ازدواج دانستنی های قبل از ازدواج

نشانه هایی که می توانید با وجود آنها به شریک زندگی خود اعتماد کنید

تقویم فارسی اندروید

در حالی که بخشی از اعتماد صرفاً پذیرفتن حرف شریک زندگی شما است اما این شاخص های کوچک شناخت شما از یک رابطه دوست داشتنی و پایدار را آسان می کند. اگر این علائم را در رابطه با پارتنر خود مشاهده می کنید، بدانید که او بسیار قابل اعتماد است.

اعتماد

آیا او قابل اعتماد است؟

اعتماد یکی از مهمترین ویژگی های لازم برای یک رابطه جدی است اما تشخیص دادن اینکه شما آن را دارید نیز ممکن است دشوار باشد. چگونه می توانید بفهمید که می توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید و او نیز به به شما اعتماد می کند؟ خوشبختانه، به گفته کارشناسان روابط در برخی علائم گویایی زیادی وجود دارد.

او تمام احساسات خود را با شما تقسیم می کند

صادق بودن در مورد همه افکار و احساسات او یکی از بزرگترین نشانه هایی است که می توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید. شانتی فلدهان، محقق اجتماعی و نویسنده کتاب اسرار شگفت آور ازدواج های بسیار شاد می گوید: “صراحت و آسیب پذیری در مکالمه – تمایل واقعی آنها به باز کردن و به اشتراک گذاشتن آنچه که آنها فکر می کنند است، حتی اگر آنها را در معرض تمسخر قرار دهد و شما از او انتقاد کنید – این یک چیز ترسناک در بسیاری از روابط است.” البته فقط به این دلیل که شریک زندگی شما بلافاصله نمی خواهد افکار خود را به شما بگوید، به این معنی نیست که او تمایلی به اشتراک گذاری ندارد. گفتگو به برخی از افراد کمک می کند تا احساسات خود را پردازش کنند اما افراد دیگر برای مرتب کردن احساسات خود به زمان تنهایی نیاز دارند. حتی اگر دو ساعت (یا حتی چند روز) طول بکشد تا شریک زندگی شما راحت شود، این بحث عاطفی نشان دهنده سطح عمیقی از اعتماد به رابطه و یکی از نشانه های استحکام رابطه شما است.

شریک قابل اعتماد
شریک قابل اعتماد

او اشتباه می کند

پذیرش اشتباهات کوچک – مانند زمانی که شریک زندگی شما نوع اشتباهی بنزین را به ماشین می زند – نشان می دهد که او مایل است صادق باشید و در صورت آسیب پذیری به شما اعتماد می کند. اگر شما نتوانید مسئولیت کارهای کوچک را به عهده بگیرید، نمی توانید مسئولیت چیزهای بزرگ را نیز به عهده بگیرید. وقتی چیزها را پنهان می کنیم و دروغ می گوییم و حالت دفاعی پیدا می کنیم، می ترسیم آن شخص را وارد هر مساله ای کنیم. بنابراین یک عذرخواهی صادقانه تمایل به ایجاد اعتماد در یک رابطه را نشان می دهد. و پذیرش آن عذرخواهی هم تاثیر متقابلی دارد.

او در مورد جزئیات روز صحبت می کند

شریکی که هیچ چیز برای پنهان کردن ندارد، داستان های زیادی را به شما ارائه می دهد که خلاء زیادی از اطلاعات ندارند. اگر آنها بخواهند در مورد موضوعات صحبت کنند و جزئیات را به شما بگویند، گاهی جزئیات اضافی را هم به اشتراک می گذارند و هیچ تردیدی نداشته باشید که قابل اعتماد هستند.

او به دنبال بهانه هایی برای لمس شما می شود

رابطه جنسی تنها نشانه صمیمیت جسمی در یک رابطه نیست. دست ها را در دست نگه داشتن و بوسه صبحگاهی به شما نشان می دهد که شما یک ارتباط عمیق دارید و به یک رابطه اعتماد دارید. چگونگی صمیمیت زن و شوهر با یکدیگر از نظر جسمی چیزهای زیادی در مورد میزان اعتماد آنها به یکدیگر می گوید. آمدن پشت سر برای آغوش گرفتن هنگام آشپزی، صمیمیت است. صمیمیت فقط عمل جنسی نیست و این چیزهایی کوچک را نیز شامل می شود.

روانشناسی روابط
روانشناسی روابط

شما یک حساب بانکی مشترک دارید

فلدهان می گوید: “این بسیار عادی است که مردم هنگام ازدواج می شنوند:” یک حساب بانکی مشترک داشته باشید تا اگر او دچار مشکل شد، شما بتوانید هزینه زندگی خود را تأمین کنید.” نشانه اعتماد این است که آنها بخواهند کاملا” خود را در معرض خطر قرار دهند و در مورد امور مالی بسیار باز باشند. عمل پنهان کردن پول از شریک زندگی خود نشان می دهد که در یک سطح خاص، انتظار بدترین چیز را از شریک زندگی خود دارید. حتی اگر حساب بانکی جداگانه ای داشته باشید، صادق بودن در مورد امور مالی نشان می دهد که شما به یکدیگر وابسته هستید و به اندازه کافی به یکدیگر اعتماد دارید تا آسیب پذیر بمانید.

اولویت او شما هستید

به عنوان مثال، اگر در مورد شریک تجاری جذاب او احساس خطر می کنید اما او پیشنهاد می دهد شما را به او معرفی کند، خود را اولویت خود قرار می دهید یا او را؟ شوارتز می گوید: “همیشه مهم است که به شریک زندگی خود نشان دهید که آنها اولویت خود را دارند.” “این فقط باعث می شود شما اطمینان حاصل کنید که شریک زندگی تان احساس ناامنی و بی اعتمادی نمی کند.”

او همه چیز را رها می کند تا با شما صحبت کند

تمایل به بلند شدن برای یک لیوان آب در هنگام بحث، شاخصه خوبی است که او به آنچه شما می گویید اهمیت می دهد.  زبان بدن نشانگر خوبی برای این امر است. سعی کنید زبان بدن خود را باز نگه دارید تا نشان دهید که گوش می دهید. این فقط یکی از عادت های روزمره زوجین در روابط سالم است.

او به شما اجازه می دهد صحبت کنید

در حالی که در مورد روز بد خود احساسات تان را تخلیه می کنید، در سکوت نشستن نشان می دهد که شریک زندگی شما به احساسات شما احترام می گذارد. بسیاری از اوقات سعی می کنیم فضا را با پیشنهادات یا ایده هایی درباره چگونگی کمک به آن شخص پر کنیم. این اغلب کمکی نمی کند زیرا شخص مقابل فقط می خواهد شنیده شود. اگر شما کسی هستید که گوش می دهد، سعی کنید سکوت باعث ناراحتی شما نشود. وقتی او احساسات خود را بیرون داد، از او سوال کنید آیا کاری می توانید انجام دهید تا کمک کنید به جای اینکه بلافاصله مشاوره خود را داوطلبانه بیان کنید.

روانشناسی روابط

سوالات او مثل بازجویی نیست

شوارتز می گوید، اغلب – گرچه نه همیشه – افراد به یک شریک مشکوک می شوند زیرا می توانند تصور کنند خودشان مشکلاتی را ایجاد می کنند که شریک زندگی خود را به آن متهم می کنند. بنابراین اگر به یک رابطه اعتماد داشته باشید، او آن احساسات بدبینانه را ایجاد نمی کند. شوارتز می گوید: “شما با نشان دادن حمایت خود نشان می دهید، در واقع با اعتقاد حرف او را باور دارید و به او اعتماد دارید.” “پذیرفتن صمیمانه سخنان آن شخص یا پرسیدن سوالات بعدی که نشان دهنده علاقه به آنچه اتفاق افتاده است در مقابل آنچه انجام داده یا رخ نداده است نشان از اعتماد دارد.”

او هنگام رانندگی تلفن خود را به شما تحویل می دهد

وقتی همسرتان نیست، نباید پیام های او را چک کنید اما اگر او تلفن خود را بدون اینکه از او خواسته شود به شما تحویل دهد، می دانید که او چیزی برای پنهان کردن ندارد. فلدهان می گوید: “اینطور نیست که شما باید بروید و تلفنش را بررسی کنید، زیرا این باعث می شود کارآگاه شوید و این سالم نیست.” “اما این فقط دانستن این است که “من یک کتاب باز در گوشی دارم و اگر شما ببینید هم چیزی نیست که دوست ندارم شما آن را ببینید.”

گفتگویی طبیعی دارند

یک دروغگو خوب می داند که دروغگوها نمی توانند به چشمان شما نگاه کنند، بنابراین یک شریک فریبکار ممکن است با نگاه مستقیم به چشمان شما جبران کند. شوارتز می گوید: “وقتی کسی حقیقت را می گوید، لازم نیست خیلی چشم در چشم شما باشد.” “اگر قابل اعتماد هستند، مردم عادیبسیار طبیعی هستند.”

شما چه نشانه هایی در پارتنرتان می بینید که نشان دهنده قابل اعتماد بودن اوست و یا همچنین چه نشانه های مشکوکی می بینید که ذهن تان را درگیر می کند؟

منبع:

rd

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی