سبك زندگي موفقيت در زندگي

5 دلیل برای برای آنکه به دنبال رویای تان بروید

5 دلیل برای برای آنکه به دنبال رویای تان بروید

من خودم همیشه در کشورهای مختلف و شهرستان های کوچک زندگی کرده ام و رویای زندگی ام آمدن به ایالات متحده بود. دوست داشتم به آمریکا سفر کرده و فرهنگ های مختلف را بشناسم. من به معنای واقعی کلمه رویای پرواز کردن در بالای اقیانوس را داشته ام. دلم می خواست بزرگی اقیانوس را از نزدیک ببینم. شاید شما هم برخی خواسته ها و رویاهای عجیب و بزرگ داشته باشید. رویاهایی که هر وقت به آن ها فکر می کنید قلب تان تند تر می زند و شور و شوق را در خودتان احساس می کنید. با این حال دلایل زیادی می تواند شما را از رفتن به دنبال رویاها و خواسته های تان بازدارد. در این مقاله قصد داریم 5 تا از مزیت هایی که در صورت رفتن به دنبال رویاهای تان نصیب تان می شود را برای شما بازگوییم. شاید انگیزه ای شد تا آرزوهای دور و درازتان را از صندوقچه سینه تان بیرون آورده و کمی به آن ها فکر کنید.

بیایید صادق باشیم. رویاها سرمایه های باارزشی هستند که در قلب تان مانده و شما را گرم می کنند. رویای شما باعث می شود تا با عشق و اعتقاد بیشتری تلاش کنید. رویاهای بزرگ تان می تواند سال ها تنش و درگیری های درونی را برای شما به وجود آورد. ممکن است مدت ها با خودتان درگیر باشید و به این فکر کنید که شاید مسخره باشید یا شاید کسی به شما بخندد و یا شاید حتی وقت تلف کردن باشد. در اعماق قلب تان می دانید که بدون رویاهای تان شاید کمی زندگی سخت تر باشد و می خواهید به سراغ آن ها بروید اما بارها و بارها خودتان را عقب خواهید کشید.

سعی می کنید خودتان را سرکوب کنید؟ نمی دانید که مانند شما تنها یک بار و تنها همین الان فرصت زندگی دارد؟ آیا رویای شیرین تان ارزش ریسک کردن ندارد؟ ترس ها را کنار بگذارید. ترس شمار ا فلج خواهد کرد. کمی به ندای قلب تان و رویای بزرگی که آرزوی رها شدن و به حقیقت بدل شدن را دارد، گوش دهید. آیا باز هم نمی توانید به آن ها اجازه ی آزاد شدن بدهید؟ در ادامه سه دلیل شایع که معمولا سبب می شود افراد به دنبال رویاهای شان نروند را به شما می گوییم. با خود فکر کنید چقدر در این موارد درگیر شده اید؟

آنچه شما را از داشتن رویای تان باز می دارد

  1. ترس از تغییر

تغییرات اجتناب ناپذیرند. ما باید بپذیریم که در نهایت روزی مجبور خواهیم شد خودمان را تغییر داده و در مسیر خواسته ها و رویاهای مان حرکت کنیم.

  1. ترس از پشت سر گذاشتن گذشته

شما با زندگی تان درگیر شده اید. روزهای عادی که پشت سر می گذارید آدم هایی که با آن ها زندگی می کنید و یا فرصت هایی که برای به دست آوردن آن ها تلاش کرده اید و سختی کشیده اید شما را به زندگی فعلی تان پایبند می کند. ممکن است از رها کردن آن و حرکت به سوی آینده ای نامعلوم ترس داشته باشید. بیایید کمی ماجراجویی کنیم. واقعا داشتن رویاهای تان به کمی ریسک نمی ارزد؟

حالا اگر شما هم قبول دارید که دلیلی برای ترس وجود ندارد می توانید گامی به سوی داشتن رویاهای تان برداشته و در ادامه 5 مزیت تصاحب رویای شیرین تان را بدانید.

  1. آزادی

شما تنها ثانیه ای بعد از تصاحب رویای تان آزادی و آرامشی در خود احساس می کنید که گویی همیشه در پی آن بودید.

  1. حکمت

برای داشتن رویاهای تان مقدار زیادی صبر و تلاش و امیدواری و مقاومت لازم است. بعد از تمام سختی هایی که در این راه کشیدید قطعا آدم دیگری خواهید بود.

  1. قدرت

بعد از داشتن رویای تان به این ایمان می رسید که به اندازه ی کافی برای تغییر حال و تصاحب آینده قوی هستید. به دست آوردن چیزی که برای تان ارزش معنوی دارد قطعا ایمان و حس قدرت بیشتری به شما خواهد داد.

  1. خودشناسی

ما به عنوان انسان همواره در حال تغییر هستیم. البته ذات و درون ما همیشه ثابت می ماند. به عبارتی رویاهای شما همیشه سرجای شان هستند اما شما آگاهانه یا ناخودآگاه در حال تغییر و تحول هستید. اگر در مسیر آرزوها و خواسته های تان گام بردارید قطعا به آنچه می خواهید باشید نزدیک تر شده و شخصیت بهتری پیدا خواهید کرد.

  1. افق های جدید

از وقتی که برای داشتن رویای تان آماده می شوید و به سمت آن گام برمی دارید یک ماجراجویی خوب را شروع می کنید که ممکن است شما را با آدم های جدید آشنا کند و یا برای تجربه های متفاوت آماده کند و یا شما را مجبور کند جاهای متفاوتی بروید. همین موضوع افق های جدیدی را پیش روی تان خواهد گذاشت.

نتیجه

شاید ترس ها و نگرانی های زیادی برای تان وجود داشته باشد اما فراموش نکنید که در هر کاری سخت ترین قدم همان قدم اول است که باید بردارید. شاید تنها بعد از اولین جسارت تان خودتان تغییرات دوست داشتنی زندگی تان را احساس کردید. پس چرا یک بار به رویاها و آرزوهای تان بها نمی دهید؟ می تواند امتحان خوبی باشد.

تا زمانی که به دنبال رویاهای قدیمی تان هستید یا یک رویای جدید را دنبال می کنید هرگز پیر نخواهید شد.

c.s. Lewis

تقویم فارسی اندروید

2 دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی