روانشناسي و سلامت روان روانشناسی

3 راه اثر گذار اما آسان برای غلبه بر ترس

تقویم فارسی اندروید

همه در زندگی تجربه و ترس های متفاوتی دارند. در حالیکه رشد شخصی همیشه در طول زمان رخ می دهد شما می توانید برای غلبه بر ترس های خود آماده شوید. دلیل اصرار برای غلبه بر ترس این است که گاهی شما به خاطر ترس هایی ساده ممکن است نتوانید پیشرفت کنید اگر قادر نباشید آنها را کنار بگذارید. غلبه بر ترس ممکن است زمان ببرد اما اگر به این فکر کنید که ممکن است در نقاط حساس زندگی شما را درگیر خود کند در می یابید که ارزشش را دارد. نباید اجازه دهید که زندگی روزمره تان دچار مشکل شود پس سعی کنید به کمک این مطلب در غلبه بر ترس یا ترس های خود پیروز شوید.

غلبه بر ترس

1. در مورد ترس خود صحبت کنید.

یکی از سخت ترین راه حل ها که البته به آن نیاز دارید صحبت کردن در مورد ترس است. معمولا افراد ترس های شان را پنهان کرده و آن را در گوشه ای از ناخودآگاه خود حفظ می کنند. مهم این است که به یاد داشته باشید، وقتی از آن حرف بزنید ممکن است از بین برود. مطالعات روانشناسی نشان می دهد که اگر ترس سرکوب شود در نهایت به نتیجه ای ویرانگر و نامطلوب خواهد رسید. صحبت کردن در مورد هر چیز می تواند آن را عادی جلوه دهد. برای ترسی که در ذهن شما بسیار بزرگ است، عادی شدن و معمولی شدن بی اندازه جواب می دهد.

2. در راه غلبه بر ترس خود مبارزه کنید.

شما باید این کار را انجام دهید و نباید خجالت بکشید. وقت آن رسیده که با ترس خود مواجه شوید و در مبارزه با آن احساس رضایت نمایید. بسیاری از افراد ترس از تاریکی دارند. اگر به مدت چند ساعت در یک اتاق تاریک بنشینید، با اینکه از تاریکی می ترسید اما زمانی که بیرون می آیید قطعا احساس رضایت خواهید کرد. این ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد اما شما باید با ترس خود مواجه شوید. کارل یونگ کسی است که برای اولین بار این پیشنهاد را مطرح کرد. در واقع شما باید هوشیاری و ناخودآگاه خود را دعوت به گفتگو با یکدیگر کنید. دو راه برای این کار وجود دارد. اول اینکه شما باید چیزی که شما را می ترساند را بدون هیچ خجالتی بپذیرید سپس تمامی تصاویر و وحشت هایی که در رابطه با این ترس وجود دارد را تصور کرده و بنویسید. این کار بخش ناخودآگاه مغز شما را به سوی منطق هدایت می کند. روش دوم این است که یک فرم را به ترس خود اضافه کنید. این ممکن است به کمک نقاشی، به کمک کلمات و یا با هر روش دیگری امکان پذیر شود.

3. در برابر ترس خود مهربان و شکیبا باشید.

ممکن است سخت به نظر برسد اما بسیار کمک می کند. آنچه شما باید بدانید این است که ترس های شما از تجربیات گذشته تان نشأت می گیرد. وقتی که این مسائل را بررسی می کنید ممکن است عصبانی شده یا خود را سرزنش نمایید. اینجا جاییست که شما باید آگاهانه خود را متوقف کرده و مهربان و صبور باشید.
شناخت و درک ترس های تان یکی از اولین گام هاییست که می تواند به شما در غلبه بر ترس کمک کند. رشد و پیشرفت شخصی تنها زمانی اتفاق می افتد که بتوانید ترس خود را تسخیر کنید و رو به جلو پیش بروید. این تنها زمانی ممکن است که شما قادر به درک تجارب زندگی خود هستید و می توانید تجربیات بهتر و جدیدتری ایجاد کنید.

منبع : viralnovelty

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی