سبك زندگي موفقيت در زندگي

15 ویژگی یک رابطه عاشقانه سالم

تقویم فارسی اندروید

15 ویژگی یک رابطه عاشقانه سالم

روابط می توانند سخت و ترسناک باشند. می توانید به آینده ای که دارید فکر کنید و از شک ها و افکار بیهوده را از خود دور کنید اما مطمئن باشید همیشه یک رابطه ی عاشقانه سالم ویژگی های خاص خود را دارد که بتوان آن را به خوبی تشخیص داد. قطعا اگر ویژگی هایی که به شما گفتم در یک رابطه نباشد یک جای کار می لنگد. با هفت گنج همراه باشید تا این ویژگی ها را با شما در میان بگذاریم.

 1. پذیرش در رابطه عاشقانه سالم

هر کسی برای خود ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که قطعا همه ی آن ها خوب نیستند. شریک زنگی شما باید بتواند شما را همان طور که هستید بپذیرد و دوست داشته باشد. اگر در پی تغییر یا کنترل شماست به عاشق بودن او شک کنید.

 1. احترام

درست است که در دعوا حلوا خیرات نمی کنند اما حتی زمانی که عصبانی هستیم هم هنوز حافظه مان کار میکند. همانطور که نمی توانیم در حین دعوا به پدر یا مادر یا دوست مورد علاقه خود توهین کنیم قطعا توهین به عشق مان هم باید برای مان سخت باشد. شما باید همیشه احساسات طرف مقابل را در نظر بگیرید.

 1. آسیب پذیری

معمولا ما آدم ها ذاتا محتاط هستیم و نمی خواهیم هر رازی را از خود به دیگران بگوییم. شاید دوست داشته باشیم بعضی حرف ها را پیش خودمان نگه داریم تا زندگی امن تری هم داشته باشیم. اما در یک رابطه عاشقانه سالم همه چیز فرق خواهد کرد. اگر عاشقانه کسی را دوست بدارید نباید برای گفتن احساسات تان به او احساس شرم کنید. به پنهان کردن خود در مقابل عشق تان فکر نکنید چرا که ماهیت عشق شما رنگ می بازد.

 1. اعتماد

شما باید بتوانید به شریک زندگی تان اعتماد کنید. باید بتوانید نقاط ضعف خود را به او بگویید و احساسات تان را با وی در میان بگذارید. باید هم از نظر جسمی یا روحی یا عاطفی به او اعتماد کنید و نگران لطمه خوردن تان نباشید.

 1. صداقت

دست است که صداقت کار سختی است و حتی شاید خود دروغین شما خیلی جذاب تر از خود واقعی تان باشد اما نباید فراموش کنید که دروغ ها تنها چتر نجات هایی هستند که برای کوتاه مدت شما را از مهلکه رها می کنند اما در دراز مدت همین دروغ ها اعتماد را در رابطه ی شما به خاطره ای دور مبدل می سازند.

 1. همدلی

همدلی به معنی تلاش برای درک شرایط شریک زندگی تان است. می توانید برای کمتر کردن مشغله شریک زندگی تان تلاش کنید و یا حتی اگر قدرت این کار را ندارید سعی کنید زمانی که او نگران و ناراحت است بیشتر به او توجه کنید و یا سعی کنید بیشتر در کنار او باشید تا راحت تر سختی ها را پشت سر بگذارد.

 1. مهربانی

از خود بپرسید آیا حاضرید تمام کارهایی که برای بهترین دوست تان می کنید در یک رابطه عاشقانه سالم برای شریک رابطه تان هم انجام دهید؟ می توانید نیازهای او را پیش بینی کنید و برای رفع آن ها تلاش کنید. می توانید یاد بگیرید که بیشتر بر اعصاب خود مسلط باشید تا او را کمتر اذیت کنید. حتی کمی محبت هم می تواند کارساز باشد.

 1. تعهد

اگر به دنبال داشتن یکی رابطه عاشقانه سالم هستید قطعا خودتان هم باید تغییراتی در زندگی تان ایجاد کنید. رابطه عاشقانه شما را متعهد می کند و دیگر مانند قبل آزاد نیستید تا خیلی از کارها را انجام دهید. حتی شاید در خصوص حرف زدن با فرد خاصی بخواهید خودتان را محدود بکنید تا توجه و زمان بیشتری برای شریک زندگی تان باقی بماند.

 1. فکر

به او فکر کنید. او را بشناسید. شناخت یکی از ویژگی های رابطه عاشقانه سالم است. باید نظرات و خصلت ها و خصوصیات او را بدانید و متناسب با آن ها با او برخورد کنید. به این ترتیب شما می توانید اقدامات سازنده تر و رفتار متفاوت تری داشته باشید.

 1. عفو و بخشش

ممکن است بارها در طول یک رابطه عاشقانه صدمه دیده باشید و قلب تان شکسته باشد اما اگر او را دوست دارید بخشیدن و فراموش کردن هم نباید چندان کار سختی باشد. اجازه دهید کینه ها از قلب تان پاک شوند و فراموشی جای آن را بگیرد.

 1. سازش

این موضوع می تواند کلیشه ای و تکراری باشد اما در یک رابطه ی عاشقانه سالم قطعا سازش حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. گاهی به خاطر غرورمان ذهن مان را درگیر برد و باخت یا بازخوردهای مهربانی ها و کوتاه آمدن های مان می کند اما اگر هر دو طرف به این باور برسند که برای با هم بودن باید با هم سازش داشته باشند مشکلی پیش نخواهد آمد.

 1. مهربانی

مهربانی شما در کلمات یا رفتار یا کارهای تان حس خواهد شد. اگر بخواهید با شریک زندگی تان مهربان باشید قطعا او نیز قلب گرم تری برای دوست داشتن شما خواهد داشت.

 1. محبت

بعد از مدتی در رابطه اغلب ما فراموش می کنیم که دوست داشتن و علاقه مان را به هم نشان دهیم. محبت کردن می تواند در قالب یک کار ساده مانند لمس کردن یا بوسیدن یا گرفتن دست شریک زندگی تان خودش را نشان دهد. اما اگر از تمام این کارها دوری کنید دیگر نشانی از علاقه ی شما در رابطه تان باقی نخواهد ماند و حتی بعد از مدتی ممکن است که خودتان هم آن را فراموش کنید و از یاد ببرید گه چقدر می خواهید عشق زندگی تان در کنارتان بماند.

 1. تقدیر

از هم ممنون باشید. شما همدیگر را از تنهایی و بدون هم بودن نجات داده اید. باید از خودتان و او برای اینکه هنوز یک رابطه ی عاشقانه سالم دارید ممنون باشید. شاید حتی گاهی لازم باشید این تقدیر را به زبان بیاورید یا با رفتارتان نشان دهید.

 1. اعتماد

شما مهم ترین کسی هستید که می توانید به شریک زندگی تان اعتبار ببخشید و یا به او و اعتماد به نفسش لطمه بزنید. باید سعی کنید او را قلبا باور داشته باشید و با عشق بی قید و شرط تان در دراز مدت به او ثابت کنید که قصد دارید به او و کارهایش اعتماد نمایید.

یک دیدگاه

 • به نظر من گزینه اول مشکل دارد شاید ایجاد تغییر باعث بهتر شدن کیفیت زندگیمان شود این خودش نشانه عشق است که فرد مقابلمان در صدد پیشرفت ما است

یک دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی