ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

5 راهکار برای حل و فصل دعواهای زندگی مشترک

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

دعواهای زندگی مشترک
شما ممکن است دعواها و مشکلات زیادی در زندگی مشترک خود داشته باشید. این دعواها زندگی را به کام شما تلخ کرده و گرما و محبت را از زندگی شما می گیرند. خب با این وضع باید چکار کنید؟ چگونه می خواهید مشکلات تان را حل کنید؟

“شارون ریوکین” درمانگر و مشاوره خانواده معتقد است که دلیل تشدید بسیاری از دعوا ها این است که ما به حرف هایی که می زنیم فکر نمی کنیم. ریوکین می گوید: موقع دعوا ما خشمگین شده و بدون فکر کردن فقط به دنبال بیان خشم و گفتن ناراحتی های مان هستیم. لحظاتی که بدون فکر صحبت می کنیم، بیشترین آسیب را به ارتباط خود می رسانیم. برای جلوگیری از دعوا و ناراحتی تنها کافی است که احساسات تان را کنترل کرده و به حرف هایی که می زنید فکر کنید. برای اینکه بهتر بتوانید از پس دعواهای زندگی مشترک تان بربیایید، با هفت گنج همراه باشید تا توصیه های لازم را به شما بگوییم.

بنشینید

این یک ترفند ساده ولی اثر بخش است. زمانی که شما در دعواها احساس خشم  نفرت و می کنید فکر می کنید که در خطر هستید و برای دفاع از خود باید بلند شده و گارد بگیرید. اما شریک زندگی تان دشن شما نیست و دعواهای زندگی مشترک هم قطعا قرار نیست به جنگ جهانی سوم منتهی شود. سعی کنید آرام باشید و بنشینید. شما قرار است یک جنگ نرم را هدایت کنید. با گارد گرفتن فقط اوضاع را بدتر می کنید. پس وقتی می خواهید بحث کنید و یا وقتی همسرتان در خصوص یک موضوع به آرامی با شما حرف می زند اما ناراحت تان می کند به جای بلند شدن و داد و بیداد کردن لطفا بنشینید و آرام باشید. حتی گفته می شود اگر دعواهای زندگی مشترک را در رخت خواب و در حالی که دراز کشیده اید مطرح کنید در حل آن موفق تر خواهید بود چرا که در این حالت احساس امنیت و راحتی بیشتری کرده و خشم تان کمتر است.

موقعیت بدنی خود را تغییر دهید.

هنگامی که شما خشمگین هستید آدرنالین خون تان بالا رفته و بدن تان به صورت آماده باش در می آید. در این موقعیت سینه ی شما رو به جلو، گردن تان کشیده شده و عضلات کمرتان محکم تر شده اند. ابتدا چشمان تان را بسته و یک نفس عمیق بکشید. سپس از 10 تا 1 را به صورت معکوس بشمارید و اجازه دهید تا بدن شما ریلکس شده و کمی افتاده تر شود. به این ترتیب مغز شما پیام آرامش و امنیت را دیافت می کند.

سوال بپرسید

به جای اینکه سریع واکنش نشان بدهید می توانید سوال بپرسید. اگر شریک زندگی تان به شما می گوید که دوست ندارد با خانوادتان وقت بگذراند، به جای اینکه خشمگین شده و عصبانیت تان را بر سرش فریاد بزنید به آرامی بپرسید که دلیلش چیست و چرا این تصمیم را گرفته است. سعی کنید با حرف و تبادل نظر قضیه را حل کنید و این یکی را به دعواهای زندگی مشترک تان اضافه نکنید.

برای حل دعواهای زندگی مشترک زمان بدهید

فراموش نکنید که هیچ وقت برای واکنش دادن به مشکلات و دعواهای زندگی مشترک نباید عجله کنید. می توانید زمان بدهید و در یک فرصت مناسب آن ها را حل و فصل کنید. اگر خسته هستید یا کلافه و گیج شدید تنها زمان بخواهید و مشکلات را به بعد از خوب شدن حال تان موکول کنید. به این ترتیب می توانید زمانی که اوضاع بهتری دارید یک تصمیم درست بگیرید.

فراموش نکنید که همیدیگر را دوست دارید

همیشه این موضوع را به یاد داشته باشید که کسی که مقابل روی تان است و شما را خشمگین کرده شریک زندگی تان است و حتی ابراز خشم تان برای او باید به نوع ویژه ای متفاوت باشد. فراموش نکنید که همدیگر را دوست دارید و سعی کنید همیشه از حس دوست داشتن تان محافظت کنید.

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی