سلامت سلامت جنسي و زناشويي

8 پوزیشن جنسی که می توانند استرس را کاهش دهند

تقویم فارسی اندروید

رابطه جنسی فواید بسیاری دارد و یکی از شگفت انگیزترین آنها تسکین استرس است و ممکن است برخی از پوزیشن ها به طور موثرتری نسبت به بقیه استرس را از بین ببرند. در طول رابطه جنسی، بدن شما ترکیبی از هورمون های احساس خوب را ترشح می کند که نه تنها رابطه جنسی را لذت بخش می کند، بلکه می تواند به کاهش احساس استرس یا اضطراب نیز کمک کند. در مطالعه‌ ای در سال 2012، محققان دریافتند که رابطه جنسی می‌ تواند استرس را هم برای مردان و هم برای زنان کاهش دهد. نکته جالب‌ تر این است که چند پوزیشن‌ جنسی خاص در حین رابطه جنسی بهتر از سایر پوزیشن ها به کاهش استرس کمک می‌ کنند.

داشتن رابطه جنسی در هر موقعیتی که لذت شما را به حداکثر می رساند، راهی عالی برای استفاده از رابطه جنسی به عنوان تسکین دهنده استرس است. با این اوصاف، در اینجا برخی از پوزیشن‌ های جنسی وجود دارد که می‌ تواند به کاهش استرس شما کمک کند.

پوزیشن‌ جنسی

پوزیشن میسیونری

این پوزیشن کلاسیک که مرد روی زن قرار می گیرد برای کاهش استرس بسیار عالی است زیرا این موقعیتی است که اکثر مردم با آن آشنا هستند و با آن راحت هستند. زمانی که در آرامش هستید، به احتمال زیاد از رابطه جنسی لذت خواهید برد و زمانی که از رابطه جنسی لذت می برید، بیشتر احتمال دارد که ارگاسم داشته باشید که هورمون هایی ترشح می کند که می تواند به کاهش استرس کمک کند.

پوزیشن ایستاده

ایستادن در حین رابطه جنسی ممکن است از نظر تئوری ناراحت کننده به نظر برسد اما می تواند یک موقعیت عالی برای کاهش استرس باشد. این به این دلیل است که احتمالاً در این وضعیت عرق می کنید، که برای کاهش استرس عالی است.

ممکن است چند بار تلاش کنید تا شما و همسرتان موقعیتی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد، اما ارزشش را دارد.

نکته: خم شدن روی یک مبلمان یا تکیه دادن به دیوار یا در برای شخصی که دخول روی او انجام می شود ممکن است کمک کند.

پوزیشن سگی یا داگ استایل

فردی که در حین داگ استایل دخول را دریافت می کند، ممکن است به دلیل کنار گذاشتن کنترل در طول رابطه جنسی، کاهش استرس را تجربه کند. یکی از دلایل استرس، غرق شدن در زندگی و احساس این است که شما در یک زمان بیش از حد در همه چیز درگیر شده اید. عدم نیاز به فکر زیاد در مورد اینکه چه کسی کنترل را در دست دارد می تواند مقداری از این فشار را در طول رابطه جنسی کاهش دهد.

پوزیشن اسپونینگ یا قاشقی

موقعیت قاشقی یکی از صمیمی ترین حالت هایی است که می توانید در حین رابطه جنسی در آن قرار بگیرید. هنگام پوزیشن قاشقی، تا حد امکان به همسرتان نزدیک می شوید.

فقط انجام این کار، حتی بدون رابطه جنسی همراه با دخول، می تواند بسیار آرامش بخش باشد. موقعیت قاشقی نیز یک موقعیت نسبتا کم تلاش است که بسیاری از افراد به راحتی می توانند آن را انجام دهند. در این حالت مرد و زن به بغل می خوابند و مرد پشت زن قرار می گیرد.

زن در بالا

این متضاد پوزیشن میسیونری است. با این حال، فردی که دخول روی او انجام می شود پاهای خود را فقط کمی از هم باز نگه می دارد. این موقعیت دسترسی عالی به کلیتوریس برای تحریک بیشتر فراهم می کند.

پوزیشن سگی خوابیده

این تغییر حالت سگ باعث می شود به جای اینکه چهار دست و پا باشید، دراز بکشید. برخی از افراد این وضعیت را کمی راحت تر از حالت سگی می دانند. شما همچنین از مزایای بیشتر تماس پوست به پوست با شریک زندگی خود برخوردار هستید. این می تواند یک موقعیت بسیار صمیمی و احساسی باشد که پتانسیل آن را برای تسکین استرس افزایش می دهد.

Yab-Yum یا پوزیشت تانتریک

Yab-Yum یک پوزیشن جنسی محبوب به سبک تانتریک است. این موقعیت به شرکا اجازه می دهد تا به نقاط حسی یکدیگر دسترسی صمیمانه داشته باشند. با Yab-Yum، روبه روی شریک زندگی خود می نشینید و پاهای خود را دور کمر او می بندید. این به آن‌ ها اجازه می‌دهد در حالی که تماس چشمی خود را حفظ می‌ کنند، به سمت بالا به سمت شما حرکت کنند که صمیمیت را افزایش می‌ دهد.

یکی از اجزای ضروری Yab-Yum، این است که سرعت را کاهش دهید و از هر ضربه‌ ای وقتی که به چشمان همسرتان خیره شده‌اید لذت ببرید.

پوزیشن نشسته روی مرد

این پوزیشن هم به خاطر کنترلی که زن دارد می تواند به کاهش استرس شما کمک کند و فرق آن با زن در بالا این است که اینجا زن می نشیند و آنجا زن هم دراز می کشد. کنترل شما می تواند لذت داشته باشد. این امر مخصوصاً اگر کمی احساس می کنید کنترل زیادی بر سایر جنبه های زندگی خود ندارید خیلی موثر است.

بالا بودن به شما کمک می کند تا سرعت و زمان و چگونگی ارگاسم خود را کنترل کنید. ناگفته نماند که می تواند به شما کمک کند تا عرق کنید و این دانش عمومی است که ورزش راهی عالی برای کاهش استرس است.

یادآوری: راحت باشید

در حالی که پوزیشن های موجود در این مقاله محل بسیار خوبی برای شروع استفاده از رابطه جنسی به عنوان تسکین دهنده استرس است، مهم ترین راه برای استفاده از رابطه جنسی برای تسکین استرس این است که اطمینان حاصل کنید که شما و همسرتان در بهترین حالت خود قرار دارید و از رابطه جنسی لذت می برید. برای انجام این کار می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • با اطمینان از کافی بودن عشق بازی شروع کنید.
  • مطمئن شوید که هر دو تحریک شده اید.
  • اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف ارضا شده اند.
  • حال و هوا را تنظیم کنید (می توانید شمع روشن کنید یا موسیقی پخش کنید)

با این حال، اگر حوصله رابطه جنسی ندارید یا حتی برای لذت بردن از رابطه جنسی بیش از حد استرس دارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که عوامل استرس زا را از زندگی خود حذف کنید.

حرف آخر

اگرچه رابطه جنسی می تواند به کاهش استرس کمک کند، اما مهم است که سایر تکنیک های مدیریت استرس را بررسی کنید زیرا استرس می تواند به طور اجتناب ناپذیری بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد.

تنش های روزانه می تواند دفعات فعالیت جنسی را کاهش داده و رضایت جنسی را کاهش دهد.

اگر به حمایت بیشتری نیاز دارید یا می خواهید روش های دیگری را بیاموزید که رابطه جنسی می تواند به کاهش استرس شما کمک کند، با یک درمانگر جنسی تماس بگیرید.

منبع:

verywellmind

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی