اخبار اجتماعی و اقتصادي اخبار داغ

واردات میوه خارجی به کشور ممنوع شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت تدبیر و امید برای هشت سال آینده برنامه دارد و در این مدت کشور را متحول خواهد کرد...

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت تدبیر و امید برای هشت سال آینده برنامه دارد و در این مدت کشور را متحول خواهد کرد.

 محمدعلی جوادی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: هنوز عمر دولت به شش ماه نرسیده که در مذاکرات هسته‌ای در ژنو حماسه آفریده شد.

20110910105839_IANA_Pic_Reports_1388-10-27_mqf5215MQ_2010-1-17_13-10-13

وی اظهارکرد: سالهای گذشته در خارج از کشور دچار مشکل بودیم و امروز به ایران و ایرانی در دنیا طور دیگری نگاه می کنند و نگاه‌ها به ایران اسلامی تغییر کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید ماشین سنگین تحریم‌ها را متوقف کرد و شکست داد.

جوادی با بیان این مطلب که دولت تدبیر و امید به استان کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه ای خواهد داشت، تصریح کرد: این استان پتانسیلهای زیادی از جمله رتبه سوم کشور از لحاظ منابع آبی، وجود 2000گونه گیاهی، 500 شاخه رودخانه، 3863 چشمه آب، دو اقلیم سردسیری و گرمسیری، یک میلیون هکتار جنگل است و میزان بارش در این استان دو برابر میانگین کشور است که باید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کنیم و به این استان بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: دولت یازدهم تلاش کرده در سطح کشور 10 هزار دستگاه تراکتور و 500هزار دستگاه کمباین به ماشین آلات کشاورزی اضافه کند که نصف این تعداد تا پایان سالجاری محقق خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کار ارزنده دولت با حمایت مجلس بیان کرد: واردات میوه خارجی به کشور ممنوع شد چراکه ما در دنیا رتبه 6 تولیدات باغی را داریم و مردم میوه شب عید امسال خود را از تولیدات کشاورزان داخلی تناول

می‌کنند. همچنین اقدامات خوبی برای رشد و تقویت بخش شیلات و گوشت قرمز و سفید کشور انجام شده است.

جوادی با اشاره به حقوق و امکانات رفاهی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: کارمندی که از لحاظ حقوق، مزایا، آرامش و رفاه خوب نباشد نه تنها برای خود بلکه برای جامعه هم نمی تواند کاری انجام دهد و مثمر ثمر باشد. در کشورهای توسعه یافته دنیا از 100 درصد سرمایه خود به 80 درصد آن منابع انسانی توجه می‌شود و 20 درصد مابقی را به امکانات و تجهیزات توجه می‌کنند و امیدواریم که سرمایه انسانی که هم اکنون در کشور ما حدود 40 درصد است را به جایگاه بالاتر برسانیم.

وی تأکید کرد: برنامه وزارت جهادکشاورزی اینست که سازمانهای خود را در استانها رتبه بندی کند و سالانه امتیاز دهی داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: دولت با چند سخنرانی اخیر و مواضع رئیس‌جمهوری نشان داد که به بحث تحول کشاورزی نگاه و توجه ویژه‌ای دارد و اکنون خودکفایی در این بخش سرلوحه اقدامات دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

جوادی به کار دیگری که توسط وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته و از استان اصفهان کلید خورد، اشاره کرد و گفت: هر مقدار که از استان اعتبار برای این بخش کنار گذاشته شود همان مقدار نیز از سوی وزارتخانه کنار گذاشته می‌شود همان‌گونه که در اصفهان آقای استاندار 15 میلیارد تومان و جهاد کشاورزی به تبع آن 15 میلیارد تومان و اتحادیه‌ها نیز همین مقدار را کنار گذاشتند.

وی از تفاوت پرداخت یارانه‌ها به شیر مورد نیاز مردم اشاره و اظهارکرد: در گذشته سیستم پرداخت یارانه‌ها در این بخش به گونه‌ای دیگر بود اما اکنون این یارانه به صورت مستقیم در اختیار کارخانه قرار می‌گیرد تا شیر را با قیمت ارزان‌تری در اختیار مردم قرار دهد.

 

منبع: ايسنا

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی