سبك زندگي موفقيت در زندگي

6 تا از مزایای رسانه های اجتماعی برای سلامت شما

تقویم فارسی اندروید

6 تا از مزایای رسانه های اجتماعی برای سلامت شما

شما هر بار که گوشی تان را در دست می گیرید ناخواسته به یاد خطراتی که برای خواب تان و یا تاثیری که بر روابط اجتماعی تان می گذارد می افتید. مطمئنا هیچ شکی نیست که این ها همه جنبه های منفی هستند که گوشی ها و دیگر ابزار ارتباطی برای ما دارند اما دلیل نمی شود که این جنبه های منفی فواید این ابزار را از دید ما پهان کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزایای رسانه های اجتماعی آشنا کنیم. با هفت گنج همراه باشید.

یکی از مزایای رسانه های اجتماعی این است که افراد مسن کمتر احساس تنهایی کنند

آیا تا به حال در فیس بوک احساس تنهایی کرده اید؟ فضای مجازی جایی است که همه برای هم وقت داشته و بی چون و چرا به احساسات و خواسته های شما اهمیت می دهند حتی اگر غریبه باشند. یکی از مشخص ترین مزایای رسانه های اجتماعی قطعا کمک به برطرف کردن احساس تنهایی افراد است. یک حساب فیس بوک برای افراد مسن می تواند در کمک به روحیه ی آن ها و اقناع نیازشان به در جمع بودن کمک کند. محققان در یک پروژه افراد 60 تا 95 ساله را مورد بررسی قرار دادند. این افراد با اطلاعاتی که در خصوص کار با کامپیوتر و اینترنت داشتند، تجربه ی احساسات شایستگی و حضور در فعالیت های اجتماعی را بیشتر داشته و همچنین ظرفیت شناختی در این افراد بهبود یافته بود. این افراد حتی درک بهتری از هویت خود داشتند. همچنین استفاده از ابزار ارتباط جمعی و حضور در رسانه های اجتماعی در کاهش آسیب پذیری و حس تنهایی آن ها کمک کرده بود. دکتر توماس مورتون که رهبری این پروژه را به عهده داشت گفت استفاده از ابزار ارتباط جمعی می تواند در سلامت و رفاه افراد مسن موثر باشد.

یکی دیگر از مزایای رسانه های اجتماعی متوجه کسانی است که بیماری های مزمن دارند

کاربران اینترنت برای چک کردن مداوم و آنلاین سلامتی خود امکانات بیشتری داشته و همچنین می توانند از آن برای ارتباط با دیگران هم استفاده کنند. این بیماران می توانند در خصوص شرایط کلی خود و یا هزینه های درمانی و توانمندی خود برای پرداخت و همچنین پزشکان حاذق در این رسانه ها با هم صحبت کنند. اینترنت به افرادی که در شهر های دور افتاده یا کوچک زندگی می کنند و یا آن هایی که وقت کافی ندارند کمک می کنند تا در خصوص بیماری شان و مقابله با آن اطلاعات کسب کنند.

کمک به شما در تحقق اهداف سلامتی تان از دیگر مزایای رسانه های اجتماعی است

آیا می خواهید 5 کیلو وزن کم کنید؟ می توانید از اینترنت یک برنامه ی استاندار و تایید شده برای کم کردن وزن تان پیدا کنید. به علاوه می توانید با به اشتراک گذاشتن عکس های خود از مراحل کاهش وزن تان با دیگران هر بار انگیزه گرفته و اجازه دهید تا آن ها شما را تشویق کنند و با پیگیری های خود به شما انگیزه بدهند. یک مطالعه روی افرادی که به دنبال کاهش وزن بودند و عکس های خود را به اشتراک می گذاشتند در کنار کسانی که این کار را نمی کردند انجام شد و نتیجه نشان داد که رسانه های اجتماعی در ثابت قدم ماندن افراد و انگیزه دادن به آن ها در کاهش وزن شان موثر است.

رسانه های اجتماعی روابط شما را بهبود می دهند

معمولا درصد زیادی از زمانی که ما در فیس بوک هستیم به چک کردن افراد مهم و معروف می گذرد اما در کنار آن ما با دوستان و آشنایان مان هم ارتباط برقرار می کنیم. حتی فیس بوک کمک می کند تا روابط جدید داشته باشیم. مطالعه روی 900 تا از فارغ التحصیلان و دانشجویان اخیر نشان داد که 47 درصد از آن ها از طریق فیس بوک با دوستانی در ارتباط اند که از کشور های دیگر هستند. 28 درصد از آن با افرادی از شهر خودشان دوست بودند و 35 درصد هم با اعضای خانواده شان در فیس بوک حرف می زدند.

به کمک رسانه های اجتماعی مراقبت پزشک تان از شما بیشتر می شود

60 درصد از پزشکان معتقدند که رسانه های اجتماعی در بهبود روابط آن ها با بیماران شان موثر بوده است. رسانه های اجتماعی کمک می کند تا پزشک تان مدام با شما در ارتباط بوده و از حال تان با خبر باشد. به این ترتیب بهتر می تواند شما را راهنمایی کند.

رسانه های اجتماعی شادی را گسترش می دهد

رسانه های اجتماعی وسیله ای برای نشر جک ها و تصاویر فان و بامزه است که به شما کمک می کند تا لحظاتی را هر چند غیر واقعی شاد باشید. همچنین یک مطالعه در فیس بوک نشان داد که هر پست مثبت در فیس بوک 1.75 بار و هر پست منفی 1.29 بار به اشتراک گذاشته می شود. من فکر می کنم که این خبر خوب است زیرا نشان می دهد که ما تمایل بیشتری به نشر پیام های مثبت داریم. همچنین این آمار حجم بیشتر احساسات خوب ایجاد شده در فیس بوک را مشخص می کند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی