سلامت سلامت جنسي و زناشويي

با بی میلی جنسی چه باید کرد؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد علاقه خود را به رابطه جنسی از دست دهند. این بی میلی جنسی می تواند دلایل مختلف و گوناگونی داشته باشد.

بی میلی جنسی

بی میلی جنسی می تواند به خاطر یک دارو باشد (داروهای ضد افسردگی و پیشگیری از بارداری هورمونی بدنام ترین هستند، اما بسیاری داروی دیگر نیز وجود دارد) که دلیل اصلی از دست دادن میل جنسی است.

گاهی اوقات، این نتیجه آسیب های جنسی است که در کمین است و تأثیر فوق العاده منفی بر ما دارد.

شاید این بی میلی جنسی در نتیجه وجود یک رابطه طولانی مدت باشد که جرقه اولیه آن مدتهاست از بین رفته بدون اینکه با یک عمل جنسی راضی کننده جایگزین شده باشد.

بعضی افراد به سادگی بیش از حد شلوغ هستند و زندگی آنها چنان پر است که در ساعات بیداری توانایی فعالیت جنسی ندارند.

و بعضی از افراد هرگز (یا به سختی هرگز) تعامل جنسی واقعاً راضی کننده ای را تجربه نکرده اند که به تدریج از رابطه جنسی دست کشیدند.

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در این مورد بی میلی جنسی کاری انجام دهید یا خیر

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا اصلاً برای شما مهم است؟ منظور این است که، از لحاظ تئوریک، شما می توانید بدون هیچ رابطه جنسی زندگی شادی داشته باشید، اینطور نیست؟ راهبه ها این کار را می کنند و به نظر می رسد کاملاً راضی هستند. پس چرا شما حتی نیاز به انجام این کار دارید؟

شما می توانید به طور قطعی و بدون هیچ رابطه جنسی در زندگی خود همیشه خوشبخت زندگی کنید. با این حال، لطفا این دو مورد را در نظر بگیرید:

1. آیا شریکی دارید که از شما انتظار داشته باشد به عنوان بخشی از رابطه با او رابطه جنسی برقرار کنید؟ اگر در یک رابطه طولانی مدت و متعهد باشید، احتمالاً شریک زندگی شما این انتظار را دارد – حتی اگر نگفته باشد – که با او رابطه برقرار کنید و حتی اگر او آن را به شما ذکر نکند، ممکن است احساس ناامیدی کند. او ممکن است از شما دور شود و یا تمایل کمتری برای سرمایه گذاری در رابطه داشته باشد. اکنون، ما می دانیم که “این عادلانه نیست”. از این گذشته، شما در دنیا دلیل و دلایل زیادی برای عدم تمایل به رابطه جنسی دارید اما وقتی به عواقب احتمالی اش نگاه می کنید، آیا در آن تجدید نظر می کنید؟ آیا ترجیح نمی دهید راهی برای پس گرفتن تمایل خود پیدا کنید؟ و واقعاً آیا ترجیح نمی دهید زندگی خود را با لذت بردن و جشن گرفتن خواسته های جنسی خود سپری کنید؟ بدیهی است، اگر در مورد موضوعاتی صحبت کنید و هر دو به یک اندازه نسبت به رابطه جنسی بی علاقه باشید، جای نگرانی نیست.

2. آیا فکر می کنید فعالیت جنسی غیرضروری، بی ربط، لذت طلبانه یا بسیار زیاد است؟ اگر چنین است، لطفاً این را از خود بپرسید: آیا من ممتنع بودن را ترجیح می دهم؟ به بسیاری از ما تلقین شده است تا باور کنیم چیزی مهم در مورد پرهیز وجود دارد. که با محروم کردن خود از لذت – هر لذتی – پاک تر می شویم. تواناتر یا مقاومت بیشتری خواهیم داشت و اینکه تنها آرزوی لذت نشانه ای از ضعف روحیه است. با این حال، این نمی تواند دور از حقیقت باشد. مطمئناً، اگر خودداری خواسته شما است، اگر این تصمیم شما را شاد می کند، قطعاً باید خواسته قلبتان را دنبال کنید. اما اگر هدف از پرهیز در مورد غلبه بر خواسته ها و “رنج بردن” باشد، باید بدانید که در واقع افرادی که خواسته هایشان را به روشی سالم برآورده می کنند، معمولاً توانایی، سخاوت و نوع دوستی بیشتری دارند، نسبت به افرادی که دائماً خواسته هایشان برآورده نمی شود.

چگونه از یک زندگی جنسی واقعاً رضایت بخش لذت ببریم؟

پوشیدن لباس زیر زنانه جذاب یا شام با شمع روشن نمی تواند آن را قطعی کند.

برای داشتن یک زندگی جنسی پر رونق، باید نگاه عمیق تری داشته باشیم. نگرش ما نسبت به رابطه جنسی باید بررسی و بهبود یابد و ما باید آن را به یک اولویت واقعی تبدیل کنیم.

متأسفیم که می گوییم اما تا زمانی که رابطه جنسی به عنوان عملی که شما از سر وظیفه انجام می دهید در نظر گرفته شود، زندگی جنسی شما به میزان قابل توجهی بهبود نخواهد یافت.

تجربه جهان از تحریک شدن چگونه است:

ببینید، افرادی که زندگی سالم جنسی دارند، وقت خاموش شدن چراغ ها فعالیتی را که در اتاق خواب انجام می دهند، به طور جزئی تقسیم نمی کنند. در عوض، رابطه جنسی فقط جنبه دیگری از وجود آنهاست. آنها با داشتن احساسات وابسته به عشق شهوانی در هر کجا و هر مکان کاملاً راحت هستند. مطمئناً، آنها ممکن است این موضوع را به جهانیان نفهمانند اما می توانند احساس ارگاسم را تجربه کنند در حالی که احساس می کنند آب در حال شستن روی دست آنها است به همین سادگی.

آنها می دانند هیچ چیز پشت آن وجود ندارد – هیچ چیز! – این اشتباه در اروتیسم است و باعث تحریک موقعیت های روزمره می شود. آنها از این لذت می برند! و از آنجا که آنها می دانند این طبیعی است، می دانند این احساسات برای آنها خوب است، حتی لازم نیست کاری در مورد این احساسات انجام دهند. فقط از آنها لذت ببرید.

افرادی که با رابطه جنسی خود کاملاً راحت هستند، برای روشن کردن آن به شخص دیگری احتیاج ندارند. آنها به سادگی خود را تحریک می کنند. اگر زمان مناسب باشد و یک شریک راضی وجود داشته باشد، ممکن است آنها از این احساسات با یک شریک لذت ببرند اما واقعاً نیازی به این کار ندارند. احساسات تجربی به وفور یافت می شود و اگر فرد کناری آنقدر علاقه مند یا در دسترس به نظر نرسد، حتی آن را برای او ذکر نمی کنند. زیرا آنها می دانند که بهتر است این تجربیات جنسی را با کسی مانند خودشان به اشتراک بگذارند.

چگونه می توانید خود را تحریک کنید؟

رابطه جنسی “فعالیتی نیست که ما انجام می دهیم”. استر پرل، نویسنده کتاب پرفروش جفت گیری در اسارت می گوید که رابطه جنسی “مکانی است که ما به آنجا می رویم”. اما وقتی ما تحریک می شویم، رابطه جنسی مکانی درون ماست. این بدان معناست که ما نیازی به رفتن به آنجا نداریم: فقط باید به آن توجه کنیم.

بنابراین، اگر می خواهیم علاقه به رابطه جنسی را دوباره به دست آوریم، “کار” ما یافتن آن مکان در درون خودمان است.
دلیل لیبیدوی از دست رفته شما واقعی است. لازم است که هر نوع موردی را حل کنید: به دنبال گزینه های دارویی باشید. بهترین روش را برای بهبودی از فاجعه ای در گذشته پیدا کنید. قرار ملاقات با شریک زندگی خود را برای رابطه جنسی تنظیم کنید. این مهم است.

اما چیزی که بیش از هر چیز به شما کمک خواهد کرد – سرمایه گذاری در یادگیری نحوه برقراری رابطه جنسی به روشی کاملاً راضی کننده و عمیق است. از آنجا که به محض اینکه رابطه باعث نشاط می شود، به همان اندازه شانس کمی وجود دارد که به خود اجازه دهید دوباره از مسیر خود خارج شوید.

یادگیری هنر ایجاد رضایت عمیق در عشق ورزیدن

این نوعی حیله و تزویر است زیرا بیشتر ما این تصور را داریم که رابطه جنسی باید هیجان انگیز باشد و بدیهی است که می تواند باشد اما هیجان همان رضایت نیست. و درک آن و تجسم آن، یکی از شگفت انگیزترین اتفاقاتی است که می تواند برای زندگی جنسی شما رخ دهد.

اگر تا به حال از توصیه های معمول برای چاشنی دادن به زندگی جنسی خود پیروی کرده اید (بازی های فانتزی؟ آخرین تکنیک و موقعیت برای ارگاسم؟ آیا اینها آشنا به نظر نمی رسند؟) پس تعجبی ندارد که زندگی جنسی شما چندان راضی کننده نبوده است. همانطور که در ابتدای رابطه احساس هیجان بسیار خوبی احساس می شود و به همان اندازه احساس ارگاسم شگفت انگیز و قدرتمند و عالی است، هیجان و ارگاسم چیزی نیست که ما را در طولانی مدت از زندگی جنسی خود راضی کند.

چیزی که باعث ایجاد رضایت واقعی و مداوم می شود، در ارتباط بودن خودتان و شریک زندگی تان است. کسی نمی تواند به شما یک دستور العمل یا یک تکنیک ساده بدهد که از آن پیروی کنید. به همین دلیل است که می گوییم این یک شکل هنری است. برخی از افراد با آن متولد می شوند، دیگران باید مهارتش را در خود پرورش دهند و توسعه مهارت، مانند هر مهارت دیگر، نیاز به کمی دانش و تمرین زیاد دارد.

چگونه می توان رضایت خاطر را ایجاد کرد و آن را با عشق ورزیدن پیوند داد

به طور خلاصه، راه درمان بی میلی جنسی و تقویت ارتباط عمیق با خود و شریک جنسی، مراقبه است.

منظور از مراقبه، تمرکز و جلب توجه شما به بدن است. به احساسات جسمی: ​​لمس، صداها، بوها. و هر وقت متوجه شدیم که ذهن ما به جایی دیگر معطوف شده است (شاید نگرانی از اینکه شما اشتباهی مرتکب شده اید باشد؟ شاید می ترسید که این کار شما بیش از حد طولانی شده؟ یا خیلی کوتاه؟ آیا شما فکر می کنید که برای فردا لیست تهیه کنید؟). هر اتفاقی که می افتد، به خود یادآوری کنید که این همان کاری است که ذهن شما انجام می دهد و با عشق توجه خود را به بدن بازگردانید.

اگر این کار را راحت تر می کند، می توانید به جای بدن روی این موضوع تمرکز کنید. هر وقت فهمیدید ذهنتان دور از موضوع شده است، به آن بخندید، از آن برای انجام وظیفه خود سپاسگزاری کنید و یادآوری کنید که دیگر وقت آن نیست و به خود برگردید.

من می دانم شما چه فکر می کنید

از نقطه نظر علمی، تمرکز بر اینجا و اکنون Amygdala را فعال می کند. این بخشی از مغز است که از جمله، وظیفه درک احساسات دیگران را دارد. از این رو، وقتی آن را فعال می کنید و عملکردهای آن را تقویت می کنید، با شخص دیگری ارتباط بیشتری برقرار می کنید. در این مورد – شریک زندگی شما.

رابطه جنسی زیبا، ساده و جادویی می شود.

و ارگاسم ها هنوز در حین رابطه جنسی ظاهر می شوند. حداقل بعضی از اوقات … آنها فقط تمایل دارند که خودشان اتفاق بیفتند، به جای اینکه مجبور شوند. که باعث می شود کلاً یک تجربه کاملاً متفاوت باشد.

در پایان روز، بیشتر آنچه در مورد رابطه جنسی و بی میلی جنسی یاد گرفته ایم کاملاً اشتباه است. در جامعه ای که رابطه جنسی را به موضوعی تابو تبدیل می کند، تقریباً هر تصویر از آن تحریف و پیچیده می شود.

اگر می خواهید بیشتر به این موضوع بپردازید و به خود فرصتی بدهید که واقعاً راضی باشید و عمیقاً با یکدیگر ارتباط برقرار کنید باید در مورد روابط و ارتباطات بدانید. به خود لطف کنید و بیاموزید که چطور می توانید زندگی جنسی پر رونق و رضایت بخشی داشته باشید.

منبع:

psiloveyou

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی