طبيعت و گردشگري متفرقه

10 راه نجات و زنده ماندن در برابر خطرات حاد به توصیه نیروی دریایی

تقویم فارسی اندروید

10 راه نجات به توصیه نیروی دریایی ایالات متحده می تواند به شما در زنده ماندن در برابر تمام شرایط و موقعیت های کشنده کمک کند. نیروی دریایی ایالات متحده از نظر جسمی و ذهنی چنان دقیق آموزش دیده اند که یاد می گیرند چگونه به هر قیمتی زنده بمانند. آنها بهترین راه حل برای فرار و راه نجات از شرایط واقعاً دشوار را بلد هستند و ما می توانیم از آنها و تجربه آنها چیزهای زیادی بیاموزیم، خصوصاً وقتی صحبت از زنده ماندن در بیابان مطرح است.

این 10 ترفند مورد تحقیق قرار گرفته است که می تواند به شما در زنده ماندن در همه موقعیت های کشنده و خطرناک کمک کند، همه اینها بر اساس آموزش نیروی دریایی ایالات متحده است.

1. اگر در آب دست و پاهایتان بسته یا به هم گره خورده است، در قسمت پایین آب حرکت کنید تا به شما در بازگشت به سطح کمک کند

راه نجات

هنگامی که به سطح رسیدید زانوهای خود را خم کنید و سپس پشت خود را قوس دهید تا بتوانید نفس بکشید. همین حرکت را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

2. همیشه برای یافتن آب تمیز در سراشیبی جستجو کنید

راه نجات

اگر در منطقه ای به دنبال آب می گردید، همیشه در سراشیبی جستجو کنید، زیرا آب در این مسیر جریان دارد. این به شما کمک می کند تا آب تمیز پیدا کنید تا دچار کمبود آب نشوید.

3. هنگامی که شما وحشت زده هستید، موفقیت را تجسم کنید و برای اهداف کوچک تلاش کنید

راه نجات

این کار از ناامیدی شما جلوگیری می کند و شانس زنده ماندن در هنگام مشکلات را افزایش می دهد.

4. هنگام افتادن در گل و لای یا آب گل آلود، پشت خود را قوس دهید

ترفند نجات

اگر در این شرایط خود را پیدا کردید، باید دراز بکشید و پشت خود را قوس دهید. این به شما کمک می کند هوا را سریعتر دریافت کنید زیرا با سهولت بیشتری وارد ریه های شما می شود.

5. اگر گم شده اید یا نهرهای کوچک را دنبال کنید زیرا آنها به سمت مناطق توسعه یافته سرازیرند

راه نجات

نهرهای کوچک سرانجام با رودخانه های بزرگتر ادغام می شوند. این رودخانه ها باید به مناطق توسعه یافته منتهی شوند که در آنجا می توانید کمک بگیرید.

6. هرگز در درون غار آتش روشن نکنید و در عوض آن را در خارج از غار برپا کنید

زنده ماندن

گرمای ناشی از آتش سوزی باعث منبسط شدن صخره ها می شود، بنابراین هرگز نباید آتش را درون یک غار روشن کنید. انبساط سنگ ها سرانجام باعث شکسته شدن خواهد شد. اگر درون یک غار هستید و به گرما احتیاج دارید، سعی کنید آتش را در بیرون بسازید.

7. از دندانهای خود استفاده کرده و طناب را به سمت خود بکشید تا هنگام گرفتاری بتوانید دستان خود را آزاد کنید

راه نجات

سپس سعی کنید همزمان مچ دستان خود را به هم مالش دهید. فقط آن را نکشید یا خیلی سفت نکنید زیرا ممکن است به طور تصادفی آن را محکم کنید.

8. در صورت وجود بمب، روی شکم خود صاف قرار بگیرید، با انگشتان تان سر خود را بپوشانید، پاها را به صورت صلیب نگه دارید و دهان خود را باز نگه دارید

راه نجات

دراز کشیدن روی شکم خود و پوشانده شدن سر و نگه داشتن پاها به شکل صلیب باعث می شود که شما ایمن تر شوید و در حقیقت تنها راه نجات شماست. شما باید دهان خود را باز کنید تا از شوک از طریق ریه ها و گوش ها جلوگیری کنید.

9. همیشه چوب کبریت را در یک قوطی فلزی یا پلاستیکی قرار دهید و قسمت بالایی را با موم بپوشانید

راه نجات

چوب کبریت یک روش مناسب برای درست کردن آتش در هر شرایطی است. همیشه باید آنها را درون یک قوطی فلزی یا پلاستیکی حمل کنید تا ضد آب باشند. پوشاندن سر آنها با موم نیز به ضد آب شدن شان کمک خواهد کرد. می توانید این کار را با فرو بردن سر چوب کبریت در موم داغ انجام دهید و منتظر خشک شدن آن باشید.

10. در صورت سرمازدگی انگشتان، منطقه را با آب گرم، گرم کنید سپس یک باند و پنبه را بین تمام انگشتان آسیب دیده قرار دهید

راه زنده ماندن

اگر دچار سرمازدگی شده اید، باید در اسرع وقت از آن مراقبت کنید. هرگز از آب داغ یا جوش استفاده نکنید زیرا این امر اوضاع را بدتر می کند. منطقه را با آب گرم، گرم کنید و یک باند را روی تمام انگشتان بگذارید. پس از آن، شما باید پنبه را بین آنها قرار دهید تا از لمس آنها با یکدیگر جلوگیری شود. همچنین، هرگز قسمت آسیب دیده را مالش ندهید.

آیا تاکنون خود را در شرایط سختی پیدا کرده اید که می توانست با یکی از این ترفندها حل شود؟

منبع:

brightside.me

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی