. هرچه زمان بیشتری بگذرد، احساس می کنید که بو بدتر می شود.

دیگر بوها

با توجه به تغییرات جزئی هورمونی در طول یائسگی، بوی واژن شما تغییر می کند. پس از آن واژن خشک می شود. علاوه بر این، STS و یا تریکومونیازیس این بو را نیز تغییر دهد. بنابراین، هنگامی که هر گونه تغییر در بوی واژن خود را متوجه شدید، به ویژه هنگامی که این بو قوی تر یا ناخوشایندتر می شود می شود، حتما به پزشک خود مراجعه کنید. مهمتر از همه، شما می توانید از خوشبو کننده واژن استفاده کنید با به اطراف واژن نه خود واژن عطر بزنید اما از آن برای پوشاندن بوی خیلی زیاد استفاده نکنید مگر اینکه بو خیلی خفیف باشد.

بوی واژن

بوی واژن یک واقعیت در زندگی زنان است، پس نگران نباش زیرا شما تنها نیستید! بیایید با هم بیاموزیم که چرا این بو به وجود می آید:

چه چیزی باعث بوی واژن می شود؟

بو ممکن است در طول چرخه قاعدگی زنان و همچنین گاهی اوقات پس از رابطه جنسی ایجاد شود. حتی عرق طبیعی می تواند بوی واژن را ایجاد کند. اگرچه محصولاتی مانند دئودورانت به طور موقت بو را از بین می برند اما ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی مانند سوزش در طول راه رفتن شوند و یا ایجاد حساسیت کنند.

علل شایع بوی واژن می تواند به شرح زیر باشد:

 • واژینوزیس باکتریایی: واژن توسط باکتری که بیش از حد رشد کرده است آلوده می شود.
 • تریکومونیازیس: نوعی عفونت است که از طریق فعالیت های جنسی گسترش می یابد.
 • بهداشت ضعیف و همچنین دیر به دیر عوض کردن نوار بهداشتی
 • تغییرات هورمونی: تغییر در هورمون می تواند منجر به قاعدگی، یائسگی یا حتی حاملگی شود که به راحتی می تواند منجر به بوی واژن شود و همچنین ترشح ناخوشایند آب را به همراه دشاته باشد.
  استفاده بیش از حد از صابون برای شستشو ناحیه واژن شما موجب عدم تعادل در آزاد سازی برخی از مواد شیمیایی طبیعی می شود. این همچنین منجر به بوی نامطبوع و وحشتناک می شود.
 • هنگامی که توسط برخی از شرت های زیبا و مورد علاقه تان وسوسه می شوید، شما خود را در معرض خطر قرار می دهید. بنابراین سعی کنید از پوشیدن اینها اجتناب کنید. درست مثل اعضای دیگر بدن، قسمت های دیگر نیز باید نفس بکشند و لباس زیرهای تنگ با پارچه نامناسب انتخاب درستی نیستند.
 • همچنین برخی از علل غیر معمول هم وجود دارد که گاهی اوقات باعث به وجود آمدن سرطان رکتوم  هم می شود و بدین معنی است که مدفوع می تواند به واژن نفوذ کند و آلوده شود.

بوی واژن یک کابوس وحشتناک برای بسیاری از زنان در سراسر جهان است و باعث می شود بسیاری اعتماد به نفس خود را از دست بدهند.

علائم بوی واژن چیست؟

هنگامی که صحبت از بوی واژن به میان می آید، علائم هشدار دهنده مشترک آن به شرح زیر است:

 • بوی ماهی یا هر بوی تندی
 • خارش در واژن
 • قرمزی
 • تخلیه ترشحات سفید رنگ
 • ترشح وحشتناک بو
 • ترشحات سفید پنیری
 • ترشح زرد و سبز
 • تحریک در ناحیه کمر پایین
 • درد هنگام رابطه جنسی

صرف نظر از هر دلیلی، بوی واژن بسیار خجالت آور و موجب کاهش اعتماد به نفس زنان و ایجاد خلل در زندگی عادی آنهاست. خوشبختانه به غیر از سایر درمان های پزشکی، تعدادی از داروهای طبیعی مفید برای کمک به شما در غلبه بر این مشکل مزاحم وجود دارد و اثربخش است.

راهکارهای طبیعی برای از بین بردن بوی واژن

بوی واژن

1. سرکه سفید

اولین و مهمترین روش برای خلاص شدن از بوی واژن، سرکه سفید است. سرکه سفید یک بوی طبیعی دارد که می تواند پروتئین هایی را ایجاد کند. فقط حدود 150 میلی لیتر سرکه سفید و 100 گرم نمک را در آب وان حمام بریزید (آب گرم بهتر از آب سرد است) و پس از آن ظرف چند دقیقه کافیست واژن تان در آن خیس بخورد.

سرکه سفید می تواند سطح pH واژن را بازسازی کند که رشد باکتری های ایجاد بو را محدود می کند. شما می توانید سرکه سیب را هم به جای سرکه سفید استفاده کنید تا اثر مشابهی داشته باشد.

سرکه سیب با خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده می تواند با بوهای ناخوشایند واژن مقابله کند. شما می توانید سرکه سیب را به طور روزانه در حمام استفاده کنید تا بتوانید اسیدیته واژن را متعادل کنید. فقط دو فنجان سرکه سیب را در آب گرم مخلوط کنید و سپس به مدت 20 دقیقه در آب بنشینید سپس آن را شستشو دهید. یا هر روز، یک لیوان آب حاوی 1-2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را بنوشید.

سرکه در برابر انواع عفونت های مرتبط با باکتری بسیار فوق العاده عمل می کند.

بوی واژن

2. سیر

سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است که می تواند عفونت ها و بوی بد واژن را درمان کند. شما می توانید سیر خام بخورید یا آنها را به غذاهای روزانه خود اضافه کنید. در لیست چگونگی خلاص شدن از بوی واژن، این ساده ترین است.

بوی واژن

3. جوش شیرین

جوش شیرین عنصریست که اغلب برای بازسازی تعادل PH در بدن استفاده می شود که به حل مشکل بوی واژن کمک می کند. 150 گرم جوش شیرین را به وان حمام اضافه کنید و حدود 20 دقیقه در آب دراز بکشید سپس با یک حوله نرم خود را خشک کنید. جوش شیرین قادر به جلوگیری از التهاب است و به عنوان دئودورانت موثر شناخته می شود.

بوی واژن

4. روغن چای

روغن چای در میان بسیاری از درمان های خانگی برای چگونگی خلاص شدن از بوی واژن، یک ضد عفونی کننده است. بنابراین، به از بین بردن بوی واژن کمک خواهد کرد. کمی روغن چای را با آب رقیق کرده و از آن برای شستن ناحیه واژن استفاده کنید. شما همچنین می توانید 3 قطره روغن را در آب با حدود 500 میلی لیتر سرکه سیب ریخته و 30 دقیقه خود را در آن خیس کنید. این محلول فقط 3 تا 4 بار در هفته در حمام استفاده شود تا همه بوها از بین برود.

استفاده از روغن چای می تواند بهترین باشد زیرا عطر آن باعث می شود هر کسی احساس بهتری داشته باشد. در واقع می تواند بوی خوب را در تمام روز ایجاد کند و مانع از بوی بد واژن شود. روغن اسطوخودوس هم بوی خوبی دارد و آن را هم مانند سایر اسانس های دیگر، می توانید به آب حمام اضافه کنید و کل بدن را حداقل 10 دقیقه درون آن قرار دهید. اگر نه، روغن را به یک لیتر آب اضافه کنید و سپس آن را در یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس به کمک پد پنبه ای آن را به دهانه واژن بمالید.

بوی واژن

5. ماست

ماست شامل بسیاری از لاکتوباسیلوس ها است که کمک می کند سطوح نرمال PH در ناحیه واژن را بازگردانند. مواد تشکیل دهنده آن یک انتخاب مناسب برای درمان بوی واژن است. هنگامی که pH به تعادل برسد، مشکل بوی زن در مهبل (واژن) به طور کامل حل می شود.

اثبات شده است که ماست بهترین دوست زن است زیرا می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به سلامت جنسی زن را درمان کند.

بوی واژن

6. مرکبات

مرکبات می توانند التهاب واژن را درمان کنند و از بوی بد جلوگیری نمایند. با مقدار قابل ملاحظه ای از ویتامین C، آنها از پاک کردن سموم حمایت می کنند و سیستم ایمنی را تقویت می کنند. ایمنی خوب به مقابله با باکتری های مضر کمک می کند. به همین دلیل است که مرکبات همیشه در لیست داروهای خانگی برای بوی واژن هستند.

مرکبات مانند انگور، پرتقال، لیمو یا گریپ فروت، آناناس … انتخابی ایده آل است که نه تنها بوهای را محدود می کند بلکه همچنین به جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری کمک می کند. پس چگونه از بوی واژن با این میوه ها خلاص شویم؟

مصرف میوه ها ساده ترین کاری است که می توانید انجام دهید. روش دیگر هم این است که میوه ها را برش دهید و آنها را در یک کوزه که یک لیتر آب دارد قرار دهید. آنها را در طول شب بخیسانید و این مخلوط را تمام روز بخورید. ریختن این میوه ها در مخلوط کن و نوشیدن آنها هم یک راه ساده و کاربردی محسوب می شود.

بوی واژن

7. آب

یکی از بهترین روش ها برای خلاص شدن از بوی واژن، آب آشامیدنی است. بدن انسان نیاز به حدود 1.5 تا 2 لیتر آب برای تمام عملیات و رطوبت کافی برای قسمت های مختلف بدن دارد.

آب باعث تمیز کردن مواد آلوده و سموم همراه با باکتری های خطرناک می شود که در بدن ایجاد می شوند. علاوه بر این، آنها همچنین به حذف شکر اضافی کمک می کند  که یکی از علل بوی زنانه در ناحیه واژن است. با این حال، باید از نوشیدنی هایی حاوی کافئین یا قند اجتناب کنید.

بوی واژن

8. آب بلوبری یا آب آناناس

این ها آب میوه های طبیعی هستند که به باکتری های موجود در دستگاه ادراری کمک می کنند. آیا می دانید چگونه از بوی واژن با آب میوه ها خلاص شوید؟ نوشیدن یک لیوان آب بلوبری یا آب آناناس به طور روزانه ممکن است به بهبود وضعیت بوی زنانه ناخوشایند کمک کند.

علاوه بر اینکه به عنوان عاملی فعال در داروهای خانگی برای رفع بوهای مهبلی کار می کند، آب بلوبری و آب آناناس بسیار مناسب برای پوست شماست. به طور قابل توجهی، توصیه می شود یک فنجان آب این میوه ها را هر روز بنوشید تا دیگر مشکلی از این بابت نداشته باشید.

بوی واژن

9. روغن نارگیل

از زمان باستان، روغن نارگیل به عنوان یک دوست معتبر به زنان در درمان بسیاری از مشکلات، از جمله نحوه خلاص شدن از بوی واژن کمک کرده است. به طور خاص، برای جلوگیری از بوی زنانه یا درمان عفونت قارچی رایج، با استفاده از روغن نارگیل به منطقه آسیب دیده خود به طور منظم می توانید کمک کنید. این روش برای استفاده اورژانسی بسیار موثر است.

روغن نارگیل به شما کمک می کند بوی زننده تحریک کننده را کاهش دهید و هنگامی که شما می خواهید هورمون های خود را در حالت تعادل حفظ کنید، بقیه کار را به روغن نارگیل واگذار نمایید.

10. دانه شنبلیله

دلیل آن که دانه شنبلیله در میان داروهای مؤثر در خانه برای بوی واژن برای اکثر زنان شناخته شده، می تواند به خاطر کمک آن برای تراز کردن هورمون ها در هنگام مصرف روزانه باشد. نشان داده شده است که این نوع بذر برای تقویت چرخه های منظم قاعدگی مفید است. حالا چگونه باید به کمک این دانه ها از بوی واژن خلاص شد؟

برای به دست آوردن مزایای بهداشتی شگفت انگیز، می توانید چای را با یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله در یک لیوان آب دم کرده و سپس این چای گیاهی را دو بار در روز مصرف کنید.

بوی واژن

11. زردچوبه

زردچوبه به علت خواص ضد میکروبی و ضد التهابی اش به عنوان یک درمان خانگی شگفت انگیز جهت رفع بوی واژن برای قرن ها استفاده شده است. به سادگی می توانید یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک فنجان شیر گرم اضافه کنید و آن را هر شب قبل از خواب بنوشید.

12. چریش

گیاه چریش می تواند نتیجه رضایت بخشی در مورد چگونگی خلاص شدن از بوی واژن به دنبال داشته باشد که به دلیل خواص ضد قارچی، ضد باکتری و ضد ویروسی است که به مبارزه با بوی واژن و از بین بردن عفونت واژن کمک می کند. برای به دست آوردن مزایای چریش، می توانید برگ های آن را را با آب کمی آب جوش داده و اجازه دهید خشک شود. به یاد داشته باشید که محل واژن را با این راه حل خانگی دست ساز برای چند روز یا حتی یک هفته شستشو دهید.

13. نمک اپسوم

عوامل ضد باکتری موجود در نمک اپسوم نقش مهمی در مبارزه با بوی واژن ناشی از واژینوز باکتریایی دارند. یک قاشق چایخوری نمکی Epsom را در یک وان حمام با آب گرم مخلوط کنید و تمام بدن خود را در حدود 10 دقیقه شیب دهید. انجام همان فرایند دو بار در هفته می تواند نتایج مثبتی ایجاد کند و برای این مشکل ناخوشایند یک درمان طولانی مدت باشد.

14. آب کرنبری

آب کرنبری می تواند به عنوان یک اسید طبیعی که به کنترل سطح pH برای مهار رشد باکتری کمک می کند، به خوبی عمل کند. با توجه به کاربرد آن، می توانید یک فنجان آب کرنبری را به صورت روزانه مصرف کنید تا به عنوان یک درمان طولانی برای از بین بردن بوی واژن به شما کمک کنید.

15. سبزیجات با برگ سبز

به غیر از روش های ذکر شده در بالا در مورد چگونگی خلاص شدن از بوی واژن، می توانید تعدادی از سبزیجات برگ سبز مانند کاهو، کلم، اسفناج و غیره را در رژیم غذایی خود برای از بین بردن این بوی “ماهی مانند” در نظر داشته باشید.

16. عطر

اگر در معرض بوی واژن هستید، فراموش نکنید عطر را امتحان کنید زیرا می تواند بوی بد را به سرعت کاهش دهد. به سادگی کمی از عطر را بالاتر از زانو به سمت داخلی ران نزدیک به منطقه واژن خود اسپری کنید تا بوی خوبی از شما تراوش شود.

17. لباس زیر مناسب انتخاب کنید

شما باید لباس زیر مناسب انتخاب کنید اگر که در مورد یادگیری نحوه خلاص شدن از بوی واژن بسیار جدی هستید. انتخاب لباس زیر تهیه شده از پنبه و توانایی جذب مناسب بسیار مهم است.

بوی واژن

18. بعد از ادرار، نواحی تناسلی را بشویید

ادرار اغلب ناحیه تناسلی را خیس می کند و منجر به بوی ناخوشایند می شود بنابراین، برای جلوگیری از بوی واژن، به یاد داشته باشید بعد از رفتن به دستشویی، حتما به خوبی خودتان را شستشو دهید تا منطقه تناسلی پاک شود و از ایجاد باکتری جلوگیری شود.

19. برگ بتل

یکی دیگر از روش های عالی برای خلاص شدن از بوی واژن، استفاده از برگ های بتل است. این می تواند برای مقابله با دیگر مشکلات هم مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین اجازه دهید برخی از برگ های بتل و تامپون را در ابتدا آماده کنیم.

ابتدا برگ را به قطعات کوچک پاره کنید و با درجه حرارت مناسب گرما دهید. بعد، عصاره را خنك كنيد تا درجه حرارت دلخواهي به دست بيايد و سپس تامپون را در مایع فرو کنید و آن را در واژن خود قرار دهید. سعی کنید آنرا 15 دقیقه نگه دارید و سپس از شر آن خلاص شوید. اما چقدر باید این کار را انجام دهید؟

خوب است که یک روز در هفته این روند را تکرار کنید. یا دو بار در روز این نوشیدنی را بنوشید یا فقط با آب آن واژن خود را بشویید.

20. دانه ها و آجیل

چگونه از بوی واژن تنها با آجیل خلاص شوید؟ آسان است! دانه ها یا آجیل دارای مقدار زیادی ویتامین E هستند که برای جلوگیری از خشکی واژن و تجربه خارش شما مشهورند. در عین حال، دانه های کدو و بادام، دارای مقدار زیادی روی هستند و این می تواند به راحتی از خشکی واژن و رشد باکتری جلوگیری کند.

در مورد برخی از آجیل های دیگر مانند دانه های کتان یا گردو چطور است؟ این دو گونه غنی از اسید های چرب امگا 3 هستند، در حالی که دانه های آفتابگردان یا فندق در تنظیم چرخه قاعدگی بسیار عالی هستند. همه آنها می توانند با خشکی و عدم تعادل هورمون در مهبل (واژن) شما مبارزه کنند.

در مرحله اول باید دانه های بادام را در آب به مدت چهار ساعت قبل از مصرف  بخیسانید تا پوست شان ریخته و بعد در مخلوط کن بریزید. بعد، کمی فندق را اضافه کرده و کمی شیر بریزید و دستگاه را روشن کنید. بعد شیر را به یک فنجان منتقل کنید و پودر کتان را اضافه کنید. آنها را خوب مخلوط کنید این ترکیب واقعا برای بوی واژن شما خوب کار می کند.

هم شیر و هم آجیل می توانند استخوان ها را تقویت کنند، مغز را تقویت می کنند و رادیکال های آزاد اکسیژن را حذف می کنند و همچنین ایمنی بدن تان را بهبود می بخشند.

مواد غذایی که باید از آنها اجتناب کنید

علاوه بر درمان های فوق، برخی از غذاها و نوشیدنی هایی هستند که باید با از آنها اجتناب کنید و این کار به شما کمک می کنند تا از بوی بد رها شوید.

شما باید از نوشیدن قهوه، چای و خوردن مارچوبه، چغندر، کاری، غذاهای گرم یا هر چیزی با بوی قوی اجتناب کنید.

چه زمانی لازم است به پزشک مراجعه کنید؟

اگر متوجه شوید که این بو با علائمی غیر طبیعی همراه است، بهترین راه برای خلاص شدن از بوی واژن، مشورت با پزشک است. به عنوان مثال، هنگامی که متوجه بوی عجیب و غریبی شدیدتر از حد معمول می شوید یا به نظر می رسد از همیشه ناخوشایندتر است، یک قرار ملاقات با پزشک تان ترتیب دهید.

بنابراین اگر شما در حال حاضر دارای بوی ماهی مانند واژن هستید، به زودی این کار را انجام دهید. اینها می توانند نشانه هایی از مشکلی باشند که تاکنون بهبود نیافته است. بنابراین، شما نیاز به داروهای تجویزی مناسب از متخصص دارید. یا هر زمان که میزان تخلیه ادرارتان افزایش یافت یا متوجه شدید که ادرار شما سفید و شفاف نیست، احتمال دارد عفونتی وجود داشته باشد.

همچنین ممکن است تجربه خارش داشته باشید اما این طبیعی است. اگر خارشی غیر معمولی را تجربه می کنید، احتمالا نشانه هایی از یک مشکل بزرگ است. اگر نمی خواهید دوباره با یک مشکل بزرگ مواجه شوید، از برخی ایده های خوب در مورد چگونگی جلوگیری از بو در آینده استفاده کنید.

بوی واژن

چگونگی پیشگیری از بوی واژن در آینده

پس از یادگیری نحوه خلاص شدن از بوی واژن در زمان وقوع، پیشنهاد می کنیم تمام این راهنمایی های زیر را در ذهن نگه دارید تا از ایجاد این مشکل در آینده پیشگیری کنید:

 • استفاده از برخی پروبیوتیک ها که برای شما عالی هستند را در نظر بگیرید. آنها به حفظ تعادل pH در مهبل کمک می کنند. سعی کنید برخی از مواد غذایی مبتنی بر پروبیوتیک مانند ماست، سوپ میسو، شکلات تلخ، ترشی و غیره را مصرف کنید.
 • رژیم های غذایی سالم داشته باشید: این هدف به شما کمک می کند تا روزانه رژیم متعادلی را مصرف کنید که حاوی میوه ها، سبزیجات، دانه ها و آجیل و برخی از پروتئین های مفید است. همانطور که گفته شد، یک رژیم متعادل می تواند برای یک بدن سالم و واژن خوشبو موثر باشد.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید: نوشیدن مقدار زیادی آب اولویت اول شماست که نباید در اینجا فراموش شود، که نه فقط برای پوست مفید است بلکه باعث افزایش سلامت عمومی واژن شما نیز می شود.
 • خودداری از اسکراب و دوش واژن: این دو کار را متوقف کنید زیرا آنها تنها باکتری های خوب را حذف می کنند و بدن را تحت شرایط بیماری قرار می دهند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که بدن از نسبت مناسب این باکتری ها بهره مند شود و این شستشو های قوی را ترک کنید.
 • شستشوی واژن درست قبل و بعد از رابطه جنسی: مقاربت باکتری ها و حتی مواد خارجی (ترشحات و اسپرم) را به واژن شما می رساند. آیا این ترسناک نیست؟ قبل و بعد از رابطه جنسی خود را شستشو دهید تا سطح طبیعی واژن خود را حفظ کنید.
 • اجتناب از پوشیدن لباس های تنگ: به یاد داشته باشید که هر قطعه لباسی که به نظر می رسد بیش از حد تنگ است اجازه نمی دهد که منطقه واژن و کشاله ران نفس بکشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی از اکسیژن را در اینجا برای حفظ سلامت واژن حفظ کنید.
 • شرت پنبه ای بپوشید: چرا باید پنبه را انتخاب کنید؟ این به این دلیل است که پنبه می تواند رطوبت بیش از حد از عرق کردن و ترشح را جذب کند. از الیاف مصنوعی استفاده نکنید زیرا آنها به اندازه پنبه مناسب نیستند.

نتیجه

چگونه از بوی واژن خلاص شویم؟ این سوال پرسش بسیاری از زنان است و به طور حتم پس از پایان خواندن این مقاله، این نگرانی برای شما هم ایجاد خواهد شد. داروهای خانگی که در بالا ذکر شد مسئولیت کاهش یک بوی غیر طبیعی واژن را برای یک هفته دارند و اگر این بوی شدید شود یا زمانی که تمایل به ناخوشایند شدن بیشتر پیدا کند، باید به پزشک مراجعه کنید.

بوی شدید احتمالا نشانه ای از یک مسئله بزرگتر است که چیزی است که شما نمی توانید خودتان آن را درمان کنید. بنابراین بهتر است قبل از اینکه مشکل بدتر شود، با پزشک مشورت کنید.

مطالب مرتبط جهت مطالعه :

منبع:

authorityremedies

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی