ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

6 راه ساده برای تقویت رابطه میان زوج ها

برای عشق ورزیدن نیازی نیست که همیشه مناسبتی در پیش باشد و فقط در این مناسبت ها زوج ها به یکدیگر هدایای گرانبها داده و حرکات عاشقانه انجام دهند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید بهتر است در این مورد تجدید نظر کرده و نکاتی که موجب تقویت رابطه تان می شوند را نادیده نگیرید. انجام حرکات بزرگ نشان دهنده عشق بیشتر نیست بلکه شما می توانید با انجام چند کار ساده و کوچک هم عشق خود را بیان کنید. هالی ریچموند روانشناس و متخصص روابط زوجین می گوید: دریافت احساسات به طور روزانه می تواند در دراز مدت در تقویت رابطه موثر باشد. این چند کار کوچک را هر روز سال به طور منظم انجام دهید و خواهید دید که در طولانی مدت چگونه موجب تقویت رابطه تان می شود.

تقویت رابطه

یادداشت های شیرین برای تقویت رابطه

فرقی نمی کند این یادداشت ها روی یک قطعه کاغذ نوشته شده باشند و یا روی آینه و درب یخچال نصب شده باشند، در هر صورت یک یادداشت شیرین می تواند به تقویت رابطه کمک بسزایی نماید. یک یادداشت کوتاه بنویسید و کنارش یک قلب کوچک بکشید. به طور مثال عبارت ساده ((نمی توانم برای دوباره دیدنت صبر کنم)) می تواند غوغا کند. این یک روش دقیق و حساب شده است برای اینکه نشان دهید در ذهن تان چه می گذرد و تمایل به نگهداری رابطه تان دارید.

لمس کردن یکدیگر

برخی از زوج ها از انجام این کار در جمع خجالت می کشند درحالیکه بسیاری از زوج ها همیشه دست در دست یکدیگر دارند. شما با بوسه یا در آغوش گرفتن می توانید به راحتی در تقویت رابطه خود قدم بردارید. لمس کردن یکدیگر را به خصوص در خارج از اتاق خواب انجام دهید تا فقط مختص به یک فضای خاص نباشد. همسرتان را ماساژ دهید، دست تان را لای موهایش بکشید و هنگام تماشای فیلم یا سریال مورد علاقه تان در آغوشش دراز بکشید. لمس کردن باعث واکنش هایی در بدن می شود که به تقویت رابطه کمک می کند.

پرسیدن سوالات ویژه

پرسیدن سوال ((روزت چطور بود؟)) برای شروع صحبت خوب است اما اگر همیشه فقط درباره مسائلی از این قبیل و خانواده اش با هم صحبت کنید نشان می دهد که شما چه قدر روی موضوعات ساده و پیش پا افتاده توجه دارید. این نوع گفتگوها مختص به زوج های جدا از هم است. همچنین وقتی او را تحت فشار می گذارید که از تمامی آنچه دور از شما برایش روی داده است صحبت کند اینطور به نظر می رسد که قصد دارید او را کنترل کرده و از تمام بردها و باخت هایش اطلاع داشته باشید. این همان چیزیست که باعث دوری و سردی زوج ها از یکدیگر می شود.

تعریف و تمجید کردن

تعریف و تمجید کردن از شریک زندگی تان به او نشان می دهد که شما متوجه آنچه می گوید و انجام می دهد هستید و این امر برایش بسیار ارزشمند خواهد بود اما نوع تعریف شما باید متفاوت باشد. به جای اینکه مثل همیشه بگویید خوشتیپ است و او را ناامید کنید بهتر است بگویید در این شلوار جین چه قدر جذاب تر به نظر می رسد. می توانید روی رفتارها و مهارت های طرف مقابل تان تمرکز کنید. به طور مثال بگویید: ((چه شام خوشمزه ای بود. مدتهاست که چنین غذایی نخوردم.)) یا بگویید: ((تو پدر فوق العاده ای هستی.)) بدین شکل او درمی یابد کارهایی که انجام می دهد واقعا برای شما معنی دار است.

ذخیره کردن خوراکی های مورد علاقه طرف مقابل

آیا شریک زندگی تان نمی تواند در مقابل برخی از خوراکی ها مقاومت کند؟ طبیعتا اکثر افراد به یک خوراکی بیش از بقیه علاقه مندند. پس این راهی ساده برای تقویت رابطه تان است و شما می توانید به راحت ترین شکل ممکن به او نشان دهید که برایتان با ارزش است و مدام به وی فکر می کنید. این یک روش برای حمایت از نیازهای یکدیگر است و با اینکه بسیار کوچک است اما می تواند نتیجه ای شگفت انگیز به دنبال داشته باشد.

صحبت کردن پس از رابطه جنسی

رابطه جنسی پایان یافته، شما به حالت عادی بازگشته اید و احساس آرامش و راحتی می کنید. پیش از آنکه به خواب بروید و یا از گوشی خود استفاده کنید بهتر است از زمان خود بهره ببرید تا بتوانید خوشحالی و رضایت خود از رابطه تان را به یکدیگر انتقال دهید. این یکی از صمیمی ترین لحظات زوج هاست که می تواند رابطه تان را تحکیم ببخشد پس از این زمان طلایی به خوبی استفاده نمایید.

منبع : health

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی