روانشناسی سبك زندگي

15 روش تعامل متفاوتی که درونگراها با دنیا دارند

تقویم فارسی اندروید

درونگرایی ویژگی‌ ای است که همه ما تا حدی از خود نشان می‌ دهیم، اما در حالی که بسیاری از مردم فقط گاهی اوقات آن را تجربه می‌ کنند، عده‌ ای هم هستند که بیشتر عمر خود را به‌ عنوان فردی درون‌ گرا می‌ گذرانند. درونگراها مانند دیگران با جهان تعامل ندارند. آنها اغلب رفتارهای بسیار خاصی از خود نشان می دهند که همگی ریشه در شخصیت منزوی تر آنها دارد.

15 نکته زیر رایج ترین ویژگی های افراد درونگرا را در ارتباط با تعامل آنها با جهان و افراد و اشیاء موجود در آن پوشش می دهد.

درونگراها 

1. آنها در یک چیز متخصص هستند به جای اینکه کمی از همه چیز بدانند

درونگراها در تمرکز بر روی یک مهارت یا تمرین تا زمانی که به آن مهارت نرسند برتری دارند. این به آنها اجازه می دهد تا در سرگرمی هایی مانند نواختن آلات موسیقی، نقاشی و ترفندهای جادویی بدرخشند.

بسیار نادر است که با فردی درونگرا روبرو شوید که مجموعه مهارت های عمومی تری داشته باشد. آنها آن دسته از افرادی هستند که می توانند یک ماشین ظرفشویی جدید نصب کنند، یک شام خوشمزه بپزند و یک لباس را به سبکی جدید تغییر دهند و همه اینها بدون دیدن دستورالعمل است.

2. ترجیح می دهند خود را به صورت نوشتاری بیان کنند

یک درونگرا کاملاً قادر است در مورد یک موضوع خاص صحبت کند اما آنها ترجیح می دهند به جای آن افکار خود را به صورت مکتوب بیان کنند.

اغلب آنها را می توان با قلم و کاغذ شخصی خود پیدا کرد و به احتمال زیاد هنگام تماس با دیگران از متن و ایمیل استفاده می کنند.

3. از صحبت کردن با تلفن متنفرند

فکر یک تماس تلفنی قریب‌ الوقوع می‌ تواند یک فرد درون‌ گرا را وارد بحران فیزیکی کند. آنها نمی توانند این شکل از ارتباط را تحمل کنند و فعالانه تا جایی که ممکن است از آن اجتناب می کنند.

آنها سعی می کنند به تماسی پاسخ ندهند مگر اینکه فوری باشد و تماس را تا آخرین لحظه به زمانی دیگر موکول می کنند.

4. قبل از صحبت کردن و تایپ کردن به دقت فکر می کنند

ابزار ارتباطی هرچه که باشد، درونگراها اغلب محتاط هستند و تمایل دارند قبل از بیان نکات خود به دقت فکر کنند. این می تواند به این معنی باشد که مکالمات، به خصوص بین بیش از یک فرد درونگرا، کمتر روان است.

5. از گفتگوهای عمیق لذت می برند اما از صحبت های کوچک و سطحی می ترسند

بحث در مورد موضوعات سطحی برای افراد درونگرا بسیار سخت است و آنها ترجیح می دهند در مورد موضوعات عمیق تر و معنی دارتر و احساسات خود در مورد آنها گفتگو کنند.

این یکی از اصلی‌ ترین دلایلی است که آن‌ ها دوست ندارند با افراد جدید ملاقات کنند، زیرا در چنین مواردی به ناچار به برخی عناصر گفتگو نیاز دارند. همین امر در مورد تماس های تلفنی، شبکه سازی و سایر رویدادهای اجتماعی نیز صدق می کند.

6. آنها مشتاق هستند که قبل از رسیدن به نتیجه گیری و تصمیم گیری به تصویر بزرگ نگاه کنند

درونگراها اغلب ذهن‌ های کاملاً بازی دارند و سعی می‌ کنند قبل از اینکه به نتیجه‌ گیری خودشان برسند، همه چیز را از همه زوایای ممکن ببینند. آنها متفکران عمیقی هستند تا زمانی که همه دیدگاه‌ ها شنیده و درباره آن بحث نشود، به راحتی تحت تأثیر یک استدلال خاص قرار نخواهند گرفت.

آنها همچنین دوست دارند تصویر بزرگتری را فراتر از زندگی خود ببینند. این اغلب به این معنی است که در جایی که گزینه ای برای انتخاب وجود دارد، خیر جامعه را بر منافع شخصی ترجیح می دهند.

7. از بودن در میان جمعیت خودداری می کنند

یک درونگرا که نمی‌ خواهد در مرکز توجه باشد، به خلوت خود فرو می‌ رود و به دنبال حفظ انرژی و اجتناب از رویارویی در هنگام حضور در جمع است.

در واقع، آنها در وهله اول به دنبال دوری از آن شلوغی هستند و دعوت به مهمانی ها را به نفع تنهایی و همراهی با گروه کوچکی از دوستان خوب رد می کنند.

8. آنها می توانند به عنوان مجری موفق شوند اما از کانون توجه دوری می کنند

بسیاری از بازیگران، هنرپیشه ها، نوازندگان و مجریان خوب وجود دارند که در زمره افراد درونگرا قرار می گیرند و مطمئناً این خصیصه آنها مانع درخشش چنین استعدادی نمی شود.

با این حال، معمولاً یک مجری درونگرا سعی می کند تا حد امکان از توجه و تعاملات بعدی اجتناب کند.

9. آنها بهترین کار خود را به تنهایی انجام می دهند

در دنیایی که هر چه بیشتر به سمت همکاری جمعی نزدیک می شود، درونگراها تمایل دارند وقتی خودشان به تنهایی کار می کنند بزرگترین نبوغ خود را کشف کنند. آنها دوست دارند به جای تعامل با دیگران، با استفاده از تمام انرژی خود با مشکلات کنار بیایند و این کار فقط باعث جابجایی بیشتر این انرژی می شود.

آنها دفاتر آرام و مجزا را به محیط کار باز و بزرگ ترجیح می دهند و اغلب از هدفون هایی استفاده می کنند که جلوی همه محرک های خارجی را بگیرند.

10. به راحتی حواسشان پرت می شود اما به ندرت حوصله شان سر می رود

یکی از دلایلی که افراد درونگرا دوست دارند هنگام کار خود را پنهان کنند این است که آنها مدام از همه چیز منحرف می شوند.

اما آنها حواسشان پرت نمی شود زیرا از کاری که انجام می دهند حوصله شان سر می رود، بلکه این امر به این دلیل اسن که اشتهای ذهنی سیری ناپذیری برای یادگیری چیزهای جدید دارند.

دقیقاً به این دلیل است که آنها توسط موضوعات مختلف تحریک می شوند که در وهله اول حواسشان پرت می شود.

11. درونگراها چشم بسیار خوبی برای دیدن جزئیات دارند

یک درونگرا اغلب چیزهایی را می بیند که بیشتر، دیگران از دست می دهند. آنها چشم شگفت انگیزی برای دیدن کوچکترین جزئیات دارند و به همین دلیل پیچیدگی های بی نهایت جهان را بیشتر می بینند.

آنها تحلیلگران بزرگی در سراسر جهان هستند و می توانند الگوها، روندها و معنا را در داده هایی که دیگران فقط ارقامش را می بینند، متوجه شوند.

12. آنها به سمت مسیرهای شغلی خلاق و اغلب منزوی کشیده می شوند

در حالی که برخی به تحلیلگرانی تبدیل می شوند که در بالا مورد بحث قرار گرفت، بسیاری از درونگراها راه خود را به مشاغلی می یابند که حاوی عنصر خلاقه خاصی است. طراحی، هنر، نویسندگی و حتی علم به دلیل آزادی فردی بیشتر و تفکر بیانی که مورد نیاز است، درونگراها را بیشتر از برونگراها جذب می کند.

به دلیل تمایل به تسلط بر یک هنر، اغلب در کاری که انجام می دهند بسیار خوب می شوند و بسیاری از آنها کسب و کارهای کوچکی را برای خود تشکیل می دهند. حتی زمانی که مجبور به استخدام کارمندان هستند، معمولاً به دنبال حفظ محیط کاری مستقل خود با یک دفتر جداگانه یا فضای بسته هستند.

13. زمانی که در موقعیت های ناراحت کننده قرار می گیرند، یک خروجی پیدا می کنند

وقتی درونگراها خود را در موقعیت‌ هایی می‌ بینند که دوست ندارند – مانند محیط‌ های شلوغ – به طور غریزی به دنبال موقعیتی هستند که نزدیک‌ ترین راه‌ های فرار بالقوه را دارند.

آنها از محاصره شدن توسط افراد یا اشیاء دیگر اجتناب می کنند و دوست دارند برنامه ای روشن در ذهن خود داشته باشند که بدانند چگونه در نهایت از این موقعیت فرار می کنند.

به همین دلیل است که افراد درونگرا اغلب در مهمانی ها ایستاده یا نزدیک در نشسته اند یا صندلی های راهرو را در سینما رزرو می کنند.

14. محیط اطراف خود را متفاوت تجربه می کنند

درونگراها مانند اکثر مردم موقعیت‌ های به ظاهر پاداش‌ دهنده را تجربه نمی‌ کنند. آنها همان عجله یا احساس طاقت فرسایی را که مستقیماً به دنیای اطرافشان مرتبط است، ندارند.

آنها تمایل دارند کمی بیشتر در ذهن خود زندگی کنند و این بدان معنی است که چیزهایی مانند مهمانی ها، کنسرت های موسیقی و رویدادهای ورزشی همان سر و صدایی را که به فرد برون گرا حس خوبی می دهد، به آنها لذتی نمی دهد.

آنها به احتمال زیاد با یک کتاب خوب، حمام آرامش‌ بخش یا قدم زدن در جنگل پاداش می‌ گیرند – فعالیت‌ هایی که دیگران ممکن است آنها را بدیهی بدانند.

15. وقتی انرژی آنها مصرف می شود، عملا خاموش می شوند

هنگامی که یک درونگرا ذخایر انرژی خود را تخلیه می کند، سعی می کند به معنای واقعی کلمه از انجام هر کاری دست بکشد. آنها سعی نمی کنند خستگی را از بین ببرند. چیزی به نام نفس تازه کردن برای آنها وجود ندارد.

هنگامی که آنها نیاز به استراحت و آرامش دارند، این تقریباً تمام چیزی است که آنها می توانند انجام دهند. آنها نمی توانند باتری های خود را به کمک دیگران شارژ کنند. یک نوشیدنی انرژی زا آن خستگی را از بین نمی برد. آنها باید زمانی آرام، تنها و بدون تحریک داشته باشند.

منبع:

aconsciousrethink

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی