سلامت سلامت جنسي و زناشويي

7 راز زندگی زوج های خوشبخت

زوج های خوشبخت

راز زوج های خوشبخت برای یک ازدواج مبارک چیست؟ در اینجا برخی از راهکارهای مفید آمده است. آیا تا به حال به زوجی نگاه کرده اید که کاملاً خوشحال و عاشق به نظر می رسیدند و شده با تعجب از خود پرسید: “راز آنها چیست؟”

در این مقاله از زوج ها در سراسر جهان یاد گرفته شده و الگویی ثابت از بعضی از “رازها” پیدا کرده ایم که به نظر می رسد زوج های خوشبخت در آنها اشتراک نظر دارند. این به معنای شک لیست کامل نیست اما اطمینان داریم که اگر این “رازها” را در ازدواج خود به کار گیرید، روابط و زندگی تان شادتر و سالم تر خواهد شد.

رازهای زندگی زوج های خوشبخت

زوج های خوشبخت

1. سرگرمی را در اولویت قرار دهید

سرگرمی بعضی اوقات به خودی خود اتفاق می افتد اما بیشتر اوقات شما باید برای آن “برنامه ریزی کنید تا خود به خود به نظر برسد!” در ایجاد جو و فرصت هایی که خنده و سرگرمی به طور طبیعی اتفاق می افتد، عمدی برخورد کنید. بودن در بین خانواده باید سرگرم کننده باشد و خنده عشق را بیشتر می کند.

2. در “دام مقایسه” قرار نگیرید

وقتی افراد وارد چرخه خطرناک مقایسه زندگی یا ازدواج خود با شخص دیگری می شوند، آنها خود را از مضرات منحصر به فرد بودن خود دور می کنند. زوج های خوشبخت به این نتیجه رسیده اند که وقتی چمن طرف دیگر سبز تر به نظر می رسد، به این معنی نیست که آنها نیاز به حرکت به آن سو را دارند. این بدان معناست که آنها باید در خانه بمانند و چمن خود را آب دهند!

3. با هم رویاپردازی کنید

وقتی زوج ها فقط وارد “حالت بقا” می شوند، خوشبختی سریع خفه می شود. زوج های خوشبخت همیشه در حال رویا بافی جدید، برنامه ریزی ماجراهای جدید و تعیین اهداف جدید هستند. برنامه های کوتاه مدت و طولانی مدت را که می خواهید در کنار هم انجام دهید ایجاد کنید.

4. در لحظه زندگی کنید

گرچه رویا پردازی در مورد آینده بسیار حیاتی است اما در آغوش گرفتن زیبایی لحظه حال حاضر نیز مهم است. زوج های موفق اجازه ناراحتی از گذشته را نمی دهند و نگرانی ها در مورد فردا آنها را از زیبایی و نعمت امروز دور نمی کند. زندگی را در همین لحظه قطع نکنید زیرا همیشه همیشه از چیز دیگری دلگیر هستید. بدانید که هر لحظه با هم بودن یک هدیه است.

5. مبارزه عادلانه داشته باشید

هر زوجی اختلاف نظر دارند اما زوج های موفق آموخته اند که به شکلی سالم با هم اختلاف نظر داشته باشند که به جای صدمه زدن به احساسات خود، احترام متقابل را تقویت می کند.

6. ایمان داشته باشید

خوشحال ترین زوج هایی که می شناسیم کسانی هستند که ایمان اصیل به خدا دارند و ایمان ناگسستنی به هم دارند.

7. استراتژی خروج از زندگی مشترک را فراموش کنید

زوج های موفق و خوشبخت این راز را یاد گرفته اند که یک ازدواج “کامل” فقط ماحصل دو نفر انسان ناقص است که از تسلیم شدن امتناع می ورزند! خوشبختی، صلح و عشق در ازدواج شما را رشد می دهد. وقتی که شما و همسرتان هر دو از این اطمینان برخوردار هستید که هرگز نمی خواهید از کنار یکدیگر دور شوید!

منابع:

familytoday , drchek

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی