سبك زندگي موفقيت در زندگي

20 عادت خوب درباره پول که به افزایش پس انداز شما کمک می کند

تقویم فارسی اندروید

آیا احساس می کنید که نمی توانید پس انداز بیشتری داشته باشید و این ناامید کننده است؟ آیا شما برای هر ماه اهداف بزرگی دارید با این حال به نوعی بیشتر پول خود را خرج می کنید. آیا دیگران می توانند بیشتر صرفه جویی کنند زیرا به طور طبیعی تیزهوش تر از شما هستند؟

پس انداز

اگر در تلاش برای پس انداز پول هستید، تنها نیستید. یافته ها نشان می دهد که بیش از نیمی از آمریکایی ها قادر به پرداخت هزینه 1000 دلاری نیستند. آیا راه حل میانگین این ​​است  که کمتر پس انداز کنند و به صرفه جویی در هزینه ادامه می دهند؟

البته که نه.

شما یک فرد کنش مند هستید. کسی که با میانه روی کنار نمی آید. به همین دلیل است که اکنون این مقاله را می خوانید.

حقیقتا صرفه جویی در پول آسان نخواهد بود. شما باید عادات بد را بشکنید و استراتژی های جدید یاد بگیرید. بیشتر آنها ساده خواهند بود اما نیاز به تمرکز بیشتر دارند. اگر هزینه های بی هدف خود خسته شده اید، به جای مناسبی آمده اید.

اما ابتدا توضیح دهید که چرا می خواهید شروع به پس انداز کنید.

بیشتر افراد در مورد بازنشستگی صحبت می کنند. برخی دیگر برای سفر در تعطیلات صرفه جویی می کنند. آیا پاسخی مناسب برای آنچه باید پس انداز کنید وجود دارد؟

به خیلی چیزها بستگی دارد.

صرفه جویی برای بازنشستگی امری ضروری است اما هنگامی که این هدف را پیگیری می کنید، وقت آن است که متمرکز شوید. از آنجا که می دانید پس انداز آسان نیست و اگر امیدوار هستید که بیشتر ذخیره کنید، باید دیدگاه خود را تغییر دهید.

یک برگه کاغذ بگیرید یا از تلفن هوشمند خود استفاده کنید تا آن احساسی را که پول بیشتر به شما می دهد یادداشت کنید.

آیا می توانید شب ها بهتر بخوابید؟ آیا می خواهید یک تجارت راه اندازی کنید اما به دلیل شغل فعلی خود نمی توانید همه کاری را انجام دهید؟ آیا می خواهید هر وقت کسی در مورد پول صحبت می کند احساس خوبی داشته باشید؟

خوب فکر کنید که پول بیشتر چه چیزی را برای شما به همراه خواهد داشت. با شروع کار خود از این دلایل استفاده کنید. دفعه بعد که وسوسه می شوید پول خرج کنید به یاد بیاورید که چرا در وهله اول پس انداز می کنید.

سپس عادات بهتری مربوط به پول را اتخاذ کنید. به این لیست نگاه کنید و توجه کنید که عادات شما در کدام یک از آنها ضعیف و قوی است:

پس انداز

1. در مورد عادات بد خود صادق باشید

مهمترین عادتی که می توانید یاد بگیرید این است که با واقعیت روبرو شوید.

دلیل اینکه نتوانستید مدت طولانی پس انداز کنید این است که شما در پذیرش واقعیت تأخیر کرده اید. پذیرفتن آسان نیست یا لااقل به اندازه آنچه پس انداز می کنید آسان نیست. نادیده گرفتن این امر و هزینه کردن پولی که پس انداز کرده اید آسانتر است با این امید که هنوز برایتان به اندازه کافی باقی مانده است.

پیش بروید و بپذیرید که اکنون مدتی است به خود دروغ گفته اید.

این به این معنی نیست که خود را دچار احساس بدی کنید. درعوض، به خاطر صادق بودن به خود افتخار کنید و دلسوز خود باشید. اکنون می دانید که عادات بد را می شناسید و زمان آن فرا رسیده است که به کار خود بپردازید.

2. ذهنیت خود را در مورد پول بشناسید

وقتی واژه «پس انداز» را می شنوید، چه چیزی به ذهنتان می رسد؟

آیا به دلیل اینکه در مسیر بازنشستگی هستید احساساتی می شوید؟ یا اینکه احساس می کنید که این چند هفته گذشته پول خود را خیلی ناچیز خرج کرده اید؟

حقیقت این است که شما به دلیل داستانی که در ذهن خود دارید پس انداز نمی کنید. مقداری در تقویم خود تعیین کنید تا با خود مذاکره کنید.

دریابید که چه داستان هایی درباره پول به خودتان می گویید و آنها را به چالش بکشید. به عنوان مثال، اگر اعتقاد دارید که باید پول خود را همانطور که می خواهید خرج کنید بپرسید که در چند سال گذشته این چه نتیجه ای داشته است. هدف شما این است که برای ایجاد داستان های بهتر، داستان های بد را به چالش بکشید.

3. نیازها و خواسته های خود را تعریف کنید

خوب است که مارک های گران قیمت را دوست داشته باشید. مشکل این است که همه آن چیزها را می خرید زیرا می خواهید در کنار دوستان و خانواده بدرخشید. همانطور که پائولا پانت اظهار داشت “شما می توانید هرچیزی را به دست آورید اما نه همه چیز”. به همین دلیل باید تعریف کنید که نیازها و خواسته های شما چیست.

لیستی از موارد مورد نیاز خود را تهیه کنید. به عنوان مثال تلفن همراه و غذا و خانه نیازهایی هستند که می خواهید. سپس لیست خواسته های خود را برای مواردی مانند کفش های گران قیمت، جدیدترین تلفن هوشمند و غیره تهیه کنید.

شما نباید همه چیز را از لیست خواسته های خود بلافاصله خریداری کنید. در عوض، یکی را انتخاب کنید و بودجه ای برای آن ایجاد کنید. برای رسیدن به هدف پس انداز، ابتدا در هزینه خود صرفه جویی کنید و با یک مورد از لیست “خواسته ها” به خود پاداش دهید.

4. جریان نقدی خود را با استفاده از ابزارهای برتر بررسی کنید

ممکن است شما اعتقاد داشته باشید که جریان پول نقد خود را مدام بررسی می کنید (پولی که به حساب شما وارد و یا از آن خارج می شود.)

شما یک بار در ماه حقوق می گیرید و مبلغ تقریبی حقوق خود را صرف هزینه ها می کنید. بقیه در یک حساب بانکی بدون هدف قرار می گیرند. این روش واقعا فاجعه است.

در عوض، از برنامه های مربوط به پول برای ردیابی بهتر جریان پول خود استفاده کنید. همه حساب های خود را همگام سازی کنید و بگذارید سرمایه شخصی بقیه کارها را انجام دهد.

پس انداز

5. بیاموزید که چگونه هدف گذاری SMART را تعیین کنید

شما حتما می دانید که پس انداز بدون هدف جواب نمی دهد اما اینکه می خواهید در دوران بازنشستگی خوشحال باشید دلیلی کافی نیست. شما باید اهداف SMART را تعیین کنید. اهداف SMART را به عنوان مواردی فکر کنید که می توانید در این زمینه اقدام کرده و پیگیری کنید.

به عنوان مثال، “من می خواهم ثروتمند باشم” SMART نیست. “من می خواهم میلیونر باشم” هم نیست اما  “من می خواهم در 10 سال آینده 500،000 دلار پس انداز کنم” هدف گذاری SMART محسوب می شود.

هدف از ایجاد اهداف SMART این است که بتوانید پیشرفت خود را پیگیری کنید. اینگونه دیگر می دانید که آیا شما به اهداف پس انداز خود رسیده اید یا خیر؟ اهداف مالی فعلی خود را مرور کنید و آنها را SMART کنید.

6. از ابزارهایی برای مسیریابی هزینه هایتان استفاده کنید

اگر نمی توانید پول خود را به خوبی مدیریت کنید، همیشه آن را به بدترین شکل ممکن خرج خواهید کرد.

هدف شما باید این باشد که ضمن داشتن درآمد بالا، هزینه های خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید. مشکل این است که شما ممکن است منابع مالی خود را به طور مرتب بررسی نکنید. به همین دلیل، ممکن است هزینه اضافی و زیادی را بپردازید.

شما می توانید با استفاده از یک برنامه ردیابی پول، هزینه های موجود را پیگیری کنید تا مبلغی را که در هر ماه صرف می کنید به شما نشان می دهد.

7. یاد بگیرید چگونه برای صورت حساب های خود مذاکره کنید

پس از پیگیری هزینه های خود، آن را یک قدم جلوتر بببرید.

شما ممکن است هزینه خدمات خود را بپردازید یا هزینه هایی را که نیاز ندارید بپردازید. بررسی هزینه شما کار سختی نیست. ممکن است بتوانید در صورتحساب خود حتی 10 دلار در ماه را کاهش دهید.

صرفه جویی در پول با صورتحساب شما به این معنی است که پول بیشتری برای پس انداز خواهید داشت.

هزینه خود را از گرانترین و کمترین هزینه رتبه بندی کنید. سپس شروع به تماس با گرانترین ارائه دهندگان خدمات خود برای مذاکره در مورد صورت حساب خود کنید. اگر بار اول به نتیجه خوبی در مذاکره نرسیدید، ناامید نشوید و دوباره امتحان کنید.

بیشتر ارائه دهندگان خدمات شما شرکت های بزرگ خواهند بود بنابراین شما هر بار با یک شخص متفاوت مذاکره خواهید کرد. شما همچنین می توانید از سرویس هایی مانند Trim استفاده کنید که از طرف شما مذاکره می کنند.

8. شروع صرفه جویی به طور خودکار کنید

برای صرفه جویی در پول اعتماد به خود را متوقف کنید.

قبلاً دیده اید که این موضوع شما را به کجا رسانده است اما احساس بدی به خود راه ندهید، همه انسان هستیم و مستعد خطا هستیم. در عوض، صرفه جویی اتوماتیک ایجاد کنید.

به عنوان مثال، پول خود را به طور خودکار به حساب های مختلف منتقل کنید. یا یک قدم جلوتر بروید و حساب پس انداز خارجی باز کنید. به این ترتیب، برداشت پولتان را برای شما چالش برانگیز تر می کند.

اکنون وقتی مبلغ به حساب تان واریز می شود، پول شما به طور خودکار پس انداز می شود.

9. نسبت به پول خود سختگیر باشید

اشکالی ندارد که از پول خود برای خرید چیزهایی استفاده کنید که شما را خوشحال می کنند.

اما اگر پس از کاهش هزینه های خود به اندازه کافی نتوانید پس انداز کنید، باید رویکرد متفاوتی اتخاذ کنید.

اگر در صرفه جویی در مشکل دارید به دنبال مناطقی باشید که می توانید میزان بیشتری را کاهش دهید. به عنوان مثال، به جای پرداخت هزینه Netflix، فیلم های رایگان را در یوتیوب تماشا کنید.

این روند را تکرار کنید تا زمانی که دیگر مناطقی اضافی باقی نماند. قطع خدمات خیلی بی رحمانه هستند به ویژه اگر به آن عادت کرده اید اما این ها فقط موقتی است. هنگامی که شما توانستید بیشتر پس انداز کنید، می توانید به خدمات مورد علاقه خود برگردید.

پس انداز

10. روی کارت اعتباری تمرکز کنید

بدهی اغلب دلیلی است که بیشتر ما نمی توانیم پس انداز کنیم.

ممکن است درآمد مناسبی کسب کنید اما وقتی برای اجاره، جریمه ماشین و کارت های اعتباری خود هزینه می کنید، میزان کمی باقی می ماند.

متوسط ​​بدهی کارت اعتباری حدود 16000 دلار است. بهترین راه برای جلوگیری از بدهی کارت اعتباری، متوقف کردن مصرف آن به طور کلی است.

کسب امتیاز را فراموش کنید. کارت اعتباری خود را در خانه در جایی خارج از دید رها کنید.

11. روزانه پیشرفت مالی خود را مرور کنید

شما باید روزانه امور مالی خود را مرور کنید.

با برنامه های ردیابی پول، بدون مشکل می توانید این کار را انجام دهید. اما حتی اگر شما روزانه منابع مالی خود را بررسی نمی کنید، به خود یادآوری کنید تا بررسی کنید که یک بار در هفته یا ماه حتما آن را کامل مشاهده نمایید.

برای تشویق این عادت در خود، مرور امور مالی خود را برای خود سرگرم کننده کنید. به عنوان مثال، هنگام خوردن غذای مورد علاقه خود، آنها را مرور کنید. یا اینکه چیزی را از لیست خواسته های خود به خود پاداش دهید. هنگامی که بررسی امور مالی شما به یک عادت تبدیل می شود، می توانید برای پس انداز بیشتر وضعیت بهتری داشته باشید.

12. بدون خجالت از کوپن ها و تخفیف ها در همه مکان ها استفاده کنید

شما فقط هنگام ورشکستگی از کوپن ها استفاده نمی کنید.

عادت به استفاده از کوپن ها برای صرفه جویی هرچه بیشتر پول را داشته باشید. از فروشگاه های مواد غذایی اطراف خود خریداری نکنید مگر اینکه کوپن ها و تخفیف هایی برایتان در نظر گرفته باشند.

حتی اگر می توانید 5 دلار در هفته پس انداز کنید، این پولی است که شما بیجا هدر نداده اید.

13. ناهار خود را برای صرفه جویی در هزینه از خانه ببرید

به نظر می رسد یک وعده غذای 10 دلاری چندان هم زیاد نیست. حتی ممکن است بسته به اینکه غذای شما چقدر خوب بوده، معامله خوبی محسوب شود. مشکل این است که اگر این کار را 5 بار در هفته انجام دهید، گاهی اوقات حتی دو بار در روز، ناگهان وعده های غذایی 10 دلاری شما هر ماه به بالای 200 دلار می رسند.

درعوض، خود را عادت دهید که ناهار خود را برای محل کار از خانه با خود می برید. یک روز را در طول هفته انتخاب کنید تا برای کل هفته غذا آماده کنید و اینگونه به راحتی پس انداز خود را رشد دهید.

14. ابزارهایی برای قطع ایمیل های ناخواسته استفاده کنید

شاید شما هم مانند اکثر مردم، چند بار در روز ایمیل خود را چک کنید.

شرکت ها پول زیادی را صرف می کنند تا از آخرین فروش آنها مطلع شوید. این فقط باعث می شود که شما بیشتر هزینه کنید.

برای جلوگیری از وسوسه خرج کردن، در این شرکت ها مشترک نشوید یا یک پوشه جداگانه در ارائه دهنده ایمیل خود ایجاد کنید که از دیدتان خارج باشد. از سرویس هایی مانند unroll.me استفاده کنید تا به راحتی از ایمیل های تبلیغاتی دور شوید.

سرمایه گذاری

15. قانون 30 روزه را برای خود تصویب کنید

آیا تا به حال چیزی خریداری کرده اید که فقط چند روز بعد از خرید آن پشیمان شوید؟

اگر چنین است، قانون 30 روزه برای شما مناسب است. هر بار که می خواهید یک خرید جدید انجام دهید، آن را به مدت 30 روز کنار بگذارید. اگر بعد از 30 روز هنوز می خواهید این مورد را خریداری کنید، این کار را انجام دهید. این کار همه خریدهای بد را متوقف نمی کند بلکه غیرمنطقی ترین خرید ها را کاهش می دهد.

16. کار بر روی وظایف مهم نه همه چیز

“چگونه خیلی زود دیر می شود؟” دکتر سئوس

زمان تنها منبعی است که شما نمی توانید آن را بخرید. به همین دلیل است که باید به هر قیمتی از آن محافظت کنید. اگر با خودتان صادق باشید، می بینید که از زمان خود به درستی استفاده نمی کنید.

تماشای فیلم های مفید YouTube یا گذراندن وقت با دوستان تلف کردن وقت محسوب نمی شود. مشکل این است که شما تنها کاری که انجام می دهید همین موارد هستند.

اگر از نظر مالی اوضاع خوبی دارید، پس این مشکلی نیست. اما اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه های بیشتر هستید باید در زمان خود صرفه جو باشید. چطور؟

مثل پول، باید آن را ردیابی کنید. از برنامه های ردیابی زمان استفاده کنید تا یک ایده واضح از چگونگی گذراندن وقت خود داشته باشید. هدف این است که مقداری از وقت خود را برای مدیریت بهتر پول خود صرف کنید و به جستجوی روش های مختلف رشد بپردازید.

17. یک مطالعه کننده بی رحم باشید

یکی از دلایلی که موجب می شود نتوانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید این است که پتانسیل هر دلار را نمی دانید.

به عنوان مثال، اگر 1000 دلار در بازار سهام سرمایه گذاری کرده اید، طی 10 سال دو برابر می شود. بسیاری این را نمی دانند و ترجیح می دهند پول خود را در یک حساب پس انداز قرار دهند.

نیازی نیست که یک متخصص مالی باشید اما باید اصول سرمایه گذاری را درک کنید. بهترین راه برای انجام این کار مطالعه است. به آمازون یا فروشگاه کتاب مورد علاقه خود بروید و هر کتاب مربوط به پول را خریداری کنید.

هر چیز جدیدی که یاد می گیرید را اعمال کنید. سرانجام، روش های بیشتری را برای به کار انداختن پول خود و پس انداز بیشتر می دانید.

18. در حال انجام کارهایتان تحصیل کنید

در پادکست ها می توانید اطلاعات بیشتری را از کارشناسان این موضوع یاد بگیرید. برخی از پادکست های برتر در زمینه های تجاری، پول و سایر مناطق مسائل مربوطه را پیدا کنید.

به آنها در مسیر رفت و آمد خود به محل کار گوش دهید. وقتی در باشگاه ورزش می کنید یا پیاده روی می کنید به آنها گوش کنید.

کم کم چیزهای جدید یاد خواهید گرفت و یک روز، شما نیز یک کارشناس خواهید شد.

19. بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید

شما بهترین چیز برای سرمایه گذاری هستید می دانید چرا؟

هرچه بیشتر بدانید، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید اما شما به تنهایی نمی توانید رشد کنید. مربیان بسیار عالی هستند زیرا می توانند نقاط کور شما را مشاهده کنند.

بله آنها هزینه ای در بر دارند اما می توانند در جلوگیری از مشکلاتی که بیشتر مردم دچارشان می شوند، در وقت شما صرفه جویی کنند. در مراحل اولیه، ممکن است نتوانید هزینه استخدام مربی را تهیه کنید و این اشکالی ندارد. برای رشد خود، پادکست های مربوطه را گوش دهید و کتاب بخوانید.

سرانجام درآمد شما رشد خواهد کرد و می توانید از این پول برای سرمایه گذاری بر روی مربیان استفاده کنید.

20. مهارت های مالی خود را برای رشد درآمد خود بهبود بخشید

برای اینکه چقدر می توانید پس انداز کنید محدودیتی وجود دارد اما برای کسب درآمد کسب هیچ محدودیتی وجود ندارد. به همین دلیل است که باید یک تجارت جانبی را شروع کنید. اینترنت امکان ایجاد شغل در کنار یا در حین شغل تمام وقت را ممکن کرده است. برای شروع تجارت، کار در صنعتی که با آن آشنا هستید را انتخاب کنید.

آیا آسان خواهد بود؟ نه اما ارزش تلاش را دارد. اگر هنوز درباره اینکه از کجا شروع کنید کاملاً مطمئن نیستید به ایده های تجاری توجه کنید.

جایزه: بدانید با پول پس انداز خود چه کاری انجام دهید

پس از صرفه جویی در هزینه های خود، لازم است اهداف خود را عملی کنید.

حداقل اطمینان حاصل کنید که پول شما سود سالانه بالایی را دریافت می کند. برای یافتن بانک هایی که نرخ پس انداز رقابتی دارند، به صورت آنلاین تحقیق و جستجو کنید.

در مرحله بعد، حساب های پس انداز جداگانه را برای اهداف پس انداز مختلف خود باز کنید و برای پیگیری پیشرفت تان از برنامه های ردیابی پول استفاده کنید.

افکار نهایی

پس انداز کردن پول آسان نیست بسیاری از عادت هایی که در حال حاضر دارید، مواردی است که از کودکی آموخته اید بنابراین، انتظار برای ناپدید شدن آنها در 30 روز غیر واقعی است. به جای تلاش برای تسلط بر تمام عادت های قدیمی، از یکی از آنها شروع کنید.

از اولین عادت کوچک خود شروع کنید. به نظر می رسد با آنچه در گذشته انجام داده اید متناقض باشد اما به احتمال زیاد به همین دلیل پیشرفت نکرده اید. دلیل کار بر روی عادت های کوچکتر شروع ساختن یک بنیاد قوی است.

تصور کنید که برای ساختن یک خانه از مواد و مصالح ارزان قیمت استفاده کنید. طولی نخواهد کشید که این خانه فرو می ریزد. تلاش برای ساختن عادات سریع مانند استفاده از مواد ارزان قیمت برای ساختن خانه است.

دلیل کار بر عادات کوچک هنگام شروع، جلوگیری از تحریک پاسخ جنگ یا پرواز شما است. این بدان معنی است که شما هنگام ایجاد عادات جدید، کمتر احساس استرس خواهید کرد.

اگر امروز متعهد به انجام چنین کاری باشید می توانید بیشتر پس انداز کنید. از همه مهمتر، شما زندگی شادتری خواهید داشت. آیا این ارزش فداکاری ندارد؟

منبع:

lifehack

یک دیدگاه

  • اولویت بندی تو خرج کردن خیلی مهمه. گاهی ما چیزایی ممیخریم که اصلا نیاز نداریم

یک دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی