سبك زندگي شستشو، نظافت و لكه گيري

7 نکته برای شستشو و تمیزکاری های بعد از رابطه جنسی

مهم نیست که چقدر رابطه جنسی برایتان سرگرم کننده بود، به هر حال تمیزکاری پس از آن می تواند یک چالش واقعی باشد. هیچ چیز آزار دهنده ای بیش از یک لکه اسپرم غول پیکر در وسط تشک شما یا لکه خون بابت پریود شدن روی ملحفه های شما نیست. قرار است در مورد این لکه ها چه کاری انجام دهید؟ چگونه آنها را می شویید؟ شما از چه محصولاتی استفاده می کنید؟ و مهمتر از همه، آیا تمیزکاری لکه خون با لکه مایع منی متفاوت است؟

تمیزکاری

اینها سوالاتی است که اغلب به عنوان یک مربی جنسی از من می پرسند. من چیزهای زیادی در مورد تمیزکاری ابزارهای جنسی می دانم اما در مورد تمیز کردن لکه های جنسی اطلاعات کمی دارم. بنابراین، من نظرات چند متخصص نظافت را جمع آوری کردم تا شما را در مورد تمیزکاری بعد از رابطه جنسی مطلع کنم.

1. مواد تشکیل دهنده خود را بشناسید

اولین چیزی که باید بدانید این است که منی یک لکه پروتئینی است. مواد دیگری نیز در آنجا وجود دارد اما پروتئین پیچیده ترین ماده برای تمیز کردن است. اگر مایع منی روی چیزی که به راحتی نمی توان آن را در ماشین لباسشویی انداخت ریخته باشد مانند کوسن کاناپه یا تشک، پس می توانید آن را با دست تمیز کنید. “مری گاگلیاردی” می گوید: “لکه های پروتئین به بهترین وجه با چیزی نظیر پاک کننده ادرار Clorox تمیز می شود.” این ماده حاوی پراکسید هیدروژن است که یک روش عالی برای از بین بردن لکه های پروتئین در انواع مختلف پارچه هاست. ابتدا روی لکه (ها) را اسپری کنید، سه دقیقه صبر کنید و با یک پارچه مرطوب روی آن بکشید.”

یکی از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه کنید (به خصوص اگر ملحفه های خود را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید) این است که هنگام پاک کردن مراقب سفید کننده باشید. جوشوا میلر، مدیر آموزش فنی یک شرکت خدمات ترمیم و تمیز کردن حرفه ای، هشدار می دهد که سفید کننده می تواند یک لکه پروتئین مانند مایع منی را در لایه زیری روکش مبلمان قرار دهد. به عبارت دیگر، آن لکه برای همیشه آنجا می ماند.

2. پارچه های پنبه و پلی استر خود را در آب گرم بشویید

بعد از پایان رابطه جنسی، ممکن است بخواهید ملحفه خود را بشویید. با این وجود، نکاتی وجود دارد که باید قبل از قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی بدانید. گاگلیاردی می گوید ملحفه های مخلوط پنبه یا پلی استر خود را در آب گرم بشویید که به آنها آسیب نمی رساند. از بین بردن مایع واژن و منی، لکه هایی کاملاً ساده برای آن پارچه ها است و هرچه آب گرمتر باشد، ملحفه های شما را تمیزتر می کند.

برای ملحفه های ساتن و ابریشم، باید آنها را طور دیگری تمیز کنید. گاگالیاردی توصیه می کند: “لکه را تحریک نکنید.” “برای شستشوی لکه ها ابتدا از آب خنک استفاده کنید، در صورت نیاز قبل از تمیزکاری این کار را انجام دهید و سپس با استفاده از حداقل دو گالن آب گرم یا ولرم با مواد شوینده و با دست بشویید.”

3. به میزان صحیح از مواد شوینده استفاده کنید

شما نباید بیش از حد از مواد شوینده استفاده کنید. گاگلیاردی می گوید: “لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید و علاوه بر مواد تمیز کننده، از آنزیم ها و سفید کننده نیز اطمینان حاصل کنید.” “مطمئن شوید که مقدار مناسبی را اضافه کرده اید. استفاده بیش از حد می تواند باعث افزایش بیش از حد کثیفی شود، که این امر باعث کاهش میزان تراکم کوسن و کاهش عملکرد نظافت می شود.”

4. مدفوع را با مواد سفید کننده تمیز کنید

مواردی وجود دارد که باید هنگام تمیز کردن ملحفه هایی که مدفوع روی آنها قرار دارد، مورد توجه قرار دهید. گاگلیاردی به ما می گوید: “ابتدا مواد جامد اضافی را با آب خنک بشویید.” “سپس، پارچه های سفید را با داغترین آب توصیه شده روی برچسب مراقبت، به همراه یک و نیم فنجان سفید کننده بشویید. بعد از اتمام آن، اجازه دهید در هوا خشک شود و آن را بررسی کنید.”

اما به یاد داشته باشید، منی و سفید کننده با هم خنثی نمی شوند! اگر منی مخلوط با مواد مدفوع وجود داشته باشد، سفید کننده ممنوع است.

5. لکه های خون باید با آب سرد شسته شود

گاهی اوقات رابطه جنسی همراه با کمی لکه بینی است، یا شاید با دوره قاعدگی شما همزمان شده است. در حالی که رابطه جنسی دوره ای طبیعی و سالم است، اما می تواند تعدادی لک را در ملحفه شما ایجاد کند. اگر پریود هستید بهتر است از یک مجموعه ملحفه ضخیم و قدیمی استفاده کنید یا یک حوله قدیمی را در زیر محلی که در آن رابطه جنسی دارید، قرار دهید.

افسوس، شما همیشه نمی توانید برای غافلگیری ها آماده باشید. خون ریزی گاهی اوقات اتفاق می افتد، به ویژه در مواردی که عشق بازی کافی انجام نشده باشد. مهم است که ابتدا لکه خون را با آب سرد شستشو دهید تا بیشترین مقدار خون خارج شود و سپس یک ماده پاک کننده لکه، مانند پودر لکه بر اضافه کنید. سپس بگذارید تا روی لک بماند. گاگلیاردی می گوید: “10 دقیقه صبر کنید و سپس با آب خنک بشویید.” “اگر لکه تازه است، دوباره مراحل را تکرار کنید و سپس در نهایت با استفاده از مواد شوینده آن را در آب گرم بشویید.”

6. لکه های روان کنننده خود را بلافاصله تمیز کنید

داشتن رابطه جنسی بدون ژل روان کننده  می تواند نه چندان خوب و احتمالاً ناراحت کننده باشد.

وقتی روان کننده از دست یا بدن شما روی ملحفه می ریزد، باید تمیزکاری را به تعویق نیندازید. روان کننده های با پایه آب و روغن بسیار ساده هستند. میلر می گوید: “برای بیشتر لکه های روان کننده با روغن و آب، می توانید روند طبیعی شستشو را انجام دهید.” “مانند تمیز کردن لکه های مایع بدن، سعی کنید با استفاده از مخلوط آب سرد و مواد شوینده آنزیمی، منطقه آلوده را با یک حوله سفید و مرطوب پاک کنید.”

وقتی نوبت سیلیکون می رسد، همه چیز کمی پیچیده تر است اما حذف آن کاملاً عملی است. قبل از شستن ملحفه خود، باید منطقه را پیش تصفیه کنید. میلر می گوید: “توصیه می شود که ناحیه را روی پارچه خشک با یک ماده پاک کننده عمومی لک تمیز کنید.” سپس می توانید یک شوینده آنزیمی یا حتی مایع ظرفشویی را روی لکه بمالید.”

مواد روان کننده باید به سرعت از روی پارچه پاک شود. میلر می گوید، اگر بگذارید یک لکه روان کننده همانجا بماند، هر چقدر آن را بشویید، ثابت می ماند.

7. تشک خود را با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن تمیز کنید

برای مواقعی که لکه ها از طریق ملحفه شما نشت می کنند، چند گزینه برای تمیزکاری وجود دارد. میلر می گوید شما می توانید از یک حوله پنبه ای مرطوب آغشته به “مواد شوینده آنزیمی یا با خمیر پاک کننده لکه های DIY ساخته شده با ترکیب آب سرد، مواد شوینده ظرفشویی، جوش شیرین و پراکسید هیدروژن بدون نسخه پزشک کار خود را انجام دهید”. (همیشه قبل از مخلوط کردن مواد شیمیایی در خانه، برچسب ها را با دقت بخوانید.) وی به شما توصیه می کند که از لبه های خارجی لکه به سمت داخل کار کنید. وی می گوید: “منطقه را به خمیر لکه آغشته کنید و لکه باید از بین برود.” یک نکته حرفه ای: یک محافظ تشک تهیه کنید. شما به راحتی هر چند هفته یا چند ماه آن را بیرون آورده و در ماشین لباسشویی می اندازید.

منبع:

self

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی