تغذيه سالم سلامت

7 خطای بزرگ تغذیه ای که احتمالا شما هم در رژیم غذایی خود مرتکب شده اید

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

بسیاری از مطالب این روزها پیرامون رژیم غذایی و تغذیه می چرخند و به عنوان یک متخصص تغذیه، می بینم که مردم بارها و بارها مرتباً همان اشتباهات را انجام می دهند و این خطاها سال به سال تکرار می شوند.

اما تقصیر شما نیست.

تغذیه

در مورد چگونگی غذا خوردن افراد، تفکر ایجاد کننده ترس و محدودیت وجود دارد. به همین دلیل من می خواهم آنچه را که می بینم اشتباه پیش می رود با افرادی که می خواهند روی عادات غذایی خود کار کنند و آنچه در عوض این اشتباهات می توانید انجام دهید به اشتراک بگذارم.

بزرگترین اشتباهات رژیم غذایی و تغذیه ای

اشتباهات تغذیه ای

1. سخت گیری بیش از حد درباره توصیه های رژیم غذایی

من تمایل دارم که از نظر آنچه عقل بیرونی و خرد درونی می نامم، در مورد تغذیه فکر کنم. عقل بیرونی اطلاعات تغذیه ای است که شما از دنیای خارج به دست می آورید: متخصصان رژیم غذایی، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و غیره. این اطلاعات می تواند با ارزش باشد و من دوست دارم مشتریان خود را با آن توانمند سازی کنم اما نباید به قیمت قربانی کردن خرد درونی شما باشد.

خرد درونی این است که با درک این که شما یک شخص منحصر به فرد هستید، با بدن و آنچه که به طور خاص برای شما مؤثر است، آشنا شوید. ایجاد خرد درونی شما مستلزم انجام تحقیقات به خودی خود برای ارزیابی آنچه برای شما مفید است و آنچه که نیست می باشد. هر بدنی متفاوت است، بنابراین هدف این است که واقعاً به یک متخصص برای بدن خود تبدیل شوید.

و هنگامی که شما شروع به درک راه های ارتباط بدن و عمل کردن به آنچه از شما می خواهد می کنید، شروع می کنید به آن اعتماد کنید و هیچ چیز قدرتمندتر از اعتماد به نفس در هنگام تصمیم گیری، از جمله انتخاب مواد غذایی نیست.

2. ترس از اشتباه کردن

همانطور که شما این خرد درونی را توسعه می دهید، هدف شما این است که تجربه شخصی خود را به روشی غیر مغرضانه مورد تحقیق قرار دهید. این بدان معناست که شما باید روش های جدید غذا خوردن را امتحان کنید و این می تواند ترسناک باشد.

اما از امتحان کردن نترسید. خیلی کم یا زیاد بخورید. چیز جدیدی را امتحان کنید. بدانید که هیچ قانونی در مورد چه زمان و چه مقدار غذا نخواهید داشت.

انجام “اشتباهات” به شما امکان می دهد تا خرد درونی و بیرونی خود را رشد داده و از آنچه برای بدن شما جواب می دهد و آنچه جواب نمی دهد آگاه شوید. به این ترتیب، دفعه دیگر می توانید تصمیمات آگاهانه تری بگیرید.

3. زمانی که گرسنه شوید برای غذا خوردن آماده هستید

اگر به خوردن ذهنی و یا خوردن شهودی علاقه مند هستید، احتمالاً در مورد ایده غذا خوردن بر اساس نشانه های گرسنگی شنیده اید. این یک رویکرد بسیار جذاب است اما من متوجه شدم که مردم اغلب منتظر می مانند تا گرسنه غذا شوند. متأسفانه، این رویکرد شما را به چیزی شبیه به یک جشن یا قحطی سوق می دهد، بنابراین در یک وعده غذایی درحالیکه گرسنه هستید حسابی می خورید تا زمانی که کاملا سیر شوید.

درعوض سعی کنید این تعادل را پیدا کنید، وقتی احساس گرسنگی ملایم کردید، به بدنتان احترام بگذارید و بدن خود را تغذیه کنید و احساس راحتی کنید. منظور من از راحت از منظر روانی و عاری از گناه نیست، بلکه بدون علائم جسمی مانند نفخ، خستگی و هر چیز دیگری که می تواند همراه با پرخوری باشد.

آنچه که “گرسنگی ملایم” گفته می شود، می تواند از فردی به فرد دیگر و یا حتی در درون هر فرد متفاوت باشد. برخی از افراد احساس ضعف یا سردرد جزئی دارند. برخی از افراد نوعی خالی بودن را در معده خود احساس می کنند. هدف این است که قبل از اینکه چیزی شدید احساس کنید بتوانید غذای خود را بخورید.

و من نمی خواهم که احساس کنید استفاده از خرد بیرونی مفید نیست و شرمنده نباشید که در هنگام غذا خوردن به دنبال خود در خارج از خود باشید. بعضی اوقات، آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد یعنی استرس، حواس پرتی یا احساسات – می توانند سیگنال های درونی شما را از بین ببرند و آنها را از اعتبار کمتری برخوردار کنند.

به این فکر کنید: وقتی صبحانه می خوردید اما بعد از آن روز بسیار شلوغی را در محل کار و بدون تنقلات گذراندید و یک کلاس تمرینی را نیز پس از آن گذراندید حتی اگر بدن شما گرسنه باشد به شما نمی گوید که گرسنه اید، احتمالاً وقت غذا خوردن است این مواقعی است که شما می خواهید به منابع معتبر خرد خارجی خود اعتماد کنید تا بفهمید در آن شرایط چه کاری انجام دهید یا آماده شوید.

4. تمرکز بیشتر بر کم کردن به جای افزودن

وقتی افراد می خواهند در مورد نحوه غذا خوردن احساس خوبی داشته باشند، اولین کاری که انجام می دهند شروع به کم کردن چیزهایی از رژیم غذایی خود است. آنها از مصرف لبنیات، گلوتن، شکر یا هر چیز دیگری خودداری می کنند.

در حالی که ممکن است باعث شود تا چند روز اول احساس خوبی داشته باشید، در نهایت منجر به ایجاد تغییر واقعی نمی شود زیرا معمولاً موقتی است. بنابراین به جای رهایی و کم کردن از موارد مصرفی، مواردی را که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید در نظر بگیرید. این می تواند غذاهای جدیدی مانند میوه و سبزیجات باشد یا با مقادیر آنچه می خورید بازی کنید. این می تواند به معنای اضافه کردن بیشتر چربی های گیاهی یا اضافه کردن غلات بدون گلوتن مانند کینوا و جو باشد.

زیرا سلامت واقعی در مورد محدودیت نیست. این در مورد فراوانی، احساس قدرت در خوردن انواع غذاها، خوردن طیف گسترده ای از رنگ ها و تغذیه مناسب است.

5. فرض اینکه چون در گذشته چیزی برای شما جواب داده است، اکنون هم برای شما کار خواهد کرد

در طول چرخه زندگی زنان، تغییرات زیادی در بدن و هورمون های آنها ایجاد می شود. به همین دلیل ارزیابی مجدد دوره ای مواردی که در مورد تغذیه صادقند، مهم است. شما باید مطمئن شوید که آنها هنوز هم در مرحله فعلی زندگی برای شما کار می کنند.

برای انجام این کار لیستی از مواردی در مورد رژیم غذایی، تغذیه و عادات غذایی شخصی خود تهیه کنید که به نظر شما صحیح هستند. اینها می توانند “قوانینی” باشند مانند: همیشه صبحانه بخورید، همیشه سه ساعت صبر کنید تا دوباره میان وعده ها و یا وعده های غذایی بخورید، روزه متناوب تنها راه کاهش وزن است و غیره.

همه آنها را بر روی کاغذ بنویسید و شروع به زیر سؤال بردن آنها کنید و برای هر یک به مقابله بپردازید. بنابراین اگر به عنوان مثال معتقد هستید که باید هر شب روزه بگیرید زیرا روزه های متناوب در گذشته برای شما کار می کردند، بدانید که اگر بدن شما به شما گفت گرسنه است چه حسی دارید که از آن قاعده عبور کنید. شاید متوجه شوید که روزه متناوب واقعا برای شما خوب است اما شاید بفهمید که کاری را که قبلاً انجام داده یا مشکلات دیگری ایجاد نکرده است اکنون برای شما کار نمی کند.

یک نکته: حتماً یک قاعده را در یک زمان ارزیابی کنید. تلاش برای مقابله با همه آنها به یکباره می تواند بسیار اثر گذار باشد و همچنین هرکدام سزاوار توجه شما به تنهایی هستند.

6. فقط با استفاده از مقیاس پیشرفت تان را پیگیری می کنید

من ضد مقیاس ها نیستم اما فکر می کنم ما روی آن تأکید زیادی می کنیم. در نتیجه، اگر احساس می کنیم پیشرفت می کنیم یا نه، مقیاس را دیکته می کنیم. برای بسیاری از افراد، این می تواند خودآزارتر از تقویت نکات مثبت باشد و از همه مهمتر، لزوماً رشد شخصی یا رفتارهای سالم را که در واقع اتخاذ می کنید نشان نمی دهد.

به علاوه، بیشتر افرادی که سعی در کاهش وزن دارند، مشغول تمرین هستند. بیشتر آنها در حال به دست آوردن عضله هستند به خصوص اگر در حال انجام هرگونه تمرین مبتنی بر قدرت باشند. هنگامی که ما در حال ساختن عضله هستیم، می خواهیم تعداد بیشتری را در مقیاس خود مشاهده کنیم یا آن تعداد راکد بماند که ممکن است برای بعضی ها دلسرد کننده باشد.

من نمی گویم شما هرگز نباید خود را وزن کنید اما توصیه می کنم به یک نشانگر پیشرفت دیگری که از نظر احساسی کمتر تاثیر گذار است توجه کنید. به عنوان مثال، می توانید متوجه شوید که چطور در یک شلوار با گذشت زمان جا می گیرید یا چقدر انرژی لازم را برای سنجش نحوه کار دارید.

7. اجازه ندادن به خودتان برای خوردن آنچه می خواهید

گرسنگی تنها دلیل غذا خوردن نیست. من واقعاً معتقدم که به خودتان اجازه دهید همه انواع غذاها را بخورید تا بتوانید متخصص بدن خود باشید.

به عنوان مثال، بیایید به شما بگوییم “کوکی ها را نخورید” اما شما در یک مهمانی هستید و کلوچه ها بوی خوبی دارند، همه افراد آنها را می خورند و شما هم می خواهید یک کوکی داشته باشید. چه اتفاقی می افتد اگر شما امروز، فردا و روز بعد به خودتان اجازه خوردن یک کوکی بدهید؟ این فقط یک کوکی است و شما واقعاً می توانید ارزیابی کنید که چقدر مزه خوبی دارد و چه مقدار از آن را می خواهید بخورید بدون اینکه نگران باشید که دیگر نمی توانید یک کوکی دیگر داشته باشید، بنابراین شما هم ممکن است تا آنجا که می توانید بخورید.

وقتی از این طریق به غذا خوردن فکر می کنید، می توانید به جای اینکه در داستانی که به خود می گویید گیر بیفتید، در روند کار صادق باشید.

منبع:

shape

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی