اسرار خانه داري روانشناسي و سلامت روان

20 مورد از عادت های بد که به روابط عاشقانه شما صدمه می زنند.

تقویم فارسی اندروید

عادت های بد

روابط عاشقانه فقط به یک جعبه شکلات در روز ولنتاین ختم نمی شود. یک رابطه عاشقانه رضایت بخش می تواند باعث شود افراد احساس خوشحالی و سلامتی داشته باشند اما به یاد داشته باشید که این روابط رویایی نیستند. روابط عاشقانه نیاز به همکاری دو طرف دارند و باید با ترک عادت های بد و انجام عادات خوب، رابطه را حفظ کرد. عادت های بد می توانند یک رابطه عالی را به بدترین شکل خود هدایت کنند. با ما باشید تا 20 مورد از عادت های بد را که می توانند به رابطه شما ضربه بزنند معرفی کنیم. اگر این عادت های بد را کنار بگذارید به طور قطع رابطه ای با دوام خواهید داشت.

1. عادت های بد تلاش برای تغییر دیگری

هیچ انسان کاملی وجود ندارد. بنابراین انتظار تغییرات غیر واقعی را نداشته باشید. یادآوری کارهایی که طرف مقابل باید انجام دهد چیز دیگریست اما اگر مدام خواستار تغییر کردن اساسی او شوید باعث ایجاد اضطراب در وی خواهید شد و حتی می تواند باعث لجبازی در تمام موارد در او شود.

عادت های بد

2. گشتن به دنبال مقصر

بین هر زن و شوهری دعوا و سر و صدا به وجود می آید اما در دعواهای خانوادگی سعی نکنید به دنبال مقصر بگردید. انتقاد از دیگری موجب افسردگی و دشمنی می شود. به جای این کار تلاش کنید روی حل مسئله تمرکز نمایید.

3. معاشقه در ملاء عام

این کار در ملاء عام نه تنها باعث ایجاد ناراحتی در افراد بی شمار می شود بلکه رنگ و بوی واقعیت را از رابطه عاشقانه شما می گیرد. روابط تان را برای اتاق خواب خود نگه دارید و صحبت های عاشقانه و خصوصی تان را از طریق تلفن همراه به یکدیگر انتقال دهید. بدین شکل از چشم بد هم دور می مانید.

عادت های بد

4. دعوا در ملاء عام

دعوا و درگیری میان زن و شوهر در مکانی عمومی باعث می شود یکی از آنها بی دست و پا جلوه کرده و خجالت زده شود. به یاد داشته باشید همیشه بحث و دعواهایتان را نگه دارید و به طور خصوصی در موردش با یکدیگر صحبت کنید.

5. اجتناب از دعوا

زندگی و روابط عاشقانه برای همیشه هم خوب نیست. اختلاف نظر اتفاق می افتد و می تواند نشانه یک زندگی سالم باشد. هرگز بدون درگیری نمی توانید مصالحه ای سالم داشته باشید.

عادت های بد

6. صحبت نکردن درباره مسائل

اگر چیزی اشتباه باشد باید درباره آن صحبت کنید، دیگری نمی تواند ذهن شما را بخواند. هنگامی که مشکلی پیش می آید در زمان مناسب درباره آن سخن بگویید. مطالعات نشان می دهند زوج های جوانی که درباره مشکلات خود با یکدیگر صحبت می کنند نسبت به زوج هایی که احساسات شان را پنهان می کنند، استرس کمتری دارند. فراموش نکنید که در خلال گفتگو بگویید “من عاشق تو هستم”. بیان احساسات مثبت می تواند تلخی احساسات منفی را کمرنگ تر کند.

7. فراموش کردن بخشش

همه انسان ها اشتباه می کنند اما مجازات کردن یکی از عادت های بد است که می تواند به روابط عاشقانه تان ضربه بزند و همچنین موجب اضطراب بیش از حدتان شود. همدردی و بخشش می تواند روش ساده تری باشد اگر بدانید که این امر به سلامت تان کمک بسزائی خواهد کرد.

عادت های بد

8. زمانبندی نامناسب برای بحث کردن

گفتگو درباره مسائل مهمی همچون چشم داشت هایی درباره رابطه یا نقشه های مالی همگی زمان و مکان مناسبی را می طلبند. پس از پایان یک روز کاری سخت و یا پیش از یک مهمانی بزرگ، موضوعات جدی را مطرح نکنید. هنگامی که هر دو نفر در آرامش هستید بهترین زمانبندی برای یک گفتگوی اساسی است.

9. حساب و کتاب کردن

مطمئنا مسئله دادن و گرفتن نباید در یک رابطه عاشقانه مطرح باشد. به عنوان مثال شما نباید بگویید “من هزینه شش شام را پرداخت کرده ام اما تو تنها پنج شام را تقبل کرده ای” این کار می تواند به یکی از عادت های بد در زندگی تان بدل شود پس از همین حالا آن را کنار بگذارید.

عادت های بد

10. جار و جنجال

هیچ ارتباط کاملی وجود ندارد و شما زوج های دیگر را فقط از بیرون تماشا می کنید. اگر به طور مثال طرف مقابل فراموش می کند زباله را بیرون ببرد نیازی به جار و جنجال نیست. یک نفس عمیق بکشید و با آرامش خودتان مسائل را حل و فصل نمایید.

11. جاسوسی

در روابط عاشقانه همیشه اعتماد حرف اول را می زند. اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و حریم خصوصی دیگری را رعایت نمایید. جاسوسی از طریق ایمیل، شبکه های مجازی و گشتن کمد و کشوهای شخصی را به طور جدی کنار بگذارید.

عادت های بد

12. حسادت

حسادت کردن ممکن است نشانه ای از یک مشکل بزرگتر مانند ناامنی در رابطه باشد. افرادی که در روابط خود احساس ناامنی می کنند، به مرور زمان سلامتی شان به خطر افتاده و سیستم ایمنی شان ضعیف می شود. برای سلامتی خودتان هم که شده تلاش کنید حسادت را کاهش دهید.

13. بی توجهی به ظاهر

گاهی اوقات وقتی زوج ها با یکدیگر احساس راحتی بیشتری می کنند باعث می شود که نسبت به ظاهرشان بی توجه شده و چند کیلو اضافه وزن نسبت به اوایل آشنایی داشته باشند. سعی کنید فعالیت تان را بیشتر کرده و زوجی شاد و سالم باشید.

عادت های بد

14. قیاس کردن

سعی کنید افرادی که در گذشته تان وجود داشته اند را فراموش کرده و شریک فعلی را با شریک گذشته تان مقایسه نکنید. این کار می تواند انتظاراتی دور از ذهن را به دنبال داشته باشد.

15. انجام هر کاری به صورت شراکتی

همه انسان ها به تنهایی نیاز دارند. تنها بودن حتی می تواند باعث ارتقای روابط عاشقانه شود. بدین شکل زمانی که با هم می گذرانید برایتان ارزشمندتر خواهد شد.

عادت های بد

16. دروغ گفتن

هر رابطه ای باید بر مبنای صداقت ایجاد شود و حتی از دروغ های کوچک هم خودداری کنید. تنها دروغی که به گفتن آن مجاز هستید این است “عزیزم چه شام خانگی خوشمزه ای پختی.”

17. صادق نبودن با خود

اینکه فقط با طرف مقابل صادق باشید کافی نیست شما برای داشتن یک رابطه سالم ابتدا باید با خودتان صادق باشید. درباره هر آنچه که در اطراف تان می گذرد از خود سوال بپرسید و در پاسخ دادن به سوالات با خود روراست باشید.

عادت های بد

18. عدم اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس می تواند برخی از آسیب ها را در رابطه بهبود ببخشد. اعتماد به نفس پایین حتی می تواند به رابطه جنسی تان صدمه وارد کند. فعالیت بیشتر، تعیین هدف و حتی لبخند زدن می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شود اما فراموش نکنید که یک رابطه ناسالم می تواند اعتماد به نفس تان را کاهش دهد. بنابراین از کسی که باعث می شود عزت نفس تان از بین برود فرار کنید.

19. فراموش کردن دلایل ماندن در رابطه

به یاد داشته باشید که گهگاهی از خود بپرسید چرا در رابطه هستید و از این رابطه چه می خواهید. آیا تنها شریکی می خواهید که تنها نباشید یا هدفی بزرگتر در زندگی تان دارید؟ دلایل غلط را کنار گذاشته و دلایلی جدید برای خود ترسیم نمایید. فراموش نکنید که چرا به یکدیگر بله گفته اید.

عادت های بد

20. قدردانی نکردن

همیشه به خاطر داشته باشید که چرا آن شخص خاص را دوست دارید. قدردانی از کارهای کوچک و بزرگی که انجام می دهد را هیچگاه فراموش نکنید. قدردانی و توجه به طرف مقابل می تواند باعث بهبود و تقویت روابط عاشقانه شود.

منبع : greatist

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی