سلامت سلامت جسمي

آنچه زنان باید برای داشتن استخوان های قوی بدانند

تقویم فارسی اندروید

زنان معمولاً تمام اطلاعات برای درک اینکه چه اتفاقی برای سلامت استخوان‌ هایشان می‌ افتد را حتی از پزشکانشان دریافت نمی کنند و این باعث می شود که آنها نتوانند بهترین تصمیمات را برای سلامت طولانی مدت استخوان خود بگیرند.

این “شکاف دانش” در سیستم پزشکی ما ساخته شده است. بنابراین، اجازه دهید یک نمای کلی از آنچه باید بدانید به شما ارائه دهیم و سپس به این سوال مهم بپردازیم: برای بازگرداندن سلامت استخوان هایم چه کاری می توانم انجام دهم؟

استخوان های قوی

اپیدمی پوکی استخوان در بین زنان

طبق داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ های ایالات متحده، 25 درصد از زنان بالای 65 سال آمریکایی به پوکی استخوان مبتلا هستند که تقریباً 7 میلیون زن را شامل می شود. این یک رقم باورنکردنی است و افزایش زیادی نسبت به نسل های قبل دارد. نکته مهم این است که زنان چهار برابر بیشتر از مردان در معرض از دست دادن بیش از حد استخوان و پوکی استخوان هستند. چرا؟

در حالی که از دست دادن و جایگزینی استخوان طبیعی است، با افزایش سن زنان، میزان از دست دادن استخوان معمولاً از جایگزینی بیشتر است و حدود 20 درصد از از دست دادن استخوان در طول زندگی یک زن در دوران یائسگی اتفاق می افتد.

این یک واقعیت ناشناخته است که استخوان‌ ها فقط برای نگه داشتن عضلات و اندام‌ های ما نیستند، بلکه در بسیاری از دیگر سیستم‌ های بدن ما نیز نقش دارند. به عنوان مثال، سلول‌ های خونی در مغز استخوان متولد می‌ شوند و استخوان با هورمون‌ هایی مانند استروژن، انسولین و کورتیزول و غیره رابطه پویا دارد. استروژن و انسولین از استخوان ها محافظت می کنند، در حالی که کورتیزول و سایر هورمون های استرس مخرب استخوان هستند. چیزی که این امر به ما نشان می دهد این است که هر زمان که دچار عدم تعادل هورمونی می شوید، اغلب برای استخوان های شما مضر است و شکل گیری طبیعی استخوان را مختل می کند.

تصادفی نیست که افزایش پوکی استخوان و سلامت ضعیف استخوان ها اتفاق می افتد، درست همانطور که اختلالات هورمونی زنان را تحت تأثیر قرار می دهد.

عوامل خطرساز برای سلامت استخوان

 • عدم تعادل هورمونی
 • تراکم پایین استخوان
 • عدم تعادل pH
 • عدم تحرک
 • تغذیه ناکافی
 • افراط در رژیم غذایی
 • سبک زندگی در فضای داخلی
 • مسائل گوارشی
 • سابقه خانوادگی
 • شکستگی قبلی
 • وزن کم بدن
 • احساسات و استرس
 • سموم
 • سیگار کشیدن
 • التهاب
 • داروها
 • بیماری ها

پوکی استخوان

چگونه زندگی مدرن باعث از دست دادن استخوان می شود

ما باید از دست دادن استخوان را در زمینه چگونگی تأثیر زندگی مدرن بر بدن درک کنیم. استخوان ها مانند دیوارهای بنایی ساکن نیستند. آنها زنده هستند، بیشتر شبیه صخره های مرجانی هستند که دائماً در سطح سلولی شکسته می شوند (جذب) و بازسازی می شوند (تشکیل).

جذب و تشکیل فرآیند پیچیده ای را نشان می دهد که طی میلیون ها سال تکامل یافته و به دو جزء کلیدی نیاز دارد: ورزش – به ویژه ورزش های تحمل وزن – و وجود برخی مواد مغذی کلیدی در غذای ما اما در زندگی مدرن، میزان ورزش ما (در مقایسه با مقدار مورد نیاز) و انواع غذاهایی که می خوریم به شدت تغییر کرده است.

قدرت استخوان سازی ورزش – چیزی که سبک زندگی بی تحرک ما آن را از دست می دهد

استخوان های ما با ساختن استخوان به استرس فیزیکی پاسخ می دهند. اگر وزنه برداری کنیم – چه کیسه های مواد غذایی باشد، چه نوزادان، چه وزنه هایی در باشگاه – بدن ما با انجام تلاش اضافی برای استخوان سازی در قسمت های اسکلتی تحت فشار این وزنه ها پاسخ می دهد. پریدن، لی لی کردن و پیاده روی ساده از دیگر تمرینات باربری هستند که باعث استخوان سازی می شوند اما اگر ورزش نکنیم، به اندازه کافی استخوان نمی سازیم. زندگی مدرن ما را به سمت بی تحرکی و انجام کارهای فیزیکی بسیار کمتر سوق داده است و این دلیل بزرگی است که باعث افزایش قابل توجه پوکی استخوان شده است.

مواد مغذی – زنان مواد مغذی مورد نیاز استخوان هایشان را دریافت نمی کنند

و در نهایت تغذیه بسیار مهم است. اگر به نحوه غذا خوردن مادربزرگ‌ های ما فکر کنید، متوجه می‌ شوید که در نحوه رسیدن غذا از مزرعه به میز تفاوت اساسی وجود دارد. در دهه‌ های قبل، مردم هنوز غذا را در خانه از مواد تازه، محلی (و گاهاً خانگی) تهیه می‌ کردند تا اینکه آن‌ ها را به صورت بسته‌ بندی یا از پیش ساخته شده بخرند.

این را با نحوه خوردن اکثر آمریکایی‌ ها در حال حاضر مقایسه کنید. فست فود مملو از نمک و شکر یا وعده‌ های غذایی کنسرو شده و منجمد حاوی بیشتر مواد مغذی و متوجه می‌ شوید که ما در حال از دست دادن بسیاری از مواد مغذی موجود نسبت به نسل‌ های قبل هستیم اما به همین جا ختم نمی شود: به دلیل کشاورزی فشرده و صنعتی، محصولات ما به طور مصنوعی تهیه می شوند، نه به این دلیل که خاک آن ها سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی است. اجداد ما می توانستند غذاهای «درست» بخورند و به اندازه کافی از مواد مغذی کلیدی مورد نیاز استخوان ها استفاده کنند اما اگر مواد معدنی در خاک نباشد، در غذای ما هم نیست. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه سطوح برخی از مواد مغذی در میوه ها و سبزیجات رایج در چند دهه گذشته کاهش یافته است:

سبزیجات              کلسیم        آهن               فسفر

بروکلی                   63%           32%               13%

هویج                      31%           37%               19%

کاهو                      40%            23%               10%

پیاز                        37%            56%               25%

سیب زمینی            36%           8%                 18%

 

 

میوه                    کلسیم          آهن               ویتامین آ

سیب                    صفر              40%               41%

لیمو                      57%            14%               3%

پرتقال                   2%               75%              3%

توت فرنگی            33%             62%               67%

نارنگی                 65%             75%                119%

 

این به این معنی است که استخوان‌های ما به اندازه کافی از این ورودی های کلیدی برای قوی نگه داشتن خود دریافت نمی کنند. زنان برای جبران شکاف های غذایی به مکمل استخوان با کیفیت بالا نیاز دارند. در عین حال، زنان نیز با مطالبات بیشتر و بیشتر مورد ضربه قرار می گیرند. به عنوان مثال، استخوان ها به حفظ pH پایدار در خون ما کمک می کنند. اگر PH داخلی ما خیلی اسیدی شود، بدن به معنای واقعی کلمه استخوان های ما را حل می کند تا مواد معدنی قلیایی (مانند کلسیم و پتاسیم) مورد نیاز برای بازگرداندن تعادل pH را فراهم کند و زندگی مدرن مملو از عواملی است که به بار اسیدی می‌ افزایند. قند یکی از آنهاست اما همچنین استرس، چه احساسی و چه فیزیکی در صدر قرار می گیرد. آیا دکتر شما هرگز این را به شما گفته است؟

یک منبع استرس، از قضا، ممکن است درست زمانی که سعی می کنید «بهتر» بخورید، به رژیم غذایی شما اضافه شود. آفت کش ها و سموم مشابه موجود در میوه ها و سبزیجات معمولی می توانند سلامت استخوان ها را تخریب کنند. بسیاری از آنها اختلالات غدد درون ریز هستند. این بدان معناست که آنها مانند هورمون‌ هایی در بدن عمل می‌ کنند که با هورمون‌ های واقعی شما تداخل می‌ کنند. سایر سموم در استخوان جاسازی می‌ شوند و ماهیت آن را تغییر می‌دهند و یا مسیرهای متابولیک درگیر در جذب و تشکیل را مختل می‌ کنند.

همه چیز واضح است: بدون اقدام آگاهانه، بیشتر زنان دچار اختلال در سلامت استخوان خواهند شد. بنابراین جای تعجب نیست که این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق می افتد.

اما برای محافظت از خود و عزیزانتان با این مشکلات چه کاری می توانید انجام دهید؟

پاسخ معمولی سیستم پزشکی آمریکا به چنین سؤالاتی به معنای “زندگی بهتر از طریق شیمی” است – اگر مشکلی برای سلامتی وجود دارد، دارویی برای آن وجود دارد. مشکل این است که داروهای استخوان بیش از حد فروخته می شوند. داروها به اندازه وعده داده شده کمک نمی کنند، آنها به طور کلی موثر نیستند، عوارض جانبی به طور کلی بدتر از آنچه پیش بینی شده است می باشد، پزشک شما زمان کافی برای توصیف عوارض جانبی منفی نمی گذارد و سیستم آن عوارض جانبی را حتی از پزشک شما پنهان می کند.

و به ندرت در مورد جایگزین های طبیعی به شما گفته می شود.

سلامت استخوان شما مشکلی بزرگتر از پوکی استخوان است

بزرگترین نگرانی بیشتر زنان در رابطه با پوکی استخوان، شکستگی استخوان است و دلیل خوبی برای نگرانی وجود دارد. پوکی استخوان همچنین با عدم تعادل، افتادن و شکستگی استخوان‌ ها همراه است که در زنان مسن‌ تر نیز اتفاقات مهمی هستند. اگر یک زن بالای 65 سال در اثر زمین خوردن لگن خود را بشکند، 50 درصد احتمال دارد که در طول یک سال بمیرد اما سلامت استخوان نیز به شدت با ضعف و تحرک در ارتباط است و پیش‌ بینی می‌ کند که تا چه مدت زنان می‌ توانند در خودکفایی بمانند و مستقل زندگی کنند و از خود مراقبت کنند.

پوکی استخوان و استئوپنی (معمولاً به عنوان پیش زمینه پوکی استخوان تعریف می شود) با بسیاری از مشکلات سلامتی جدی دیگر از جمله دیابت، پرکاری تیروئید، آسم، بیماری سلیاک، لوپوس، افسردگی و زوال عقل همراه است. این بدان معنا نیست که پوکی استخوان باعث این بیماری‌ ها می‌ شود – یا برعکس – اما سلامت استخوان به روش‌ هایی که علم هنوز به طور کامل آن را درک نکرده است، ارتباط نزدیکی با سلامت کلی دارد و اقداماتی که برای مراقبت از استخوان‌ های خود انجام می‌ دهید اغلب فوایدی دارد.

همه اینها به این معنی است که سلامت استخوان شما بسیار مهم است و هر زنی باید به استخوان خود توجه کند. معنی آن این نیست که شما باید “عقل” پزشکی مرسوم را بپذیرید که فقط دو انتخاب وجود دارد: داروهای استخوان یا شکستگی. شما مجبور نیستید از این همه آمار ترسناک بترسید! راه بهتری هم هست.

شما می توانید سلامت استخوان بهتری داشته باشید – بدون دارو یا عوارض جانبی

رویکرد ما به سلامت استخوان زنان بر اساس چیزی است که ما به عنوان یک انسان‌ شناس پزشکی آموختیم: این که زنان برخی از کشورها تقریباً هرگز پوکی استخوان را تجربه نکرده‌ اند. این باعث شد به این فکر کنیم که چه چیزی در مورد آنها متفاوت بود؟ تحقیقات ما نشان داد که عوامل اصلی این بود که زنان کار بدنی زیادی انجام می‌ دادند، آنها یک رژیم غذایی قلیایی غنی از مواد مغذی کلیدی می‌ خوردند، محیط آنها عمدتاً از سموم پاک بود و زندگی آنها عمدتاً عاری از استرس مزمن بود.

در طول 30 سال گذشته، ما بررسی کرده‌ ایم که چگونه این عوامل بر ساختار استخوان و از دست دادن استخوان تأثیر می‌ گذارند. تحقیقات ما به این منجر شد تا پروتکل هایی را برای زنان ایجاد کنیم تا بتوانند استخوان های خود را در هر مرحله از سلامت استخوان ها تقویت کرده و از آنها حمایت کنند – چه در حال حاضر پوکی استخوان تشخیص داده شده باشد، چه استخوان شکسته باشد یا تازه شروع به مشاهده علائم از دست دادن استخوان در یائسگی کرده باشند.

رویکرد طبیعی به سلامت استخوان

رویکرد Better Bones به سلامت استخوان ساده است: روی عوامل خطرساز سلامت استخوان تمرکز کنید که در از دست دادن استخوان نقش دارند و اقداماتی را برای جبران آنها انجام دهید، نه با دارو، بلکه با تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی خود و استفاده از مکمل های سلامت استخوان با کیفیت بالا. فرآیندهای طبیعی استخوان سازی بدن را تشویق کنید تا شروع شوند.

با ارزیابی فردی شروع کنید

با بررسی عوامل خاصی در زندگی شما که می تواند بر استخوان های شما تأثیر بگذارد، شروع کنید. آیا استخوان از دست می دهید؟ چقدر سریع؟ و آیا مشکلات خاصی در سلامت شما وجود دارد که ممکن است باعث تسریع تحلیل استخوان شود، خواه یائسگی باشد، خواه کمبودهای تغذیه ای، ویتامین D کم یا یک مشکل پنهان سلامتی که بر تعادل بدن شما فشار وارد می کند.

در برخی موارد، این عوامل را می‌ توان با تکمیل ارزیابی خطر شکستگی به آسانی شناسایی کرد اما برای برخی دیگر، ممکن است آزمایش‌ های پزشکی برای کشف مسائل فیزیولوژیکی پنهانی که باعث از دست دادن استخوان و تجزیه بیش از حد استخوان می‌ شوند مانند دیابت، بیماری سلیاک یا سایر چالش ها و مسائل سلامتی بی‌ صدا مورد نیاز باشد.

رژیم و تغذیه

در ادامه به رژیم غذایی شما می پردازیم. آیا از رژیم قلیایی پیروی می کنید و غذاهای غنی از مواد مغذی استخوان ساز مصرف می کنید یا رژیم غذایی و انتخاب های غذایی شما به سمت غذاهای فرآوری شده پر کربوهیدرات گرایش پیدا کرده است؟ چه اقداماتی را می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که طیف کاملی از مواد مغذی مورد نیاز استخوان های خود را دریافت می کنید – کلسیم و ویتامین D و بسیاری موارد دیگر!

مکمل

چه نوع مکمل هایی برای سلامت استخوان مناسب شماست؟ در شرایطی که کمبود مواد مغذی قابل توجهی دارید یا نیازهای غذایی خاص دارید، ممکن است نیاز به مصرف مکمل باشد. به دنبال مکمل های طبیعی باشید که با مقادیر درمانی از مواد مغذی کلیدی برای تقویت و بازسازی استخوان، تغذیه مکمل فشرده ای را برای استخوان ها ارائه می کنند. اگر نیازهای مکمل شما متوسط تر باشد، یک مکمل حمایتی روزانه با کیفیت برای سلامت استخوان می تواند منبع ثابتی از ویتامین ها و مواد معدنی استخوان ساز را حفظ کند.

هضم

یکی دیگر از عوامل کلیدی برای ارزیابی این است که سیستم گوارش شما چقدر خوب کار می کند؟ برای بسیاری از مردم، به ویژه آنهایی که از رژیم غذایی استاندارد آمریکایی (معروف به “SAD”) استفاده می کنند که سرشار از غذاهای فرآوری شده و مملو از چربی های حیوانی و کربوهیدرات است، دستگاه گوارش در حد مطلوب خود کار نمی کند. بازگرداندن تعادل به میکرو فلور روده با مصرف یک پروبیوتیک با کیفیت بالا و از بین بردن منابع التهابی و جذب ضعیف برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز حیاتی است در حالی که سموم و پاتوژن ها این کار را نمی کنند.

ورزش

یک عامل وجود دارد که تقریباً همه باید در مورد آن تجدید نظر کنند و آن ورزش برای سلامت استخوان است زیرا حتی افراد دارای تناسب اندام اگر فقط روی ورزش هوازی یا کاهش وزن تمرکز کنند، استخوان را از دست می دهند. تمرینات قدرتی و سایر روش‌ های به چالش کشیدن استخوان و عضله برای افزایش ظرفیت، برای سلامت استخوان‌ ها ضروری است و حتی اندکی از آن‌ ها در هر روز مسیر طولانی را طی می‌ کنند!

وضعیت ذهنی

و در آخر، به عادات ذهنی می پردازیم که مستقیماً می توانند به استخوان آسیب برسانند. استرس، نگرانی، اضطراب و سایر حالات ذهنی منفی. تعداد بسیار کمی از پزشکان می‌ دانند که اولین واکنش بدن به استرس، تخریب استخوان به منظور پشتیبانی از پاسخ گریز یا مبارزه است.

رویکرد استخوان‌ های بهتر می‌ داند که آوردن صلح و آرامش به افکار ما برای توقف از دست دادن استخوان و ارتقای سلامت بیشتر، نه فقط در استخوان‌ ها، بلکه در کل بدن، بسیار مهم است.

سلامت استخوان برای شما چه معنایی دارد؟

برای اکثر زنان، نیاز به ساختن و حفظ استخوان‌ های قوی در جوانی اولویت زیادی ندارد اما با نزدیک شدن به یائسگی، این وضعیت شروع به تغییر می‌ کند – شاید مادر یا سایر بستگان نزدیک تان پوکی استخوان داشته باشند یا یاد گرفته‌ اند که زنان در طول یائسگی استخوان از دست می‌ دهند یا ممکن است استخوانی را شکسته باشند یا پزشک به آنها گفته است که دچار استئوپنی هستند که هر کدام می تواند یک زنگ هشدار تکان دهنده باشد اما در تمام این سناریوها، پاسخ دکتر هرگز این نیست که بپرسد چگونه این اتفاق افتاد؟

در عوض، پاسخ مرسوم این است که کدام دارو را باید مصرف کنید؟

سه دلیل اصلی وجود دارد که چرا طب متعارف اینقدر بر دارو متمرکز است:

 1. مراقبت‌ های پزشکی مرسوم تمایل دارد نازک شدن استخوان‌ ها را – چه مربوط به یائسگی یا دلایل دیگر باشد – به‌ عنوان یک بیماری مزمن که نیاز به مدیریت طولانی‌ مدت دارد بشناسد اما این چیزیست که واقعاً نمی‌ تواند «درمان» شود، حتی اگر بتوان آن را کند کرد.
 2. پزشکان مرسوم در ابتدا توصیه می کنند که درمان دارویی را به عنوان راه حل توصیه کنند. آنها یا در مورد جایگزین های طبیعی برای سلامت استخوان که مطالعات نشان داده اند به اندازه داروهای معمولی برای استخوان ها موثر هستند یا حتی موثرتر هستند، اطلاعی ندارند یا معتقد نیستند که بیمارانشان تغییرات لازم در شیوه زندگی را باید برای دستیابی به نتایج خوب انجام دهند. بنابراین اصلاً به آنها اشاره نمی کنند. این مایه تاسف است زیرا بسیاری از مشکلات سلامت استخوان را می توان به طور موثر با استفاده از راه حل های طبیعی حل کرد.
 3. در گفتگوهای کلی در مورد سلامت استخوان و پوکی استخوان، اطلاعات غلط عظیمی وجود دارد. بسیاری از توصیه‌ های موجود در فضای مجازی، رسانه‌ ها و حتی پزشکان، مبتنی بر ترس است و باعث می‌ شود که زنان در مواجهه با از دست دادن استخوان احساس درماندگی کنند و نگران باشند که دچار شکستگی‌ هایی شوند که زندگی را تغییر می‌ دهد حتی اگر در واقعیت باشند. واقعا در معرض خطر بزرگی نیستند (این موضوع در سایر زمینه های سلامت استخوان، مانند درد مفاصل و آرتریت یا تعویض مفصل ران یا زانو که در آن اطلاعات نادرست مشابه فراوان است، نیز صادق است.)

مشکلات درمان های مرسوم برای از دست دادن استخوان و پوکی استخوان

در روزگار مادربزرگ های ما، پوکی استخوان زمانی تشخیص داده شد که یک زن مسن تر بدون دلیل موجه استخوانش می شکست. در آن زمان، ما هیچ راهی برای تشخیص سلامت استخوان نداشتیم به جز این نتیجه اما خیلی مهم نبود چون چنین شکستگی هایی نادر بود.

HRT برای پوکی استخوان یک تجارت پرخطر است

با شایع‌ تر شدن پوکی استخوان، محققان علت این امر را بررسی کردند و ارتباط واضحی بین کاهش هورمون‌ ها در یائسگی و از دست دادن استخوان تشخیص دادند. آنها پیشنهاد کردند که درمان جایگزینی هورمونی (HRT) با استفاده از استروژن مصنوعی از استخوان‌ های زنان با بالا رفتن سن محافظت می‌ کند (و همچنین باعث می‌ شود آنها جوان و جذاب بمانند که یک ابزار بازاریابی عالی بود. عوارض جانبی HRT تنها چند دهه بعد پس از تحقیقات مستقل و با بودجه دولتی مشخص می شود اما با افزایش نگرانی ها در مورد افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در دهه 1970 و 1980، صنعت داروسازی شروع به جستجوی یک درمان جایگزین برای پوکی استخوان کرد.

تراکم استخوان تمام داستان را بیان نمی کند

به طور تصادفی، تقریباً در آن زمان (1987)، اسکن DEXA (جذب سنجی اشعه ایکس با انرژی دوگانه) معرفی شد. اکنون پزشکان می‌ توانند ببینند که بافت استخوان چقدر متراکم است و با استفاده از این ابزار، اجماع در میان پزشکان به وجود آمد که استخوان متراکم‌ تر، استخوان قوی‌ تر است حتی اگر هیچ مدرکی وجود نداشت که ثابت کند تراکم استخوان باید با سلامت استخوان یکسان باشد.

بر اساس این باور، شرکت های داروسازی شروع به جستجوی راه هایی برای افزایش تراکم استخوان کردند. در سال 1995، اولین داروی استخوان با بیس فسفونات، Fosamax، معرفی شد. Fosamax تراکم استخوان را با کند کردن تحلیل استخوان افزایش داد. اکنون که آنها دارو داشتند، تراکم استخوان به عنوان معیاری برای سنجش سلامت استخوان در نزد پزشکان محبوب‌ تر شد و نسخه‌ های داروی جدید استخوان به سرعت رشد کرد. آنقدر سریع که به یک مدل تجاری تبدیل شد.

ایجاد یک تشخیص جدید متناسب با نسخه

شرکت های داروسازی که بیس فسفونات ها یا سایر داروها را برای پوکی استخوان معرفی می کردند، حرفه پزشکی را متقاعد کردند که ایجاد یک تشخیص جدید، استئوپنی را بر اساس کاهش درصد معینی از تراکم استخوان در مقایسه با یک زن 21 ساله، تایید کنند. هیچ مدرکی وجود نداشت که این آستانه پیش بینی کننده پوکی استخوان باشد و همچنین این آستانه از دست دادن استخوان برای زنان در هر سنی غیرطبیعی باشد. (چرا یک زن 65 ساله نباید تراکم استخوانی بسیار کمتری نسبت به یک زن 21 ساله داشته باشد؟) اما یک شبه، بازار داروهای استخوان چندین برابر بیشتر شد. داروی خوبی نیست اما تجارت بسیار خوبی است!

سیستم متعارف برای سود طراحی شده است، نه سلامت زنان

و این جایی است که ما امروز ایستاده‌ ایم: سلامت استخوان زنان بیشتر توسط نیروهای تجاری شکل می‌ گیرد تا پزشکی. استاندارد مراقبت (یعنی پروتکل‌ های درمانی تایید شده توسط حرفه پزشکی و شرکت‌ های بیمه) به گونه‌ ای طراحی شده است که آنها را به سمت مداخلات پزشکی هدایت کند که لزوماً برای هر زن مفید نیستند اما سودآوری فوق‌ العاده‌ ای را برای شرکت‌ های سازنده ارائه می‌ دهند. این ممکن است مانند یک بیانیه سیاسی به نظر برسد اما درک این موضوع ضروری است که چرا «سیستم» نیازهای سلامت استخوان شما را به بهترین شکل برای شما برآورده نمی‌ کند.

پزشکان امروز اسکن DEXA را برای تمام زنان بالای 65 سال با «خطر متوسط شکستگی» که قبلاً داروهای استخوان مصرف نکرده‌ اند و برای زنان جوان‌ تر در صورتی که فاکتورهای سلامتی دارند که در خطر شکستگی نقش دارند، توصیه می‌ کنند. ما احتمالاً معیارهای بهتری برای سلامت استخوان نسبت به آزمایش DEXA داریم اما در حرفه پزشکی پشتیبانی کمی برای خارج شدن از استاندارد آزمایش تراکم استخوان وجود دارد.

ما همچنین در سال‌ های اخیر در مورد خطرات داروهای استخوانی اطلاعات بیشتری کسب کرده‌ ایم، اگرچه صنعت دارو با بدترین یافته‌ ها مخالفت می‌ کند. مانند تاریخچه 60 ساله HRT، خطرات واقعی بیس فسفونات ها تنها در تحقیقات مستقل آشکار می شود، نه یافته های گزارش شده خود صنعت دارو. این علم نوظهور شبکه ای از عوارض جانبی در حال گسترش را نشان می دهد، از نکروز فک گرفته تا اختلالات هورمونی و افزایش زوال عقل. بسیاری از بیماری های مرتبط با پوکی استخوان در واقع اثرات داروهایی هستند که به طور گسترده برای درمان آن تجویز می شوند، نه اینکه پیامدهای خود بیماری باشند.

شرکت‌ های دارویی از خود در برابر این انتقادات دفاع می‌ کنند و استدلال می‌ کنند که اگرچه ممکن است عوارض جانبی جدی وجود داشته باشد اما ارزش خطر را دارد زیرا در روایت آنها، تنها جایگزین شکستگی لگن یا سایر شکستگی‌ های تهدید کننده زندگی است اما آنها علاقه خاصی به متقاعد کردن زنان دارند که اینها تنها گزینه های موجود هستند و خوشبختانه برای ما، نیستند!

رویکرد طبیعی به سلامت استخوان در انتظار شماست

هدف ما این است که به زنان اطلاعاتی را بدهیم که از دست داده‌ اند، تا بتوانند بهترین تصمیم‌ ها را برای خود بگیرند و امیدواریم به بهترین نتایج نیز برسند! مشکلات سلامت استخوان زنگ خطری است که زنان می توانند از آن برای تغییر سلامت کلی خود استفاده کنند و از استخوان های خود حمایتی هدفمند کنند تا بتوانند استخوان های قوی برای زندگی بسازند – و از جمله اثرات آن انرژی بیشتر، نشاط، طول عمر و لذت از زندگی خواهد بود.

منبع:

womenshealthnetwork

 

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی