انرژی مثبت سبك زندگي موفقيت در زندگي

22 راه ساده برای داشتن زندگی بهتر

تقویم فارسی اندروید

اینکه به عنوان یک فرد بتوانید شرایط خود را به سمت و سوی داشتن زندگی بهتر هدایت کنید بسیار فوق العاده است. هنگامی که چنین تصمیمی بگیرید نیاز به تغییر دارید و باید بدانید که چگونه این تغییرات را در زندگی خود پیاده کنید. ما 22 راه ساده را به شما پیشنهاد می دهیم تا به کمک آنها یک زندگی بهتر را برای خود رقم بزنید.

داشتن زندگی بهتر

1. ورزش کردن

بهترین زمان برای ورزش کردن صبح است. وقتی شما به هنگام صبح ورزش می کنید در واقع فشار خون تان را پس از بیدار شدن از خواب تنظیم خواهید کرد. همچنین پس از ورزش صبحگاهی، تمرکز بیشتری برای انجام کارهایتان خواهید داشت. سلامت خود را تضمین می کنید و شب ها نیز به راحتی به خواب می روید.

2. تردید نکردن

اغلب افراد وقتی می خواهند کاری انجام دهند آن کار را به فردا موکول می کنند. به این فکر کنید که شاید فردایی در کار نباشد و شما شرایط کاری که می خواهید انجام دهید را روزی دیگر نداشته باشید. اگر مدام چنین طرز فکری داشته باشید و در انجام کارها مردد باشید هرگز کاری انجام نمی شود.

3. شجاعت تجربه های جدید برای داشتن زندگی بهتر

اگر کاری هست که همیشه دوست داشتید انجامش دهید، نترسید و به دنبالش بروید. تجربه های جدید می توانند یک زندگی بهتر را برای شما به ارمغان بیاورند. هیچ وقت به خاطر امکان شکست، بهانه تراشی نکنید و شجاعت به خرج دهید. انسان ها همیشه حسرت کارهایی که انجام نداده اند را می خورند.

4. مطالعه کتاب

بسیاری از مردم معتقدند که خواندن مطالب اینترنت و چند پاراگراف مقاله می تواند جای مطالعه کتاب را پر کند اما اینطور نیست. هنگامی که شما کتاب می خوانید، دامنه واژگان خود را گسترش می دهید، ذهن تان باز می شود و ایده های خلاقانه به شما الهام خواهد شد.

5. شناختن امتیاز خود

اگر می خواهید یک زندگی بهتر برای خود رقم بزنید باید از خودتان شروع کنید و بدانید که چه امتیازی دارید. هنگامی که شما از امتیاز و اعتبار خود آگاهی دارید می توانید برای بهتر شدنش تغییراتی را اعمال نمایید.

6. ذخیره کردن پول

صرفه جویی و پس انداز کردن پول می تواند نقش مهمی در آینده شما داشته باشد. وقتی شما پول هایتان را ذخیره می کنید مطمئن می شوید که روز مبادا و یا هنگام بازنشستگی در امان هستید.

7. حذف کردن افراد منفی برای داشتن زندگی بهتر

اگر شما در اطرافتان افرادی را دارید که مدام غر می زنند، سرزنش و تحقیرتان می کنند و با حضورشان آزارتان می دهند بدون شرمندگی آنان را از زندگی تان حذف کنید. در این صورت داشتن زندگی بهتر برایتان به راحتی ممکن می شود.

8. خنده و لبخند

وقتی روز بدی دارید، کمی خنده یا لبخند می تواند آسان ترین راه برای بهبود اوضاع تان باشد. اگر نمی توانید دلیلی برای لبخند زدن پیدا کنید با دوستی که همیشه شما را به خنده می اندازد تماس بگیرید. همچنین می توانید یک فیلم کمدی تماشا کرده و یا کلیپ های خنده دار مشاهده نمایید.

9. توقف و آرامش

برای داشتن زندگی بهتر گاهی نیاز دارید باتری خود را دوباره از نو شارژ کنید. اگر شما هرزگاهی متوقف نشده و آرامش نگیرید نمی توانید سختی ها را پشت سر بگذارید و حال خود را خوب کنید.

10. سپاسگزار باش

این کار همیشه آسان نیست اما شما در هر شرایطی می توانید به دنبال چیزی برای شکرگزار بودن باشید. حتی اگر همه چیز در حال حاضر برایتان بد است باید بدانید که کسانی هستند که شرایط بسیار بدتری نسبت به شما دارند. هرچند سپاسگزار بودن بسیار مهم است اما شما نباید به راحتی هر چیزی را بپذیرید. اگر امکان تغییر چیزی وجود دارد، سپاسگزار باشید و برای تغییرش اقدام نمایید.

11. خیرخواه باش

خیرخواه بودن قدم بزرگی در راه داشتن زندگی بهتر است. حتی اگر پول زیادی ندارید باز هم می توانید خیر باشید. شما می توانید برای کمک به افرادی که شرایط ضعیف تری نسبت به شما دارند داوطلب شوید. شما می توانید به کسی که روز بدی دارد لبخند بزنید. می توانید به پیرمردی کمک کنید تا از خیابان عبور کند. می توانید وسایل همسایه سالخورده خود را برایش حمل کنید. انجام این کارها شما را تبدیل به آدم بهتری می کند.

12. خودشیفتگی

خودشیفتگی و دوست داشتن خود همیشه بد نیست. اینکه شما به سلامت بدن و ذهن خود اهمیت دهید برای اطرافیان تان هم مفید خواهد بود. خودشیفته بودن همیشه از شما آدم بدی نمی سازد.

13. کنار گذاشتن گوشی تلفن

هنگامی که در کنار دوستان و خانواده خود هستید گوشی تلفن تان را کنار بگذارید. شما همیشه می توانید وقت صرف گوشی خود کنید اما زمانی که با دوستان و خانواده خود می گذرانید دیگر تکرار نمی شود.

14. بیشتر بیرون رفتن

یکی از علائم زندگی بهتر، بیرون رفتن و صحبت کردن با مردم است. شما گاهی ممکن است از صحبت با یک غریبه نگران باشید زیرا فکر می کنید شاید بی ادب باشد و شما را نادیده بگیرد اما گاهی صحبت با یک غریبه می تواند در آینده منجر به یافتن یک دوست خوب یا یک همسر وفادار شود.

15. گوش دادن

مهم است وقتی دیگران با شما صحبت می کنند به خوبی به آنها گوش فرا دهید. تمرکزتان را روی جوابی که می خواهید به او بدهید نگذارید. فقط و فقط گوش دهید.

16. خودت باش

سعی نکنید ادای دیگران را درآورید فقط به این دلیل که کسی یا کسانی شما را دوست داشته باشند. اگر در کنار کسی هستید که نمی توانید خودتان باشید، باید فکری به حال رابطه تان کنید. شما همیشه باید به چیزی که می خواهید برسید و کاری که دوست دارید را انجام دهید. این تنها راهیست که شما را به سوی داشتن زندگی بهتر سوق می دهد.

17. مسافرت

اگر بودجه و شرایط کاری به شما اجازه می دهد تا می توانید سفر کنید. وقتی مکان های جدید و فرهنگ های جدید را تجربه می کنید در واقع چشم خود را به جهانی نو گشوده اید. مسافرت کردن ذهن شما را باز کرده و خاطراتی برای شما می سازد که تا ابد برایتان ماندگار خواهد بود.

18. روشنفکر بودن

خیلی مهم است که فردی روشنفکر باشید. اگر با کسی موافق نیستید سعی کنید خود را جای او گذاشته و از دید او به جهان نگاه کنید. به همین راحتی داشتن زندگی بهتر را به شما تضمین می دهیم.

19. عشق ورزیدن

هم خودتان را دوست داشته باشید و هم اگر دیگران را دوست دارید از گفتن به آنها واهمه نداشته باشید. دوست داشتن و عشق ورزیدن بزرگترین احساس انسانیست. با این حال سعی کنید زیاده روی نکنید تا دیگران از شما سوء استفاده نکنند.

20. کنجکاو بودن

کنجکاو بودن همیشه بد نیست. شما با کنجکاوی بیشتر می توانید سطح آگاهی و دانش خود را ارتقاء دهید.

21. دنبال کردن رویاهایتان

اگر درباره چیزی بسیار پر شور هستید باید حتما به دنبال آن بروید. شما نباید شغلی را به خاطر فشار خانواده برگزینید و یا چیزی را به اجبار کنار بگذارید.

22. کودکانه

این ایده بسیار خوبیست که گهگاهی مانند کودکان رفتار کنیم. کودکان خودخواه هستند. کودکان هر کاری که خوشحالشان می کند را انجام می دهند. پس هر کس باید گاهی کودکانه رفتار کند. سعی کنید مانند کودکان از هر چیز کوچکی هیجان زده شده و از زندگی لذت ببرید.

راه های زیادی وجود دارد که شما بتوانید تغییرات مثبتی در جهت داشتن زندگی بهتر ایجاد کنید. هیچیک از این کارها زمان زیادی از شما نمی گیرد و هزینه زیادی صرف نخواهد شد. هر کاری که می خواهید انجام دهید، بیشتر تفکر کنید و تغییراتی در زندگی تان ایجاد نمایید.

منبع : viralnovelty

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی