ازدواج دانستنی های قبل از ازدواج

24 راه برای اینکه عاشق شخص اشتباه نشوید

تقویم فارسی اندروید

گاهی اوقات، شما می دانید که عاشق شخص اشتباه شده اید، اما به هر حال به او دل می بندید. در مواقع دیگر، فکر می‌ کنید که فرد مناسبی را برای خود پیدا کرده‌ اید، اما وقتی مشخص می‌ شود که او آن چیزی نیست که به نظر می‌ رسد، به طرز ناخوشایندی شگفت‌ زده می‌ شوید.

البته، اگر بارها و بارها عاشق شخص اشتباهی شده اید، ممکن است یک مشکل اساسی وجود داشته باشد که نیاز به رسیدگی دارد.

هر چه که ممکن است برای شما پیش بیاید، می توانید از آنها یاد بگیرید که چگونه از رابطه با کسانی که برای شما مناسب نیستند دست بردارید. فقط لازم است این نکات مفید را دنبال کنید:

عاشق شخص اشتباه شدن

1. بدانید چه می خواهید

شما باید تا آنجا که می توانید در ذهن خود در مورد آنچه در زندگی عاشقانه خود می خواهید و آنچه نمی خواهید شفاف باشید.

به نظر شما چه نوع فردی برای شما مناسب است؟ مهمتر از آن، چه چیزی باعث می شود که شخصی برای شما فرد اشتباهی باشد؟

شاید ایده خوبی باشد که چیزهایی را که نمی توانید تحمل کنید یادداشت کنید. به عنوان مثال، اگر شما بسیار منظم یا سخت کوش هستید، آیا می توانید تحمل کنید که با فردی کثیف یا تنبل در ارتباط باشید؟

بسیار متفاوت بودن با یکدیگر احتمالا باعث می شود که آنها فرد اشتباهی برای شما باشند. پس به تعامل و چیزهایی که این شخص باید با شما داشته باشد فکر کنید.

اگر شروع به قرار ملاقات با شخصی می کنید که مشخصاً ویژگی هایی دارد که در یک رابطه طولانی مدت نمی توانید آن را تحمل کنید، احتمالاً باید در رابطه با او تجدید نظر کنید.

وقتی به دنبال فرد مناسب می گردید، معمولاً به این معنی است که به دنبال شخصی هستید که می خواهید بقیه عمر خود را با او بگذرانید. بنابراین، وقتی فکر می‌ کنید که می‌ توانید چیزی را تحمل کنید، به این فکر کنید که آیا می‌ توانید آن را برای همیشه تحمل کنید یا اینکه واقعاً برای شما یک معامله شکست خورده است.

آنچه را که می خواهید بدانید، استانداردهای بالایی داشته باشید و به کم راضی نباشید. این به شما کمک می کند تا با فرد اشتباهی وارد رابطه نشوید.

2. بدانید چه چیزی برای شما خوب است

ممکن است درک خوبی از اینکه چه چیزی برای شما “درست” و چه چیزی “اشتباه” است، نداشته باشید بنابراین خوب است که این موارد را یادداشت کنید و از موارد واضح شروع کنید.

واضح است که کسی که از تعهد می ترسد، کسی که سوء استفاده می کند یا کسی که می دانید مشکل دارد برای شما مناسب نیست. شما این را می دانید اما شاید آنطور که باید آگاهانه نباشد.

درباره همه پرچم‌ های قرمزی که باید مراقب آنها باشید تا با افراد اشتباه درگیر نشوید، بیاموزید. به عنوان مثال، برخی از زنان با وجود اینکه می‌دانند برایشان خوب نیست اما پسرهای بد را دوست دارند. آنها به هر حال آنها را تعقیب می کنند زیرا فکر می کنند که خطر هیجان انگیز است، آنها مشکلاتی با پدرشان دارند یا می خواهند خودشان بد باشند یا فکر می کنند عشق ممنوع عشق واقعی است.

اگر جذب افرادی می شوید که می دانید برای شما مضر هستند، یک درمانگر می تواند به شما در شناسایی ریشه این مشکل کمک کند.

3. روابط را تحمیل نکنید

گاهی اوقات، آنقدر کسی را دوست داریم که به زور به رابطه با او می پردازیم، حتی اگر می دانیم که این برای ما خوشبختی به دنبال نخواهد داشت.

بدانید که زمان آن است که او را ترک کنید. وقتی باید چیزی به اجبار باشد، احتمالاً قرار نیست خوب باشد.

شاید شما به کسی علاقه مند هستید که آماده تعهد به شما نیست. اگر به هر حال او را مجبور به انجام این کار کنید، واقعاً به او و خودتان کم لطفی می کنید. آنها هم همان فردی خواهند بود که همین احساس را دارند و ممکن است در نهایت از شما رنجیده شوند.

آیا واقعاً می خواهید با کسی باشید که باید مجبورش کنید تا با شما باشد؟ با خودتان اینکار را نکنید حتی اگر آنها بخواهند با شما باشند، اگر به اجبار باشد، احتمالاً قرار نیست دوام بیاورد.

مسلماً، اوضاع همیشه آرام پیش نمی‌ رود اما این احساس باید وجود داشته باشد که هر دوی شما به یک سو نگاه می‌ کنید و سعی می‌ کنید راهی بیابید تا با هم به جایی برسید.

اگر او احساس می‌ کند ارزش این زحمت را ندارد، احتمالاً رابطه درستی نیست.

4. الگوهای ناسالم را شناسایی کنید

ممکن است برخی از الگوهای ناسالم را تکرار کنید که احتمالاً ریشه در گذشته شما دارند.

افراد سبک دلبستگی خود را در دوران کودکی ادامه می دهند و اغلب رویکرد خود را به روابط عاشقانه شان در زندگی آینده دیکته می کنند. بنابراین، اگر دائماً متوجه می‌ شوید که درگیر شخص اشتباهی هستید یا روابط شما هرگز به نتیجه نمی‌ رسد، ایده خوبی است که در مورد آن با یک درمانگر صحبت کنید.

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا الگوهای ناسالم را شناسایی کنید و روی تغییر روش برخوردتان با روابط کار کنید. ممکن است چیزی از گذشته شما را از ایجاد روابط سالم باز دارد، بنابراین با کمک یک متخصص ریشه مشکل را پیدا کنید.

5. سعی نکنید کسی را نجات یا تغییر دهید

برخی افراد معتقدند که می توانند دیگران را نجات دهند و با کسانی که به نجات دادن نیاز دارند وارد رابطه می شوند.

باید درک کنید که نمی توانید به کسی که کمک شما را نمی خواهد کمک کنید و شما نباید به دنبال یک پروژه باشید، بلکه شما یک شریک می خواهید.

به این معنی که به دنبال کسی نباشید که نیاز به اصلاح دارد. اگر کسی را آنطور که هست دوست ندارید، فقط برای تغییر دادن او با او نباشید.

مگر اینکه بخواهند تغییر کنند و در واقع نشان دهند که برای تغییر تلاش می کنند، حتی اگر در نهایت تغییر نکنند. بنابراین، شما نمی توانید آنها را بسازید و به کسی نیاز ندارید که برای بهتر شدن به او فشار بیاورید.

به دنبال کسانی نباشید که درد دارند یا در خطرند تا آنها را نجات دهید و دوباره خوشحالشان کنید. این انگیزه خوبی برای شروع یک رابطه نیست. شما باید با کسی باشید که به همان شکل دوستش دارید، نه با کسی که باید تغییرش دهید تا بتوانید او را دوست داشته باشید.

6. گرفتار افراد غیرقابل دسترس نشوید

اگر کسی از نظر عاطفی در دسترس نباشد یا در حال حاضر با شخص دیگری رابطه داشته باشد، باید از ذهن شما خارج شود. همه این را می دانند، با این حال مردم هنوز با کسانی که در دسترس نیستند درگیر عشق و عاشقی می شوند.

این به این دلیل اتفاق می‌ افتد که وقتی می‌ بینیم کسی مناسب ما نیست، به موقع واکنش نشان نمی‌ دهیم. در عوض، سعی می‌ کنیم ببینیم رابطه به کجا می‌ رود، فقط برای اینکه خود را از نظر عاطفی به کسی وابسته کنیم که نمی‌ تواند آن احساسات را متقابلاً جبران کند.

به همین دلیل مهم است که فرد نامناسب خود را بشناسید و زودتر از او دور شوید. تشخیص کسی که در دسترس نیست چندان سخت نیست، بنابراین این واقعیت را نادیده نگیرید و قبل از اینکه خیلی رابطه تان با او عمیق شود جلوی خودتان را بگیرید.

7. به خود وفادار بمانید

وقتی به دنبال فرد مناسب برای خود هستید، باید خودتان باشید. وانمود نکنید که شما شخص دیگری هستید فقط به این دلیل که آن گونه شخصی باشید که ممکن است دوست داشته باشند. همانطور که شما نباید هدف خود را تغییر دهید، نباید سعی کنید شخص دیگری باشید.

اگر مرتب هستید، وانمود نکنید که می توانید جوراب های کثیف را روی زمین تحمل کنید. اگر تنبل هستید، خودتان را سخت‌کوش نشان ندهید تا کسی را که واقعاً سخت‌ کوش است دوست داشته باشید.

اگر خیلی متفاوت باشید اوضاع درست نمی شود. بنابراین، در حالی که مطمئناً می توانید پیشرفت کنید و برای بهتر شدن تلاش کنید، فقط برای اینکه با کسی باشید، شخصیت خود را تغییر ندهید. اگر واقعاً خودتان نباشید، ماسک در برخی مواقع کنار خواهد رفت. شما نمی توانید برای همیشه تظاهر کنید.

از این گذشته، شما می خواهید کسی شما را به خاطر خودتان دوست داشته باشد، نه کسی که وانمود می کنید هستید. گاهی اوقات دو نفر “افراد اشتباهی” نیستند، آنها فقط به اندازه کافی با هم سازگار نیستند و شما باید این را بپذیرید و زندگی تان را ادامه دهید.

8. به وعده‌ ها بدون شواهد تغییر رضایت ندهید

اگر از قبل با شخصی درگیر هستید که امیدوارید تغییرش دهید و او قول داده است که این کار را انجام دهد، باید ببینید در مورد آن چه کرده است؟ آیا شواهد واقعی دال بر تغییر وجود دارد یا فقط در مورد تغییر صحبت می کنند؟

به این فکر کنید که آیا آنها پیشرفتی از خود نشان داده اند و آیا گفته های آنها با اعمالشان پشتیبانی می شود یا خیر. تغییر می تواند دشوار باشد و زمان بر باشد اما اگر حتی شروع به حرکت در مسیر درست نکرده باشند، احتمالاً این کار را نخواهند کرد.

شما نمی توانید با کسی باشید زیرا امیدوارید او در نهایت تغییر خواهد کرد در صورتی که هیچ تلاشی برای آن انجام نداده است. یک فرد می تواند تمام قول هایی را که دوست دارد بدهد، اما تنها وعده هایی که ارزش دارند وعده هایی هستند که به آنها عمل می کند. وقتی همه حرف می زنند و عمل نمی کنند، می دانید که آن کلمات هیچ معنایی ندارند.

9. به اعمال ایمان داشته باشید، نه به گفتار

خواه شخص در تلاش برای تغییر یا انجام هر کار دیگری باشد، چیزی که باید مراقب آن بود اعمال است، نه گفتار. شیرین‌ زبانی های زیادی در دنیا وجود دارند و برخی افراد وقتی داستانی را برای شما تعریف می‌ کنند می‌ توانید هر چیزی را باور کنید اما یادتان باشد داستان های آنها را باور نکنید مگر اینکه گفته های آنها با عمل پشتیبانی شود.

یک نفر می تواند به شما بگوید که شما را دوست دارد در حالی که با شما طوری رفتار می کند که گویی از شما متنفر است. همیشه نحوه رفتار آنها را در نظر بگیرید، نه آنچه را که می گویند.

اگر آنها اغلب وعده‌ های خود را زیر پا می‌ گذارند و به شما کلمات پوچ می‌ گویند، برای شنیدن بیشتر آن‌ ها کنارش نمانید. کسی که شما را دوست دارد قرار است باعث شود که احساس کنید دوستتان دارد، نه اینکه فقط به شما بگوید که شما را دوست دارد. کلمات می توانند فریبنده باشند اما نحوه رفتار یک فرد با شما هر آنچه را که باید در مورد احساسات او نسبت به خود بدانید به شما می گوید.

10. با تنها بودن مشکلی نداشته باشید

بسیاری از افراد به دلیل ترس از تنها ماندن وارد یک رابطه می شوند. حتی کسانی که این کار را نمی کنند اغلب از مجرد و تنها بودن احساس ناراحتی می کنند. این می تواند آنها را به فرد اشتباهی وصل کند.

شاید فگر کنید چه کسی زمان دارد تا منتظر مورد مناسب باشد؟ شما انجامش می دهید! فقط باید یاد بگیرید که از تنهایی لذت ببرید و از شیوه زندگی مجردی بهترین بهره را ببرید. شما حتی زمانی که در رابطه نیستید یک فرد کامل هستید و نیازی به کسی ندارید که شما را خوشحال یا راضی کند.

زندگی خود را بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی بخشی از آن است یا نیست، بگذرانید. با تنها بودن خوشحال باشید و از بودن با خودتان لذت ببرید! سعی کنید خود را خوشحال کنید و زندگی رضایت بخشی داشته باشید حتی زمانی که در یک رابطه نیستید.

گفتن این کار آسان‌ تر از انجام دادن آن است اما کسانی که می‌ توانند به تنهایی شاد باشند، با شخص دیگری هم خوشحال‌ خواهند بود و اگر با تنها ماندن راحت باشید، تا زمانی که فرد مناسب از راه برسد، احتمال کمتری وجود دارد که عاشق فرد اشتباهی شوید.

11. روی مهارت های حل تعارض خود کار کنید

دلیل اینکه ممکن است تا به حال در روابط خود بدشانسی داشته باشید می تواند این باشد که مهارت های حل تعارض ضعیفی دارید.

در حالی که همه زوج ها با هم دعوا می کنند، نحوه دعوای آنها می تواند تعیین کند که آیا آنها برای یکدیگر مناسب هستند یا نه.

مشاجره بین زوج ها همیشه اتفاق می افتد اما نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که هر دو باید روی حل مسئله تمرکز کنید، نه اینکه اوضاع را بدتر کنید.

وقتی چیزی می گویید که منظورتان نیست، سعی کنید آن را پس بگیرید و از عذرخواهی نترسید اگر کار اشتباهی انجام داده اید. روش حل تعارض می تواند آینده رابطه شما را تعیین کند، بنابراین با کمک یک درمانگر، روی مهارت های حل تعارض خود کار کنید.

12. خودتان را دوست داشته باشید

آیا بیش از حد از خود انتقاد می کنید؟ آیا تنفر از خود دلیل احتمالی شکست روابط شماست؟ شما حتی ممکن است از آن آگاه نباشید اما ممکن است خود و روابط خود را ناخودآگاه خراب کنید.

شاید با افراد نامناسبی وارد رابطه شوید، زیرا فکر نمی‌ کنید لایق شخص بهتری هستید. شاید به این دلیل که رابطه خوبی با خودتان ندارید روابط خود را خراب می کنید.

به همین دلیل است که مردم می گویند برای دوست داشتن دیگران و دوست داشته شدن اول باید خود را دوست داشته باشید. یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید و فکر نکنید که لیاقت شما کمترین ها است.

13. به عشق هالیوودی اعتقاد نداشته باشید

عشقی که در فیلم ها می بینید کاملاً آن عشقی نیست که می توانید در زندگی واقعی انتظار داشته باشید، بنابراین سعی کنید به یاد داشته باشید که آنها فقط داستان های تخیلی هستند.

عشق را آنقدر رمانتیک نکنید که انتظار داشته باشید کسی تا فرودگاه بدود و در آخرین ثانیه شما را از رفتن باز دارد. بله، عشق می تواند عاشقانه باشد و شما برخی صحنه های فیلم را در زندگی واقعی تجربه خواهید کرد اما عشق هالیوودی را باور نکنید. انتظار چیزهایی را نداشته باشید که فقط در فیلم ها اتفاق می افتد و اجازه ندهید آن فیلم ها قضاوت شما را مختل کنند.

ممکن است در نهایت به این فکر کنید که همه چیز همیشه درست می شود زیرا همیشه در فیلم ها جواب می دهند و این همان بخشی است که باید در آن شفاف باشید. دعواهای دراماتیک و ژست های عاشقانه بزرگ به صفحه نمایش بزرگ تعلق دارند، بنابراین سعی نکنید نسخه خود را از فیلم نوت بوک یا هر داستان عاشقانه دیگری که تماشا کرده اید در زندگی حقیقی بازسازی کنید.

زندگی شما یک فیلم نیست و باید روی پایان خوش خود کار کنید، جایی که عشقی آرام تر، منطقی تر و محترمانه تر پیدا کنید که در فیلم های عاشقانه پر از هیجان و پیچش زیاد نمی بینید.

14. به خود امید کاذب ندهید

شما باید متوجه شوید که چه زمانی امید سالم شما به آرزو و امید تبدیل می شود.

این ما را به این امید برمی‌ گرداند که کسی تغییر کند. باز هم، اگر هیچ کاری برای نشان دادن پیشرفت انجام ندادند، دست روی دست نگذارید و رویاپردازی نکنید که به شکلی جادویی به فردی تبدیل می‌ شوند که شما شایسته بودن با او هستید.

به جای اینکه در خواب ببینید که یک نفر ناگهان تبدیل به آن شخص می شود، با کسی باشید که آرزویش را دارید.

ما اغلب فقط به خاطر این امید کاذب عاشق افراد اشتباه می شویم. برخی از افراد حتی ازدواج می کنند و هنوز امیدوارند که قورباغه ای که آنها را بوسیدند تبدیل به یک شاهزاده شود.

اگر فردی که با او قرار می گذارید، شخصی نیست که برای خود تصور کرده اید، سعی نکنید چیزی را که در او نیست ببینید. گاهی اوقات، شخص واقعاً برای تغییر تلاش می کند و در آن زمان است که می توانید امید خود را تقویت کنید.

با این حال، از خود بپرسید که آیا او هرگز می تواند شخصی باشد که می خواهید با او باشید. آیا او هرگز می تواند انتظارات شما را برآورده کند؟ اگر واقعاً از شخصیت او راضی نیستید، چرا از ابتدا با او رابطه تان را ادامه دادید؟

کسی را مجبور نکنید که جوهر شخصیت خود را تغییر دهد تا بتواند با شما باشد. در این صورت هیچ کدام از شما در دراز مدت خوشحال نخواهید شد.

15. با ترس های خود مقابله کنید

بسیاری از ترس ها می توانند باعث یک زندگی عاشقانه ناخوشایند شوند، از جمله ترس از رها شدن، ترس از دست دادن و ترس از تنها ماندن.

اجازه ندهید ترس‌ های شما تعیین کند که قرار است با چه کسی قرار ملاقات بگذارید و رابطه شما چگونه خواهد بود.

اگر در گذشته تجربیات بدی داشته اید، احتمالاً آنها اثر خود را روی شما و نحوه برخورد شما با روابط گذاشته اند. یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا با ترس های خود مقابله کنید و از آسیب رساندن آنها به روابط آینده شما جلوگیری کند.

طبیعی است که ترس از تنها ماندن یا طرد شدن داشته باشید اما نباید اجازه دهید این ترس‌ ها تعیین کنند که چگونه زندگی کنید. یاد بگیرید که با ترس های خود به روشی سالم کنار بیایید تا بتوانید روابط سالمی ایجاد کنید.

16. حد و مرزهای سالمی را در روابط تعیین کنید

برای داشتن روابط سالم، به مرزهای سالم نیز نیاز دارید. برخی از افراد عمیقاً با شخص اشتباهی درگیر می شوند زیرا آنها حد و مرزی تعیین نمی کنند. دیگران موافقت می‌ کنند که با کسانی قرار بگذارند که می‌ دانند برایشان مناسب نیست، زیرا نمی‌ توانند نه بگویند.

شما باید در تمام روابط خود مرزهای محکمی ایجاد کنید تا مطمئن شوید که همانطور که باید با شما رفتار شود.

آنقدر درگیر یک رابطه نشوید که نتوانید پایانش را تصور کنید. با هر چیزی که با آن راحت نیستید موافقت نکنید فقط به این دلیل که کسی از شما می خواهد آن کار را انجام دهید.

رفتار بد کسی را تحمل نکنید زیرا نمی دانید چگونه به او بگویید که خوشحال نیستید.

در تمام روابط خود خط و مرز بکشید و اجازه ندهید کسی از آن عبور کند.

17. بارها و بارها با یک شخص قرار نگذارید

شما می توانید بارها و بارها با همان شخص قرار ملاقات داشته باشید، حتی اگر شخص مورد نظر تغییر کند. این بدان معنی است که شما ممکن است یک نوع شخصیت را دوست داشته باشید و ممکن است نوع اشتباهی برای شما باشد.

شاید همیشه جذب کلاهبرداران، معتادان، مشکل سازان، افراد غیرقابل دسترس، افراد مشهور یا حتی سوء استفاده کنندگان شوید. شاید چندان خاص نباشد، اما شما با شخص اشتباهی بودید و افرادی را انتخاب می‌ کنید که ویژگی‌ های مشابهی دارند.

این ایده خوبی است که یاد بگیرید چگونه نوع افرادی را که به نظر می‌ رسد جذب آنها می‌ شوید، با وجود اینکه برای شما نامناسب هستند، تشخیص دهید و دلایلی را که چرا همچنان این افراد را انتخاب می‌ کنید، شناسایی کنید.

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند الگوهای ناسالم خود را شناسایی کنید و از جلب توجه همه افراد اشتباه خودداری کنید.

18. به یک رابطه یک طرفه رضایت ندهید

کسی که به اندازه شما روی رابطه سرمایه گذاری نمی کند، مشخصاً فرد اشتباهی برای شماست.

شاید آنها فرد شگفت انگیز باشد و شما بسیار با او سازگار هستید اما به هر دلیلی احساس می کنید که احساسات و تلاش های شما متقابل نیست.

یک رابطه سالم مستلزم کار تیمی است و یک نفر به تنهایی نمی تواند تیم بسازد. بنابراین، هنگامی که کسی حاضر نیست به اندازه شما برای رابطه شما تلاش کند، به دنبال کسی باشید که این کار را انجام دهد.

خیلی ساده تر از آنچه هست به نظر می رسد اما نباید به یک رابطه یک طرفه بسنده کنید که در آن تنها چسبی باشید که همه چیز را کنار هم نگه می دارد.

19. وقتی به دنبال فرد مناسب هستید، اولویت های خود را بشناسید

در حالی که مطمئناً بودن با کسی که ظاهر خوب و ثروتمندی دارد خوب است، این نباید معیار اصلی شما در انتخاب یک شریک عاشقانه باشد. در واقع مواردی از این دست باید در انتهای لیست شما قرار گیرند. بسیار مهمتر است که به دنبال ارزش های مشابه، درک، احترام، سازگاری و عشق باشید.

بنابراین، گرفتار چیزهایی نشوید که چندان اهمیتی ندارند. ظاهر خوب و ثروت مطمئناً مطلوب هستند اما شما باید به این موارد به عنوان ویژگی های امتیازی احتمالی نگاه کنید، نه الزامی.

اگر به دنبال یک شریک در دراز مدت هستید، نحوه برقراری ارتباط، نحوه برخورد و رفتار او با شما مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید، نه زیبایی لبخند یا کیف پول او.

20. با کسی نباشید که برای شما ارزشی قائل نیست یا به شما احترام نمی گذارد

چرا با کسی رابطه برقرار می کنید که برای شما ارزشی قائل نیست، مدام به شما بی احترامی می کند و باعث می شود نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید؟ شریک زندگی شما قرار است شما را خوشحال کند و اگر او حتی تلاش نمی کند، چرا با او هستید؟

اگر او حضور شما را بدیهی می داند و باعث می شود به ارزش خود شک کنید، قطعاً برای شما نامناسب است.

دلیل اینکه به رفتار او با خود رضایت می دهید ممکن است این باشد که آنقدر خودتان را دوست ندارید که بفهمید لایق بهترین ها هستید. ممکن است در نهایت با کسی روبرو شوید که آنقدر برای شما بد است که به طور جدی به عزت نفس شما آسیب وارد کند و باعث شود که احساس کنید لایق بهترین نیستید حتی اگر فکر می کردید که اینطور است.

از این افراد دوری کنید و عشق خود را به خود نشان دهید.

21. برای یافتن کسی و وارد شدن به یک رابطه جدی عجله نکنید

صرف نظر از سن و جنسیت شما، هنوز زمان زیادی برای یافتن فرد مناسب وجود دارد. پس عجله نکنید هیچ وقت دیر نیست اما حتی اگر فکر می کنید زمان زیادی ندارید، با عجله کردن به خودتان لطفی می کنید.

در واقع، مردم اغلب با شخص اشتباهی درگیر می شوند، دقیقاً به این دلیل که عجله دارند کسی را پیدا کنند یا وارد یک رابطه جدی شوند. عجله کردن اغلب به معنای حل و فصل است، بنابراین وقت بگذارید و با فردی که ممکن است علاقه مند به داشتن آینده با او باشید آشنا شوید. زمانی را به قرار ملاقات با افراد مختلف اختصاص دهید تا بفهمید می خواهید با چه کسی باشید.

مهمتر از همه، برای یافتن شریک زندگی مادام العمر خود را تحت فشار قرار ندهید زیرا در صورت انجام این کار، احتمالاً با شریک اشتباهی روبرو خواهید شد. به این فکر کنید: اگر همه چیز درست نشد، همیشه زمانی برای رضایت دادن به فرد اشتباه وجود دارد، بنابراین زمانی که به دنبال فرد مناسب هستید، حسابی وقت بگذارید.

22. همیشه از قلب خود پیروی نکنید

این توصیه بدی به نظر می رسد اما حس قلبی می تواند احمقانه باشد و ما را به دردسر بکشاند. ممکن است قلب شما برای کسی که می داند برای شما مناسب نیست تندتر بزند.

بنابراین، در حالی که مطمئناً نباید خواسته های قلبی خود را نادیده بگیرید، در عین حال باید با ذهن و احساسات خود هم بررسی کنید تا مطمئن شوید که قلب شما آرزوی کسی را ندارد که فقط احساساتش را جریحه دار می کند.

برای امتناع از بودن با کسی، با وجود اینکه دلتان مشتاق اوست، قدرت زیادی لازم است بنابراین باید خیلی بیشتر از قلبتان به عقل سلیم خود اعتماد کنید.

23. از کسانی که برای شما بد هستند دوری کنید

واضح است که شما باید از کسانی که برای شما بد هستند دوری کنید اما گفتن این کار آسان تر از انجام آن است.

وقتی می‌ دانید که کسی در حق شما بدی می‌ کند، به قلب خود اعتماد کنید و از آن دوری کنید.

هر چه بیشتر سعی کنید علیرغم چیزهایی که از قبل می‌دانید، پذیرش شکست و تسلیم شدن سخت‌ تر خواهد بود.

در حالی که همیشه راه‌ هایی برای نجات یک رابطه وجود دارد، همه روابط ارزش حفظ کردن ندارند و همه زوج‌ ها حاضر نیستند برای نجات آنها تلاش کنند. بنابراین، بدانید چه زمانی باید عقب نشینی کنید و به دنبال شخص دیگری باشید.

24. از کسانی که به شما اهمیت می دهند مشاوره بگیرید

اغلب اوقات، وقتی کسی برای ما اشتباه است، دوستان و اعضای خانواده ما در مورد آن به ما هشدار می دهند.

بیشتر نوجوانان عمداً برخلاف میل خانواده خود عمل می کنند اما وقتی بزرگ می‌شوند، اغلب متوجه می‌ شوند که چرا والدینشان نمی‌ خواستند با فرد مورد نظر قرار بگذارند.

بنابراین به عنوان یک بزرگسال بالغ، فقط برای عصبانی کردن والدین خود با کسی قرار نگذارید. اگر افرادی که به شما اهمیت می دهند از انتخاب شریک زندگی شما حمایت نمی کنند، توصیه های آنها را در نظر بگیرید.

در حالی که همیشه حق با آنها نیست اما آنها معمولاً بهترین چیز را برای شما می‌ خواهند و ممکن است نور قرمزی را که شما انتخاب می‌کنید نادیده بگیرید، بتابانند.

هنوز مطمئن نیستید که چرا به نظر می‌ رسد همیشه به دنبال شخص اشتباهی هستید یا باید چه کاری انجام دهید؟ در حالی که این مقاله توصیه های بسیار خوبی را ارائه می دهد، این یکی از مواردی است که صحبت با یک متخصص روابط با تجربه کمک زیادی می کند.

منبع:

aconsciousrethink

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی