سبك زندگي موفقيت در زندگي

9 روش ساده برای کسب درآمد بیشتر با ماندن در شغل فعلی خود

یکی از موثرترین روش های افزایش حقوق، دستیابی به شغل جدید است. آیا می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید؟ ما نمی خواهیم به شما در اینجا کتابی بفروشیم. البته که همه ما پول بیشتری می خواهیم. ما می دانیم که پول همه چیز نیست اما خوب یا بد، مطمئناً مهم است. پس چرا اجازه می دهیم دیگران ارزش ما را تعیین کنند؟ ما خودمان هم مقصر هستیم ما منتظر افزایش ناچیز سالانه هستیم، امیدواریم که ارتقاء پیدا کنیم و هرچه به دست آوریم را می پذیریم. موفق ترین و ثروتمندترین افرادی که می شناسیم منتظر فرصت ها نمی مانند، آنها موقعیت را ایجاد می کنند. آنها مسئولیت شغل خود را بر عهده می گیرند. آنها همیشه پیشرفت می کنند، همیشه یاد می گیرند و هرگز راضی نیستند. کسب درآمد بیشتر فقط مربوط به میزان کار شما نیست. ابتدا باید لیاقت آن را داشته باشید، سپس باید آن را بخواهید. فقط شما می توانید ارزش خود را تعیین کنید، بنابراین با انجام مراحل زیر آن را بالای لیست خود قرار دهید.

کسب درآمد بیشتر

درخواست افزایش حقوق دهید

منتظر نمانید تا رئیس شما پول بیشتری ارائه دهد، زیرا ممکن است هرگز این اتفاق نیفتد. آماده باشید و دستاوردهای خاص خود را به آنها نشان دهید. درباره حقوق قابل مقایسه تحقیق کنید و میزان مشخصی به آنها ارائه بدهید. این باید در انتهای محدوده حقوق شما باشد تا بتوانید جایی برای مذاکره داشته باشید اما غیر واقعی هم نباشد. بدترین کاری که می توانند انجام دهند این است که نه بگویند. اگر آنها نه گفتند، از آنها اهداف خاص لازم برای صلاحیت شما جهت افزایش حقوق را بخواهید.

درخواست ارتقاء دهید

اگر سمت شغلی خالی وجود دارد، آماده باشید تا نشان دهید که با رزومه و موفقیت خود واجد شرایط آن هستید زیرا مربوط به سمت جدید است. اگر سمت خاصی وجود ندارد با ایجاد سمت جدید جاه طلبی و وفاداری خود را به شرکت نشان دهید و آن را به رئیس خود ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که بحث شما آزاد و سرراست است. شما باید اعلام کنیدد که می خواهید با شرکت خود رشد کنید، یک کارمند با ارزش و مفید هستید و برای گام بعدی آماده هستید. با این حال، مطمئن شوید که با این موضوع به عنوان یک مکالمه دو طرفه رفتار می کنید. ایده های خود را ارائه دهید سپس بازخورد بخواهید. اگر ایده شما پذیرفته نیست، در مورد سایر فرصت های شغلی احتمالی پیشنهاداتی را بخواهید.

تحصیلات خود را ادامه دهید

همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود مجموعه مهارت های خود یا یادگیری مهارت های جدید باشید. این می تواند یک دوره کارشناسی ارشد عصرانه یا آنلاین، وبینارهای صنعت، دریافت یک گواهینامه جدید یا آموزش اضافی باشد. از مدیر و همکاران خود پیشنهاداتی بخواهید.

در بخش و خارج از بخش خود روابطی ایجاد کنید

به طور کلی این یک روش خوب است. اگر می خواهید پیشرفت کنید و یا درآمد بیشتری کسب کنید به تشویق ها نیاز دارید. هنگام درخواست گزارش از حسابداری یا بخش بازاریابی از آنها سوال کنید (در صورت امکان به دیدن آنها بروید). ایجاد رابطه با مشاهده چهره از شنیدن نام آسان تر است. با هرکس در شرکت خود (و در زندگی خود!) با احترام رفتار کنید: از مدیر عامل تا دستیار شما. با ایجاد روابط و شهرت خوب در بین کارمندان شرکت خود، نه تنها از نقشی که به دنبال آن هستید پشتیبانی ایجاد می کنید، بلکه ممکن است فرصت هایی را در بخش های دیگر شرکت برای خود ایجاد کند.

انتخاب خودتان را برای آنها ناگزیر کنید

منظور ما لزوماً کار اضافی نیست. منظور ما این است که با شخصیت و سخت کوشی خود را به گزینه ای ناگزیر تبدیل کنید. صادق، مفید، سازگار و مثبت باشید. شما به این دلیل انتخابی ناگزیر و واجب خواهید شد که همکاران و مدیران شما می خواهند با شما کار کنند.

در دسترش باشید

فرصت ها قرار نیست وارد دفتر شما شوند. برای یافتن آنها شما باید در آنجا باشید. حتی اجتماعی ترین افراد نیز بعضی اوقات از پیک نیک شرکت یا جشن تولد وحشت دارند. اما این زمان هایی است که شما با افراد در بخش های دیگر ملاقات می کنید و صحبت های همه افراد شرکت را می شنوید. نه فقط کسانی که به طور مخفیانه قرار ملاقات می گذارند، بلکه پروژه ها و فرصت هایی است که ممکن است در غیر این صورت نشنیده باشید. همه جا فرصت وجود دارد اما شما باید در دسترس آنها باشید.

قبل از آماده شدن بله بگویید

یکی از نقل قول های معروف از ریچارد برانسون این است. “اگر کسی فرصتی شگفت انگیز به شما ارائه می دهد و مطمئن نیستید که می توانید این کار را انجام دهید یا نه، بله بگویید سپس نحوه انجام آن را بعداً بیاموزید!”

برنامه جایگزین یا پلن B داشته باشید

اگر 100٪ به شغلی وابسته باشید، بدون هیچ گزینه دیگری، ممکن است کمتر از آنچه شایسته آن هستید را بپذیرید زیرا از از دست دادن آن می ترسید. از روند صنعت، فرصت های شرکت های دیگر و فرصت های شغلی دیگر مطلع شوید. حتی اگر در نقش فعلی شما نیازی نباشد، آموزش و مهارت بیشتری کسب کنید. نگه داشتن یک پایگاه قوی از همکاران و شرکای تجاری گذشته در سراسر صنعت که می توانند بینش و فرصت هایی را فراهم کنند. بسیار مهم است.

تغییر شغل

یکی از موثرترین روش های افزایش حقوق و دستمزد دریافت شغل جدید است. اگر در یک شرکت بمانید، با یک حقوق پایه شروع می کنید و هر افزایشی یک درصدی از آن پایه حقوق است. کارکنانی که در یک شغل می مانند می توانند حدود 3 درصد افزایش حقوق سالانه داشته باشند. جابجایی به یک کار جدید به شما امکان می دهد کار جدیدی را شروع کنید و برای یک پایه بالاتر مذاکره مجدد کنید.

منبع:

forbes

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی