تناسب اندام سلامت

8 نکته برای داشتن شکم سالم و صاف

تقویم فارسی اندروید

8 نکته برای داشتن شکم سالم و صاف
شما با داشتن یک شیوه ی زندگی سالم و همچنین ورزش منظم و مناسب می توانید همیشه یک شکم سالم و صاف داشته باشید. بسیاری از مردم مدام در حال قر زدن به خاطر شکم برجسته و بزرگ خود هستند. علت آن هم تمایل بالای چربی برای تجمع در این منطقه از بدن است. عوامل مختلفی مثل شیوه ی نامناسب غذا خوردن و یا زندگی کم تحرک و تغییرات هورمونی می تواند این موقعیت را گسترش بدهد. علاوه بر این موارد پایه ای عوامل دیگری مثل گازهای روده، مشکلات گوارشی و مواد زائد بدن نیز می توانند موانعی برای دستیابی به شکم سالم و صاف باشند. اما با چند ترفند و راهنمایی می توانید این موانع را نیز از سر راه خود بردارید. با هفت گنج همراه باشید.

ورزش برای داشتن شکم سالم و صاف

آهسته دویدن

ورزش یک عامل کلیدی برای مبارزه با چربی های شکم و اطراف آن است. ورزش می تواند به شما کمک کند تا در مبارزه با چربی های این منطقه برای عضله سازی نیز تلاش کنید و عضلات شکم خود را تقویت نمایید. به یاد داشته باشید که حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی برای حداقل 5 بار در هفته در سوزاندن سریع تر چربی ها به شما کمک خواهد کرد. سعی کنید ورزش هایی که چربی های شکم را هدف قرار می دهند مثل دراز نشست هم به طور مرتب انجام دهید.

غذاهای سالم

خوردن غذاهای سالم نقش کلیدی در کنترل وزن شما و داشتن شکم سالم و صاف دارد. باید سعی کنید غذاهای سرخ شده و شکلات و محصولات الکلی و همچنین خوراکی هایی که درصد زیاد آرد و شکر و مواد قندی دارند از رژیم غذایی خود حذف کنید. به جای آن ها باید غذاهای سالم مثل غلات کامل و حبوبات و میوه ها و سبزیجات و گوشت سفید را جایگزین کنید.

فیبر

پروتئین ها در صورتی به عضله سازی شما کمک می کنند که فیبرهای محلول نیز در کنار آن ها قرار بگیرد. می توانید فیبرها را در غذاهایی مانند بلغور جو دو سر به مقادیر بالا دریافت کنید. یک مطالعه در دانشگاه ویک فارست نشان داد که افرادی که 10 گرم فیبر محلول در روز مصرف می کنند در یک دوره ی 5 ساله تا 4 درصد کمتر دچار تجمع چربی در اطراف کمر و شکم خود می شوند.

ماساژ و تاثیر آن در داشتن شکم سالم و صاف

اگر به دنبال یک راه آسان و لذت بخش برای رسیدن به یک شکم تخت هستید سعی کنید ماساژ درمانی را هم در برنامه ی کار خود قرار دهید. پیش یک ماساژور حرفه ای رفته و از او بخواهید که مخصوصا روی چربی های شکم شما کار کند. همچنین می توانید از یک کرم موضعی برای سوزاندن بیشتر چربی ها در این نواحی استفاده کنید. به علاوه می توانید در خانه خودتان هم این ماساژ ها را انجام دهید. تنها کافی است که با یک کرم برای مخصوص سوزاندن چربی که آن هم می تواند دست ساز باشد با حرکات دایره ای کوچک در شکم و کمر خودتان سعی در کاهش چربی های این منطقه کنید.

نمک را کمتر بخورید

نمک مایعات را در بدن شما نگه می دارد وممکن است پس از مدتی با تورم در ناحیه ی شکم خود مواجه شوید. همچنین نمک در بلند مدت می تواند با اثر منفی روی شریان های شما سلامت تان را به خطر بیندازد. تنها کافی است که نمک را به اندازه ی کافی و درست آن مصرف کنید تا ضرری به شما نرسد.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی