سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

5 نکته برای داشتن موهای براق

تقویم فارسی اندروید

موهای زیبا می تواند بلند یا کوتاه، ضخیم یا نازک و با هر ظاهری باشد. اما همه ی موهای زیبا یک نکته ی مشترک دارند و آن هم ظاهر درخشان و براق آن هاست. موهای براق به شما حس داشتن موهای زیبا و سالم را می دهد. در این مقاله ما قصد داریم 5 راهکار طلایی برا یداشتن موهای براق را به شما بگوییم. با هفت گنج همراه باشید.

چگونگی مراقبت از مو قبل از خواب

شانه کردن روزانه برای داشتن موهای براق

شانه کردن موها سبب تحریک جریان خود در پوست سر و تقویت جریان مواد مرطوب کننده طبیعی و چربی موهای شما می شود. همچنین شانه کردن موها می تواند سبب حس آرامش و لذت در سر شما بشود. شما می توانید تنها 2 دقیقه در طول روز به شانه کردن موهای خود بپردازید و سپس از مزایا و خواص آن بهره مند شوید. بهتر است شانه کردن موها را از پیشانی شروع کرده و تا گردن ادامه دهید. این کار برای پوست سر شما مفید بوده و احساس خوبی به شما می دهد.

موهای براق

ماساژ پوست سر

ماساژ گردش خون در سر شما را بهبود داده و آن را تغذیه می کند. ماساژ پوست سر نقش مهمی در کاهش تنش روزانه ی شما نیز دارد. کافی است با نوک انگشتان خود پوست سرتان را لمس کرده و با فشار آرامی که اعمال می کنید حرکات دایره ای شکل کوچک داده و در پوست سر خود بچرخید. از پیشانی خود ماساژ را شروع کرده و به آرامی به سمت عقب و به سمت گردن بروید. شما می توانید این کار را هر زمان از روز که خواستید انجام دهید. هرگاه که احساس تنش کردید یا زمانی که موهای تان را شانه کردید ماساژ را نیز انجام دهید.

موهای براق

روغن نارگیل

بدون شک استفاده از روغن های گیاهی تاثیر خوبی در آبرسانی پوست سر شما و تغذیه ی آن بدون اضافه کردن شامپو و مواد شیمیایی دراد. مشکلی که در خصوص استفاده از روغن های گیاهی وجود دارد این است که آن ها باعث می شوند که موهای شما ظاهر چرب و ژولیده ای پیدا کرده و حجیم تر شوند. برای اجتناب از این موضوع توصیه می شود که از روغن نارگیل استفاده کنید تا سریع تر جذب شده و ظاهر بدی ایجاد نکند. می توانید قبل یا بعد از شستن موهای خود روغن نارگیل را به آن اضافه کرده و ماساژ دهید. بهتر است این کار را از وسط موهای خود شروع کرده و تا انتهای آن ادامه دهید. برای این کار از مقدار کمی روغن نارگیل استفاده کرده و سپس موهای تان را شانه کنید.

موهای براق

سرکه ی خانگی

ترفند دیگری که برای داشتن موهای براق در خانه می توانید استفاده کنید این است که از سرکه ی طبیعی استفاده کنید. سرکه می تواند پیچش موهای شما را به حالت طبیعی رسانده و به درخشش و ظاهر براق آن کمک کند. برای این کار کافی است تا یک بخش سرکه سیب را با سه بخش آب مخلوط کنید و تا یک دقیقه موهای خود را با آن بشویید. اگر در خصوص بوی آن نگران هستید می توانم به شما اطمینان بدهم که بوی آن به زودی از موهای تان می رود. حتی می توانید چند قطره از اسانس مورد علاقه تان را به آن اضافه کنید تا بوی آن دیگر اذیت تان نکند.

موهای براق

خرودن چربی ها و روغن های سالم

در کنار این که تغذیه ی خارجی موهای شما امری مهم است فراموش نکنید که بدن شما نیز می تواند با تغذیه ی سالم در هر زمینه ای بهتر و شاداب تر باشد. به شما توصیه می کنیم غذاهایی را بخورید که بتوانند مواد مغذی را به پوست شما برسانند. این غذاها عبارتند از:

  • روغن گیاهی فشرده شده مانند نارگیل، زیتون، دانه متان، جوانه گندم، آفتابگردانو غیره
  • آجیل
  • آووکادو
  • زرده تخم مرغ
  • ماهی
  • ماست ساده

فراموش نکنید که نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز و به خصوص صبح می تواند تاثیر خوبی درسلامت موهای شما بگذارد. موهای سالم با کلیه ی سالم در ارتباط است. پس آب کافی نیز از مواردی است که باید در تغذیه ی خود لحاظ کنید.

موهای براق

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی