سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

آیا حساسيت به مواد غذايي باعث بروز جوش و آكنه ميشود؟

کسی که به خوراکی‌ها حساسیت داشته باشد، مکن است در پوستش شاهد خشکی یا آکنه باشد. موسسه‌ی Food Allergy Solutionsاذعان دارد که حساسیت به غذاها اولین دلیل آکنه است...
تقویم فارسی اندروید
کسی که به خوراکی‌ها حساسیت داشته باشد، مکن است در پوستش شاهد خشکی یا آکنه باشدموسسه‌ی Food Allergy Solutionsاذعان دارد که حساسیت به غذاها اولین دلیل آکنه استاز طرفی اگر شخصی بدلیل واکنش‌های آلرژیک دچار اگزما شود نیز می‌توان گفت که خشکی پوستش می‌تواند ناشی از حساسیت‌های غذایی باشد.

جوش

به اعتقاد موسسه‌ی Mayo Clinicجدای از اگزما، خشکی پوست الزاما علامت حساسیت غذایی نیستاما اگر پس از خوردن غذاهای خاصی چنین علائمی مشاهده کردید خوب است که برای حساسیت به غذاها تستی انجام دهید.

حساسیت‌های غذایی

حساسیت غذایی، واکنش سیستم ایمنی بدن در برابر پروتئین‌های خاص غذایی استبه اعتقاد Mayo Clinicغذاهایی که خیلی آلرژیک محسوب می‌شوند از این قرارندماهی، آجیل‌ها، گندم، تخم مرغ، شیر و سویامصرف غذایی که به آن حساسیت دارید باعث خواهد شد تا سیستم ایمنی بدنتان با ساخت پادتن‌هایی در برابر پروتئین‌های غذایی از خودش دفاع کنداین عمل، باعث خواهد شد تا سلول ها هیستامین تولید کرده و باعث بوجود آمدن چنین علائمی شوند.

آکنه

به اعتقاد موسسه‌ی Food Allergy Solutions، حساسیت‌های غذایی باعث خواهند شد واکنش‌هایی شیمیایی در بدن اتفاق بیفتد که تولید کننده‌ی سموم هستندبدن تلاش می‌کند تا از شر آنچه حساسیت ایجاد کرده و از طرفی از شر سموم خلاص شود، بنابراین بر سیستم ایمنی بدن و از طرفی بر سطح پوست شما فشار وارد خواهد آمد.

نتیجه‌ی این فشار، افزایش آکنه خواهد بودالبته همه‌ی آکنه‌ها در نتیجه‌ی حساسیت‌های غذایی سبز نمی‌شوند، اما این چیزی است که یک متخصص پوست باید تشخیص دهد.

خشکی پوست

خشکی پوست بواسطه‌ی حساسیت‌های غذایی، بدلیل اگزما خواهد بوداگزما یک بیماری پوستی سخت است که به اعتقاد Kids Healthعمدتا کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهداگزما بصورت برآمدگی‌های قرمز و کوچکی است که می‌خارد و وقتی خراش داده شوند اشک شما را در خواهند آورد.

همچنین اگزما باعث خواهد شد تا پوست بصورت تکه تکه در سراسر بدن فوق العاده خشک شودخشکی پوست بواسطه‌ی حساسیت غذایی، با عدم مصرف غذاهای آلرژی زا برای شما و مرطوب نگاه داشتن پوستتان، برطرف خواهد شد.

علائم دیگر

علائم دیگری که با حساسیت‌های غذایی همراهند، عوارض دستگاه گوارش، آسم، و مشکلات تنفسی هستندمشکلات پوستی دیگری هم که ممکن است ایجاد شوند، خارش و کهیر استعوارض دستگاه گوارش شامل گرفتگی عضلات شکمی، دل آشوبه و گاز معده خواهد بود.

برخی از مردم که حساسیت غذایی دارند، ممکن است تنگی نفس، تنفس سخت، خس خس، سرفه و درد سینه را هم تجربه کنند.به گفته‌ی mayo clinic مشکلات تنفسی دیگر همچون خارش چشم‌ها، احتقان بینی، و خارش گلو هم ممکن است بوجود آید.

توجه

آلرژی‌های غذایی معمولاً بدلیل علائم مشابه، با عدم تحمل غذایی اشتباه گرفته می‌شودعدم تحمل غذایی نیز می‌تواند باعث شعله‌ور شدن اگزما شودپس برای تشخیص صحیح، با پزشکتان در این مورد مشورت نمایید.

گردآوري: گروه هفت گنج

منبع: سرخاب سفيداب

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی