خواص مواد غذايي سلامت

10 ماده غذایی برتر که به حفظ سطح تستوسترون کمک می کنند

تقویم فارسی اندروید

این که آیا شما یک نخبه المپیاد هستید، یا یک کارمند اداری، در هر صورت به عنوان یک مرد، باید تستوسترون خود را حفظ کنید. به عنوان انسان و به ویژه در مردان، عملکرد طبیعی ما وابسته به در دسترس بودن این هورمون حیاتی جنسی است.

تستوسترون

تستوسترون چیست؟

تستوسترون در بیضه های مردان تولید می شود و اصلی ترین هورمون جنسی مردان است که مسئولیت کلیه خصوصیات جنسی ثانویه مردان مانند موهای ناحیه مو و صورت، کلفت تر شدن صدا، تراکم استخوانی و عضلات را بر عهده دارد.

این کمک می کند تا بسیاری از کارکردهای اساسی، از سنتز منابع و رفتار به سمت تولید مثل جنسی تا مراحل رشد زندگی مانند بلوغ، تنظیم شود و تمام راه ها برای حفظ کارکردها و ویژگی هایی که باعث می شود نسل انسان برای خود و جامعه قابل دوام باشد را داراست.

در شرایط عادی سالم، در طول زندگی این هورمون تولید می شود. در دوران بلوغ و در سال های بزرگسالی اوج می یابد و تا اواخر دهه 30 حدوداً در سطح نسبتاً بالایی حفظ می شود.

این جایی است که بهینه سازی و مدیریت تولید و دسترسی به تستوسترون بسیار مهم و حیاتی می شود زیرا بدون آن، مردان به طور معمول دچار کاهش در یکپارچگی استخوان و ماهیچه ها و میل جنسی می شوند و ممکن است منجر به اختلال عملکرد نعوظ شود.

چگونه می توان آن را به طور طبیعی تقویت کرد؟

بنابراین جای تعجبی ندارد که تستوسترون در علوم جدید بهداشت و تغذیه به دنبال تقویت باشد. تمام مزایای آن نه تنها باعث ارتقاء سلامتی و بهزیستی می شود بلکه در زمینه دستیابی به امتیاز و جایگاه، از زمین ورزشی تا اتاق هیئت مدیره و همچنین تا اتاق خواب، مزیت رقابتی به آقایان می دهد.

این ما را به کشف و سنتز روش های زیادی برای افزایش سطح تستوسترون، از طبیعی گرفته تا مصنوعی سوق داده است. علیرغم همه علوم پیشرفته و بعضاً نامطلوب، واقعاً ساده است از غذایی که می خورید، آگاهی داشته باشید و از آنچه مواد مغذی و ترکیبات شیمیایی تولید تستوسترون را تشکیل می دهند و از در دسترس بودن مداوم آن محافظت می کنند، آگاه باشید.

وقت آن است که با مراجعه به اینکه چگونه و چه نوع مواد غذایی در تقویت طبیعی تستوسترون، از بین غذاهایی که مواد اولیه تولید تستوسترون را تهیه می کنند، به مواردی که شرایط را بهینه می کنند، لیست خرید خود را به یک بوفه از مواد مغذی تستوسترون تبدیل کنید.

نکته ای که به طور مداوم ظاهر می شود این است که برخی مواد مغذی موجود در رژیم های غذایی مانند روی، ویتامین D و برخی از اسیدهای چرب امگا در دسترس هستند. شاید حفظ این هورمون ارزش استفاده از این مواد را به صورت مکمل به همراه یک رژیم غذایی تقویت کننده تستوسترون سالم داشته باشد.

10 ماده غذایی تقویت کننده تستوسترون

در اینجا به ده منبع غذایی با کیفیت نگاه می کنیم که ترکیبات مغذی آنها می توانند نقش مهمی در حفظ تستوسترون شما داشته باشند.

روغن نارگیل

روغن نارگیل منجر به بهینه سازی تولید تستوسترون می شود و خاصیت دارد. در مرحله اول، اسیدهای چرب این روغن حاوی بسیاری از ساختمان های اساسی هورمون ها مانند تستوسترون است بنابراین مواد اولیه اساسی را تأمین می کند.

ویژگی بعدی تأثیر ترموژنیکی روغن نارگیل بر سوخت و ساز بدن انسان است. این ماده یک تری گلیسیرید یا MCT با زنجیره متوسط ​​است، به این معنی که سوزاندن به عنوان یک ماده مغذی با انرژی کارآمدتر از آن است که در بافت بدن ذخیره می شود.

سبزیجات Cruciferous

این دسته از سبزیجات برگ دار شامل اسفناج، کلم و کلم بروکلی است. آنها به کاهش سطح استرادیول کمک می کنند، هورمون استروژن که در مقابل عملکرد و در دسترس بودن تستوسترون کار می کند زیرا این هورمون جنسی زنانه است. این با یک ماده شیمیایی ویژه ایندول-3-کاربینول حاصل می شود.

سیر

سیر یکی از شگفت انگیزترین مواد در طبیعت است. بسیار راحت و با طعمی دلپذیر، به عنوان یک ماده اصلی در غذاهای خانگی و داروهای خانگی عمل می کند. توانایی آن در کاهش سطح کورتیزول (هورمون استرس) تأثیر مستقیمی در افزایش تستوسترون دارد. همانطور که گفته شد، استرس کمتر با تستوسترون بیشتر رابطه مستقیم دارد.

زنجبیل

زنجبیل اغلب یک ماده غذایی فوق العاده محسوب می شود و به درستی چنین است. این ماده حاوی یک آنتی اکسیدان قوی است که زنجبیل به آن معروف است. این مولکول دارای خواص ضد التهابی است که سهواً باعث تولید پایدار تستوسترون می شود.

صدف

صدف اغلب به دلیل ویژگی های ادعایی آفرودزیازیس آن شهرت دارد. خوب درست است، صدف پر از روی است، یک ماده اصلی معدنی تستوسترون و همانطور که می دانیم تستوسترون یکی از محرک های اصلی توانایی جنسی است.

ماهی تن

مصرف ماهی تن با افزایش 90٪ تولید تستوسترون شناخته شده است. ترکیبی از یک منبع کامل پروتئین، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا که به عنوان یک برنامه غذایی وادار کننده تستوسترون به طور شگفت انگیزی ضروری است.

دانه کدو تنبل

دانه کدو تنبل یک منبع سریع و در دسترس از روی است. آنها همچنین در سالادها خوب هستند یا در خمیر غذاهای پخته شده قابل استفاده می باشند. سایر دانه های خانواده کدو نیز حاوی مقادیر مشابه روی هستند.

جعفری

تحقیقات انجام شده در Texas Tech نشان داد که STAR (پروتئین تنظیم کننده حاد استروئیدوژن)، پروتئین اتصال دهنده ای که تبدیل کلسترول به تستوسترون را ترویج می کند، به لطف یک ترکیب شیمیایی معروف به آپیژنین، به راحتی در جعفری موجود است.

انار

آب انار دارای ویتامین ها و مواد معدنی بیشماری است و ویژگی آنتی اکسیدانی غذایی فوق العاده ای به آن می دهد. به همین دلیل، برای محافظت از اکسیداسیون کلسترول LDL شناخته شده است. این به طور قابل توجهی تولید و نگهداری تستوسترون را بهبود می بخشد.

قارچ دکمه ای سفید

عنوان شده است که این قارچ فوق العاده باعث افزایش چشمگیر تولید تستوسترون می شود. مطالعات نشان داده اند که این گیاه حاوی چندین فلاونوئید است که مانع تولید استروژن که ضد هورمون تستوسترون است، می شود.

نتیجه

با بالارفتن سن مردان و کاهش سطح تستوسترون، یافتن راه هایی برای حفظ آنها مهم می شود. با دانش کافی و اندکی از خواص رژیم غذایی خود می توانید سطح تولید سالم این هورمون حیاتی را به راحتی تقویت کنید. به بیان ساده تر، خرید مواد مغذی مناسب کار شما را به راحتی راه می اندازند.

منبع:

gymventures

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی