سلامت سلامت پوست، مو و ناخن سلامت جسمي

10 راه طبیعی براي اينكه ديرتر پير شويد

ما برای رسیدن و تحقق این آرزو نیاز به دانستن نکاتی داریم که از پیری بدنمان جلوگیری کرده و سرعت آن را کاهش دهد. شما به کمک آنچه که ما در این مقاله ذکر می کنیم می توانید ویژگی های جسمانی و روحی خود را ارتقا داده و جوانتر بمانید...
مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

همه انسان ها آرزو دارند که جوان بمانند و زیبایی خود را حفظ کنند . اما ما برای رسیدن و تحقق این آرزو نیاز به دانستن نکاتی داریم که از پیری بدنمان جلوگیری کرده و سرعت آن را کاهش دهد. شما به کمک آنچه که ما در این مقاله ذکر می کنیم می توانید ویژگی های جسمانی و روحی خود را ارتقا داده و ديرتر پير شويد …

جوان ماندن
جوان ماندن

1- بلوبری یا زغال اخته

آنتی اکسیدان های موجود در بلوبری رادیکال های آزاد را خنثی کرده و از سلول ها در مقابل آسیب و صدمه محافظت می کند. علاوه بر فعالیت های آنتی اکسیدانی ، بلوبری می تواند اثرات مضر کلسترول خون را کاهش داده و باعث بهبود عملکرد مغزی ناشی از افزایش سن گردد.

2- استفاده از ضد آفتاب

همیشه به یاد داشته باشید هرگاه در معرض تابش نور آفتاب هستید چه بصورت مستقیم و چه بصورت غیر مستقیم حتما از کرم های ضد آفتاب بر روی سطوح پوستی در معرض خورشید بمالید. کرم های ضد آفتاب از پیری پوست جلوگیری کرده و میزان سرطان های پوستی را نیز کاهش می دهند.

3- تخم کتان

ریختن مقداری از تخم یا بذر کتان در ماست و سالاد و یا حبوبات برای مبارزه با بیماری های التهابی بسیار موثر است. یک رژیم سرشار از آلفا-لینئولنیک اسید که در بذرکتان به وفور یافت می شود از خطر بیماری های قلبی می کاهد و باعث افزایش طول عمر و جوان سازی سول های بدن می شود.

4- گوش کردن به موسیقی ملایم

گوش دادن به یک موسیقی آرامش بخش به مدت ده دقیقه علاوه بر آرام کردن ذهن باعث افزایش هوشیاری و نشاط بخشیدن به بدنتان نیز می گردد. براساس تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه کالیفرنیا گوش دادن به موسیقی ملایم بطور موقت قدرت ذهن را افزایش داده و از پیری سلول های مغزی می کاهد.

5- زنجبیل

زنجبیل علاوه بر اینکه یک درمان فوری برای دردهای شکمی می باشد در کاهش  دردهای ناشی از آرتریت نیز به خوبی موثر است. آنتی اکسیدان ها و ضدالتهاب های موجود در زنجبیل باعث کاستن سرعت پیری سلول ها شده و به جوان تر ماندن شما کمک بسیاری می کند.

6- بازی بینگو

همه ما با بازی بینگو آشنا هستیم . مطالعه ای صورت گرفته در یک کالج انگلیسی نشان می دهدکه افرادی که بازی بینگو را انجام می دهند نمرات بالاتری در تست های اندازه گیری فعالیت های مغزی کسب می کنند و قدرت حافظه بالاتری نسبت به سایر افراد دارند و به راحتی می توانند جزییات را به حافظه خود بسپارند که این نیز به کاهش سن مغزی کمک زیادی می کند.

7- گیاهان رزماری ، مریم گلی ، بادرنجبویه

رژیم غذایی خود را با این سه گیاه مفید آشنا کنید. این گیاهان بصورت فوق العاده در کاهش سن سلول های مغزی و ابتلا به آلزایمر موثر می باشند.

8- محافظت از استخوان ها

ورزش هایی که وزن بدن را تحمل می کنند مانند پیاده روی سریع و دویدن آهسته بخوبی می توانند از استخوان های بدن محافظت کرده و از پوکی استخوان و شکنندگی آنها در آینده جلوگیری کنند. برای پیاده روی حتما از کفش های مناسب استفاده کنید.

9- سیر

سیر از پیدایش سرطان های شایع جلوگیری می کند و باعث کاهش فشارخون شده و همچنین از بیماری های آلزایمر نیز می کاهد. سعی کنید برای جوان ترماندن و سلامتی روزی یک حبه سیر به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

10- اضافه کردن عضلات

ورزش هایی که به عضلات شما حجم می دهند و باعث اضافه شدن آن ها می شوند که شامل هر هفته دو بار ورزش به مدت 45 دقیقه که در هر بار 15 دقیقه تمرینات کششی سریع و 30 دقیقه پیاده روی می باشد، باعث حفظ فیبرهای عضلانی شما شده و همچنین دانسیته استخوانی شما را نیز بالا می برد که این باعث می شود پوکی استخوان ناشی از افزایش سن کاهش یابد و بدن شما نیز از افزایش وزن در امان بماند. همچنین این ورزش ها باعث تازگی و طراوت بدنتان شده و اعتماد به نفستان را نیز بالا می برد.

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی