ازدواج دانستنی های قبل از ازدواج

4 پرسشی که باید پیش از ایجاد یک رابطه جدید از طرف مقابل خود بپرسید؟

مراحل اولیه یک رابطه جدید معمولا همراه با شادی و نشاط است. شما وقت تان را صرف دوست داشتن و سازگاری با یکدیگر می کنید اما در حالیکه شما وقت تان را در این زمان رویایی سپری می کنید ممکن است موضوعاتی که در یک رابطه جدید می تواند به طور بالقوه ناراحت کننده باشد فکرتان را مشغول کند. بسیاری از افراد پرسش هایی درباره چگونه اعتماد کردن، ایمنی و امنیت احساسی مطرح می کنند و در آغاز رابطه جدید خود می گویند که شریک شان حقیقت را نمی گوید. در یک رابطه جدید آنچه شما می پرسید بسیار مهم است. به جای بازجویی یا صدور اولتیماتوم، از حس کنجکاوی خود برای آشنایی و یادگیری خصوصیات طرف مقابل استفاده نمایید. سعی کنید با اشتراک گذاری عقاید یکدیگر به رشد خود و رابطه تان کمک کنید. پاسخ های ارائه شده می تواند به شما درباره اینکه در دراز مدت با یکدیگر سازگار هستید یا خیر کمک بسزائی نماید. این چیزیست که شما باید درباره آن بحث کرده و با روش مناسب، پاسخ دریافت کنید.

رابطه جدید

پرسش درباره روابط گذشته

پرسش درباره رابطه احساسی فرد در گذشته به خاطر کنجکاوی و کندوکاو زندگی اش نیست بلکه این پرسش به این مسئله می پردازد که شما دریابید چطور درباره فرد یا افراد قبلی و همچنین پایان دادن به روابطش صحبت می کند. این می تواند به ما بفهماند که او چه چیزی از گذشته آموخته و آیا از آن رابطه فاصله گرفته است یا خیر ولی نباید او را سرزنش یا متهم کنید. به جای اینکه درباره علت جدایی اش سوال کنید بهتر است از آنچه یاد گرفته بپرسید و اگر لازم است بخواهید دیدگاهش درباره تعهد یا هر مسئله مرتبطی را تغییر دهد. به دست آوردن دیدگاه و احساس او نسبت به عشق بسیار با ارزش تر از ارضای حس کنجکاوی است. اطمینان حاصل کنید که با لحنی خنثی از او سوال می پرسید. شما قاضی نیستید و نباید او را قضاوت کنید.

پرسش درباره سلامت جنسی

این مسئله ای نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت زیرا به شدت سلامت شما را به خطر خواهد انداخت پس حتما از طرف مقابل درباره سلامت جنسی اش سوال بپرسید و از درخواست آزمایش از او خجالت نکشید. از او نتیجه آخرین آزمایشش را بخواهید و مطمئن شوید پس از آن رابطه جنسی با کسی برقرار نکرده است. اگر می گوید تا کنون آزمایش نداده است بگویید برای شما مهم است که به پزشک مراجعه کند. برای اینکه همه چیز ساده تر شود هر دو با هم آزمایش دهید. اگر طرف مقابل تان به شدت در برابر این خواسته مقاومت می کند بدانید که چیزی برای پنهان کردن دارد.

پرسش درباره اوقات فراغت

شروع یک رابطه جدید زمانی را برای شناخت یکدیگر می طلبد. شما می دانید که با یکدیگر جور هستید اما باید بررسی کنید که در طولانی مدت هم می توانید علایق مشترک با یکدیگر داشته باشید یا خیر. از شریک زندگی تان بپرسید که به چه فیلم، موسیقی یا کتابی علاقه دارد و همچنین از سفر به چه جاهایی لذت می برد. اینها سوالات سختگیرانه نیستند بلکه به شما کمک می کنند تا دریابید او دقیقا چه کسیست، چه چیزهایی برایش ارزش دارد و چه آینده ای می توانید با او داشته باشید.

پرسش درباره ازدواج و یک رابطه جدید

حتما می دانید که اگر قرار است او به شما پیشنهاد ازدواج دهد درست نیست که شما پیش از او به این مطلب اشاره کنید اما خوب است که نظرش را در مورد ازدواج و تعهد، به طور کاملا هوشمندانه بپرسید. شما می توانید به طور غیر مستقیم با این موضوع مواجه شده تا با طرز تفکرش درباره این مسئله آشنا شوید. درباره برنامه ریزی های ازدواج و عروسی با او صحبت نکنید اما اینطور وانمود نکنید که نمی خواهید چیزی درباره ازدواج بشنوید. به طور مثال به جای آنکه مستقیم درباره علاقه مندی خودش به ازدواج بپرسید از او بخواهید درباره ازدواج در خانواده اش برای شما صحبت کند. اگر فردی از اعضای خانواده اش طلاق گرفته، درباره چگونگی این اتفاق سوال کنید اگر نه از او بخواهید درباره چگونگی دوام رابطه اعضای خانواده (مثلا عمو، خاله یا جوان های فامیل) توضیح دهد. بدین شکل شما از لا به لای صحبت های او از نوع دیدگاهش درباره این مسائل با خبر خواهید شد.

منبع : health

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی