سبك زندگي موفقيت در زندگي

الهام بخش ترین درس های زندگی برای موفقیت

تقویم فارسی اندروید

یکی از بزرگترین معلمان اطراف ما زندگی است. در طول زندگی، درس های مختلفی را تجربه می کنیم اما مهمتر از همه چیز این است که این تجربیات به عنوان درس های بسیار مهم زندگی برای موفقیت ما الهام بخش هستند. زیبایی این درس های زندگی این است که نیازی نیست همه آنها را تجربه کنید. بسیاری از افراد قبلاً تجربیات مختلفی را پشت سر گذاشته اند و این اطلاعات را در اختیار مردم جهان قرار می دهند.

درس های زندگی

مثال خوب بروس لی و درس زندگی اش است که او به اشتراک گذاشت.

اما بروس لی یکی از افراد بسیار زیادی است که موفقیت پیدا کرده و دروس ارزشمندی را پشت سر گذاشته است. بسیاری از این دروس درس هایی هستند که قبلاً نیز افراد دیگر تجربه کرده اند.

بنابراین مهم نیست که چه کسی تجربه کرده، این درس های زندگی الهام بخش را در ذهن داشته باشید زیرا آنها می توانند منجر به موفقیت و رشد بیشتر در زندگی شما شوند.

مهمترین درس های زندگی برای دستیابی به موفقیت

موفقیت

1. هرگز یادگیری را متوقف نکنید

بسیاری از نقل قول ها حول این موضوع هستند. بنجامین فرانکلین یک بار گفت که سرمایه گذاری در دانش بهترین بهره را می دهد.

جمله معروف انیشتین نیز بر همین موضوع تاکید دارد:

“هنگامی که یادگیری را متوقف کنید، شما شروع به مردن تدریجی می کنید.”

این دو ذهن درخشان اشتباه نمی کنند. تحصیل کردن برای بسیاری موارد مهم است. شما این کار را با خواندن کتاب یا مقاله هم انجام می دهید. شما همچنین می توانید به خود آموزها هم توجه کنید.

یادگیری یکی از بزرگترین شادی های زندگی است.

2. جهش را بگیرید

درس دیگری که بارها گفته شده است “اقدام کنید”.

این به معنای این نیست که شما باید بدون داشتن طرحی در دست جلو بروید. با این حال، نیازی نیست خیلی هم برنامه ریزی کنید.

بسیاری از افراد وقت زیادی را در مراحل برنامه ریزی یا تصمیم گیری می گذرانند. آنها افق دید زیادی را ایجاد می کنند و مانتراهای خاصی دارند در حالی که لیست طولانی از کارها را دنبال می کنند.

ممکن است کمی اغراق باشد، اما مردم می توانند خود را از برنامه ریزی بیش از حد به داخل رودخانه بیندازند. گاهی اوقات بهترین کار برای موفیت، پریدن و لذت بردن از روند کار است.

3. آنچه را که می کارید، درو می کنید

یک چیز که مردم ممکن است فراموش کنند این است که آنچه را که در زندگی می کارید، درو می کنید.

برای روشن شدن موضوع، باید گفت آنچه که بر اساس تلاش خود انجام داده اید، دریافت می کنید. تلاش و سخت کوشی الزاماتی برای دستیابی به هر چیزی در زندگی هستند.

بعضی اوقات، مردم فکر می کنند شما می توانید تنها با تجسم یا تغییر رفتار خود، آنچه را می خواهید به دست آورید اما هرگز اینگونه نبوده است.

تنها راه برای پیشرفت شما تلاش است. با انجام تلاش های خاص و نه فقط با تجسم خود در شکل بهتر می توانید وضعیت خود را بهبود بخشید.

اگر می خواهید به زندگی مورد نظر خود برسید، باید بدانید که برای رسیدن به آنجا چقدر تلاش کرده اید. این مورد با هر چیزی در زندگی از جمله عادت هایی که می خواهید تغییر دهید، اتفاق می افتد.

4. از دیگران حمایت کنید

موفقیت در زندگی همیشه یک پروژه انفرادی نیست. این در واقع چیزی است که نیاز به تلاش گروهی دارد. با نگاهی به تاریخ، همیشه شخصی وجود دارد که به دلیل کمک به افراد دیگر به هدف خود رسیده است.

با این حساب، مهم است که ما حمایت خود را از افراد دیگر نشان دهیم. ما لازم نیست کاری کنیم و منتظر پیام شخصی آنها یا هر چیز دیگری باشیم اما گاهی اوقات کمک به دیگران برای خودمان هم خوب است.

این می تواند برای کسی باشد که ما می شناسیم یا حتی کمک به یک غریبه باشد. یک حرکت خوب و ساده باعث می شود ما و کسانی که به آنها کمک می کنیم بیشتر به فکر کمک کردن باشند. همچنین این کار جهان را به مکانی بهتر تبدیل می کند.

5. ادامه موضوع مهم نیست

شکست چیزی است که همه ما آن را تجربه می کنیم و میزان شکست می تواند متفاوت باشد. صرف نظر از شرایط و مشکلات، ما نباید روحیه خود را از دست بدهیم. به جای آن بهتر است جلو برویم.

شکست یک واقعیت سخت است. این همچنین منبع برخی از عمیق ترین و شخصی ترین درس های زندگی است که ما می توانیم تجربه کنیم به شرط آنکه شما به این صورت به شکست نگاه کنید.

عدم موفقیت به این خاطر مهم است زیرا این تفاوت بین تسلیم شدن و بازگشت به عقب و تلاش جدید است. شما باید با استفاده از همین رویکرد بارها و بارها امتحان کنید. درعوض، از شکست به عنوان فرصتی برای دیدن رویکردهای جدید استفاده کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید.

6. با خودتان صادق باشید

ما در زمان کودکی، هرچه می خواستیم در زندگی انجام دادیم و رویاهای بزرگی داشتیم. با این حال، وقتی بزرگتر می شویم و چیزهای مختلفی را تجربه می کنیم همه چیز شروع به تغییر می کند. این وقایع واقعیت ما را تغییر داده و در برخی موارد، ما به دیگران اجازه می دهیم زندگی ما را هدایت کنند.

ما خودمان را گم می کنیم و مسیری را دنبال می کنیم که تصمیم ما نیست یا چیزی نیست که از آن هیجان زده باشیم.

شما نمی خواهید در این دام بیفتید اما اگر دامی وجود داشته باشد، می خواهید برای خارج شدن از آن کاری کنید.

این روزها، برای موفقیت و رفاه شما بسیار مهم است که کارهایی را انجام دهید که هر زمان به اهداف خود می رسید شما را خوشحال کند.

7. یک ذهن باز داشته باشید

داشتن ذهن باز در جامعه امروز حائز اهمیت است.

اتوماسیون به سرعت در حال تصرف بسیاری از صنایع است و باعث ایجاد تغییرات بیشتر می شود. وقایع مختلف در سراسر جهان مانند شیوع ویروس کرونا واقعیت ما را دستخوش تغییر می کند.

در حالی که در بعضی موارد مشکلات کمرنگ تر است، مهم است که یک ذهن باز داشته باشید یا حداقل از تغییر واهمه نداشته باشید.

این ساده تر از آن است که انجام نشود زیرا برخی از تغییرات در زندگی شدیدتر است و بنابراین مقاومت در برابر آن سخت تر است. نکته مهم این است که ما کنترل زمان حال را در دست می گیریم.

یاد بگیرید که در حال حاضر از دستاوردها و چیزهایی که در زندگی دارید لذت ببرید.

8. اهداف بزرگی داشته باشید

اهداف سنگ بنای مهم موفقیت ما هستند. آنها قطب نمای شما هستند و راهنمایی هایی را برای دنبال کردن در زندگی به شما ارائه می دهند. با این حال، این اهداف اغلب اندک هستند.

در حالی که این اهداف مهم هستند، شما باید مطمئن شوید که در حال ایجاد رویای بزرگتری هستید یا در حال دیدن تصویر بزرگتری هستید.

به عنوان مثال، یک هدف کوچک می تواند در چند ماه وزن کم کردن باشد. هدف بزرگتر این است که بتوانید در مسابقات دو شرکت کنید.

وقتی اهداف بزرگتری داریم، دلایل بهتری برای اقدامات خود داریم. مثلا برای مثال بالا، این دلایلی را برای شما فراهم می کند که بتوانید سالم بخورید، میل شدیدتان به هله هوله خوری را کم کنید و تمرینات استقامتی را انجام دهید.

اهداف بزرگتر زمینه مناسبی را فراهم می کنند و همچنین دروس ذهنی خوبی را ارائه می دهند.

بسیاری از افراد به ایده های جدید شما می خندند یا به شما می گویند که انجام این کار نمی تواند امکان پذیر باشد زیرا آنها فقط به جایی که شما در حال حاضر هستید نگاه می کنند یا فکر می کنند که این برخلاف شخصیت شماست.

بهتر است اشتباه آنها را اثبات کنید.

9. در اطراف افراد مناسب باشید

مردم غالباً به دلایل مختلف با هم ارتباط برقرار می کنند. بزرگترین مورد این است که اطرافیان ما واقعیت ما هستند.

پنج نفر برتری که با آنها وقت می گذرانید بیشترین تأثیر را در زندگی شما دارند، فارغ از اینکه از آن شخص متنفر باشید یا آنها را دوست داشته باشید.

نکته اصلی این درس این است که اطمینان حاصل کنید که افرادی که با آنها وقت می گذرانید ارزش وقت شما را دارند و به نوعی با شما مشارکت می کنند. از نظر عاطفی یا منطقی، این افراد باید موجب پیشرفت شما شوند و شما را به سمت یک زندگی شادتر راهنمایی کنند.

10. مثبت اما واقع بین باشید

وقتی مردم به عبارت “مثبت باشید” فکر می کنند، بیشتر اوقات به مثبت بودن در هر زمانی فکر می کنند. اما در حالی که مثبت بودن برای شما مهم است، نیاز است که واقع بین هم باشید.

اتفاقات بد رخ می دهند و این جای تأسف است. این بخشی از زندگی است اما این مسئله آنقدر مهم نیست که بیش از حد در مورد آن منفی بافی کنیم.

باید بین مثبت بودن و پذیرش واقعیت تعادل برقرار شود. آنچه این درس در بر دارد این است که شما باید این واقعیت را بپذیرید و با نگاهی مثبت تر به موقعیت های خود بپردازید.

11. با دیگران ارتباط برقرار کنید

زندگی به مفهوم کسانی است که می شناسید و با این حال باید پرسید چه قدر دیگران را می شناسید؟

شما از قبل می دانید که افراد چه تاثیری در زندگی ما دارند، بنابراین معقول است که هرچه افراد بیشتری را بشناسید، بیشتر می توانید تغییر کنید و افراد مختلف به رشد شما کمک کنند.

برای شما مهم است که به افراد دسترسی پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. مطالعات نشان می دهد پیوندهای قوی با مردم باعث افزایش امید به زندگی ما می شود.

علاوه بر این، مراجعه به افراد بیشتر می تواند در هنگام استرس به شما کمک کند.

12. پشیمانی را کنار بگذارید

پشیمانی یکی از سخت ترین کارها در زندگی است. اگر اجازه دهیم این چیزی است که می تواند چندین دهه در زندگی ما بماند و اثراتی مخرب بر جای بگذارد.

شما همیشه می توانید به زندگی خود نگاه کنید و بپرسید: “چه میشد اگر؟”

اما انجام این کار هیچ تغییری ایجاد نخواهد کرد. شما قبلاً راه خود را رفته اید و اکنون به راه جدیدی نیاز دارید.

نکته مهم این است که به آنچه از آن به دست آورده اید فکر کنید. تجربیات و افرادی که از طریق این فرصت ها ملاقات کرده اید را دریابید و البته درس هایی که از آن آموخته اید.

به این موضوع فکر کنید و بعد خواهید دید احتمالاً نمی خواهید آن چیزها را تغییر دهید. چه کسی می داند اگر مسیری متفاوت را طی می کردید چه اتفاقی می افتاد؟ اما همه می دانیم که تجربه های متفاوتی را تجربه خواهید کرد چه بهتر و چه بدتر.

بنابراین به جای فکر کردن در مورد “چه میشد اگر”، به جلو نگاه کرده و تلاش کنید زندگی خود را بدون هیچ گونه پشیمانی پشت سر بگذارید.

13. بر اعتقادات خود محکم بایستید

این درس زندگی الهام بخش با درس قبلی ماندن بر اعتقاد خود و پایبندی به آن همراه است.

بله، این مهم است که یک ذهن آزاد داشته باشیم و مایل به تغییر و سازگاری باشیم اما نه به اندازه توسعه بخشیدن و تغییر راحت ایده آل هایمان.

مهم است که ارزش های اصلی خود را توسعه بخشیده و به استوار بودن بر روی آن آرمان ها ادامه دهید.

نکات نهایی

انواع درس های زندگی الهام بخش در اطرافمان وجود دارند. دستیابی به موفقیت کاری نیست که باید از یک جهت خاص انجام شود.

بنابراین این دروس را با دقت انجام دهید و هر روز و در هر فرصتی که می توانید از آنها استفاده کنید.

منبع:

lifehack

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی