ازدواج دانستنی های قبل از ازدواج

45 سوالی که باید برای آشنایی بیشتر از کسی که دوست دارید بپرسید

تقویم فارسی اندروید

آشنایی بیشتر با فردی که دوستش دارید هیجان انگیز و وحشتناک است. بله، اگر صحبت کردن با کسی که دوستش دارید شما را فوق العاده عصبی می کند یا اگر وقتی سعی می کنید بیشتر او را بشناسید، کلمات خود را فراموش می کنید کاملاً طبیعی است. اما نگران نباشید، به همین دلیل ما این لیست 45 سوال جامع را جمع آوری کرده ایم تا بر اساس نظر متخصصان از همه چیز مانند رابطه جنسی، عشق و صمیمیت بپرسیم.

آشنایی بیشتر

آسیب پذیری باعث صمیمیت می شود. این می تواند احساس محبتی بین افرادی ایجاد کند که در غیر این صورت حتی در یک مکالمه یکدیگر را نشناسند. به همین دلیل توصیه می شود از گفتگوهای کوچک دوری کنید و در عوض، برای عمیق نگه داشتن مکالمه، اطلاعات شخصی را افشا کنید.

به علاوه، این سوالات می تواند نشان دهد که آیا این شخص برای شما مناسب است یا خیر. وقتی شما سوال می کنید، چیزهایی در مورد ارزش ها، اخلاق، سبک زندگی، اهداف بلند مدت، اهداف کوتاه مدت و موارد دیگر را مشخص می کنید. همه اینها اطلاعاتی برای آشنایی بیشتر است که نشان می دهد آیا این فرد برای شما شایسته است یا خیر.

45 سوال برای آشنایی بیشتر

بسیار خوب، اکنون که دقیقاً می دانید چرا شناختن کسی که دوست دارید برای شما بسیار مهم است، وقت آن است که وارد مکالمه شوید.

1. برای امرار معاش چه می کنید؟

بله دانستن شغل شریک زندگی خود مهم است. شانون چاوز، روانشناس و درمانگر رابطه جنسی، توضیح می دهد که اگرچه ممکن است به نظر یک سوال کلیشه ای برسد اما این یک بخش مهم از کسانی است که دوستشان دارید. اگر طرفدار خط کاری او نیستید، ممکن است برای شما مناسب نباشد.

2. علاقه شما چیست؟

شغل هرکسی اشتیاق زندگی او نیست. این سوال به شما کمک می کند جزئیات چیزهایی که واقعاً دوست دارند با آنها وقت خود را بگذرانند را بدانید. چاوز می گوید: سوال در مورد خواسته های درونی او به شما کمک می کند انتظار واقع بینانه تری از اینکه چه چیزی برایش مهم نیست یا چه چیزی برایش بسیار مهم است داشته باشید.

3. شغل رویایی شما چیست؟

اکنون که شغل و اشتیاق او را می دانید، باید پیگیری کنید و بپرسید که شغل رویایی او چیست؟ باز هم مهمتر است که برای تقویت صمیمیت عمیق تر او را بشناسیم.

4. سرگرمی های شما چیست؟

چاوز می گوید: “اگر شما او را دوست دارید این بدان معناست که شما در مورد اینکه این شخص واقعاً چه کسی است خیال پردازی می کنید”. چاوز می گوید: اگر از او در مورد سرگرمی هایش بپرسید به شما کمک می کند تا از این تخیل فاصله بگیرید و در عوض احساس واقعی خود را به دست آورید.

5. دوست دارید برای تفریح ​​چه کاری انجام دهید؟

اگر قرار است بیشتر با او وقت بگذرانید و پاتوق داشته باشید، خوب است بدانید که دوست دارد برای سرگرمی چه کاری انجام دهد، درست است؟ چاوز یادآور می شود: شما می توانید فعالیت های اوقات فراغت تان را با هم مقایسه كنید كه به شما اطلاع می دهد كه آیا واقعاً در دنیای واقعی با هم سازگار هستید یا خیر.

6. آخر هفته ایده آل شما چگونه است؟

این یکی ساده است. در حالت ایده آل، آخر هفته ها را با معشوق خود سپری می کنید. آیا وقتی صحبت از روزهای تعطیل است، برنامه های یکسانی دارید؟ باز هم، این یک بررسی سازگاری است!

7. کجا زندگی می کنید و چرا؟

بله، این یکی از نظر فنی هنوز هم به عنوان بحثی کوچک محسوب می شود اما شما فقط قبل از اینکه به هر چیز عمیق تری بپردازید، باید اصول اولیه را بشناسید! به علاوه، به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چرا آنها محله خود را انتخاب کرده اند، آنچه را که در این مورد دوست دارند یا دوست ندارند و غیره را درمی یابید.

8. آیا خودتان تنها زندگی می کنید؟

برای آشنایی بیشتر این یک سوال تکراری است اما بسیار مهم است. این نشان می دهد که آیا آنها هم اتاقی دارند، آیا توانایی زندگی در تنهایی را دارند، آیا بچه  دارند و یا با خانواده شان زندگی می کنند.

9. آیا آشپزی را برای خود و دیگران دوست دارید؟

بله، این ممکن است یک سوال سطحی به نظر برسد اما این مکالمه را برای عمیق تر شدن مهیا می کند. اگر آنها دوست دارند آشپزی کنند، چگونه آن را یاد گرفتند؟ آیا یکی از اعضای خانواده به آنها آموزش داده است؟ غذایی که امضای اوست چیست؟پیگیری ها بی پایان است.

10. رستوران مورد علاقه شما چیست و چرا؟

چاوز می گوید: پرسیدن از موارد دلخواه فرصتی است تا شخصیت خاص او را نشان دهد. به علاوه، این یکی می تواند مکان مورد نظر شما برای برنامه ریزی قرار آینده و غافلگیر کردن او باشد.

11. اگر یک خرس قطبی و یک کوسه سفید بزرگ مبارزه کنند، چه کسی برنده خواهد شد؟

برای شوخ طبعی، همیشه می توانید این سوال را بپرسید. اگر یک خرس قطبی و یک کوسه سفید بزرگ مجبور بودند مبارزه کنند، چه کسی برنده خواهد شد؟ این یک سوال احمقانه است اما در عین حال، فرصتی برای او است که تفکر خلاق و تحلیلی خود را نشان دهد.

12. آیا شما هرگز در خدمات اجتماعی شرکت می کنید؟

چاوز می گوید این سوال نشان می دهد شما به نحوه گذران وقت و نحوه کمک به دیگران اهمیت می دهید.

13. اگر می توانستید در هر جای دنیا زندگی کنید، آنجا کجاست؟

این سوال برای اینکه سازگاری شما و سلیقه شما مشترک شما را نشان دهد بسیار مهم است. اگر او هرگز شهر مورد علاقه شما برای زندگی را انتحاب نمی کند خوب، در نهایت این می تواند یک مشکل باشد.

14. تعادل ایده آل کار و زندگی شما چیست؟

اگر نمی توانید از ساعت پنج به بعد منتظر بمانید، قرار ملاقات با او برای شما مناسب نیست. به علاوه، مفید است که در مورد امتیازات و مزایای آنها اطلاعات کسب کنید.

15. فیلم انیمیشن مورد علاقه شما چیست و چرا؟

آیا این یکی عجیب به نظر می رسد؟ خوب، نباید اینطور باشد. وقتی از کسی می پرسید که فیلم انیمیشن مورد علاقه او چیست منطقی است زیرا این به شما کمک می کند بفهمید که آیا بچه هایی در اطراف او هستند یا روحیه کودکانه دارد.

16. فیلم مورد علاقه شما در همه زمان ها چیست و چرا؟

باز هم، این یک سوال ساده است اما منجر به پیگیری های زیادی می شود. آیا در مورد یک موضوع مهم است؟ آیا برای آنها قابل تکرار است؟ خنده دار است؟ تمام پاسخ های این سوالات به شما کمک می کند تا درک کنید که این شخص واقعاً مانند شماست یا خیر.

17. سریال تلویزیونی مورد علاقه شما چیست و چرا؟

اگر از همان نمایش مورد علاقه شما نام برد، شاید به شما فرصتی بدهد تا با هم آن را تماشا کنید. یا اگر می دانید که هرگز قادر نخواهید بود چند فصل سریال را با هم مشاهده کنید، شاید شما دو نفر با هم مطابقت نداشته باشید.

18. بزرگترین موفقیت خود را کدام می دانید؟

چاوز توضیح می دهد: من سوالاتی را دوست دارم که در مورد تجربیات احساسی افراد می پرسند. این می تواند چیزی باشد که شما در زندگی به آن افتخار می کنید، مانند یکی از بزرگترین موفقیت های خود.” این سوال به آنها این فرصت را می دهد که کمی لاف بزنند، این بدان معناست که شما می توانید تحت تأثیر مهارت های آنها باشید، هرچه که باشد.

19. آیا تا به حال رأی داده اید؟

اگر سیاست برای شما مهم است (که باید باشد!)، وقت آن است که این سوال بزرگ را بپرسید. این نشان می دهد اگر شما نظرات مشترکی ندارید، بعضی از آنها بعداً می تواند محل اختلاف باشد.

20. رابطه شما با والدینتان چگونه است؟

راهی پیدا کنید تا اطمینان حاصل کنید که احساس بازجویی به او دست نمی دهد در حالی که هنوز سوالات سخت گیرانه را می پرسید. اگر می خواهید بدانید رابطه آنها با والدینشان چگونه است، پرسیدن لطیف لطمه ای وارد نمی کند.

21. آیا الان بدهکار هستید؟

این یکی می تواند به نوعی ناجور باشد اما اگر جریان مکالمه درست به نظر برسد قطعاً بازی عادلانه ای است. از آنجا که در نهایت بسیاری از زوجین در امور مالی خود شریک هستند، باید بدانید که درگیر چه چیزهایی خواهید شد.

22. عجیب ترین چیزی که خورده اید چیست؟

این سوال راه را برای آنها باز می کند تا خاطره دیگری داشته باشند، زیرا این می تواند چیزی باشد که توسط خانواده آنها در یک رستوران جالب، با دوستان و موارد دیگر ساخته شده است و شما از طریق خاطرات می توانید پی به شخصیت او ببرید.

23. خوشمزه اما مضرترین وعده غذایی که تاکنون خورده اید کدام است؟

خاطرات بیشتر! شاید در شغلشان آنها به یک شام فانتزی دعوت شده اند، یا خانواده شان برای موقعیت های خاص بیرون می رفتند. صرف نظر از این، این فرصت را به او می دهد تا برای شما داستانی تعریف کند که به شما کمک می کند تا بیشتر در مورد فردی که هست بیاموزید.

24. بزرگترین هدیه ای که تاکنون خریداری کرده اید چیست؟

شما همچنین برای آشنایی بیشتر می توانید در مورد لذت های گناه آمیز زندگی با هم صحبت کنید. این شامل همه مواردی است که می توانید در مورد این شخص یاد بگیرید، هدایا، غذاها، تعطیلات و موارد دیگر.

25. بهترین سفری که تاکنون داشته اید کدام است؟

چاوز می گوید: “من دوست دارم برای آشنایی بیشتر در مورد خاطرات معشوق یا روابط جدیدم بپرسم. حافظه احساس مثبتی ایجاد می کند، راهی برای شناخت کمی بیشتر یک شخصیت.” با این سوال ساده در مورد سفری فوق العاده سرگرم کننده با آنها آشنا شوید.

26. شرم آورترین لحظه زندگی شما چیست؟

تا زمانی که او از گفتن آن به شما ناراحت و معذب نباشد، این نوع سوالات بیانگر موارد زیادی در مورد نحوه کنترل احساس ترس، شرم و خجالت است. همه این لحظات را دارند، بنابراین نیازی نیست که هرکدام از شما از اشتراک گذاری آن احساس بدی داشته باشید.

27. بزرگترین تخیل جنسی شما چیست؟

با این پرسش عجیب و غریب، در مورد خواسته های او بیشتر بدانید، تا زمانی که احساس می کنید آماده شنیدن آن است. بدین شکل درباره اینکه در اتاق خواب چگونه هستند و اگر از نظر جنسی سازگار هستید بیشتر می آموزید. شما می توانید در دنیای امروز چنین سوالی را بپرسید. اگر کسی که از او خوشتان می آید ولی چندان او را نمی شناسید با شما سازگار باشد یا نباشد به ادامه یا عدم ادامه رابطه درست تر فکر می کنید.

28. سلبریتی محبوب شما چه کسی است؟

از شخص مورد علاقه تان در مورد تخیلاتش سوال کنید. دریابید که مشهورترین سلبریتی محبوب آنها چه در گذشته و چه در حال حاضر چه کسی است. در واقع، این به شما کمک می کند دریابید که چه کسی آنها را جذب کرده و چرا و این یک امتیاز مثبت است.

29. آیا کاری وجود دارد که دوست ندارید در رختخواب انجام دهید؟

همچنین تعیین برخی مرزها در رابطه جنسی بسیار خوب است. اگر موردی وجود دارد که او کاملاً محدودیت دارد، احتمالاً بهتر است قبل از رابطه فیزیکی آن را بدانید.

30. اغلب چگونه استرس می گیرید؟

جهان می تواند مکان ایجادکننده اضطراب باشد. این بدان معناست که شما باید بدانید معشوق تان چگونه با فراز و نشیب های زندگی خود کنار می آید. اگر هر یک از مکانیزم های مقابله ای شما به هم بخورد، سازگاری شما ممکن است زیاد باشد.

31. اولین عشق تو چه کسی بود؟

باز هم خاطرات! اگر آنها مایل به صحبت در این باره هستند، بگذارید در مورد عشق های گذشته خود، آنچه باعث خاص بودن آنها بوده، جدا شدن آنها و موارد دیگر صحبت کنند. اگر آنها مایل به اشتراک گذاری هستند، فقط بشنوید و از آن رد شوید. اگر هم آزارتان می دهد، در این مورد اصلاً صحبت نکنید.

32. در شریک زندگی خود به دنبال چه هستید؟

بله شما همیشه از او خوشتان می آمد اما اکنون وقتش رسیده ببینید آیا او هم از شما خوشش می آید. آیا شما واقعاً همان چیزی هستید که او به دنبالش است؟ اگر او چنین احساسی به شما ندارد، ممکن است در ابتدا شنیدن آن دشوار باشد اما بهتر است این کار را زودتر انجام دهید تا دیرتر نشده است.

33. در یک رابطه چه چیزی برای شما ارزش دارد؟

چاوز توضیح می دهد: “من فکر می کنم یک سوال خوب برای آشنایی بیشتر با فرد مورد علاقه شما این است که آنها در یک رابطه چه چیزی برایشان ارزش دارد.” “شما می توانید بدانید که آنها از نظر ارزش ها و آنچه در زندگی عاشقانه برای آنها مهم است در کجا هستند.” امیدوارم ارزش های شما هم تراز باشد.

34. آیا در حال حاضر به دنبال رابطه ای جدی یا موقتی هستید؟

چاوز می گوید: “شما می خواهید بدانید که آیا این فرد به دنبال یک دوستی ساده است یا یک رابطه واقعی است.” “از این طریق می توانید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید زیرا می دانید متعهد هستند یا کاری غیرعادی دارند.”

35. خاطره کودکی مورد علاقه شما چیست؟

چاوز توضیح می دهد، در اینجا فرصت شما برای شناخت نسخه جوانتر او فراهم است. امیدوارم حافظه آنها کمی در مورد چگونگی تبدیل شدن آنها به شخصی که امروز هستند را نشان دهد.

36. آیا خواهر و برادری دارید؟

داشتن خواهر و برادر نقش مهمی در شخصی که شما می شوید دارد. مفید است بدانید که آیا آنها به خواهر و برادر خود نزدیک هستند، رابطه آنها با بزرگ شدن چگونه پیش رفته است، آیا اغلب با هم وقت می گذرانند و غیره.

37. رابطه شما با اعضای فامیل خود چگونه است؟

اگر شروع به معاشرت کنید، ممکن است در همه جور مجالسی با خانواده و فامیل شان بزرگشان شرکت کنید. یا شاید آنها یک زندگی خانوادگی بسیار کوچک و نه چندان نزدیک و صمیمی داشته باشند. فامیل آنها به هر شکلی است، شما باید بدانید که خود را درگیر چه چیزهایی می کنید.

38. آیا نقاط عطف شخصی دارید؟

چاوز می گوید، مردم دوست دارند در مورد نقاط عطف خود صحبت کنند، به خصوص اگر با یک خاطره مثبت همراه باشد. وی خاطرنشان کرد: “این همچنین راهی است که می تواند شخصیت واقعی او را کمی بیشتر نشان دهد” و شما می توانید در مورد استانداردهای موفقیت وی بیشتر بدانید.

39. امیدوارید در چند سال آینده کجا باشید؟

نه، این یک مصاحبه شغلی نیست و فقط برای آشنایی بیشتر با شخصیت اوست. (و شما قطعاً نباید که از آن طریق به آن نگاه کنید.) اما مهم است که درک کنید که فرد مورد علاقه شما در آینده در چه وضعیتی قرار دارد. (و بدانید در برنامه های آنها فضایی برای شما وجود داشته باشد.)

40. عامل الهام بخش شما چیست؟

این سوال ممکن است کمی سطحی باشد اما دانستن اینکه چه کسی به آنها الهام می بخشد به شما کمک می کند بفهمید که آنها آرزو دارند مانند چه کسانی باشند. اگر کسی باشد که فکر می کنید کمی آدم بدی است، این می تواند یک پرچم قرمز باشد.

41. ​​آیا شما به هیچ وجه مذهبی هستید؟

اگر دین برای شما مهم است، این سوال می تواند برای هر دوی شما سوال بزرگی در باب آشنایی بیشتر باشد. در غیر این صورت، بهتر می فهمید که به چه چیزی اعتقاد دارند تا ببینید آیا با عقاید شما سازگار است یا خیر.

42. فکر می کنید هدف زندگی شما چیست؟

چاوز می گوید این یکی تکراری است اما دوباره مهم است که از نظر ارزش در یک راستا قرار بگیرید. اهداف شما برای زنده ماندن باید امری همسو باشد زیرا بسیاری از تصمیمات شما را در طول زندگی نشان می دهد.

43. آخرین رابطه شما چگونه پایان یافت؟

شاید سوالی از این قبیل برای آنها موضوع دردناکی باشد. اما اگر مکالمه به سمت و سویی در جریان باشد، احساس صحیح این است که فقط بپرسید چگونه این اتفاق افتاده است. آیا آن رابطه تمام نشده است؟ آیا آنها از تعهد می ترسند. شاید آنها فوق العاده بر روی کار خود تمرکز کرده اند؟ شما در نهایت باید این موضوع را بفهمید، بنابراین ممکن است در ابتدا از آنها بپرسید.

44. اولین برداشت شما از من چه بود؟

آیا این مکالمه بیشتر روی او متمرکز بوده است؟ اگر چنین است، سعی کنید علاقه آنها را برای صحبت در مورد خود بسنجید. در ابتدا از آنچه در مورد شما فکر کرده اند بپرسید و آیا آنچه فکر می کند هستید یا متفاوت هستید.

45. آیا چیزی در مورد من برایتان عجیب است؟

اکنون وقت آن است که توپ را در زمین آنها قرار دهید. اگر با سوالات خود مکالمه را هدایت می کنید، به آنها فرصت دهید از هر چیز و همه چیز درباره شما بپرسند. این برای آشنایی بیشتر عادلانه است!

منبع:

womenshealthmag

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی