سلامت سلامت و تربيت كودك

چه زمانی باید درباره تفاوت های نژادی و نژاد پرستی به فرزندمان آموزش دهیم؟

تقویم فارسی اندروید

من در حال شروع به آموزش نژادها و عدم نژاد پرستی به کودکم هستم. درست است در مورد نوزادان و آگاهی آنها از تفاوت های نژادی، باورهای غلط و نژاد پرستی های زیادی وجود دارد. بسیاری از مردم معتقدند که آنها خیلی کوچک هستند و نمی توانند نژاد پرستی را درک کنند.

نژاد پرستی

برخی دیگر ادعا می کنند که نوزادان فاقد حساسیت هستند.

چه آگاهانه تصمیم بگیریم به نوزادان خود در مورد نژاد پرستی بیاموزیم یا نه، آنها خودشان یاد می گیرند. آنها هر وقت انسان دیگری را در دنیا می بینند که متفاوت از آنها و مراقبانشان است، یاد می گیرند.

آنها از هر چیزی که در معرض آن هستند مانند کتاب، اسباب بازی و تلویزیون یاد می گیرند. آنها هر وقت با یک شخص دیگر ارتباط برقرار می کنیم از ما – والدین یا مراقبانشان – یاد می گیرند.

گرچه به نظر می رسد باید به آنها گفت و تاکید کرد اما نوزادان وقتی با دیگران صحبت می کنیم یاد می گیرند. آنها به شدت به لحن و زبانی که ما استفاده می ک+نیم توجه می کنند.

تولد 6 ماهگی پسرم در هفته اعتراضات حقوق مدنی در سراسر جهان اتفاق افتاد که منجر به مرگ نابهنگام جورج فلوید، مرد 46 ساله سیاه پوستی شد که توسط پلیس کشته شد.

احساس می شد زمان ویژه ای است که به این کودک آموخته شود که گرچه مردم ممکن است نژادهای مختلفی وجود باشند اما نژاد پرستی قابل تحمل نیست. او باید بداند که صرف نظر از وضعیت اقتصادی اجتماعی، فرهنگ یا رنگ پوست، همه مستحق محبت و احترام هستند.

زمان یادگیری او همین اکنون است.

چرا آموزش درباره نژاد پرستی باید زود شروع شود؟

تحقیقات نشان می دهد که هرگز زود نیست که به بچه هایمان نژادها و مبارزه با نژاد پرستی را یاد دهیم.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که نوزادان 0 تا 3 ماهه می توانند تفاوت نژادی را در چهره تشخیص دهند و آنها به راحتی چهره های نژاد خود را تشخیص می دهند.

یک مطالعه دیگر در سال 2017 با منبع معتمد نشان داد که نوزادان 9 ماهه که فقط در معرض هم نژاد خود بودند، چهره های هم نژاد را با موسیقی شاد و چهره های نژاد دیگر را با موسیقی غمگین مرتبط می کردند.

این بدان معنی است که ما به عنوان والدین، ​​باید به طور فعال به فرزندان خود یاد دهیم تا از تنوع استقبال کنند.

من همیشه در مورد موارد بی عدالتی و نژاد پرستی نظرات محکمی داشتم اما هرگز خود را یک فعال نمی دانستم. نه مثل پدرم که بیشتر عمر خود را صرف مبارزه با نژاد پرستی و صحبت کردن در مورد آن کرده است.

هنگامی که شورش های لس آنجلس اتفاق افتاد، او رفت تا به جنوب مرکزی خدمت کند.

او با اولین کلیسای اسقفی متدیست آفریقایی کار کرد تا وسایل اساسی خانواده هایی را که فروشگاه های مواد غذایی محلی آنها سوخته بود، تهیه کند. وی بخش اجتماعات در مدارس در لس آنجلس را اداره کرد، برنامه ای که به شما کمک می کند تا جوانان از نظر آموزش و پرورش تحصیل کنند. وی ریاست ائتلاف مشاوران LA و ائتلاف mentoring LA را بر عهده داشت.

اگرچه مسیر زندگی من متفاوت به نظر رسیده است، من مسئولیت شخصی خود را احساس کرده ام که می توانم همه تلاش خود را انجام دهم تا این دنیا مکانی امن تر و تحمل پذیر تر برای همه کودکان، به ویژه به عنوان پدر و مادر باشد.

وقتی اعتراضات اخیر اتفاق افتاد، من می خواستم درگیر شوم. بالاخره من الگوی خوبی داشتم که از آن پیروی کنم اما من در خانه نیز یک نوزاد تازه متولد شده داشتم و در میان یک بیماری همه گیر قرار داشتیم. چه کاری می توانستم انجام دهم تا تفاوت ایجاد کنم؟

من به پسرم نگاه کردم و به همه پسران جهان فکر کردم، مخصوصاً آنهایی که خیلی زود از دنیا رفتند، مانند جورج فلوید. جواب درست مقابل من بود.

نوزادان ما قدرتمندترین ابزاری هستند که باید برای تغییر ایجاد کنیم. با هر کودکی که به عنوان انسانی ضد نژاد پرستی بزرگ می کنیم، این دنیا را به مکانی تحمل پذیرتر و پذیرفته تر تبدیل می کنیم.

“بزرگترین سهم شما در جهان ممکن است کاری نباشد که انجام دهید بلکه شخصی باشد که بزرگ می کنید.”

آموزش کودک

چگونه این کار را با پسرم انجام می دهم؟

فرزندان ما می توانند در این دنیا تغییر واقعی ایجاد کنند اما صادقانه بگویم، این شروع به عهده ما والدین یا مراقبان است. ما باید اول کار را به عنوان افراد راهنما و الگو انجام دهیم تا آنها را به راه درست هدایت کنیم.

من با تماشای پدرم یاد گرفتم. نه فقط در شورش های لس آنجلس، بلکه کل زندگی من اینگونه بود.

او همیشه دوستان و همکاران از هر رنگ، شکل، اندازه و زمینه ای داشت. او هرگز ادعا نکرد که فاقد حساسیت است یا اختلافات آنها را انکار می کند اما در عوض سایر اقوام و فرهنگ ها را جدی می گرفت. او همچنین از صحبت در مورد بی عدالتی یا امتیاز سفید بودن با فرزندانش نمی ترسید.

من متعهد هستم که پسرمان را به همین ترتیب بزرگ کنم.

نژاد پرستی در مطالعات

من کارم را در معرض دید پسرم قرار دادم. اولین قدم شامل نگاه کردن به کتاب های موجود در قفسه های او و پرسیدن موارد زیر بود:

  • نژادهای شخصیت های اصلی کدامند؟ آیا افراد سیاه، بومی و رنگین پوست غالباً نمایندگی دارند؟
  • این کتاب ها هنگام پذیرش اختلافات و ایستادن در برابر بی عدالتی چه پیام هایی ارسال می کنند؟
  • چه کسی “قهرمان” است و چرا؟
  • آیا حتی اگر “کلاسیک” باشند، آیا آنها ارزش های ما را پیرامون نژاد و تنوع نشان می دهند؟

ما درست کردیم، ما ساختیم. یک تلاش آگاهانه برای متنوع کردن کتابخانه ما برای درج متن بیشتر توسط نژادهای مختلف.

هنگام خواندن برای کودک خود، اکنون وقت خود را صرف توضیح نژادها و زمینه های فرهنگی افراد مختلف می کنیم. برای توضیح اینکه اگرچه ممکن است افراد در خارج متفاوت به نظر برسند یا متفاوت از ما زندگی کنند اما همه ما انسان هستیم و خاص بودن ما ویژگی خاص ماست. این می تواند درباره اقوام مختلف ایرانی صدق کند و ذهن کودکمان را نسبت به هموطنان شهرهای مختلف ایران مثبت نگه داریم.

در کتابخانه ها بگردید و حتماً کتاب های جالبی در این زمینه پیدا خواهید کرد که برای کودک تان بخوانید.

تحصیلات والدین

من همیشه برای ادامه تحصیلات شخصی خود، کتاب های بیشتری در زمینه ضد نژاد پرستی به لیست خواندن خودم اضافه می کنم.

تجربیات من روی کودک من تأثیر می گذارد. این بدان معناست که وقتی من دوره های ضد نژاد پرستی می بینم و برای ادامه کار خودم به محافل یادگیری می پیوندم، او هم به طور غیر مستقیم تحصیل می کند.

برای دستیابی به منابع آموزشی ضد نژاد پرستی غیر از سازمان های آموزشی و محلی می توانید به صفحات اینستاگرام، توئیتر، فیسبوک و غیره سر بزنید و در این زمینه اطلاعات خوبی از مشاوران دریافت نمایید.

قرار گرفتن در معرض تنوع

متأسفانه، نوزادی پسرم در طی بیماری همه گیر COVID-19 در حال گذر است، بنابراین مواجهه او با افراد خارج از خانه ما محدود است. برای رفع این مشکل، ما کتابی با چهره های کودکانه با رنگ پوست متنوع خریداری کردیم.

با بازگشایی جهان پیرامون، سفر را دوباره آغاز خواهیم کرد. این یک روش شگفت انگیز برای آموزش و قرار دادن کودکان ما در معرض فرهنگ ها، جهان بینی ها و سبک های مختلف زندگی است.

من همچنین به طرز دردناکی از کمبود تنوع در گروه های اجتماعی و خانواده خود آگاه هستم. هنگامی که کلاس های گروهی مجدداً باز شود، من کلاس ها و گروه های متنوع تری را برای نوزادان جستجو خواهم کرد تا اطمینان حاصل کنم که پسرم در کنار افرادی از هر نژاد است.

نقطه آغاز

وقتی می خواهید به ایجاد تغییر کمک کنید، می تواند احساس فلج کننده ای داشته باشد. مسائل نژاد پرستی چنان سیستمی است که ممکن است شما سردرگم شوید که عملکرد فردی شما چه تفاوتی می تواند در سیستم بزرگتر ایجاد کند.

اما تغییر از ما، در خانه ها و نحوه زندگی ما آغاز می شود.

بله، در کل جامعه و اعتقادات نسلی موضوعات عمیقی وجود دارد که احساس تحرک ندارند اما با دیدن پسرم، می بینم که نوزادان با این مسائل یا اعتقادات به این دنیا نمی آیند.

آنها می آموزند و این بدان معنی است که می توان آنها را تغییر داد.

حرف آخر

نوزادان ما می توانند تغییری باشند که این دنیا به آن نیاز دارد.

با آموزش به آنها در مورد نژاد و پرورش آنها به عنوان یک انسان ضد نژادپرست، می توانیم جهانی متنوع و فراگیر ایجاد کنیم که همه مردم را در بر می گیرد.

منبع:

healthline

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی