سبك زندگي موفقيت در زندگي

3 قدم ساده برای ساختن عادت های خوب در خودتان

تقویم فارسی اندروید

ساخت عادت های خوب می تواند دشوار باشد. این مساله به خصوص اگر شما می خواهید در طولانی مدت همانگونه بمانید، سخت تر هم خواهد شد. خوشبختانه، چند استراتژی ساده وجود دارد که می توانید از آن برای ایجاد عادت های خوب و کنار گذاشتن موارد بد استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که این ایده ها تنها راه ایجاد عادت های خوب نیستند و راه های بسیار دیگری نیز وجود دارد اما این مراحل ساده می تواند به پیشرفت شما در انجام بسیاری از اهداف شما برای سلامتی، کار و زندگی کمک کند. در این مقاله 3 راهکار است که شما می توانید انجام دهید تا عادت های خوبی در زندگی تان ایجاد نمایید.

راهکارهایی برای ایجاد عادت های خوب

عادت های خوب

1. برای شروع یک عادت، هدفی ساده تعیین کنید

مهمترین بخش ایجاد یک عادت جدید ماندگار بودن آن است. مهم نیست که چقدر شما در هر روز عادت های فردی انجام می دهید. تلاش دائمی چیزی است که باعث تفاوت واقعی می شود. به همین دلیل، هنگامی که می خواهید یک عادت جدید را شروع کنید، باید آنقدر آسان باشد که نتوانید به آن نه بگوئید. در حقیقت، شروع رفتار جدید باید به قدری آسان باشد که تقریبا خنده دار باشد.

آیا می خواهید یک عادت ورزشی ایجاد کنید؟ هدف شما این است که امروز تمرین کنید.
آیا می خواهید یک عادت نوشتن را شروع کنید؟ هدف شما این است که امروز سه جمله را بنویسید.
آیا می خواهید یک عادت غذایی سالم ایجاد کنید؟ هدف شما این است که یک وعده غذایی سالم بخورید.
مهم نیست که شما شروع به پسرفت کرده اید زیرا زمان زیادی برای افزایش شدت تلاش وجود خواهد داشت. شما نیاز به تعیین یک هدف دارید تا تلاش خود را برای به نتیجه رساندن آن انجام دهید.

آسان است که خودتان را نسبت به آنچه که از دیگران می بینید مقایسه کنید و یا احساس نیاز به بهینه سازی عملکردتان خود را بهتر کنید. اجازه ندهید این احساسات شما را از بین ببرند. به خودتان ثابت کنید که می توانید 30 روز به چیزی کوچک دست پیدا کنید سپس، هنگامی که شما در تلاش هستید می توانید به مرور در مورد افزایش سختی فکر کنید.

در ابتدا انجام یک حرکت بسیار سخت، نامناسب است. عادت جدید خود را چنان آسان کنید که نتوانید به خودتان نه بگوئید.

عادت های خوب

2. فهمیدن همه چیز می تواند یک برگشت به عقب باشد

من اخیرا با یک خواننده به نام جین صحبت کردم. او می خواست به طور مداوم تمرین کند، اما همیشه تصور می کرد که او از جمله افرادی است که ورزش را دوست ندارند.

جین تصمیم گرفت که عادت کند و متوجه شد که در واقع ورزش نیست که او را ناراحت می کند. در واقع او تمایلی به آمادگی برای رفتن به ورزشگاه، رانندگی تا آنجا برای 20 دقیقه و پس از آن تمرین کردن را نداشت. او همچنین از رفتن به یک مکان عمومی و تمرین کردن در مقابل افراد دیگر لذت نمی برد. این ها موانعی واقعی بودند که از عادت ورزش کردن او جلوگیری می کردند.

هنگامی که او این را فهمید، جین فکر کرد چگونه می تواند ساده تر عمل کند. او یک سی دی آموزش یوگا خرید و دو هفته تمرین شبانه در خانه را آغاز کرد. او همچنین یک معلم بود و مدرسه او یک کلاس ورزشی پس از ساعات کلاس ارائه می داد. او شروع به رفتن به آن کلاس کرد زیرا حسن آنجا به این بود که او مجبور نبود تا جای دیگری رانندگی کند و برای تمرین کردن وقت زیادی را صرف نماید.

جین برای چندین ماه در حال تمرین است. او می گوید: “ممکن است نتوانید چیزهایی که دوست دارید را تصحیح کنید اما فهمیدید که چگونه برای حل کردن یک یا دو مورد از این موانع ممکن است نیروی لازم را داشته باشید تا به قله و به اهداف خود برسید.”

افرادی که با عادت های خوب روبرو می شوند دقیقا درک می کنند که آنها را عقب نگه داشته اند.

شما ممکن است فکر کنید که شما از آن دسته از افرادی هستید که دوست ندارند کار کنند یا از آن دسته از افرادی هستید که سازماندهی نشده اند یا نوعی از افرادی هستید که میل به غذا و شیرینی خوردن دارند اما در بیشتر موارد، شما در این مسائل شکست خورده اید. به جای اینکه عادت های خوب خود را تغییر دهید آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و فکر کنید که کدام مناطق مانع از هماهنگی شما می شوند.

هنگامی که بخش های خاصی از فرایند را که پشت سرتان می بینید، می شناسید بهتر می توانید راه حلی برای این مشکل پیدا کنید.

3. زمانی که شما شکست می خورید فورا برنامه ای جدید طراحی کنید

دن جان، مربی محبوب و قدرتمند، اغلب به ورزشکاران خود می گوید: “شما به اندازه کافی خوب نیستید که ناامید شوید.” درست است که عادت جدیدی ایجاد می کنید اما چه انتظاری از این عادت داشتید؟ از ابتدا به موفقیت بدون شکست فکر می کردید؟ حتی با اینکه افرادی که سالهاست این کار را انجام می دهند، به طور منظم اشتباه می کنند؟

شما باید یاد بگیرید که خودتان را قضاوت نکنید یا وقتی که اشتباه می کنید احساس گناه نکنید و به جای آن تمرکز خود را بر روی ایجاد یک برنامه برای بازگشت به مسیر در اسرع وقت قرار دهید.

در اینجا سه ​​استراتژی است که ممکن است در این راه به شما کمک کند:

  • تنظیم برنامه ها به جای تعیین مهلت
  • فراموش کردن در مورد چگونگی عملکرد و تمرکز بر ایجاد یک شناخت جدید
  • این شعار جدید را به خاطر بسپارید: “هرگز دو بار چیزی را از دست ندهید.”

ایده “هرگز دو بار” بسیار مفید است. به طور مثال شاید من یک تمرین را از دست بدهم اما دو بار این کار را نمی کنم. شاید من یک پیتزای کامل را بخورم اما من به طور معمول یک وعده غذایی سالم را دنبال خواهم کرد. شاید امروز خودم را فراموش کنم و روزمرگی را مدنظر داشته باشم اما فردا صبح، با هدف شروع می کنم.

لغزش در عادت های شما باعث شکست شما نمی شود، این شما را عادی می کند اما آنچه که افراد موفق را از دیگران جدا می کند این است که آنها سریعا در مسیر موفقیت حرکت می کنند. اطمینان حاصل کنید زمانی که شما شکست خوردید، برنامه ای جدید طراحی می کنید.

منبع : jamesclear

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی