سلامت سلامت پوست، مو و ناخن سلامت جسمي

كشف جدید دانشمندان درباره رشد مو

محققان اسپانیایی به صورت تصادفی دریافتند، مهار قدرت گلبول‌های سفید خون به تقویت رشد موها کمک کرده و می‌تواند به عنوان روشی بالقوه برای درمان طاسی مورد استفاده قرار گیرد...
مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان
محققان اسپانیایی به صورت تصادفی دریافتند، مهار قدرت گلبول‌های سفید خون به تقویت رشد موها کمک کرده و می‌تواند به عنوان روشی بالقوه برای درمان طاسی مورد استفاده قرار گیرد.
رشد مو
محققان مرکز تحقیقات ملی سرطان در مادرید، هنگام آزمایش داروهای ضد التهابی بر روی موش‌ها بطور اتفاقی متوجه شدند که خز اضافی بر روی بدن حیوان رشد پیدا کرده است و در ادامه تحقیقات علت این پدیده را مورد بررسی قرار دادند.

برای بررسی ارتباط بین سلول‌های ایمنی و سلول‌های بنیادی بعنوان عامل احتمالی این پدیده، سلول‌های بنیادی مختلف تحت آزمایش قرار گرفتند.

تحقیقات نشان داد که علت افزایش رشد خز در بدن موش‌ها، ماکروفاژها هستند که از گلبول‌های سفید خون موسوم به مونوسیت‌ها استخراج شده و توسط سیستم ایمنی برای مقابله با عفونت‌ها و از بین بردن بافت‌های مرده تولید می‌شوند.

محققان برای اطمینان از این نتایج، از یک دارو که سیگنال‌های اصلی فرستاده شده توسط ماکروفاژها را سرکوب می‌کرد، استفاده کردند و در این شرایط روند رشد خز متوقف شد.

كشف جدید دانشمندان درباره رشد مو/www.7ganj.ir

به گفته دکتر «میرنا پرز مورنو» محقق ارشد این تحقیق، ماکروفاژها اقدام به فعالسازی سلول‌های بنیادی اطراف که مسئول رشد مو هستند، می‌کنند؛ در اینصورت می‌توان فولیکول‌ها را بدون نیاز به انجام پیوند مو، وادار به رشد کرد.

یکی از چالش‌های موجود در زمینه سلول‌های بنیادی، ترویج بازسازی بدون نیاز به پیوند است.

نتایج بدست آمده در این تحقیق نشان می‌دهد که ماکروفاژها نقش کلیدی در محیط اطراف سلول‌های بنیادی ایفا می‌کنند. باوجود آزمایش بر روی موش‌ها، محققان معتقدند که این نتایج می‌تواند به توسعه روش‌های درمانی جدید برای رشد مو در انسان کمک کرده و همچنین در حوزه بازسازی بافت، توقف روند پیری و درمان سرطان نیز کاربرد داشته باشد.

گردآوري : گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: فرارو
تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی