سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

7 مرحله برای داشتن لبخند بهتر

تقویم فارسی اندروید

بهداشت دهان و دندان امر بسیار مهمی است. این امر باعث می شود تا ما سالم تر و جذاب تر به نظر برسیم. داشتن یک لبخند زیبا و عالی کار چندان سختی نیست. در این مقاله با هفت گنج همراه باشید تا 7 راهکار برای داشتن لبخند بهتر را به شما یاد بدهیم.

7 مرحله برای داشتن لبخند بهتر

  1. مسواک زدن منظم

مسواک زدن مهم ترین مرحله ی مراقبت از دهان و دندان است. شما با مسواک زدن ذرات غذا و باکتری های دندان تان را از بین برده و آن را تمیز تر می کنید. البته باید توجه داشته باشید که چگونگی مسواک زدن نیز به اندازه ی خود مسواک زدن مهم است. بسیاری از افراد مسواک زدن را به درستی انجام نمی دهند. طریقه ی درست مسواک زدن برای داشتن لبخند بهتر به ترتیب زیر است:

  • دندان هایتان را با زاویه ی 45 درجه نسبت به لثه ها مسواک بزنید
  • به آرامی مسواک را به جلو و عقب ببرید
  • تمام سطوح داخلی و خارجی و تک تک دندان هایتان را مسواک بزنید.
  • برای تمیز کردن سطوح داخلی دندان های جلو مسواک را به صورت عمود کج چند بار به بالا و پایین حرکت داده و به دندان های تان ضربه بزنید
  • زبان خود را مسواک بزنید
  • مسواک زدن را برای 2تا 3 دقیقه و در 3 نوبت در روز انجام دهید

اشتباهات رایج در مسواک زدن

مسواک نامناسب: کیفیت مسواک سلامت دهان و دندان شما را تعیین می کند. مسواکی که بیش از حد سفت باشد به لثه آسیب می رساند. مسواک بزرگ می تواند به عضله های فک شما آسیب برساند چرا که شما را وادار می کند دهان تان را بیش از اندازه باز کنید.

بیش از حد مسواک زدن

توصیه ی ما به شما 2 بار مسواک زدن در روز است و کارشناسان معتقدند که 3 بار تعداد ایده آل است ٫ اما به خاطر داشته باشید که بیش از این تعداد مینای دندان شما را فرسوده کرده و از بین میبرد.

استفاده بیش از حد از خمیردندان های سفید کننده

خمیردندان هایی که مواد سفید کننده در خود دارند در صورت استفاده مداوم می توانند سبب ایجاد لکه های سفید روی دندان شما بشوند. بهتر است از خمیردندان هایی استفاده کنید که حاوی فلوراید هستند. برای سفید کردن دندان با دندان پزشک خود مشور کنید

سفید کردن دندان هایتان

اگر دوست دارید دندان های تان مانند سوپراستارها شود و کاملا سفید و یک دست به نظر برسند می توانید با کمک روش های مختلفی که هست این کار را انجام دهید. به علاوه مواد مختلفی نیز در بازار وجود دارد که به شما در سفید کردن دندان های تان کمک می کند. البته بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام روش استفاده کنید یکبار با پزشک تان مشورت کنید.

روزانه نخ دندان بکشید

نخ دندان یکی از روش های ضروری بهداشت دهان و دندان است. این فرایند در حذف باکتری ها و مواد غذایی که بین دندان ها هستند کمک کرده و قسمت هایی که مسواک قادر به تمیز کردن آن ها نیست را تمیز و عاری از آلودگی و باکتری می کند. توصیه می شود که دو بار در روز نخ دندان بکشید. با این حال حتی اگر یکبار این کار را می کنید حداقل مطمئن شوید که قبل از خواب دندان های تان را نخ کنید. دلیل این کار این است که هنگامی که شما خواب هستید بزاق کمتری تولید شده و لثه و دندان های تان در مقابل مواد غذایی آسیب پذیر تر می شود.

خوردن مواد غذایی سالم

اگر به دنبال داشتن لبخند بهتر هستید مواد غذایی ناسالم و تنقلات و نوشابه های گازدار را کنار بگذارید. بهتر است رژیم غذایی تان را سرشار از مواد لبنی و غذاهای کلسیم دار بکنید. کلسیم کمک می کند تا دندان هایی سالم تر و قوی تر داشته باشید. به علاوه ویتامین های مواد غذایی می توانند دندان ها و لثه های شما را سالم تر نگه دارند. به علاوه شما از زخم دهان و دندان نیز در امان خواهید بود.

اگر شما احساس نیاز به خوردن یک آبنبات یا غذاهای غنی از کربوهیدرات دارید می توانید برای چند بار محدود بخورید اما مطمئن شوید که بعد از آن حتما دندان های تان را به خوبی مسواک زده و تمیز می کنید. غذای باقی مانده در دندان های شما به اسید تبدیل شده و حفره ایجاد می کند.

لبخند زیبا

برای داشتن لبخند بهتر به طور منظم به دکترتان سر بزنید

بازدید منظم دندان پزشک تان شما را یک گام بیشتر به سمت داشتن لبخند بهتر نزدیک می کند. شما باید حداقل برای دوبار در سال به دندان پزشک مراجعه کرده و دندان های تان را چکاپ کنید. دندان پزشک می تواند بیماری های دندان و لثه را در شما بررسی کرده و علائم و احتمال عفونت های مختلف را بسنجد. اگر مستعد ابتلا به بیماری های لثه یا حفره های دندان هستید باید هر 4 ماه یکبار به دندان پزشک مراجعه کنید. حتی می توانید خودتان مدام لثه های تان را چک کرده و از سلامت آن مطئن شوید. باید پف کردگی، قرمزی و حساسیت به لمس را در آن ها بررسی کرده و اگر متوجه خونریزی شدید به پزشک مراجعه کنید.

 سیگار نکشید

سیگار کشیدن در کل سلامت شما را تهدید می کند و بیشتر از هر چیزی دندان های تان را مورد هجوم خود قرار می دهد. سیگار سبب بیماری لثه شده و جویدن تنباکو سبب سرطان دهان می شود. به علاوه مصرف سیگار و جویدن تنباکو سبب بوی بد دهان می شود.

دندان های تان را مرتب کنید

اگر دندان افتاده یا کج دارید با مراجعه به دندان پزشک به اصلاح و ترمیم آن بپردازید. فقط باید دقت کنید که برخی روش های زیبا سازی در دندان پزشکی قیمت بالایی دارند پس بهتر است پیش یک پزشک حاذق و خبره بروید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی