انرژی مثبت سبك زندگي موفقيت در زندگي

15 کاری که برای شاد زیستن باید از آنها دوری کنید.

تقویم فارسی اندروید

در این مقاله فهرستی برای شاد زیستن جمع آوری شده که بر اساس مشاهدات عینی تهیه گردیده است. برخی از رفتارها می توانند مشکلات شما را پیچیده تر کنند اگر شما آنها را به جهان خود هدایت کنید. برای شاد زیستن باید برخی از کارهایتان را کنار بگذارید. این مقاله را مطالعه نمایید تا بدانید برای هرچه شاد زیستن چه اعمالی را نباید انجام دهید. شما همچنین در صورت تمایل می توانید در قسمت نظرات مواردی را اضافه کنید.

شاد زیستن

1. از مشکلات فرار کردن برای شاد زیستن

شما نمی توانید هیچگاه از مشکلات فرار کنید. شما با این کار فقط فاصله طولانی تری را برای حل آن ایجاد می کنید بنابراین بهتر است با مشکلات خود روبرو شوید و تصمیم بگیرید که آنها را حل کنید. چالش ها برای یک دلیل در زندگی شما به وجود می آیند. شما با مواجه شدن با آنها یاد می گیرید چگونه آنها را تسخیر نمایید. شما بدین شکل مدام نسبت به قبل خودتان بهتر و بهتر می شوید.

2. دروغ گفتن به خود و اطرافیان

دروغ گفتن همیشه بدین شکل شروع می شود که مسئله ای کوچک و بی ضرر کم کم به چیزی بزرگ و دور از واقعیت تبدیل می شود. این کار مانع جدی بودن و صادق بودن شما خواهد شد. هیچکس نمی خواهد به دروغگویی شهرت داشته باشد. بنابراین هنگامی که به دیگران دروغ می گوییم در واقع به خودمان دروغ گفته ایم. ما این کار را به خاطر حفاظت از خودمان انجام می دهیم. حتی ممکن است با خواندن این مطلب هم به خودمان دروغ بگوییم زیرا نمی خواهیم اعتراف کنیم که این کارها را انجام می دهیم. به یاد داشته باشید که شما قدرت صادق بودن و تغییر آینده را دارید. صادق بودن و حقیقت گویی زیباتر از دروغ گفتن است به همین دلیل منجر به شاد زیستن می شود.

شاد زیستن

3. ترس از انجام اشتباه

اشتباهات ممکن است در زمان خود بسیار ناخوشایند باشند با این حال ما می توانیم از اشتباهات خود درس بگیریم بنابراین نباید بیش از اندازه از عملکرد خود ترس و واهمه داشته باشیم. از آنجا که شما می توانید از کرده های خود بهتر از کرده های دیگران یاد بگیرید و بیاموزید پس بهتر است از انجام هیچ کار جدید و متفاوتی نترسید تا فرصت های بیشتری برای خود فراهم نمایید.

4. قیاس دائمی خود با دیگران

شما نباید هرگز خود یا شرایط خود را با دیگران مقایسه کنید. آن فرد چه شخصیتی نمادین باشد و چه همکار، چه اعضای خانواده یا دوست تان باشد فرقی نمی کند. انسان ها گاهی تمایل به انجام این کار دارند که طبیعیست. مهم نیست که شرایط دیگران چه قدر خوب است یا شرایط ما چه قدر ایراد دارد در هر حال ما باید بر شرایط خود تمرکز نماییم.

شاد زیستن

5. فراموش کردن حال و نگرانی آینده

اگر به طور موقت صرفه جویی می کنید و همه چیز را برای دوران بازنشستگی تان می اندوزید تا چیزی برای آینده داشته باشید چندان هم بد نیست اما بهتر است به زندگی حال حاضر خود هم توجه کنید. این کار مانع می شود که شما زندگی کنید. شما برای همیشه جوان نمی مانید پس منتظر آینده نمانید و از حال حاضرتان استفاده کنید. اندوختن برای آینده خوب است اما از حال حاضر خود نیز لذت ببرید.

6. دوستی با افراد منفی گرا

دوستی با افراد بدبین و منفی گرا از آنجا که آنها افکار ناخوشایند خود را به اشتراک می گذارند اشتباهی فاحش است. آنچه که شما را آزار می دهد بپذیرید و سپس سعی کنید با اقتدار رو به جلو پیش بروید. ما باید تلاش کنیم که خوبی ها را به اشتراک بگذاریم. همه چیز بهتر خواهد شد اگر شما آنها را مثبت ببینید و آن را به یک درام منفی یا تراژدی تبدیل نکنید.

شاد زیستن

7. تلاش برای بازگشت به گذشته و تغییر آن

گذشته شما، شما را تعریف نمی کند بلکه شما گذشته را تعریف می کنید. تلاش نکنید که مدام گذشته تان را بازنگری کنید بلکه آن را مانند پلی ببینید که از آن عبور کرده اید. تمام تمرکز، توجه و انرژی خود را بر حال حاضرتان بگذارید تا بدین صورت آینده تان نیز به بهترین شکل ممکن ساخته شود. گذشته را پشت سر بگذارید و با آن خداحافظی کنید.

8. کار امروز را به فردا انداختن

شما تنها کسی هستید که می تواند در زندگی تان تغییر ایجاد کند و تنبلی می تواند بزرگترین مانع برای این کار باشد. اجازه ندهید که این موضوع زندگی شما را مسموم کند. هر کاری که دارید در همین لحظه انجام دهید و آن را به فردا موکول نکنید.

شاد زیستن

9. سرزنش خود برای مسائلی که دست شما نیست.

ممکن است گاهی اوقات ما قربانی افراد دیگر یا شرایط شویم اما نباید باقی زندگی خود را به سرزنش خود بگذرانیم. به جای آنکه خود را عقب نگه دارید سعی کنید دلیل و علت مسئله ای که به وجود آمده را پیدا نمایید. آنچه که برایتان پیش آمده را با آغوش باز بپذیرید و مصمم باشید که آینده ای بهتر برای خود بسازید.

10. قضاوت شدن بابت رویدادهای گذشته

همه ما در زندگی اشتباه می کنیم. دوستان و خانواده هم اشتباه می کنند. اما به یاد داشته باشید اگر دوستی با شما تماس گرفت و به خاطر رویدادی که سه سال پیش اتفاق افتاده شما را شماتت کرد سعی کنید از آن عبور نمایید. اجازه ندهید که گذشته، مبنای قضاوت کورکورانه درباره شما شود. ما همه انسانیم و اشتباه می کنیم. از طرفی اگر دوستی به خاطر اشتباهات گذشته از شما عذرخواهی کرد سعی کنید او را ببخشید. گذشته نباید روی زمان حال شما تاثیر بگذارد.

شاد زیستن

11. رویا پردازی

اجازه ندهید که تصورات تان مانع تلاش کردن شما برای رسیدن به اهداف تان شوند. وقتی هدفی بسیار بزرگ است، بیشتر برای رویا پردازی وقت شما را خواهد گرفت. رویا پردازی ممکن است بسیار سرگرم کننده باشد اما بسیار وقت گیر است. برنامه ریزی کرده و با اولویت بندی شروع به حرکت کنید.

12. جستجوی یک عشق ایده آل

هیچ انسان کاملی وجود ندارد و این فقط توهمی در ذهن شماست. بهتر است این حقیقت هر چه زودتر پذیرفته شود. به جای نگاه کردن به دیگران بر درونیات خود تمرکز کنید تا بدانید به چه چیزی بیشتر نیاز دارید. فرد مناسب شما می تواند بعدا به شما ملحق شود و شما را کامل کند اما نیازی نیست همه وقت تان را درگیر گشتن به دنبال او کنید. جستجو برای یک عشق ایده آل می تواند شما را به عجیب ترین مکان ها هدایت کرده و گمراهتان کند.

13. تلاش برای اینکه خودتان نباشید.

هرگز سعی نکنید برای شاد زیستن به شخص دیگری تبدیل شوید. اینکه بهترین حالت خودتان باشید بهتر از این است که نسخه ای دروغین از دیگران باشید اما واقعی نباشید. صداقت همیشه بهترین سیاست برای شاد زیستن است. هیچکس نسخه تقلبی را دوست ندارد حتی خود شما هم دوست نخواهید داشت زیرا همه چیز بوی دروغ می دهد.

شاد زیستن

14. برخورد خشن با خود

با عصبانیت و خشونت با خودتان رفتار نکنید. این راه خوبی برای زندگی کردن نیست. بهترین لحظات را برای خودتان ایجاد کنید. به منتقد و یا کابوس خود تبدیل نشوید. خودتان را دوست داشته باشید.

15. عدم مطالعه کتاب و انجام ندادن تعالیم آن

خواندن کتاب نه تنها سرگرم کننده است بلکه می تواند نقل قول هایی از بزرگان را به شما تعلیم دهد تا چراغ راه شما برای شاد زیستن باشد. اگر این تعالیم را در زندگی خود اعمال نکنید شما فردی تنها می شوید. بنابراین تلاش کنید تا آنها را به کار ببندید. وقتی شروع به انجام آنها می کنید می توانید کم کم آنها را در سراسر زندگی تان احساس نمایید.

منبع : viralnovelty

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی