سبك زندگي موفقيت در زندگي

27 راهکار برای دستیابی سریع به اهداف خود

تقویم فارسی اندروید

من (استیون گریفیث) به عنوان مربی عملکرد و متخصص روانشناسی بهره وری بیش از 25 سال، از هر ابزاری در کتاب هایم استفاده کرده ام تا به مردم بیاموزم چگونه با شکستن موانع، بیرون آمدن از ذهن و ورود به جریان تولید خود به اهداف خود برسند.

در اینجا ابزارها و تکنیک های مورد علاقه من برای نگه داشتن شما در مسیر دستیابی به اهداف خود و آرزوهایتان آورده شده است.

دستیابی به اهداف خود

1. مسئولیت پذیری

حرف شما منبع قدرت شماست. به آنچه می گویید متعهد می شوید و آنچه را دنبال می کنید اعتماد به توانایی شما در ایجاد آنچه می خواهید در جهان است.

با این حال، هر بار که به آنچه گفتید که قرار است انجام دهید برگردید، قدرت درونی شما را ضعیف می کند. ضمیر ناخودآگاه شما آنچه را که وعده می دهید نگه می دارد. هر بار که تعهدات خود را دنبال نکنید ضبط می شود و ناخودآگاه قدرت ایجاد را کاهش می دهد. قول خود را حفظ کنید و بدین ترتیب قدرت خود را حفظ کنید!

2. رژیم بهانه زمان بگیرید

سریعترین راه برای دستیابی به اهداف خود این است که دیگر بهانه تراشی نکنید که چرا کارها را انجام نمی دهید. از دیدن زمان به عنوان دشمن خود دست بردارید و شروع به دیدن زمان به عنوان باارزش ترین متحد خود کنید. خود را به عنوان منبع زمان تصور کنید و تصمیم بگیرید که کجا می خواهید از آن استفاده کنید و کجا استفاده نکنید.

3. قدرشناسی

نگرش قدرشناسی همه چیز را تغییر می دهد. هنگامی که ما بر آنچه سپاسگزار هستیم متمرکز می شویم، به مهمترین چیزهای زندگی خود متصل می شویم که با مواد شیمیایی مثبت سیستم ما را فراگرفته و شادی، سرخوشی و هیجان را آزاد می کند.

با تهیه لیستی از موارد و افرادی که در این لحظه از آنها بیشتر سپاسگزار هستید ، شروع کنید. هر روز صبح ، 5 موردی را که از آن روز سپاسگزار هستید ، لیست کنید.

4. بهبود 1٪

برای حفظ حرکت و انگیزه، روی بهبود 1٪ در روز تمرکز کنید. خود را با اهداف غیر واقعی غرق نکنید. کمال گرایی را رها کنید و بر پیشرفت تمرکز کنید. هرکسی می تواند 1٪ پیشرفت کند. بعد از یک ماه، 30٪ بهتر خواهید شد. بعد از 3 ماه شما تقریباً همان اندازه که فکر می کنید یعنی 100٪ بهتر خواهید شد.

5. وقایع طبیعت

وقتی استراحت می کنید، به اطراف خود نگاه کنید. اگر گیاه، درخت یا آسمان آبی نمی بینید، باید بیرون بروید. بودن در طبیعت به طور طبیعی وضعیت روحی و روانی شما را به حالت طبیعی باز می گرداند.

وین دایر معروف گفت: “در طبیعت هیچ کاری نمی توان انجام داد. طبیعت تو را انجام خواهد داد. ” 5 تا 10 دقیقه وقت بگذارید و در طبیعت بدون هیچ انتظاری بمانید و نتیجه را بلافاصله احساس خواهید کرد.

6. موسیقی

نشان داده شده است که آهنگ ها و صداهایی که به شما انگیزه می دهند توانایی مغز شما را در یادگیری، خلاقیت و انگیزه افزایش می دهند. این به ویژه در مورد موسیقی کلاسیک صدق می کند.

در کارهای روزمره موسیقی بگذارید تا به شما در گذراندن روز کمک کند. آرامش موسیقی در شب می تواند به شما در استراحت و بهبود بهتر کمک کند. موسیقی مدیتیشن به شما کمک می کند تا به سطوح عمیق تری از تمرکز و آرامش برسید. به طور خلاصه، کمی موسیقی دلپذیر می تواند تقریباً هر موقعیتی را بهتر و پربارتر کند.

7. هیپنوتیزم

پیشنهاد ناخودآگاه در حالی که در وضعیت آرام هستید سریعترین راه برای برنامه ریزی ذهن شما برای آنچه واقعاً می خواهید است. ضمیر ناخودآگاه هارد دیسک هر کاری است که انجام می دهیم. یک روش خوب برای شروع خود هیپنوتیزم بستن چشمان خود در یک حالت نشسته راحت، چند نفس عمیق کشیدن و سپس تهویه صوتی یا صدای هیپنوتیزم است.

8. ارتباط رابطه ای

هنگام برقراری ارتباط، این را به خاطر بسپارید: معنای ارتباط پاسخی است که دریافت می کنید.

وقتی در حال برقراری ارتباط مهم هستید، به نحوه پاسخگویی طرف مقابل توجه کنید. اگر آنها آنطور که انتظار داشتید پاسخی نمی دهند، مسئولیت شماست که چرخه ارتباط را ادامه دهید تا زمانی که آنها آن را همانطور که مد نظر شماست درک کنند. شخص مقابل را مسئول چگونگی درک پیام خود قرار ندهید.

9. خنده

ایجاد خنده در شرایط دشوار مانع از نگرانی، شک و ترس فوری ما می شود. خنده مانند سیستم گیر انداختن رادار ذهنی ما است که به ما فضا برای مشاهده و یادگیری از وضعیت خود می دهد.

هنگام مواجهه با یک مشکل یا بحران، با صدای بلند با خود تکرار کنید، “من به این وضعیت فعلی می خندم. می توانم بخندم که این چقدر بد است.” مغز خود را بر روی خنده و سرگرمی متمرکز کنید. با قرار دادن ذهن خود در حالت کنجکاوی، از سقوط دومینو وار ذهنی در مسیر اشتباه جلوگیری می کنید، بنابراین ذهن تان برای یادگیری از وضعیت باز می شود.

10. مسدود کردن زمان

اگر مهم است، باید آن را تقویم کنید. اطمینان حاصل کنید که زمان مهمترین موارد روز خود را مسدود کرده اید. این در پایان روز به شما اطمینان می دهد که کارهای اساسی انجام شده است و عوامل حواس پرتی بر جهان شما حاکم نیستند. من از Outlook برای تنظیم قرارهای تقویم و Calendly استفاده می کنم تا افراد بتوانند راحتتر خود را در تقویم من رزرو کنند.

11. قدرت چرت زدن

یکی از راهکارهای مورد علاقه من برای دستیابی سریع به اهداف خود راه حل چرت زدن است.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که چرت می زنند بازده بیشتری دارند. یک چرت منظم به مدت 20 دقیقه در روز می تواند عملکرد و بهره وری شما را 10 تا 30٪ افزایش دهد.

یک روش عالی برای اطمینان از خواب خوب استفاده از ماسک چشم با هدفون های نویز دهنده است. برای تقویت بیشتر، درست قبل از شروع چرت، یک فنجان قهوه بنوشید. به نظر عجیب است اما شروع تاثیرگذاری کافئین حدود 20 دقیقه طول می کشد و به شما کمک می کند با انرژی بیش از حد از خواب بیدار شوید.

درباره چرت زدن قدرت بیشتر بیاموزید: نحوه چرت زدن برای حداکثر مزایا

12. تنفس 4-7-8

هنگامی که در روز خود دچار استرس شدید، این روش تنفس باستانی فوراً اعصاب شما را آرام می کند. با استنشاق از طریق بینی خود به مدت 4 ثانیه شروع کنید، نفس خود را به مدت 7 ثانیه نگه دارید و از طریق دهان خود بیرون دهید و به مدت 8 ثانیه صدای واو را بیرون دهید. 3 دور سریع استفاده از این روش شما را از استرس زا ترین شرایط روز نیز دور می کند تا بتوانید مثمر ثمر باشید.

13. دایره تعالی

در اینجا یک راه سریع برای تغییر دادن خود به یک ذهنیت با عملکرد بالا وجود دارد: به زمانی فکر کنید که احساس اعتماد به نفس فوق العاده و توقف ناپذیری داشتید. آن خاطره را دوباره زنده کنید. آن خاطره را در یک دایره خیالی مقابل خود روی زمین قرار دهید. سپس وارد حلقه و حافظه شوید.

خود را تصور کنید که به آن لحظه بازگردانده شده اید، احساس می کنید از طریق انگشتان پا تا بالای سر شما وارد می شود و تصور کنید که خودتان را از طریق چشمان خود نگاه می کنید انگار اکنون درون آن حافظه هستید. دیدن آنچه می بینید، شنیدن آنچه می شنوید و احساس شما چه احساسی دارد، اکنون در حافظه تان هستید. احساس انگیزه و اعتماد به نفس در بدن خود را احساس کنید. آن احساس مثبت را دقیقاً در همین لحظه فعال کنید.

14. در خدمت دیگران باشید

کمک به دیگران یکی از مهمترین کارهایی است که امروزه می توانیم انجام دهیم تا شادتر، سپاسگزارتر و با انگیزه تر باشیم. هدیه دادن به دیگران بزرگترین هدیه ای است که می توانیم از نظر روانشناسی به خودمان ببخشیم. این کار مقدار زیادی مواد شیمیایی مثبت و هورمونی را ترشح می کند که باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم. خوشبخت ترین و سازنده ترین افراد کسانی هستند که احساس می کنند در حال خدمت به دیگران هستند.

15. تجسم

این یکی از ابزارهای مورد علاقه من برای کمک به شما در ایجاد آینده ایده آل و رسیدن به اهداف خود است. چند دقیقه وقت بگذارید و تصور کنید که می خواهید زندگی شما چگونه باشد. این به شما کمک می کند خیلی سریعتر به آنجا برسید.

مطالعات به وضوح نشان داده است که هرچه بیشتر هر عملی را در ذهن خود تمرین کنید، سریعتر به واقعیت تبدیل می شود. ضمیر ناخودآگاه شما تفاوت بین تجسم و انجام کار واقعی را نمی داند. این ممکن است قدرتمندترین تکنیک رایگان در همه زمان ها باشد، بنابراین هرچه بیشتر از آن استفاده کنید!

16. سر-قلب-بدن

این تمرین سریعترین راه برای بررسی ذهن، احساسات و بهزیستی جسمی شماست. این بسیار شبیه چک کردن اندازه گیری های ماشین شما است. این تکنیک ساده است – چشمان خود را ببندید، روی سر خود تمرکز کنید و متوجه شوید چه فکرهایی می کنید.

یک نفس عمیق بکشید. روی قلب خود تمرکز کنید. توجه کنید که چه روحیه یا احساسی دارید. نفس دیگری بکشید. روی دیافراگم خود تمرکز کنید. به احساسات در بدن فیزیکی خود توجه کنید. یک نفس عمیق دیگر بکشید و این سوال را بپرسید، “اکنون به چه چیزی احتیاج دارم؟” جوابی که ذهن شما به شما می دهد را یادداشت کنید. این یک روش عالی برای استفاده در ظهر یا درست قبل از تصمیمات یا فعالیت های مهم است.

17. دور کردن فناوری

در دنیای بیش از حد متصل، ما دائماً به دستگاه های خود متصل هستیم. این سبک زندگی “همیشه روشن” برای بدن و ذهن ما سخت است. کنار قرار دادن دستگاه های خود چند بار در روز می تواند به شما در تنظیم مجدد و شارژ مجدد کمک کند. هر روز چند “مرخصی” 10 دقیقه ای اختصاص دهید و ببینید که تا پایان روز چه احساس بهتری دارید.

موفقیت

18. زمان تان را پر کنید

با توجه به رابطه خود با زمان و عمدی بودن نحوه استفاده از وقت خود، زمان تان را پر کنید. سرزنش زمان را متوقف کنید و شروع به استفاده از آن کنید. با دانستن اینکه صد در صد وقتتان را کنترل می کنید، خود را در صندلی راننده زندگی خود قرار دهید. شما منبع زمان هستید.

19. تمرین چارچوب زمانی

تغییر در چارچوب زمانی که در آن موقعیتی را مشاهده می کنید، نحوه مشاهده مغز شما را نسبت به مطالب تغییر می دهد و اغلب آن را از حالت بالقوه منفی به مثبت تغییر می دهد. هنگامی که تمام انرژی خود را معطوف به این لحظه می کنید، سخت گیر می شوید. اگر لحظه ای وقت بگذارید تا چشمان خود را ببندید و منظره زمانی خود را از این لحظه به آینده گسترش دهید، بلافاصله زمینه را تغییر می دهد که معنای محتوا را نیز تغییر می دهد.

کمی وقت خود را در ذهن خود باز کنید و ببینید وضعیت چگونه می تواند در این ماه، سال یا در طول زندگی رقم بخورد. بزرگترین ناراحتی در زندگی اغلب مثبت ترین در درازمدت برای ما است یا حداقل بار منفی کمتری دارد تا بیش از آنچه فکر می کنیم بر ما تأثیر بگذارد.

20. نوشتن روزانه

نوشتن افکار خود تأثیر زیادی در تلفیق طرف راست و چپ مغز دارد. تحقیقات نشان می دهد هنگامی که مطالب را یادداشت می کنید، با قرار دادن افکار و احساسات روی کاغذ، اجازه می دهید وضوح و بینش حاصل شود. ژورنالینگ یا روزانه نویسی به شما امکان می دهد احساسات و مواردی را که شما را آزار می دهد نامگذاری کنید و این روند به تنهایی می تواند به شما کمک کند تا افکار خود را خنثی و تسویه کنید.

21. همه چیز را برنامه ریزی کنید

برنامه ها امکان خودانگیختگی را فراهم می کنند. به نظر عجیب است اما تحقیقات نشان می دهد هرچه تقویم شما منظم تر باشد، انعطاف پذیری بیشتری نیز دارید. دانستن آنچه که باید انجام دهید ذهن شما را آزاد می کند تا اجازه فعالیت های خودجوش را بدهد.

عدم برنامه ریزی باعث ایجاد هرج و مرج در ذهن می شود. تقویم آن را از ذهن شما دور می کند و فضای شناختی بیشتری را آزاد می کند. همچنین به ما GPS کاری می دهد که باید هر روز انجام دهیم. همه فعالیت های شخصی، نه فقط کار را برنامه ریزی کنید.

22. بهتر بخوابید

خواب ابزار اصلی برای بهبودی است. خوابیدن در یک اتاق تاریک، ساکت و خنک، کلید بهبودی و خواب خوب است. من شخصاً از Chillipad استفاده می کنم تا دمای پتو را در حدود 65 درجه نگه دارم. این به من خواب فوق العاده آرام می دهد.

23. قانون 5 ثانیه ای

این تکنیک حرکت از مل رابینز برای زمانی مناسب است که می دانید کاری برای انجام دادن دارید اما نمی خواهید آن را انجام دهید. از 5 به 1 شمارش معکوس کنید و سپس فعالیت برای رسیدن به اهداف خود را شروع کنید. این شمارش معکوس به شما انگیزه ذهنی برای انجام کارها در آن لحظه می دهد. هر زمان که شروع یک کار برایتان دشوار است، با صدای بلند یک شمارش معکوس انجام بدهید و در پایان شمارش، عمل خواهید کرد.

24. آینه پاسخگویی

این روش راهنمایی روزمره شما را بر روی اهداف خود متمرکز نگه می دارد. به خود در آینه نگاه کنید و از خود بپرسید، “آیا من آنچه را که امروز قصد انجام آن را داشتم انجام دادم؟” اگر این کار را نکردید، بی رحمانه در مورد اینکه چرا آن را به سرانجام نرساندید صادق باشید، متعهد به حل این مشکل شوید و روز بعد آن را انجام دهید.

25. توقف، شروع، تغییر

این یک درمان فوق العاده موثر 30 ثانیه ای است. هر مسئله ای که دارید یا در هر مکانی که گیر کرده اید، متوقف شده اید یا در آن دست و پا می زنید، از خود بپرسید “الان چه کاری باید انجام دهم”، سپس “الان چه کاری باید شروع کنم” و “چه چیزی را باید تغییر دهم” و آخر “من الان انجام می دهم؟”

26. سوال جادویی

این سوالی بزرگ است: “من وانمود می کنم که نمی دانم؟” هنگامی که مغز شما گیر کرده و یخ زده است یا احساس می کنید نمی دانید چه باید بکنید، از خود بپرسید چه چیزی را وانمود می کنید که از وضعیت فعلی نمی دانید. این روش روشی است که مغز شما در حال پردازش سوال است. با باز کردن قفل امکانات جدید، به طریقی دیگر به ذهن شما نفوذ می کند.

مغز توالی خاصی دارد تا به بیشتر سوالات پاسخ دهد. این سوال آن سکانس را وارونه جلوه می دهد، بنابراین مغز شما مجبور می شود به گونه ای دیگر به آن نگاه کند. وقتی برای تغییرات قدرتمند آماده هستید از این سوال استفاده کنید.

27. مهربانی با خود

یکی از بزرگترین کارهایی که می توانید برای بهبود بهره وری خود و حفظ سطح عملکرد بالا در هر کاری انجام دهید این است که تکنیک های حضور در آنجا را برای خود تمرین کنید. این به معنای هوشیاری و توجه به نحوه صحبت با خود هنگام مواجه شدن با شکست ها و عقب نشینی ها است، خصوصاً مواردی که احساس می کنید تقصیر شما هستند.

نکته اصلی این است که از همان گفتگوی خود استفاده کنید که اگر دوست شما در موقعیت مشابهی قرار داشت با آن صحبت می کنید. با خود با گرما و مهربانی صحبت کنید. سپس، انسانیت مشترک اوضاع را بشناسید که شما تنها نیستید و بسیاری از افراد در آن شرایط هستند که دقیقاً آنچه را که اکنون هستید تجربه می کنند.

در آخر، مراقب چگونگی صحبت کردن با خود باشید و بیش از حد از وضعیت خود جدا نشوید. “بهره وری دلسوزانه” موثرترین راه برای حمایت از خود در این شرایط دشوار است. این کار در مورد “نرم” بودن یا راحت کردن خود نیست. این در مورد حضور خودتان به روشی حمایتی است، بنابراین می توانید بهبودی پیدا کنید و حتی با بازدهی بیشتر به بازی برگردید.

حرف آخر

دانستن چگونگی دستیابی به اهداف خود نیازمند اجرای برخی از تکنیک ها و استفاده از برخی ابزارها برای کمک به شما در مسیر موفقیت و اهداف خود است. این 27 استراتژی شروع خوبی برای شروع سریع سفر شما به سوی دستیابی به آرزوهایتان هستند.

منبع:

lifehack

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی