تناسب اندام سلامت

6 راه برای چربی سوزی سریع در هنگام بدنسازی

تقویم فارسی اندروید

چربی سوزی سریع

اگر شما کاملا سختگیرانه دو بار در روز تمرین می کنید باید به اندازه کافی ساندویچ مرغ و استیک برای حمایت از بدن تان هم مصرف نمایید. مکمل های مناسب میتوانند شما را به هدف تان نزدیک تر کنند. اما پیش از عضله سازی، چیزی که بسیار مهم است چربی سوزی است.

ممکن است شما کسی را ببینید که حسابی اضافه وزن داشته اما پس از گذشت مدتی نه چندان طولانی به ناگاه با کسی روبرو شوید که چربی هایش را از دست داده و بدنی عضله ای پیدا کرده است. همان قدر که دیدن این منظره عجیب به نظر می رسد، به همان میزان هم شدنی است و غیر ممکن نیست. ما راز چنین افرادی را برای چربی سوزی سریع در این مقاله فاش کرده ایم.

چربی سوزی سریع

1. روز خود را بسازید

بهترین راه برای برنده شدن در مسابقه چربی سوزی سریع این است که ابتدا موتور را شروع کنید. حتما از زمانی که کودک بودید شنیده اید که صبحانه مهمترین وعده غذایی است اما چیزی که احتمالا به شما نگفتند این بود که باید هر روز از همه مواد غذایی مقداری بخورید. با این شروع در روز فرآیند چربی سوزی زودتر اتفاق خواهد افتاد. این کار باعث می شود در طول روز به خاطر گرسنگی اورژانسی ناچار به خوردن میان وعده های ناسالم نشوید.
صبحانه شروع به متابولیسم بدن می کند و به ساخت عضلات برای تغذیه در هنگام شروع روند چربی سوزی اجازه می دهد.

چربی سوزی سریع

2. تغذیه مرحله ای

علاوه بر لذت بردن از صبحانه زودرس، قابل توجه است که بهترین راه برای چربی سوزی این است که یک برنامه غذائی شامل 5-8 وعده غذایی کوچک را تنظیم کنید. این سبک از رژیم غذایی یک جریان ثابت را فراهم می کند و منجر به تغذیه ماهیچه ها، افزایش متابولیسم بدن شما در طول روز می شود. پس برای متابولیسم بهتر، وعده های غذایی کوچکتر، مناسب تر است. این قطعا راهی برای جلوگیری از زیادی خوردن و ناسالم خوردن است که به کاهش خطر ابتلا به سرطان نیز منجر می شود.

چربی سوزی سریع

3. تمرینات تان را ترکیب کنید

برای اینکه روند چربی سوزی تان متوقف نشود باید تمرین هایتان را ترکیب کنید. بهترین راه این است که این تمرینات را به تمرینات عادی خود تبدیل کنید. تمرین چربی سوزی را با تمرینات مقاومتی معمول خود ترکیب کنید سپس وزنه زدن را نیز به این چالش اضافه نمایید.

تمرینات هوازی هم به طور مستقیم منجر به چربی سوزی می شوند. افزایش تجربه قلبی عروقی، منجر به طور مستقیم به از دست دادن چربی می شود و تمرین های استقامتی هم فراموش نشود. به طور مثال در ست خود از تمرین زیربغل پارویی ( یا سیم کش ) در کنار تمرین بارفیکس بهره ببرید.
و حرکت پشت بازو دیپ را با حرکت پشت بازو هالتر یا دمبل خوابیده و پیاده روی ترکیب نمایید.

چربی سوزی سریع

4. مصرف گیاهان

علاوه بر رژیم معمولی با مصرف پروتئین بالا، مصرف گیاهان مانند چای سبز یا دمنوش های گیاهی به اضافه کردن رژیم چربی سوزی تان می تواند موثر باشد. چای سبز، به صورت کپسول یا به عنوان یک نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای جدید و هیجان انگیزی برای فیزیک و ذهن انسان دارد.

چای سبز یکی از مهمترین مواد غذایی مورد تایید تحقیقاتی است که می توانید برای چربی سوزی سریع استفاده کنید.

چربی سوزی سریع

5. کاهش چربی هدف گیر و نقطه ای

انجام تمرینات به روی بخشی از بدن برای تقویت عضله آن قسمت و کاهش چربی های مربوط به آن قسمت، تا کمی پیش شبیه به یک معما بود ولی حالا اثبات شده که می تواند یک روش بسیار موثر برای کاهش چربی محسوب شود.

با هدف گیری نقاطی از بدن که بیشتر چربی دارند با انجام تمریناتی با تعداد ست های بالا و سپس فورا به مدت ۳۰ دقیقه انجام تمرینات کاردیو ، شما می توانید چربی های بیشتری را در نقاطی که تمرینات آنها را هدف گیری کرده اند بسوزانید. باور نمی کنید؟ طبق یک مطالعه که در دانشگاه شهر کپنگهام ( پایتخت دانمارک ) انجام شد، به مردان مورد مطالعه گفته شد برای مدت ۳۰ دقیقه تمرینات تک پا با تمرکز روی یک پا و از طریق وزنه های سبک با ست های زیاد و تکرار زیاد انجام دهند.

محققان متوجه شدند سلول های چربی زیرپوستی در هر دوی نقاطی که تمرینات آنها را هدف قرار می داد و قسمت هایی که در کنار آن ماهیچه در حال استراحت بودند و فشاری به روی آنها نبود، کاهش چشمگیری داشتند. پایی که به روی آن تمرین می شد بطور قابل توجهی جریان خون آن افزایش یافته بود و سلول های چربی در حال آب شدن در آن پا بودند. به عبارتی دیگر، سلول های چربی حول ماهیچه ای که در حال تمرین بود میزان بیشتری از چربی را به جریان خون آزاد کردند که به معنای آن است چربی بیشتری به عنوان سوخت بدن استفاده شده است.

تمرین کاردیو که بعد از انجام تمرینات فورا انجام می شود با هدف جلوگیری از دوباره ذخیره شدن چربی هایی که به جریان خون وارد شده اند انجام می شود تا مطمئن شویم که آنها می سوزند و دوباره به عنوان چربی ذخیره نخواهند شد.

چربی سوزی سریع

6. حرکت انفجاری کاردیو Cardio Bursts

یک راه عالی برای به دست آوردن مزایای چربی سوزی حرکات انفجاری کاردیو است که شما را به وزن استاندارد در مدت زمان کوتاه می رساند. تمرین شدید کاردیو در طول تمرینات شما بسیار موثر است و شما را به هدف تان نزدیک تر می کند و به آن سرعت می بخشد. این “انفجار” قرار دادن هر 15 دقیقه در یک ساعت انجام ورزش های کاردیو است که کمک می کند متابولیسم هم در طول و هم بعد از تمرین شما تنظیم شود.

پس از هر تمرین، راه رفتن بر یک تردمیل به مدت 90 ثانیه می تواند تمرین شما را تکمیل کند. معمولا تردمیل روی سرعت 8 تا 10 مقدار مناسبی است. یک راه دیگر برای انجام تمرینات کاردیو بدون تحلیل رفتن قوا این است که 20-30 دقیقه اضافی در ورزشگاه پس از آخرین تمرین تان صرف کنید.

منبع:

muscleandfitness

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی