سبك زندگي موفقيت در زندگي

7 راهکار ساده برای ایجاد هدف در کار شما

تقویم فارسی اندروید

7 راهکار ساده برای ایجاد هدف در کار شما

هیچ کس دوست ندارد ماننده فرفره 40 ساعت در هفته کار کند و تمام انرژی  زمان خود را صرف شغل یا یک کار مشخص و یکنواخت کند. اما چه چیزی باعث می شود که مردم این کار را بکنند؟ آیا شما به دنبال یک کار حرفه ای هستید تا باعث شود ازین پس بتوانید صورت حساب های تان را بدون نگرانی و دغدغه پرداخت کنید؟ آیا به دنبال کسب مدرک در یک مقطع تحصیلی خاص هستید؟ ایا برای تناسب اندام تان برنامه دارید و می خواهید وزن کم کنید؟ همه ی این ها به شما انگیزه می دهد تا بتوانید ساعات بیشتری را و با انرژی کامل تر برای وصول به خواسته های تان تلاش کنید.

کار و تلاش بی وقفه به هیچ وجه سرگرم کننده نیست. به همین دلیل است که باید جنبه های مثبتی را برای آن پیدا کنید تا بتواند به شما انگیزه بدهد و قلب و روح تان را شاد کند تا بتوانید به کار خود ادامه دهید. باید بتوانید هر گاه که چیزی را خواستید در خود انگیزه و هدف رسیدن به آن را ایجاد کنید. به علاوه هدف گیری خود کار آسانی نیست. شما هر چیزی را که در ذهن دارید نمی توانید به یک هدف تبدیل کرده و به دنبال آن بروید. ایجاد هدف در شما نیز راه و روش خود را دارد. در این مقاله با هفت گنج همراه باشید تا هفت راهکار ساده و جالب ایجاد هدف را به شما یاد بدهیم.

  • خواسته تان را به چالش بکشید

هرگاه توانستید بفهمید چه می خواهید باید بتوانید آن را به چالش بکشید. به چالش کشیدن خواسته های تان کمک می کند تا بتوانید بیشتر یاد بگیرید ٬ بهتر بدانید و بیشتر تلاش کنید. سعی کنید همیشه و در هر فرصتی در خصوص هدف تان خود را محک بزنید و سعی کنید دانسته ها و مهارت ها و قدرت تان را بیشتر کنید. ابتدا فقط لازم است که بدانید چه چیزی را دوست دارید تا آخر عمرتان و تا قبل از مردن تان به نتیجه برسانید. سپس مدام خودتان را در خصوص آن به چالش بکشید.

  • در خصوص هدف تان کدام نکته ارزش سپاسگزاری را دارد

زمانی که شما یک کار را بارها و بارها در طول یک مدت زمان انجام می دهید به مرور زمان بینایی و دقت خود را در خصوص آن از دست می دهید. ممکن است در همین حین از مزیت ها و ویژگی های مثبت آن نیز غافل شوید. همیشه سعی کنید از خودتان بپرسید در خصوص کاری که برای آن تلاش می کنید چه نکاتی برای شکرگزاری وجود دارد. هر روز صبح قبل از شروع کار از خودتان این سوال را بپرسید. آیا این کار شما را خلاق تر می کند؟ آیا برای تان جای پیشترفت دارد؟ آیا این همان کاری است که در زمان دبیرستان دوست داشتید انجام دهید. آیا باعث می شود تا بر زندگی مردم تاثیر بگذارید؟ این کار می تواند برای انجام بهتر و سخت کوشانه تر آن نیرو و انرژی بدهد.

  • کاری را انجام دهید که احساسات شما را سیراب می کند

شخصت شما از کدام دسته است؟ آیا فرد خلاقی هستید؟ آیا دوست دارید کاری را انجام دهید که استعدادهای تان را رشد می دهد؟ آیا زمانی که مسئولیتی را در قبال دیگران به عهده می گیرید هیجان زده می شوید؟ “Steve Errey” وبمستر یک سایت معروف تقویت اعتماد به نفس می گوید باید سعی کنید درگیر کاری شوید که به شما احساس لذت و سرزندگی می دهد و حس کنید برای شما کار خاصی حساب می شود. به ندای قلب تان گوش کنید تا به سمت چنین کاری هدایت شوید. سپس با انجام آن می توانید روح و قلب تان را اقناع کرده و برای انجام آن نیرو داشته باشید.

  • رابطه نزدیک با همکاران تان

یکی از راه های ایجاد هدف در شما ارتباطات نزدیک و گرم و صمیمی تان است. تصور کنید زمانی که با همکاران و دوستان تان ارتباط بهتری دارید کار کردن و هر روز بیدار شدن و به اداره و محل کار رفتن چقدر می تواند جذاب تر و دوست داشتنی تر باشد. این کار در با انگیزه تر کردن شما و تمایل بیشترتان برای ایجاد هدف به شما کمک می کند. می توانید آن ها را برای ناهار به یک رستوران دعوت کنید و یا یک گپ و گفت ساده دوستانه داشته باشید. راه های زیادی هست تا بتوانید با مردم رابطه دوستانه برقرار کرده و آن ها را با خود نزدیک تر کنید. گاهی حتی تنها حرف زدن شما با دیگران و بحث و گفت و گوهای ساده می تواند کمک کند تا دوستان خوبی پیدا کنید. در این حین مراقب باشید که حرف زدن و شنیدن هر دو به یک اندازه مهم هستند.

  • فرصت ها را از دست ندهید

ما در طول روز ممکن است فرصت ها و موقعیت هایی پیدا کنیم که استفاده از آن ها می تواند در موقعیت مان موثر باشد. آیا از این فرصت های تان استفاده می کنید؟ آیا به اندازه کافی انگیزه برای این کار دارید؟ یا شاید هم تنبل هستید. فراموش نکنید که از دست دادن هر فرصتی به معنای دور شدن از موفقیت است. شما باید برای داشتن یک شغل و عملکرد حرفه ای از فرصت های تان مراقبت کرده و به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. می توانید در تعطیلات آخر هفته به آن فکرکنید و یا در صرف قهوه راجع به آن حرف بزنید.

  • الگوهای خود را داشته باشید

شما به تنهایی برای انجام هیچ کار بزرگ و خارق العاده ای کافی نیستید. گاهی به غیر از خودتان به دانش و انرژی و عقاید دیگران هم نیاز دارید تا بتوانید در یک کار موفق بوده و بهتر عمل کنید. این افراد مانند مربیانی که راه را به شما نشان می دهند عمل کرده و شما را وادار می کنند با شور و هیجان بیشتری تلاش کنید. گاهی حتی افراد کنجکاوی که در اطراف تان هستند شما را برای یادگیری بیشتر و بهتر بودن در کارتان کمک می کنند. تنها کافی است این افراد را پیدا کنید تا در ایجاد هدف در خودتان موفق شوید. الگوها و مشوق های خود را بیابید و از کمک آن ها استفاده کنید.

  • سعی کنید بیشتر از آنچه دریافت می کنید بخشنده باشید

به جای اینکه مدام تمرکزتان را روی این بگذارید که کاری که می کنم چه فوایدی برای من دارد و چه بازخوردی از آن می گیرم به این فکر کنید که کارتان چه ارزشی داشته و چه تاثیرات مثبتی روی دیگران و افراد جامعه و کسانی که دوست شان دارید می گذارد. به عبارتی بیش از آنکه به منافع خودتان فکرکنید به ارزش واقعی کارتان بیندیشید. “jessica Amortegui ” کارشناس توسعه راهبردی سایت کارآفرین شرکت Fast می گوید: برای اینکه مفهوم و ارزش کارتان را بدانید باید بیشتر به جنبه ی اهدا کنندگی و مفید کارتان نظر داشته باشید. برای مثال اگر شما یک متخصص تغذیه هستید باید مردم را به داشتن یک زندگی سالم ترغیب کنید. اگر یک معلم هستید الهام بخش فکرها و ایده های جدید در مردم می باشید. و اگر شما یک نویسنده باشید با کلمات خود به مردم انگیزه و آگاهی می دهید. به این فکرکنید که شما چه ارزشی برای دیگران دارید و درخصوص آن احساس غرور کنید. این کار در ایجاد هدف به شما کمک می کند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی