روانشناسي و سلامت روان سبك زندگي

21 راه برای دوست داشتن خود

همه ما اغلب در زندگی یاد می گیریم که هدفی داشته باشیم و موفق شویم اما معمولا در این بین خود را نادیده می گیریم. یکی از عوامل موفقیت و شادی در زندگی دوست داشتن خود است. شما در این مقاله با 21 روش برای دوست داشتن خود آشنا می شوید که به بهتر زندگی کردن تان کمک می کند.

دوست داشتن خود

1. برای شادی به دیگران تکیه نکنید.

ما اغلب برای خوشبخت شدن به دیگران تکیه می کنیم. خوشبختی از درون انسان ها بیرون می آید و ما تمام ابزارهای خوشبختی را که نیاز داریم درون خود داریم کافیست به دوست داشتن خود همت گماریم.

2. درست خوردن

درست خوردن یکی از نشانه های دوست داشتن خود است و بدین معناست که ما برای خود ارزش قائلیم. غذاهای فوری و فرآوری شده فقط ما را سیر می کنند و سلامت ذهن و بدن ما را نادیده می گیرند. در عوض میوه ها و سبزیجات، مواد غذائی مفیدی هستند.

3. انرژی مثبت

سعی کنید هر روزتان را با انرژی مثبت آغاز کنید. انرژی مثبت به طور منظم می تواند به ما اعتماد به نفس ببخشد. هر صبح که از خواب بیدار می شوید مثبت بیندیشید تا به آنچه که می خواهید برسید. این روش در زندگی بسیار به شما کمک می کند.

4. ایجاد فضای خصوصی آرام بخش

داشتن فضایی که به شما آرامش می دهد می تواند تنش را از شما دور کند. شما می توانید این مکان را با عکس های مورد علاقه و شمع و هر چه که دوست دارید پر کنید تا یک محیط خاص، برای خودتان داشته باشید.

5. ورزش کردن

ورزش کردن شیوه ای عالی برای ایجاد احساس خوب و داشتن یک زندگی سالم است. این کار را می توانید هر زمانی که دوست دارید به صورت گروهی و یا به تنهایی انجام دهید.

6. خروج از خانه

بیرون رفتن از خانه باعث معاشرت بیشتر و افزایش آگاهی در شما می شود. همچنین می تواند یک منبع عالی از ویتامین D باشد که رایگان و در دسترس است.

7. علاقه خود را پیدا کنید.

برای هر چه بیشتر دوست داشتن خود سعی کنید علاقه و تمایل تان را هر چه سریعتر پیدا کنید. شما نباید از آنچه که به آن اشتیاق دارید اجتناب نمایید. برای دستیابی به علاقه مندی هایتان تا می توانید تلاش کنید.

8. از نه گفتن نترسید.

بسیار مهم است چیزهایی که دوست ندارید را کنار بگذارید. اگر یک دوست از شما می خواهد کاری برایش انجام دهید که دوست ندارید به راحتی به او نه بگویید.

9. تا جایی که ممکن است بخندید.

بسیار مهم است که در زندگی تان به طور روزانه بخندید. اگر بسیار سرتان شلوغ است ممکن است این کار زیاد آسان نباشد. با این حال همیشه چیزهایی وجود دارد که سرگرم کننده باشد بنابراین تا ممکن است روی خندیدن تمرکز کنید.

10. سرگرمی مستمر

به یاد داشته باشید همیشه حتی وقتی سرتان بسیار شلوغ است نیز وقتی برای سرگرمی تان صرف کنید. این سرگرمی می تواند رفتن به آرایشگاه، سالن ماساژ و سفر باشد. با این روش می توانید فکر خود را گمراه کنید.

11. مدیتیشن، روشی برای دوست داشتن خود

برای داشتن حال خوب نیازی نیست به داروهای آرام بخش و ضد افسردگی روی آورید. شما می توانید مدیتیشن را جایگزین کنید که به آرامش ذهن بسیار کمک می کند و در سراسر دنیا در حال توسعه است.

12. ترک کردن شغلی که دوست ندارید.

طبق تحقیقات، 76% از افراد مشاغلی را انجام می دهند که آن را دوست ندارند. بسیار حیاتیست در زندگی روزانه تان چیزی را دنبال کنید که از آن لذت می برید. این همان چیزیست که برای دوست داشتن خود باید برایش تلاش کنید.

13. تمرکز بر محیط های مثبت

اگر احساس می کنید محیطی برای شما سراسر انرژی منفی است آن را ترک کرده و به محیط های مثبت رفت و آمد کنید. یک تغییر مکان به سادگی می تواند احساس خوب و خوشایندی برای شما به همراه داشته باشد.

14. آگاهی از فیلم هایی که می بینید و موسیقی که گوش می دهید.

اینها چیزهایی هستند که ما به طور مرتب با آنها سر و کار داریم اما گاهی اوقات ممکن است حامل احساسات به شدت منفی باشند. بنابراین اگر به شدت تاثیر پذیرید سعی کنید روی موسیقی و فیلم های مثبت تمرکز نمایید.

15. از تکنولوژی دور بمانید.

تکنولوژی و شبکه های اجتماعی مدام باعث می شوند که ما دیگران و اتفاقات مربوط به آنها را دنبال کنیم و این مسئله ما را از خودمان دور می کند. برای دوست داشتن خود کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید.

16. اهمیت خواب خوب در دوست داشتن خود

بسیار اهمیت دارد که حداقل هفت ساعت در شب بخوابیم. بسیاری از مردم خواب را نادیده می گیرند و این انرژی منفی بسیار زیادی را به دنبال دارد.

17. نوشیدن آب

بسیاری از افراد نوشیدن آب به طور منظم را فراموش کرده اند و برای رفع تشنگی از نوشیدنی های شیرین استفاده می کنند. بسیار مهم است که ما حداقل هشت لیوان آب در طول روز بنوشیم و بدین روش بهترین ها را تجربه کنیم.

18. ایمان به خود

اعتقاد داشتن به خودتان مهم ترین کاریست که باید انجام دهید. زمانی که هرگز در زندگی چالشی را قبول نکنید یعنی به خودتان ایمان ندارید.

19. پذیرش ناشناخته ها

هیچ جای نگرانی برای آینده وجود ندارد زیرا هنوز اتفاق نیفتاده است. بهتر است هر آنچه که برایتان پیش می آید را با آغوش باز بپذیرید تا به تجربیاتی جدید دست پیدا کنید.

20. تمرکز بر داشته ها

تمرکز افراد بر چیزهایی که ندارند باعث می شود از چیزهایی که دارند هم لذتی نبرند. اگر بر داشته هایتان تمرکز کنید و از آنها لذت ببرید در زندگی همواره شاد و خوشحال خواهید بود.

21. نوشتن افکار روی کاغذ

اینکه بتوانید افکار خود را روی کاغذ بنویسید باعث می شود ذهن تان تخلیه شده و تعادل پیدا کنید. بدین شکل شما قادر به تجزیه و تحلیل افکار خود هستید و با درک بهتری به مسائل پیرامون تان نگاه می کنید.

منبع : viralnovelty

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی